تعمیر اجاق گاز در منزل

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

تعمیر گاز در محل با ضمانت نامه 12 ماهه

تکنسین های تعمیرات اجاق گاز ما در دکتر آچار تعمیر اجاق گاز مبله و تعمیر گاز رومیزی در تمامی برندهای بازار را با بهره گیری از تخصص خود به بهترین شکل تعمیر کرده و همواره تکنسین های این مجموعه سعی دارند به جای تعویض قطعات به تعمیر قطعات بپردازند.

و در صورت یقین به عدم تعمیر، تعویض قطعات اورجینال انجام می گردد، تا هم هزینه تعمیر اجاق گاز مشتریان کمتر شود و هم اینکه شعار شرکت که مشتری مداری و رضایت مشتریان می باشد را برای مشتریان به اثبات برسانند.

با تعمیر گاز شما به بهترین شکل رضایت شما را فراهم خواهیم کرد.

تماس (22631427-021)

تماس (88444021-021)

تماس (09124573404)

فرم درخواست تکنسین

تعمیر اجاق گاز دکتر آچار

مرکز دکتر آچار تعمیرگاه مجاز و معتبر و دارای گواهی های اتحادیه در شهر تهران است که از طریق همکاری با تکنسین های متخصص و آموزش دیده به تعمیر انواع اجاق گاز از جمله اجاق گاز رومیزی، توکار، فر دار، مبله و فر اجاق گاز میپردازد.

تعمیر اجاق گاز در تهران

دکتر آچار در سرتاسر تهران اعم از شرق، غرب، شمال و جنوب دارای شعبه بوده و تکنسین های این مرکز در کوتاه ترین زمان ممکن اعزام شده و به تعمیر اجاق گاز میپردازند.

تعمیر اجاق گاز با گارانتی
تعمیر اجاق گاز با گارانتی

تعمیر اجاق گاز رومیزی و تعمیر اجاق گاز مبله :

یکی از پر مصرف ترین لوازم خانگی که برای پخت و پز استفاده می شود و وسیله کار خانم های خانه دار است اجاق گاز می باشد، به دلیل استفاده زیاد از اجاق گاز خرابی این دستگاه نیز بسیار زیاد است.

از چالش های شما عزیزان بعد از خرابی اجاق گاز پیدا کردن یک تعمیرکار مطمئن برای تعمیر گاز و تعمیر فر گاز و… می باشد که ما برای تعمیرات اجاق گاز رومیزی و مبله و سرویس اجاق گاز به شما دکتر آچار را پیشنهاد می کنیم زیرا تعمیرکار گاز رومیزی و مبله دکتر آچار با تخصص بسیار بالا در تعمیر گاز در تمامی برندها اجاق گاز شما را با 12 ماه گارانتی و نرخ اتحادیه تعمیر می کنند.

 از چه طریقی می توانیم با شما ارتباط بگیریم⁉️  از طریق تماس با شماره 02188444021 و سایر شماره های درج شده در سایت
 هزینه تعمیر اجاق گاز چقدر است⁉️  هزینه تعمیر اجاق گاز در مرکز دکتر آچار مطابق با نرخ اتحادیه بوده و کاملا منصفانه می باشد.
 خدمات دکتر آچار چه مدتی گارانتی دارند⁉️ کلیه خدماتی که توسط تکنسین های این مرکز انجام می شود دارای گارانتی 12 ماهه می باشد.
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز

تعمیر گاز در محل

لوازم خانگی از جمله اجاق گاز را نمی توان به تعمیرگاه لوازم خانگی برد و باید تکنیسن در منزل تعمیر انجام دهد تکنسین های دکتر آچار نیز برای تعمیر اجاق گاز و تعمیرات گاز رومیزی در محل شما حاضر خواهند شد و تعمیر گاز را انجام می دهند.

با این مزیت نیازی به حمل اجاق گاز به تعمیرگاه وجود ندارد و تکنسین تنها با یک تماس به محل اعزام شده و در کوتاه ترین زمان ممکن به تعمیر اجاق گاز میپردازد، مشاهده و نظارت بر عملکرد تکنسین از دیگر مزایای این تعمیرگاه دکتر آچار می باشد.

عیب یابی اجاق گاز

عیب یابی اجاق گاز یکی از مهم ترین مراحل در تعمیرات محسوب می شود، توجه کنید که عیب یابی و تعمیر اجاق گاز را تنها به تکنسین های متخصص و آموزش دیده بسپارید، چرا که در صورتی که فرد تخصص کافی در زمینه عیب یابی و تعمیرات نداشته باشد مشکل اجاق گازتان برطرف نشده و احتمال آسیب و اختلال سایر قطعات وجود دارد.

سرویس اجاق گاز

اجاق گاز ها به دلیل استفاده مداوم عملکرد و طول عمرشان کاهش پیدا می کند، برای جلوگیری از خرابی و اختلال در عملکرد اجاق گاز توصیه می کنیم که هر 6 ماه یکبار سرویس انجام دهید، از طریق سرویس اجاق گاز مشکلات احتمالی دستگاه بر طرف شده و خیال تان از عملکرد صحیح اجاق گاز آسوده خواهد شد.

گارانتی تعمیر اجاق گاز

تمامی خدماتی که توسط تکنسین های مرکز دکتر آچار ارائه می شود از جمله نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر اجاق گاز خارجی و ایرانی و تعویض قطعات دارای گارانتی 12 ماهه می باشد که به صورت کتبی بعد از تعمیر اجاق گاز تهران تقدیم مشتریان گرامی می گردد.

تعمیر اجاق گاز مبله
تعمیر اجاق گاز مبله

تعمیر تمام برندهای اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز اخوان

تعمیر اجاق گاز تکنو گاز

تعمیر اجاق گاز سینجر

تعمیر اجاق گاز میله

تعمیر اجاق گاز اسنوا

تعمیر اجاق گاز لوفرا

تعمیر اجاق گاز لاجرمانیا

تعمیر اجاق گاز عالیستان

فرم درخواست تکنسین

به منظور درخواست تکنسین تعمیرات لوازم خانگی خود فرم زیر را با دقت پرکنید:

تکنسین های دکتر آچار انواع مدل های اجاق گاز را تعمیر میکنند مثل:

 1. تعمیر گاز رومیزی
 2. تعمیر گاز صفحه ای
 3. تعمیر گاز فردار
 4. تعمیر گاز مبله
 5. تعمیر گاز توکار
 6. تعمیر گاز قدیمی
 7. تعمیر فر گازی توکار
 • تعمیر گاز رومیزی

گاز رومیزی به علت طراحی زیبا و جاگیری کم طرفداران زیادی پیدا کرده است، در صورتی که عملکرد اجاق گاز رومیزی شما دچار ایراد و اختلال شده است، تعمیر گاز رومیزی را به تکنسین های دکتر آچار بسپارید تا کاملاً درست شده و مانند روز اول کار کند.

 • تعمیر گاز قدیمی

امروزه اجاق گاز ها در انواع مختلفی تولید می شوند، در صورتی که از اجاق گاز قدیمی در منزل تان استفاده می کنید و دستگاه تان به دلیل استفاده طولاتی مدت و سایر دلایل دچار مشکل شده است توصیه می کنیم عیب یابی و تعمیر اجاق گاز قدیمی را به تکنسین های متخصص دکتر آچار بسپارید.

تعمیر اجاق گاز در منزل
تعمیر اجاق گاز در منزل
 • تعمیر فرگاز

فرگاز از پر استفاده ترین لوازم خانگی محسوب می شود که پیشنهاد می کنیم تعمیر آن را به تعمیرکار متخصص و حرفه ای بسپارید، چرا که اشتباه در هیب یابی و تعمیر این دستگاه موجب اختلال در عملکرد کلی دستگاه شده و هزینه تعمیرات فر گاز را افزایش می دهد.

توجه کنید که تکنسین ها با جدید ترین متدهای سرویس، عیب یابی و تعمیر اجاق گاز به رفع مشکل می پردازند، ضمن اینکه در صورت نیاز به قطعه از قطعات فابریک و اصل استفاده میکنند تا کیفیت دستگاه و طول عمر آن نیز افزایش پیدا کند.

 • تعمیر اجاق گاز مبله

اجاق گاز مبله از دیگر انواع اجاق گاز است که به آن اجاق گاز توکار نیز گفته میشود، در صورت بروز هر نوع ایراد و اختلالی میتوانید از تکنسین های دکتر آچار کمک بگیرید.

تعمیر اجاق گاز معمولی اجاق گازهای قدیمی و معمولی پر استفاده ترین انواع اجاق گازها محسوب میشوند که ممن است به دلایلی به تعمیر نیاز پیدا کننده، توجه کنید تعمیر هر گونه اجاق گاز در هر برند و مدلی را به تعمیرگاه مجاز و معتبر بسپارید تا با بهترین کیفیت تحویل بگیرید.

 • تعمیر اجاق گاز صفحه ای

امروزه با پیروی بیشتر دکوراسیون منازل از سبک مدرن، اجاق های صفحه ای به سبب ظواهر خود به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده اند، این اجاق ها نیز همانند دیگر اجاق گازها با اینکه در مدل ها و برندهای متفاوت و باکیفیتی طراحی و تولید می شوند، امکان معیوب شدن دارند، در صورت وجود هر گونه مشکل در آن ها می توانید از خدمات تخصصی تعمیر گاز صفحه ای مجموعه دکتر آچار بهره ببرید.

تعمیرات اجاق گاز صفحه ای
تعمیرات اجاق گاز صفحه ای

تعمیرات اجاق گاز در منزل

با توجه به شرایط موجود تکنسین های مرکز دکتر آچار با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به منازل اعزام شده و از به روز ترین روش های تعمیراتی و بهترین ابزار برای خدمات استفاده میکنند.

مشکلات رایج در اجاق گاز

 1. شعله اجاق گاز روشن نمیشود.
 2.  فندک اجاق گاز کار نمی کند.
 3.  شعله در مدت زمان طولانی روشن میشود.
 4.  فر اجاق گاز گرم نمیکند.
 5. صفحه دیجیتالی اجاق گاز کار نمیکند.
 6. ترموکوپل اجاق گاز خراب است.
 7. شیشه فر اجاق گاز شکسته است.
 8. شیشه اجاق گاز شکسته است.

چرا اجاق گاز جرقه نمیزند؟

یکی از متداول ترین مشکلات در اجاق گاز جرقه نزدن آن است، عواملی همچون رطوبت در شعله ها، و مشعل، انسداد در سرشعله ها، خرابی فندک، وجود مشکل در برق منزل، فعال بودن قفل کودک اجاق گاز را میتوان از علل این مشکل بیان کرد.

برای رفع این مشکل شعله ها و مشعل را کاملا خشک کرده و از عدم رطوبت آن ها مطمئن شوید، سرشعله ها را بررسی کنید که انسداد نداشته باشند، در صورتی که فندک خرب باشد لازم است آن را تعویض کنید، در صورت فعال بودن قفل کودک آن را غیر فعال کنید و مشکلات برق منزل را بررسی و رفع کنید، برای رفع کامل مشکل جرقه نزدن اجاق گاز مطلب آن را بخوانید.

چرا شعله اجاق گاز روشن نمیشود؟

انسداد سرشعله با مواد غذایی و چربی ها یکی از دلایل روشن نشدن شعله اجاق گاز مطرح میشود، رطوبت داشتن سرشعله ها از دیگر دلایل روشن نشدن شعله های اجاق گاز هستند، نشتی اجاق گاز میتواند علت این مشکل باشد، اختلال در عملکرد فندک از دیگر علل روشن نشدن شعله اجاق گاز میباشد.

برای رفع این مشکل در ابتدا از درست قرار گرفتن سر شعله، کلاهک و جرقه زن در جای خود مطمئن شوید، سرشعله ها را بررسی کنید که سالم باشند، از نشتی نداشتن دستگاهتان مطمئن شوید، ممکن است نیاز باشد که ترموکوبل یا ولوم دستگاه تعویض شوند.

چرا شعله اجاق گاز دیر روشن میشود؟

ایراد و اختلال در عملکرد ترموکوبل از مهم ترین دلایل دیر روشن شدن سعله اجاق گاز است، برای رفع این مشکل لازم است که ترموکوبل توسط تکنسین بررسی، تعمیر و در صورت نیاز تعویض شود.

مشکل در بوبین اجاق نیز از دیگر دلایل دیر روشن شدن اجاق گاز است که برای برطرف کردن آن لازم است که این قطه تعویض شود.

خدمات پس از فروش اجاق گاز

توجه کنید کلیه خدماتی که توسط تکنسین های مرکز دکتر آچار انجام می شود دارای گارانتی 12 ماهه می باشد، در صورتی که ضمانت نامه اجاق گازتان در دسترس تان است می توانید در صورت بروز مشکلات از خدمات نمایندگی رسمی اجاق گازتان استفاده کنید.

اگر ضمانت نامه اجاق گاز را ندارید و یا تاریخ گارانتی آن به پایان رسیده است با تعمیرگاه دکتر آچار تماس بگیرید تا تکنسین ها در کوتاه ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات اعزام شوند.

هزینه تعمیر اجاق گاز
هزینه تعمیر اجاق گاز

تعمیر فر اجاق گاز

فر اجاق گاز دستگاهی کاربردی محسوب میشود که از آن برای تهیه انواع غذا، شیرینی، دسر و… استفاده میشود، ممکن است فر شما نیاز به تعمیر پیدا کند، پیشنهاد میدهیم تعمیر این قطعه مهم اجاق گاز را به تکنسین های متخصص و آموزش دیده دکتر آچار بسپارید، عدم تخصص در زمینه تعمیر فر و دستکاری آن توسط فرد غیر متخصص منجر به بروز خطاهای بیشتری در این دستگاه خواهد شد.

چرا تعمیر اجاق گاز را به تکنسین های مرکز دکتر آچار بسپاریم؟

تکنسین های مجرب

تعمیرات انواع مدل های اجاق گاز در انواع برند ها توسط تکنسین های مجرب و آموزش دیده دکتر آچار در محل و منزل انجام می شود.

تعویض قطعات

اولویت تکنسین های مرکز دکتر آچار تعمیر اجاق گاز است، در صورتی که تعمیر اجاق گاز امکان پذیر نباشد و یا تعویض قطعه ای بهتر از تعمیر آن باشد تکنسین با رضایت مشتری به تعویض قطعات پرداخته و از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کند.

سرعت در خدمات

به علت تعدد شعبات تعمیرگاه دکتر آچار تکنسین ها در سریع ترین زمان ممکن اعزام شده و به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر اجاق گار می پردازند.

پاسخگویی 24 ساعته

کارشناسان مرکز دکتر آچار به صورت شبانه روزی و 24 ساعته پاسخگوی سوالات همراهان عزیز و گرامی می باشند.

گارانتی 1 ساله

کلیه خدمات تکنسین های مرکز دکتر آچار دارای گارانتی 12 ماهه هستند و ضمانت نامه کتبی پس از تعمیر تقدیم به مشتریان گرامی می شود.

هزینه منصفانه

هزینه تعمیرات اجاق گاز در مرکز دکتر آچار مطابق با نرخ اتحادیه بوده و کاملا منصفانه می باشد.

ارتباط با مرکز تعمیر اجاق گاز

خدمات ما به صورت 24 ساعته است و توجه داشته باشید که نمایندگی های معتبر تعطیلی ندارند و شما میتوانید در هر ساعتی از شبانه روز حتی روز های تعطیل با شماره تلفن تعمیرکار اجاق گاز 02188444021 با ما در ارتباط باشید.

اگر از خدمات راضی نباشیم چه باید کرد؟

یکی از بزرگترین هدف های ما رضایت مشتریان عزیزمان از خدمات ارائه شده است از همین رو ما بعد از ارائه خدمات به شما گارانتی 12 ماهه در نظر گرفته ایم، اگر باز هم مشکلی در رابطه با خدمات ارائه شده داشتید، مشکل شما از طریق واحد پشتیبانی ما رسیدگی خواهد شد.

تعمیر اجاق گاز رومیزی
تعمیر اجاق گاز رومیزی

 چرا شعله اجاق گاز روشن نمی ماند؟

عدم تمیزی شعله ها و سرشعله، اختلال در قطعه ترموکوپل و انسداد ورودی گاز از اصلی ترین دلایل روشن ماندن اجاق گاز محسوب میشوند.

برای رفع این مشکل سرشعله ها را کاملا تمیز کنید و به صورت صحیح سر جای خود قرار دهید، از رسیدن گاز ب اجاق مطمئن شوید و سلامت ترموکوپل را بررسی کنید.

چرا مشعل های فر اجاق گاز روشن نمیشوند؟

عدم اتصال گاز و برق به اجاق، خرابی فند فر اجاق گاز و عدم قرارگیری صحیح مشعل ها از اصلی ترین دلایل روشن نشدن مشعل های فر اجاق گاز میباشند.

چرا لامپ فر کار نمی کند؟

عدم اتصال دستگاه به برق، عدم محکم بسته بودن لامپ و سوختگی لامپ از دلایل این مشکل هستند.

هزینه تعمیر اجاق گاز چقدر است؟

هزینه تعمیر لوازم شما بستگی به نوع دستگاهتان، علت خرابی آن، نیازمندی دستگاه به تعویضات و دیگر مواردی مانند این ها بستگی دارد که تکنیسین های ما بعد از بررسی دستگاه شما هزینه را خدمتتان اعلام میکنند، به هیچ عنوان نگران هزینه تعمیرات نباشید به این دلیل که ما مناسب ترین و منصفانه ترین هزینه ها را برای مشتریانمان در نظر گرفته ایم.

زمان مراجعه تعمیرکار به منزل ما

هنگامی که شما درخواست تکنیسین میکنید، با هماهنگی شما و زمانی که شما تعیین میکنید برای شما تعمیرکاری با تجربه و حرفه ای اعزام میگردد.

کاهش نیاز به تعمیرات اجاق گاز

 1. شعله اجاق گازی که عملکرد صحیح دارد به رنگ آبی می سوزد.
 2. در صورتی که شعله اجاق گاز زرد یا نارنجی می سوزد لازم است که شعله ها تمیز شوند.
 3. سرشعله های اجاق گاز را به صورت دائمی تمیز کنید.
 4. چربی ها و لکه های روز اجاق گاز را فورا تمیز کنید.
 5. از سر رفتن غذا بر روی اجاق گاز جلوگیری کنید.
 6. از نصب اجاق گاز در مسیر وزش باد خودداری کنید.
تعمیر اجاق گاز در تهران
تعمیر اجاق گاز در تهران

نظر صوتی و تصویری مشتریان عزیز دکتر آچار بعد از تعمیر اجاق گاز

 

 

تعمیر اجاق گاز صفحه شیشه ای

برای انتخاب یک اجاق مناسب باید به فضای آشپزخانه و همچنین به مدل طراحی و زیبای و عوامل دیگر مانند نوع سوخت مصرف گاز آن و همچنین نوع کاربرد آن نیز دقت کنید.

تعمیر اجاق گاز صفحه شیشه ای در محل

تعمیر گاز صفحه شیشه ای با تکنولوژی حرارتی خود مورد توجه همگان قرار گرفته است و عملکرد بسیار فوق العاده ای نیز دارد، اما ممکن است گاهی پس از گذشت زمان دچار ایراداتی شود که باید برای تعمیر آن اقدام نمیایید.

متخصصان و تکنسین های تعمیر گاز رومیزی شیشه ای دکتر آچار با کیفیت ترین خدمات را به شما ارائه می کنند و عیب یابی درست و دقیقی انجام می دهند و سپس برای تعمیر اجاق گاز رومیزی شیشه ای اقدام می نمایند.

توصیه سایت davesappliance در مورد شعله ضعیف

به نقل از davesappliance – اگر شعله کمتر از حد معمول تأثیرگذار به نظر می رسد، گرفتگی دهانه شعله مشعل می تواند مشکل اصلی باشد. گاز یا هوا کمتر از مقدار لازم می تواند منجر به شعله های آتش با کیفیت پایین شود. اگر هوای ورودی به مشعل کافی نیست، تنظیم دریچه هوا ممکن است مشکل را حل کند. اگر این کار جواب ندهد ممکن است گاز ناکافی باشد، در این صورت باید با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

تعمیرات اجاق گاز
تعمیرات اجاق گاز

راهکارهایی برای جلوگیری از خرابی و تعمیر گاز

راه های زیادی وجود دارد تا از خرابی اجاق گاز جلوگیری کرد، یکی از این راه های حفاظت از گاز، حفاظت از خرابی صفحه های روی اجاق گاز می باشد، تعمیر این قسمت از گاز تقریباً کم هزینه نیست، پس بهتر است که با رعایت نکاتی از تعمیر ات گاز در زود هنگام جلوگیری کنید.

شاید این مشکل بارها برای شما پیش آمده باشد که علیرغم اتصال به گاز شهری مجبور بشوید که از اجاق گازتان برای پخت و پز غذاهای دلخواه استفاده نکنید، این امر می تواند وجود مشکلات متعددی در قسمت های مختلف باشد، با وجود تورم های موجود تعمیر گاز به صرفه تر از تعویض آن باشد، در این مواقع باید با متخصصین تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کنند.

چه مشکلات احتمالی در اجاق گاز پیش می آید؟

ایرادات بسیاری در اجاق گاز باعث شده تا اجاق گاز نتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

 • زمانی که فندک اجاق گاز عمل نمی کند، یا اینکه با عملکرد صحیح فندک سبب روشن شدن اجاق گاز نشود.
 • در صورتی که شعله روشن است ولی فر به هیچ عنوان گرم نمی شود.
 • شیشه ی فر در اثر داغ شدن زیاد و یا وارد شدن ضربه ترک بر داشته و شکسته است.
 • قطعات داخلی مثل بوبین و ترموکوپل و برد الکترونیکی آسیب دیده باشد.
 • صفحه دیجیتالی طراحی شده در اجاق گاز کار نمی کند.
تعمیر گاز
تعمیر گاز

عمده ترین دلیل روشن نشدن اجاق گاز چه مشکلی است؟

از دلایل اصلی روشن نشدن اجاق گاز تجمع چربی و مواد غذایی در مسیر و مسدود کردن جریان گاز می باشد، با تمیز کردن اجاق گاز می توان این مشکل را برطرف کرد.

برای تمیز کردن اجاق گاز ابتدا توری روی شعله اجاق گاز را برداشته و کلاهک را بیرون بیاورید، سینی زیر شعله را از محل خارج کنید، این کار به راحتی امکان پذیر است و قسمت های زیر سینی را با حوله ی نم دار و آب گرم تمیز کنید، چربی روی شعله و کلاهک را با آب گرم و سرکه از بین ببرید، با استفاده از یک خلال دندان سوراخ های جریان هوای شعله را پاک کنید.

جرقه نزدن فندک چه دلیلی دارد؟

دلیل اینکه فندک جرقه نمی زند

دلیل اینکه فندک جرقه نمی زند بخاطر نشتی و یا اتصال نامناسبی در مسیر باشد، این بیشتر بخاطر جابجایی و یا تمیز کردن اجاق گاز، سیم هایی که کنترل فندک را به شعله وصل می کند قطع می شود، در این زمان فندک قادربه جرقه زدن نیست، با اتصال سیم های قطع شده مشکل برطرف خواهد شد، تعمیر اجاق گاز را با قطع کردن جریان برق شروع کنید، کلاهک شعله و پایه را بردارید سیم قطع شده را ببینید، با تعویض سیم قطع شده، فندک دیگر می تواند جرقه بزند و مشکل را برطرف کردید.

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز

نگهداری از اجاق گاز

مواردی مانند شستن به موقع، دستمال نم دار، جلوگیری از مایعات، تمیز کردن به موقع، بستن درب فر، درست استفاده کردن از دکمه های اجاق گاز از مواردی هستند که با رعایت آنها از خراب شدن زود هنگام اجاق گاز جلوگیری می کنید، تا می توانید از سر رفتن مایعات بر روی گاز پیشگیری کنید، چون با گذشت زمان ورود مایعات به قسمت های زیرین شعله باعث زنگ زدگی سیم ها می شود.

علت دود زدن اجاق گاز چیست؟

زمانی با دود زدن اجاق گاز روبرو می شوید که برای شما مشکلاتی را ایجاد می کند، گاهی ممکن است که مانند مه در اتاق قابل مشاهده باشد در حالی که بعضی اوقات هم بوی دود تند شما را متوجه دود اجاق گازتان می کند، به هر دلیلی که اجاق گاز شما دود بکند باید خیلی سریع برای رفع این مشکل اقدام کنید، این وجود دود نه تنها به غذای شما طعم نا خوشایندی را می دهد بلکه دود شدید خبر از یک آتش سوزی را می دهد.

چرا المنت های حرارتی در اجاق گازهای برقی کار نمی کند؟

نوع دیگر اجاق گازها از مدل اجاق گازهای برقی می باشد، که همانند اجاق گازهای دیگر است تنها در نحوه ی استفاده آنها از برق به جای پخت و پز با بقیه اجاق گازها متفاوت می باشد، در این مدل اجاق گازها المنت های حرارتی بر روی صفحه ی دستگاه قرار دارد که این المنت های حرارتی با عبور جریان برق از آنها داغ شده و تولید گرما و حرارت میکند

سایر ایرادهای المنت

در زمانی که یکی از المنت ها کار نمی کند به سراغ دیگری بروید و تست کنید، اگر بقیه ی المنت ها کار کنند پس یکی از المنت ها مشکل پیدا کرده است، در این زمان مشکل پیش آمده به دلیل سیم پیچی می باشد که توسط مولتی متر بررسی میشود، شاید هم ایراد از پایانه ها و سوکت های متصل به سیم پیچی باشد که در این مواقع باید آن را تعویض کرد.

در اجاق گازهای برقی برای دسترسی به المنت ها باید صفحه رویی را برداشته و برق دستگاه را قطع کنید، هیچ گاه تعمیرات اجاق گاز را خودتان انجام ندهید و این کار را به متخصصان بسپارید.

زمانیکه مشعل های اجاق گاز روشن نمی شود باید چکار کنیم؟

در زمانی که این اتفاق افتاد ممکن است مشکل پیش آمده بخاطر فندک ها باشد که با جرقه نزدن و روشن نشدن باعث احتراق گاز نمی شود، در این صورت باید فندک خراب شده توسط متخصصین بررسی شود و در صورت نیاز فندک را تعویض کنند.

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز

برای رفع مشکلات اجاق گاز چکار کنیم؟

دوستان عزیز توجه داشته باشید که اجاق گاز یک وسیله بسیار حساس است و باید به خوبی این وسیله تعمیر و نگهداری شود به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم برای تعمیرات گاز با تکنسین های دکتر آچار تماس بگیرید و در اسرع وقت مشکل اجاق گاز شما رفع خواهد شد.

نکاتی که باید در رابطه با شعله گاز بدانید!

گاهی پیلوت خاموش می شود که مشکل ساز است برای رفع این مشکل تکنسین باید صفحه ی اجاق گازی که مخلوط کن دارد را ببیند زیرا ممکن است مقدار گازی که به پیلوت می رسد کم باشد، اگر شعله دود بکند باید مقدار گاز را کم کنید زیرا مقدار گاز نسبت به هوا بیشتر است و در نتیجه باعث ایجاد دود می شود، اگر شعله ی اجاق گاز خیلی بلند است باید گاز هوا را کم کنید چون مقدار گاز همراه هوا زیاد است.

سوراخ هایی که شعله از آن خارج می شود مسدود باشند باید با یک برس آن را تمیز کرد اگر با برس تمیز نشدند باید پیلوت را تعویض کرد، گاهی هم ممکن است که مدت زمان زیادی کلید اجاق گاز را نگه دارید تا شعله روشن بشود و روشن باقی بماند برای رفع این ایراد باید ترموکوبل را مورد بررسی قرارداد.

 

نکات مهم آموزشی تعمیر اجاق گاز

برخی دیگر از مشکلات رایج اجاق گاز:

 • چرا اجاق گاز جرقه می زند ولی روشن نمی شود؟

ابتدا باید جریان گاز را کنترل کنید ممکن است جریان گاز قطع شده باشد اگر این مشکل نبود، سوراخ‌ های مشعل یا پیلوت را بررسی کنید چون امکان دارد مسدود شده باشند.

برای رفع مشکل محل مسدود را با یک مسواک یا برس تمیز کنید تا مجرا باز شده و شعله به راحتی روشن شود، روشن یا خاموش بودن پیلوت را نیز کنترل کنید شاید پیلوت خاموش شده باشد و شما متوجه نشده باشید.

 • چرا شعله اجاق گاز زرد می سوزد؟

اگر شعله اجاقتان آبی نمی‌سوزد و از بابت زرد رنگ شدن آن نگران هستید، باید بدانید که شعله‌ی اجاق می‌خواهد به شما هشدار بدهد که در اطرافش اکسیژن کافی وجود ندارد و به همین دلیل ناقص می‌سوزد.

علت زرد سوختن شعله اجاق گاز می‌تواند از رطوبت باشد ممکن است حفره‌های اطراف مشعل‌ها گرفته باشند یا مواد شوینده داخل‌شان گیر کرده باشد برای حل این مشکل باید صفحه‌ی گاز را کاملا تمیز کنید و در آخر با یک دستمال نرم تمام اطراف شعله‌ها را خشک کنید.

گاهی هم ممکن است زرد شدن شعله‌ی اجاق می‌خواهد به شما هشدار بدهد که در اطرافش اکسیژن کافی وجود ندارد و به همین دلیل ناقص می‌سوزد.

 • چرا در اطراف اجاق گاز بوی گاز به مشام می رسد؟

این مشکل بسیار خطرناک است و در صورتی که در آشپزخانه به خصوص نزدیکی اجاق گازتان بوی گاز استشمام می کنید باید حتما از نصب صحیح  شیلنگ گاز مطمئن شده و آن را بررسی کنید. ممکن است در محل نصب نشتی وجود داشته باشد و یا نیاز به  تعویض شیلنگ باشد.

 • چرا بعد از روشن شدن شعله آتش سر و صدا می کند؟

همانطور که می دانید شعله‌های اجاق گاز باید به طور کامل یک دست و آرام باشند در صورتی که با روشن کردن اجاق گاز سر و صدای زیادی از شعله‌ها بلند شود باید جهت رفع مشکلات اجاق گاز که احتمالا مربوط به هوا رسانی باشد اقدام کنید.

شعله‌های پر سر و صدا به این معنا است که هوا به میزان صحیحی به مشعل نمی‌رسد، در حقیقت هنگامی که هوا بیش از حد به مشعل برسد، شعله اجاق گاز با سر و صدا می‌سوزد. برای رفع این مشکل شما باید صفحه ی مخلوط کن را مقدار کمی ببندید.

 • چرا شعله اجاق گاز دود می زند؟

گاهی بعد از روشن کردن شعله قابلمه سیاه می شود و شعله دود می زند از دلایل این مشکل کثیفی بیش از حد گاز بصورت تجمع چربی در قسمت اشتعال شعله است و یا در مخلوط گاز و هوا مقدار گاز زیاد است.

اگر اجاق گازتان را تازه خریداری نموده اید ممکن است دود کردن به این علت باشد.

تعمیرات اجاق گاز
تعمیرات اجاق گاز

چرا شعله اجاق گاز مثل همیشه گرم نیست و یا روشن نمی ماند؟

این مشکل چند علت دارد که در ادامه مقاله آموزش تعمیر اجاق گاز با آنها آشنا می شوید:

 • خرابی ژیگلور

دقت کنید که قدرت همه‌ی شعله‌ها همزمان با هم افت کرده یا نه اگر تمامی شعله ها مشکل دارد پس به احتمال زیاد ژیگلور گاز مشکل پیدا کرده است و وقتش رسیده که آن را تعویض کنید.

 • خیس بودن شعله

خیس بودن شعله باعث کم شدن شعله گاز و یا حتی خاموش شدن آن می‌شود. بهتر است بعد از تمیزکاری اجاق و شستشوی شعله، مشعل را با یک پارچه تمیز و یا سشوار کاملاً خشک کنید.

یادتان باشد در زمان تمیزکاری اجاق و شستشوی شعله از اسید و مواد پاک‌کننده قوی و اجسام نوک‌تیز استفاده نکنید، چون ممکن است منافذ شعله را مسدود کند و به دنبال آن جریان گاز کم یا قطع شود.

 • نشتی لوله گاز

گاهی ممکن است به دلیل نشتی لوله‌ی گاز، جریان گاز به اجاق کم یا قطع شود؛ در نتیجه شعله روشن نمی‌شود و یا کم‌جان و بی‌رمق می‌شود. گاهی هم خمیدگی یا تاشدگی لوله گاز علت کم بودن شعله اجاق است.

 • خرابی شیر گاز

گاهی اوقات مشکلاتی مثل خراب شدن شیر یا ولوم اجاق علت کم بودن شعله اجاق گاز باشد. حتماً می‌دانید که پیچ یا ولوم میزان خروج گاز را تنظیم می‌کند بنابراین در صورتی که این پیچ خراب شود شعله‌ی گاز کم یا قطع می‌شود.

 • جابه‌جایی سرپوش گاز

اگر برای تمیزکاری، تعمیر و یا به هر دلیل دیگر قطعات شعله‌ی گاز را باز کرده‌اید، فراموش نکنید که در هنگام نصبِ دوباره، سرپوش را دقیقاً سر جای خودش بگذارید. جابه‌جا شدن سرپوش شعله می‌تواند خروج گاز را نامیزان و شعله را کم و زیاد کند.

در مطلب آموزش تعمیر اجاق گاز فردار مشکلات رایج اجاق های گاز و عیب یابی هر یک را با راه حل آن توضیح دادیم. در صورتی که هر کدام از مشکلات ذکر شده برای دستگاه شما پیش آمد و خود توان انجام تعمیرات را نداشتید با شماره های شرکت دکتر آچار تماس گرفته و تعمیر اجاق گاز خود را به این شرکت بسپارید.

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز

12 ماه گارانتی خدمات

اعزام سریع تکنسین

پایین ترین هزینه تعمیرات

تکنسین حرفه ای

با شماره تلفن شرکت تعمیر اجاق گاز دکتر آچار تماس بگیرید و سفارش خدمات خود را بدهید، شماره تلفن نمایندگی تعمیر اجاق گاز در پایین همین صفحه درج شده است برای سهولت کار اگر با موبایل سایت را میبینید در پایین روی دکمه سبز رنگ بزنید تا شماره تلفن تعمیرات اجاق گاز به صورت خودکار روی گوشی شما درج شود و با ما تماس بگیرید.

انتشار یافته: 40
 1. مریم نظری 3 سال قبل

  سلام وقت شما بخیر ببخشید فر اجاق گاز ما روشن میشه اما روشن نمیمونه و بعد از چند ثانیه خاموش میشه مشکل از چیه؟

  1. drachar 3 سال قبل

   سلام وقت شما هم بخیر لطف کنید با تلفن های تماس دکتر آچار تماس بگیرید همکاران ما به صورت رایگان پاسخگو شما خواهند بود و چنانچه نیاز به تعمیر اجاق گاز شما باشد نیز با شما هماهنگی لازم انجام می شود.

 2. یلدا شکوری 3 سال قبل

  سلام عذر میخوام تایمر روی گاز ما خراب شده و روشن نمیشه مشکلش چیه؟

  1. drachar 3 سال قبل

   سلام کاربر عزیز
   این مشکل باید توسط تکنیسن ها بررسی و تعمیر بشه، لطف کنید با واحد تعمیرات دکتر آچار تماس بگیرید تا بیشتر کمکتون کنند.
   همچنین میتونید در انجمن پرسش و پاسش دکتر آچار سوالات خودتون رو بپرسید.

 3. فاطمه زرین 3 سال قبل

  سلام خدمت شما عذر میخوام در مورد گاز یک سوال داشتم
  دلیل روشن نماندن شعله گاز چی هستش؟ چجوری درست میشه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. drachar 3 سال قبل

   سلام کاربر عزیز
   در مورد روشن نماندن اجاق گاز باید خدمتتون عرض کنم که احنمال خیلی زیاد ترموکوبل دچار مشکل شده است که در هگام خرابی این قطعه باید تعویضات صورت بگیرد، برای کمک و تعویض قطعات میتوانید با واحد تعمیرات اجاق گاز دکتر آچار تماس بگیرید.

 4. مسعود 3 سال قبل

  سلام اجاق گاز ما با فندک خود گاز دیر روشن میشه دلیلش چى میتونه باشه؟

  1. drachar 3 سال قبل

   سلام کاربر عزیز لطفا سوالات خود را در این صفحه بپرسید و در سریع ترین زمان ممکن جواب سوال شما داده خواهد شد. https://drachar.com/question/

 5. محمدی 3 سال قبل

  سلام، ما یه گاز داریم، ترموکوبل فرش درست کار نمی کنه و هی قطع میشه، آیا قابل درست کردنه؟

  1. drachar 3 سال قبل

   بله دوست عزیز لطفا با شماره های ما تماس بگیرید همکاران ما راهنماییتون می کنند.

 6. حسینی 2 سال قبل

  سلام میخواستم بدونم هزینه تعمیر اجاق گاز چقدر میشه؟

  1. drachar 2 سال قبل

   سلام کاربر گرامی هزینه تعمیر اجاق گاز با توجه به مشکل بوجود آمده محاسبه می گردد و ابتدا باید مشکل را بدانیم و سپس برند دستگاه را و بعد از آن اینکه آیا قطعه ای که خراب شده تعمیر می شود و یا نیاز به تعویض دارد سپس می توان هزینه تعمیر گاز را محاسبه کرد.

 7. دبیری 2 سال قبل

  شعله های اجاق گاز ما درست کار نمیکنه و نیاز به تنظیم داره یکیش که کلا کار نمیکنه شما تعمیر میکنید؟

  1. drachar 2 سال قبل

   سلام دوست عزیز بله ما تمام مشکلات اجاق گاز را رفع میکنیم با شماره های ما در سایت تماس بگیرید و کارشناسان ما در سریع ترین زمان نسبت به تعمیر اجاق گاز شما اقدام میکنند.

 8. جواهری 2 سال قبل

  اجاق گاز ما خراب بود و با یکی از سایت ها تماس گرفتیم و تکنسین آمد منزل ما و گفتن قطعه نیاز داره و بیش از 5 روز زمان برد و در آخر هم با گرفتن هزینه ایاب ذهاب گفتن قطعه نیست و الکی پول دادیم یکی از دوستان سایت شما را معرفی کردن و با شما تماس گرفتم جالب اینجاست تکنسین شما گفت اصلا نیازی به تعویض قطعه نیست و تعمیر اجاق گاز را بدون تعویض قطعه و با تعمیر آن انجام دادن و الان هم گاز داره عالی کار میکنه از این طریق از شما تشکر میکنم و امیدوارم همه مثل شما با وژدان باشن

  1. drachar 2 سال قبل

   سلام مشتری گرامی خیلی خوشحالیم که توانستیم رضایت شما را فراهم آوریم و برای شما هم آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

 9. جهان 2 سال قبل

  دمتون گرم تعمیر اجاق گاز بوش ما به خوبی انجام شد و از تکنسین شما نیز بسیار راضی بودم

 10. فرح فرج اللهی 2 سال قبل

  سلام، فر گاز ما روشن نمیشه، گازمون مدلش سینجره، چه کار باید انجام بدم؟

  1. drachar 2 سال قبل

   سلام پیلوت اجاق گازتون رو روشن کنید و تایمر اجاق گاز رو دوباره تنظیم کنید، در صورتی که مشکل روشن نشدن فر حل نشد، با شماره 88444021 تماس بگیرید تا همکاران شما رو راهنمایی کنند.

 11. افسانه فروتنیان 2 سال قبل

  سلام اجاق گاز ما اسنواست، یه مدته وقتی روشن میکنم مدام صدای جرقه زدن میده، چه مشکلی داره اجاقم؟

  1. drachar 2 سال قبل

   سلام معمولا صدای جرقه زدن به دلیل مسدود بودن مشعل با غذا های سر رفته و گرد و غبار یا مرطوب بودن مشعل است، مشعل ها رو حتما تمیز و خشک کنید و دقیق در سر جای خودشون قرار بدهید

 12. نادریان 2 سال قبل

  سلام چرا گریل فر اجاقم خاموش میشه؟؟؟

  1. drachar 2 سال قبل

   سلام و وقت بخیر، خرابی ترموستات اجاق گاز یا انسداد دریچه داخل اجاق گاز با بخار غذا ها و چربی ها از دلایل خاموش شدن گریل فر اجاق گاز هستند، برای حل این مشکل با شماره 02188444021 تماس بگیرید

 13. مهتاب 2 سال قبل

  سلام چرا ولوم و صفحه اجاق گازم داغ میشه؟ میخوام شعله هارو روشن کنم دستم میسوزه

  1. drachar 2 سال قبل

   سلام، برای رفع این مشکل لازمه که اجاق گازتون با پشم شیشه و عایق های مناسب عایق بندی بشه، برای اطلاعات بیشتر و درخواست تکنسین تماس بگیرید.

 14. افسانه شیرازی 11 ماه قبل

  اجاق گازمون شعلش خیلی کم شده میتونید زیاد کنید؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 11 ماه قبل

   سلام کاربر گرامی بله شعله اجاق گاز را با هزینه مناسب زیاد می کنیم

 15. ایلیا منافی 10 ماه قبل

  دیروز تکنسین شرکتتون اومدن تعمیر اجاق گاز مارو انجام دادن کارشون حرف نداشت نظرمو به صورت ویدیویی دادم خدمتشون اما خواستم از این طریق هم تشکر کنم حقیقتا کاربلد هستین?

 16. مهتاب رفعتی 10 ماه قبل

  دلیل خاموش شدن پیلوت اجاق گاز اخوان رو میشه لطفا توضیح بدید؟

  1. دکتر آچار 10 ماه قبل

   در صورتی که پیلوت اجاق گاز تنظیم نباشد، احتمال این که گاز کافی به آن نرسد و پیلوت خاموش شود وجود دارد

 17. مهدی ساوری 5 ماه قبل

  سلام سرویس گاز رومیزی هم انجام می دید؟

  1. دکتر آچار 5 ماه قبل

   با سلام و احترام. بله با تماس شما و اعلام درخواست تان سرویس کار اجاق گاز به طور فوری به محل اعزام خواهد شد.

 18. هانیه میزرایی 4 ماه قبل

  سلام و وقت بخیر اجاق گاز سینجرم فندکش کار نمی کنه می خواستم بپرسم که تعمیرات فندک در منزل انجام می شه؟ و اینکه اگر انجام می شه برای حریم خصوصی به من اطمینانی داده میشه یا خیر؟

  1. دکتر آچار 4 ماه قبل

   با سلام خدمت کاربر گرامی، بله تعمیرات قطعات مختلف انواع اجاق گاز در منزل شما انجام می شود، به این صورت که تعمیرکار اجاق گاز به صورت فوری و به همراه تجهیزات به روز خود به محل اعزام خواهد شد، از جانب حفظ حریم خصوصی نیز به شما این اطمینان داده می شود که کلیه تکنسین های مجموعه ما نه تنها از نظر فنی ماهر هستند بلکه در زمینه برخورد با مشتریان نیز حرفه ای بوده و با رعایت حریم شخصی وظیفه خود را انجام خواهند داد، لازم به ذکر است که تکنسین های ما دارای گواهی سوء پیشینه هستند.

 19. مریم ترکان 1 ماه قبل

  علت این که شعله گازم روشن نمی مونه چیه؟روشن میشه ها ولی خودش دوباره خود به خود خاموش میشه

  1. دکتر آچار 4 هفته قبل

   سلام ممکنه که ترموکوپل اجاق تون خراب شده باشد و یا ورودی گاز به دلیل عدم نظافت و تمیزی مسدود شده باشه، دستگاه رو تمیز کنید اگه مشکل رفع نشد ترموکوپل را عوض کنید

 20. معصومه هاجری 3 هفته قبل

  سلام وقت بخیر شیشه اجاق گاز اگر بشکنه شما دارید تعویض انجام بدید؟ هزینش چقدره؟

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   سلام و عرض ادب، روزتون بخیر بله، قیمت شیشه اجاق گاز با توجه به برند و مدل دستگاه متفاوت هست، لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده تماس بگیرید

 21. نسرین نوذری 2 روز قبل

  سلام ما اجاق مون اون هفته خراب شد از دوستامون پرسیدیم شماره شمارو داد زنگ زدیم تعمیرکارتون عصری اومدن خونه و المنت گازمون رو عوض کردن، خداروشکر مشکل حل شد، یه هفته صبر کردم دیدم واقع مشکل حل شده گفتم از تو کامنت بهتون خسته نباشید و خدا قوت بگم

  1. دکتر آچار 1 روز قبل

   سلام و عرض ادب ممنون از شما، خوشحالیم که از خدمات مجموعه رضایت داشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید