تعمیر هود سراسر تهران فوری و ارزان

تعمیر هود در محل با ضمانت 6 ماهه کتبی

تکنسین های ما در دکتر آچار انواع هود در تمامی برندهای بازار را با بهره گیری از تخصص خود به بهترین شکل تعمیر کرده و همواره تکنسین های این مجموعه سعی دارند به جای تعویض قطعات به تعمیر قطعات بپردازند.

و در صورت یقین به عدم تعمیر، تعویض قطعات اورجینال انجام میگردد، تا هم هزینه مشتریان کمتر شود و هم اینکه شعار شرکت که مشتری مداری و رضایت مشتریان می باشد را برای مشتریان به اثبات برسانند.

امیدواریم همواره رضایت شما مشتریان تهرانی عزیز را فراهم آوریم.

تعمیر هود

برخی از وسایل در خانه وجود دارند که روزانه مورد استفاده قرار میگیرد و همین استفاده ی مکرر از این وسایل باعث خرابی و فرسودگی آنها می شود، گذشت زمان باعث پیشرفت بشر در عرصه های مختلف زندگی می شود، یکی از پیشرفت های حاصل دست رنج بشر در تکنولوژی می باشد، بخار آن از دستگاه های مختلف برای راحت تر کردن امور زندگی انسان می باشد.

اساس کار هود را همانند فن در گذشته بیان کرد، فن هایی در گذشته در آشپزخانه قرار می دادند که در جایی باشد که ظاهر آشپزخانه را زشت نکند و قابل دید نباشد.

اگر همچنان فکر می‌کنید هود آشپزخانه تنها در بالای اجاق گاز قرار می گیرد و وظیفه ی آن فقط جذب بوی غذا و بوهای نامطبوع فضای آشپزخانه است باید عنوان کرد که در اشتباهید عملکرد هود آشپزخانه نه تنها جذب بو بلکه باعث تهویه صحیح هوای منزل و همچنین حفظ کیفیت هوای منزل شما می‌گردد.

برخی از مشکلات هود آشپزخانه و نحوه تعمیر هود :

وقتی  هود روشن نمیشود، و لامپ های هشدار خاموش باشد، در این زمان چند دلیل وجود دارد، در ابتدا باید پریز برق را چک کرد تا ببینید برق دارد یا خیر، و دلیل دیگر اینکه ممکن است فیوز اصلی مدار سوخته باشد که در این صورت باید توسط تعمیرکار هود چک شود، احتمال دیگر اینکه دو شاخه قطع شده باشد، و یا اینکه مدار سیم رابط قطع شده باشد، بعد از چک کردن این موارد برای رفع آن اقدام کنید، شاید هم فیوز داخل دستگاه سوخته باشد.

گاهی هود روشن است ولی صدای زیادی دارد: در این مواقع ممکن است که پروانه ها با بدنه برخورد داشته باشد و به اصطلاح گیر می کند، دیگر اینکه ممکن است بخاطر خرابی بوش ها باشد و باید این مشکل را رفع کرد، اگر این دو موردی که گفتیم نباشد باید شفت موتور دچار ساییدگی شده باشد، در صورت وجود این مشکل و مشکلات دیگری که رفع آنها دشوار است باید با تعمیر کاران دکتر آچار تماس بگیرید تا مشکل هود شما را در سرع ترین زمان برطرف کنند.

تکنسین های دکتر آچار هود های مختلف را تعمیر می کنند مثل: هود زیرکابینتی، هود مورب، هود شومینه ای، هود شیشه ای، هود استیل، هود آشپزخانه و همچنین تمام برندهای هود را تعمیر میکنند برخی از این برندها به شرح زیر می باشد:

هود مس ، هود کن ، هود بیمکث ، هود درسا ، هود فوتیل ، هود آاگ ، هود بوش ، هود داتیس ، هود درخشان ، هود اخوان ، هود استیل البرز ، هود لتو ، هود وایز ، هود الیکا ، هود سینجر ، هود آریستون

تعمیر هود خود را به تکنسین های حرفه ای دکتر آچار بسپارید!

تعمیرات هود

مشکلات و ایرادهای متداول و رایج در انواع هود های آشپزخانه کدامند؟

 • ایجاد لرزش و سر و صداهای زیاد و غیر عادی
 • وقتی که فن خراب و از کار می افتد.
 • قدرت مکش هود کاهش پیدا می کند.
 • زمانی که فیلترهای هود گرفتگی و کثیفی دارد.
 • ممکن است لوله های هواکش هود مشکل پیدا کرده باشد.
 • وقتی که هود آشپزخانه خراب و یکسره کار بکند.

فاکتورهایی وجود دارد که در هزینه تعمیر هود تاثیر دارد، مهم ترین عامل برند و مدل هود آشپزخانه است، تعمیر هودهای ساده ارزان تر می باشد، هودهای لمسی و پیشرفته گران تر است، محل قرار گیری و سهولت در دسترسی به هود در دستمزد تعمیرکاران تاثیر دارد، در صورتیکه نیاز به تعویض قطعه باشد هزینه تعمیرات هود بالاتر می رود.

دلیل اینکه مکش هود کاهش پیدا کند چیست؟

دلیل این مشکل این است که احتمال دارد پروانه ها هرز شده و چرخش هرزی داشته باشد و باید برای رفع این مشکل سریعا اقدام کرد، احتمال دیگر اینکه ممکن است هوا مسدود شده باشد و یا اینکه فیلتر دستگاه خیلی کثیف شده باشد و باید فیلتر را تمیز و مرتب کرد شاید هم دور موتور خیلی کم شده باشد، به هر حال با بروز هر کدام از این مشکلات باید با تکنسین های دکتر آچار تماس بگیرید تا برای شما هود را تنطیم کنند و مشکلات پیش آمده را برطرف کنند.

نکاتی برای تمیز کردن هود!

یکی از راه ها استفاده از محلول های گاز پاک کن است، از پودر ماشین لباسشویی هم می توانید استفاده کنید، برخی از پودر ها موادی دارند که چربی را راحت تر پاک کرده و در خود حل می کنند، در هر روش از دستکش استفاده کنید و با اسکاچ تمیز شود، اسکاچ های نرم برای این کار مناسب تر هستند.

نکته ی دیگر اینکه بدانید هودهای آشپزخانه دارای دو نوع فیلتر هستند:

الیاف یا فلزی، فیلترهای الیافی را باید هر چند وقت یکبار تعویض کرد و بخاطر نوع جنشان با شستن تغییر حالت داده و خراب می شوند، ولی فیلترهای فلزی را با همان مواد تمیز کننده می توانید به راحتی مورد شستشو قرار دهید.

نکاتی در مورد نگهداری از هود آشپز خانه!

 • فیلتر را تمیز نگه دارید تا مکش هود قوی باشد.
 • اگر پره های هود کثیف شده است با مواد شوینده آن را تمیز کنید.
 • وقتی شروع به آشپزی می کنید همزمان هود را روشن کنید زیرا دمای زیاد به هود آسیب می رساند.
 • اگر جنس هود شما شیشه ای است حتماً بعد از خاموش کردن به مدت یک ساعت بعد هود را تمیز کنید.
 • اگر جنس هود شما استیل است از تمیز کننده هایی که استیل را محافظت می کند استفاده کنید.
 • هر وقت که هود را تمیز می کنید آن را خاموش کنید.

قطعات تشکیل دهنده ی هود!

این قطعات تشکیل دهنده ی هود که شامل بدنه، کلیدهای خاموش و روشن کردن دستگاه، لامپ ها، موتور و برد می باشد، همچنین هود دارای فیلتر های آلومینیومی می باشد که هر 3 ماه یکبار شسته می شود و شما می توانید آن را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید تا کاملاً تمیز شود.

البته گاهی هم به خاطر استاندارد نبودن خروجی هوا برای نصب خرطومی هود، دستگاه دارای سر و صدای زیادی می شود، در این زمان از فیلتر های زغالی استفاده می شود.

نکاتی در مورد محل قرار گرفتن لوله های هود!

بعضی از خدمات تعمیر برای سهولت دسترسی تعمیر کار از عواملی است که بر روی میزان کار و در نتیجه دستمزد تاثیر گذار است، لوله گذاری هواکش هود از داخل کابیت ها انجام می شود، در صورت لزوم تعمیر یا تعویض آن جابجا کردنش با یک هواکش جدید می تواند دشوار باشد.

چه دلیلی دارد که هود هوا را پاکسازی نمی کند؟

در سیستم های غیر مجاز این مشکل بخاطر فیلتر های قدیمی است که باید تعویض گردد، در سیستم هایی که مجاز می باشد، مشکل می تواند به خاطر مسائل زیادی باشد که مانع از تخلیه نادرست خروج دود از سیستم است.

 

با روشن شدن هود فیوز قطع می شود دلیلش چیست؟

در زمان بروز این قطعی فیوز احتمال اینکه دستگاه اتصال پیدا کرده باشد ابتدا ایمنی را رعایت کرده تا عیب هود را برطرف کنید، دلیل دیگر اینکه در مدار داخلی اتصال کوتاهی به وجود آمده باشد که خیلی سریع آن را رفع کنید، گاهی هم ممکن است کلیدهای چراغ دار دستگاه سوخته باشند که آن را بررسی کنید ولی در نهایت هم امکان این را دارد که موتور هود شما سوخته باشد.

تعمیر هود
نمایندگی تعمیرات آاگ

تعمیر هود آاگ

هود اخوان

تعمیر هود اخوان

هود کن

تعمیر هود کن

هود داتیس

تعمیر هود داتیس

نمایندگی تعمیرات بوش

تعمیر هود بوش

تعمیر هود

دستگاه روشن میشود ولی صدای خیلی زیادی دارد دلیلش چیست؟

ممکن است پروانه ها با بدنه گیر کرده باشند، یا اینکه بوش ها خراب  شده و شفت ساییدگی پیدا کرده باشد.

 

چند نکته برای خرید هود بدانید!

 1. دارا بودن سنسور دود و بو که هود اتوماتیک روشن شود.
 2. دارا بودن فیلتر آلومینیومی که قابل شستشو می باشد، چون هودهای قدیمی از فیلترهای پشم شیشه ای و الیافی استفاده می کردند که قابل شستشو نبودند حتماً باید تعویض می شدند.
 3. موتور هودی که در بین آنها توربینی و حلزونی قوی است اما صدای کم دارد.
 4. صدای هود در دورهای یک تا سه باید کم باشد ولی دورهای چهار و پنج برای زمانی است که میخواهید مکش زیادی داشته باشد.

راهنمایی جامع تعمیر هود

اگر می خواهید در رابطه با تعمیر هود بیشتر بدانید روی لینک زیر کلیک کنید:

آموزش تعمیر هود

کلیپ های آموزشی تعمیر هود

با اجازه مشتریانمان بعد از تعمیر هود مشتریان عزیز کلیپ تهیه میکنیم و مشکل بوجود آمده را شرح میدهیم و خواهید دید که خیلی از مشکلات نیاز به تعمیرکار ندارد و خود شما نیز می توانید تعمیر هود را به راحتی انجام دهید، پیشنهاد میکنم تمام کلیپ های آموزشی که به مرور زمان در این صفحه درج می شود را ملاحظه بفرمایید.

12 ماه گارانتی خدمات

اعزام سریع تکنسین

پایین ترین هزینه تعمیرات

تکنسین حرفه ای

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است