تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران

تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران


تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران

دستگاه اجاق گاز از پر مصرف ترین لوازم خانگی می باشد، احتمال دارد که به دلیل مصارف بالا از این دستگاه نیازش به تعمیرات  اجاق گاز هم به مراتب بیشتر از لوازم دیگر باشد، شاید به نظر برسد که دستگاه اجاق گاز بسیار ساده است و اصلاً نیازی به تخصص برای امر تعمیراتش وجود ندارد، در صورتی که این طور نمی باشد، هم به تخصص نیاز دارد و هم به دلیل خطراتی که وجود دارد باید نکات ایمنی را رعایت کرد.

در مواقعی که ایرادهای دستگاه اجاق گاز شما بسیار جدی می باشد بهتر است که با سرویس کاران تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران تماس حاصل فرمایید.

تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران
تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران

از آن جایی که دستگاه اجاق گاز بسیار خطرناک هم می تواند باشد بهتر است که با حضور متخصصین عیوب آن را بررسی نمایید و اشکالات آن را رفع بکنید و ممکن است که در طول سالیان سال که از آن استفاده می کنید دچار فرسایش و خرابی شده باشد و نیاز به تعمیرات داشته باشد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دستگاه های اجاق گاز در مدل های اجاق گاز رومیزی و مبله در بازارها موجود می باشد که هر کدام دارای خصوصیات  و مشخصه های مخصوص به خود دارند و با توجه به امکانات  افراد خریدار و سلیقه های آنها ممکن است که برای خود یکی از این دو مدل اجاق گازهای رومیزی  و یا مبله را خریداری کنند.

تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران
تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران

 قطعه ی ترموکوپل در اجاق گاز چه کارایی دارد؟

قطعه ی ترموکوپل  یک حسگر برای تشخیص دما می باشد، که دما را به ولتاژ تبدیل می کند، قطعه ی ترموکوپل دردستگاه های اجاق گاز امروزی از قطعات بسیار مهم تلقی می شود، در واقع می تواند ایمنی دستگاه اجاق گاز را تامین کند، این قطعه در اجاق گاز موظف به کنترل و پخش شعله روی اجاق گاز باشد.

مزایای قطعه ی ترموکوپل در دستگاه اجاق گاز چیست؟

قطعه ی ترموکوپل در دستگاه اجاق گاز از یک طرف به شعله و از یک طرف دیگر به ورودی جریان گاز اتصال دارد، در اجاق گازهای رومیزی دو شعله ی ترموکوپل دار یک سر این سیم ها با وجود گرما جریان الکتریکی را ایجاد کرده و مسیر خارج شدن گاز را با استفاده از انرژی تولید شده توسط جریان الکتریکی باز نگه داشته می شود.

قطعه ی ترموکوپل در مواقعی که مواد غذایی بر روی شعله ی اجاق گاز سر برود و یا در اثر وزش باد شعله ی اجاق گاز خاموش بشود، این قطعه موظف خواهد بود که به طور اتوماتیک شیر گاز را قطع نماید تا گازی در جریان نباشد، در این صورت خطرآتش سوزی وجود ندارد و از بروز نشتی گاز جلوگیری به عمل می آورد.

قطعه ی ترموکوپل از جنس آلیاژ مخصوصی است که همراه با قطعه ی بوبین کار می کند و به همین دلیل این دو قطعه ی فندک و ترموکوپل در روشن کردن شعله ی اجاق گاز نقش بسیار مهمی دارند.

در زمانی که ولوم اجاق گاز تان را به سمت پایین نگه می دارید در این زمان قطعه ی بوبین دستگاه اجاق گاز فعال می شود و ترموکوپل با همراه بودن قطعه ی بوبین ولتاژ لازم را برای روشن شدن شعله فراهم می کند.

با گروه متخصص تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران دیگر نگران خرابی های دستگاه اجاق گاز خود نباشید.

تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران
تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران

علامت های خراب شدن قطعه ی ترموکوپل در دستگاه اجاق گاز

از مهم ترین مواردی که شعله ی دستگاه اجاق گازتان روشن نمی شود به دلیل این است که حرارت متناسب و کافی به دستگاه ترموکوپل شما نخواهد رسید و در نهایت ولتاژ برق کاهش پیدا خواهد کرد و در این زمان قطعه ی بوبین فعال نخواهد شد و مسیر خروج گاز بسته باقی می ماند.

در نتیجه شعله ی اجاق گاز روشن نمیشود که بهتر است برای رفع این ایراد از تکنسین های با تجربه کمک بگیرید و می توانید با گروه تعمیر کاران اجاق گاز در جنوب تهران ارتباط برقرار نمایید.

علت درست کار نکردن قطعه ی ترموکوپل چه می تواند باشد؟

یکی از موارد بسیار مهمی که در کار نکردن درست قطعه ی ترموکوپل نقش داشته باشد این است که قسمتی از این قطعه به شعله ی اجاق گاز نزدیک نباشد، پیدایش این ایراد می تواند به خاطر سوختن ترموکوپل در اثر حرارت بسیار زیاد باشد و یا اینکه دلیل دیگری داشته باشد که در اثر ضربه خوردن شکسته و یا کج شده باشد که بهتر است با پیدایش این مشکل اقدامات لازم جهت رفع این ایراد را انجام بدهید.

دلایلی دیگری چون کم بودن فشار گاز و نرسیدن حرارت در بروز این ایراد نقش دارد و همچنین کثیف بودن اجاق گاز و یا انسداد قسمت پایینی قطعه ی ترموکوپل در عدم کارکرد درست این قطعه نقش بسزایی دارد.

گاهی هم احتمال دارد که این قطعه در زمان نصب و راه اندازی دستگاه اجاق گاز با مشکل روبرو بوده و این مشکل ایجاد شده است.

به هنگام تعویض این قطعه ی آسیب دیده بهتر است که برای جلوگیری از ایجاد خطر نکات ایمنی را رعایت کرد  و برق دستگاه اجاق گاز را قطع نموده و بعد اقدام به تعویض این قطعه کنید و بعد به دنبال پیدا کردن محل قرار گرفتن ترموکوپل بپردازید و با پیدا شدن محل قرار گرفتن ترموکوپل، پیچ مشعل ها را باز کنید و صفحه ی روی اجاق گاز را بردارید و به دنبال سیم بروید تا قطعه ی ترموکوپل را پیدا نمایید.

تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران
تعمیر اجاق گاز در جنوب تهران

چطور می توان متوجه پیدایش اختلال در عملکرد قطعه ی ترموکوپل شد؟

بهتر است از سالم بودن قطعه ی ترموکوپل اطمینان داشته باشید، اگر در محل اتصال ترموکوپل سوختگی باشد می تواند نشانه ی خراب شدن این قطعه در اجاق گاز باشد، یا اینکه بعد از سر رفتن مواد غذایی باز هم جریان گاز ادامه داشته باشد باز هم نشانه ی خرابی قطعه ی ترموکوپل خواهد بود و در آخر هر زمان که بوی گاز را متوجه شدید در صورتی که اجاق گازتان خاموش می باشد نشانه ی اختلال در عملکرد قطعه ی ترموکوپل است.

به گروه تعمیرکاران تتعمیر اجاق گاز در جنوب تهران اطمینان داشته باشید و در هر زمان که اختلالی در عملکرد دستگاه اجاق گاز خود مشاهده کردید با این گروه ماهر و با تجربه تماس حاص فرمایید و از تجربیات و مشاوره ی آن ها استفاده کنید که به راحتی می توانند به شما کمک کنند و پس از عیب یابی دستگاه اجاق گازتان در بازده زمانی کم عیوب پیش آمده را رفع نمایند.

خدمات دکتر آچار در کدام محله های جنوب تهران انجام میشود؟

خدمات مرکز دکتر آچار از جمله نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات کولر توسط تکنسین های آموزش دیده و حرفه ای دکتر آچار در تکنسین های دکتر آچار در محله های مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، میدان خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌ آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، کوی سیزده آبان، دولت‌آباد، شهرک رسالت، بازار چینی فروشان، کیان شهر، یافت آباد انجام میشود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. میثم حمیدی 1 سال قبل

  بعضی ها جانماز آب میکشن اما بدون تعریف و تمجید از خودتون کارو انجام داد وتعمیرات شما حرف نداشت

 2. غلامعلی کاکاوند 1 سال قبل

  بعد از 7 ماه مجدد برای دستگاهم مشکل پیش اومد و با گارانتی که دریافت کرده بودم رایگان مشکلم را حل کردن واقعا ممنونم باورم نمیشد شرکتی واقعا گارانتی تعمیرات بده

 3. حمیدرضا همت 1 سال قبل

  دکتر آچار همه چی تمام

 4. مسلم وکیلی 1 سال قبل

  بازم درمورد این موضع مطلب بزارین

 5. اصغر روزبه 1 سال قبل

  دمتون گرم یه دونه اید

 6. محمدتقی نجفی 1 سال قبل

  آقا دمتون گرم ضمانت نامه واقعی بود

 7. زهرا ربیعی 2 ماه قبل

  سلام سرشعله های اجاق گاز ما توی اسباب کشی آسیب دیدن خود اجاق گاز هم شعله هاش خیلی کمه یه تعمیر کار میخوام که هم عیب یابی بکنن و هم سرشعله هارو عوض کنن

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   سلام و عرض ادب جهت درخواست تکنسین از مجموعه دکتر آچار با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید