تعمیر اجاق گاز اخوان

تعمیر اجاق گاز اخوان


نمایندگی تعمیر اجاق گاز اخوان

دکتر آچار یکی از تخصصی‌ترین مراکز سرویس و تعمیرات اجاق گاز اخوان در تهران می باشد که سالهاست با داشتن متخصص ترین تعمیرکاران به ‌صورت کاملاً حرفه ای از نظر علمی و عملی در این زمینه فعالیت دارد.

تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

تعمیرات اجاق گاز اخوان در تهران

دکتر آچار تعمیرات و خدمات اجاق گاز اخوان را با بهره گیری از نیروهای جوان و دوره دیده در سطح شهر تهران انجام خواهد داد شما می توانید با این شرکت تماس بگیرید و در هر نقطه از تهران که هستید از خدمات این شرکت بهره ببرید.

تعمیر اجاق گاز اخوان در محل

تمامی کارهای نصب، سرویس و تعمیر اجاق گاز اخوان در محل مورد نظرشما انجام می شود از این رو هیچ نیازی به مراجعه حضوری شما و انتقال و جابه جایی دستگاه معیوب وجود ندارد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با دکترآچار

مزایای تعمیرات اجاق گاز در منزل

با تماس شما با مجموعه دکتر آچار، تکنسین های این مجموعه با تجهیزات به روز خود به صورت فوری به محل اعزام خواهند شد، با استفاده کردن از این خدمات، دیگر لزومی به تحمل کردن دشواری های حمل و نقل نیست و به همین دلیل در هزینه ها و زمان صرفه جویی می شود.

همچنین امکان نظارت بر فعالیت های تکنسین به وجود می آید و دیگر اینکه با عدم لزوم برای حمل و نقل اجاق گاز، احتمال آسیب دیدن اجاق طی حمل و نقل به صفر خواهد رسید.

نظر مشتریان عزیز درباره تعمیر اجاق گاز اخوان

تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

گارانتی تعمیر اجاق گاز اخوان در دکتر آچار

هدف ما رضایت مشتریان عزیز می باشد از این رو بعد از تعمیر با ارائه گارانتی 12 ماهه این اطمینان را به شما خواهیم داد که به بهترین شرکت اعتماد کرده اید.

هزینه تعمیر اجاق گاز اخوان

هزینه تعمیر اجاق گاز اخوان به موارد مختلفی بستگی دارد تکنسین های دکتر آچار بعد از بررسی اجاق گاز شما هزینه را به شما اعلام می نمایند متخصصین ما همیشه به فکر هزینه مشتری هستند و سعی بر این دارند بهترین خدمات را با کمترین هزینه ارائه نمایند.

توجه داشته باشید اگر قطعه معیوب با تعمیر درست شود حتما این کار را انجام میدهند و فقط در مواقع ضرور از تعویض قطعه استفاده می شود و این را بدانید تمامی قطعات اورجینال و اصل می باشد.

تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

عیب یابی اجاق گاز اخوان

عیب یابی اصلی ترین مرحله در تعمیر و رفع مشکل است در صورت مشاهده تغییر غیرعادی در کارکرد اجاق گاز اخوان می توانید با دکترآچار تماس بگیرید تکنسین های ما با داشتن تجربه بالا به سرعت عیب یابی اجاق گاز شما را انجام داده و تعمیر آن را شروع می نمایند.

باید توجه داشته باشید که تعمیر اجاق گاز خود را به دست کاردان بسپارید زیرا ممکن است یک اشتباه در تعمیر اجاق گاز خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

سرویس اجاق گاز اخوان

انجام سرویس اجاق گاز اخوان از اقداماتی می باشد که باید برای آن اهمیت قائل شد و آن را انجام داد، چرا که ممکن است خرابی های عمیقی در قطعاتی از اجاق گاز به وجود بیایند که تعمیر آن ها هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشند، به یاد داشته باشید سرویس کردن اجاق گاز عمر آن را طولانی می کند، تکنسین های مجموعه دکتر آچار امر سرویس انواع اجاق گاز را انجام داده و از ایجاد مشکلات شدید در اجاق گاز جلوگیری می کنند.

خدماتی که دکتر آچار برای اجاق گاز اخوان انجام خواهد داد:

 • درست کردن و تنظیم شعله
 • رفع نشتی اجاق گاز اخوان توکار
 • تعمیر و سرویس اجاق گاز اخوان فردار
 • درست کردن برق گرفتگی اجاق گاز اخوان
 • تعمیر کردن جرقه زن گاز
 • تعویض ترموکوپل اجاق گاز اخوان
 • تبدیل کردن اجاق گاز اخوان شهری به کپسولی و برعکس
 • انجام کلیه امور تعمیراتی اجاق گاز اخوان توکار و فردار
 • سرویس و تنظیم فر
 • خدمات و سرویس گاز
 • خرابی فندک اجاق گاز اخوان
 • و…
تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

اصول ایمنی استفاده از اجاق گاز

 • از نصب اجاق در محیط‌های کوچک و در بسته که امکان خارج شدن گازهای بوجود آمده از سوخت نیست، خودداری کنید.
 • اجاق را در مسیر وزش باد نصب نکنید.
 • بر روی محل اتصال دو سر شیلنگ به لوله‌کشی گاز اجاق باید از بست مناسب استفاده شود.
 • پس از نصب اجاق گاز با کف صابون محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید.
 • طول شیلنگ نباید از ۱.۵ متر بیشتر باشد و همیشه از شلنگ های مخصوص و استاندارد استفاده کنید.
 • اجاق گاز را در محل شیب دار نصب نکنید.
 • فاصله اجاق گازباید با دیوار پشت، حدود 5 سانتی متر و با دیوار جانبی، حدودا 7 سانتی متر باشد.
 • هر چه رنگ شعله آبی تر باشد یعنی اکسیژن کافی برای سوخت وجود دارد ولی اگر رنگ شعله زرد باشد یعنی عمل سوختن ناقص انجام می شود.
تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

ایرادات متداول اجاق گاز اخوان

علت روشن نشدن گاز رومیزی اخوان چیست؟

 1. مشعل های اجاق گاز را با آب و مواد شوینده مناسب کاملاً تمیز کنید، کثیف بودن آن ها اجازه ورود گاز به جرقه زن را نمیدهد و یکی از علل روشن نشدن اجاق گاز است.
 2. قطع شدن اتصالات الکتریکی اجاق گاز مخصوصاً اتصال بین ماژول کنترل و جرقه زن از دلایل دیگر روشن نشدن اجاق گاز اخوان است، برای اطلاع از قطعی اتصالات اجاق گاز اخوان برق آن را قطع کرده، پایه های مشعل و درپوش را جدا کنید، اتصالات و سیم ها را با دقت بررسی کنید که قطع نشده باشند.
 3. 3- ایراد و خرابی در جرقه زن از دیگر دلایل اصلی روشن نشدن اجاق گاز اخوان محسوب میشود، در صورت خرابی آن را تعویض کنید.
 4. 4- ایراد و خرابی در قطعات ماژول کنترل یا سوئیچ جرقه زن از دیگر علل روشن نشدن اجاق گاز اخوان محسوب میشوند.
 5. شیلینگ ورودی اجاق گاز را بررسی کنید که پیچ و تاب نداشته باشد، این اتفاق میز از دلایل اصلی روشن نشدن اجاق گاز محسوب میشود.
تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

علت جرقه نزدن اجاق گاز اخوان چیست؟

پریزی که اجاق گاز اخوان را به آن وصل کردید را بررسی کنید که برق داشته باشد، اتصالات اجاق گاز را به شیوه ای که در بالا اشاره کردیم بررسی کرده و مطمئن باشید دچار قطعی نشده باشد، درپوش مشعل اجاق گاز را بررسی کنید تا حتماً تراز باشد.

ایراد و خرابی سوئیچ جرقه زن از دیگر دلایل جرقه نزدن اجاق گاز است، این قطعه ولتاژ را به ماژول ارسال میکند و ایراد در آن میتواند در عملکرد اجاق گاز اختلال ایجاد کند، این قطعه را با کمک مولتی متر بررسی کنید.

 ایراد و خرابی قطعه ماژول که برای الکترود های مشعل جریان الکتریکی تأمین میکند، با خرابی این قطعه احتمالاً جرقه اجاق گاز به صورت پیوسته میزند، در صورت عدم تخصص تعمیر اجاق گاز اخوان را به تکنسین های دکتر آچار بسپارید.

علت کم بودن شعله اجاق گاز اخوان چیست؟

رگلاتور قطعه ای در اجاق گاز است که فشار گاز را کنترل میکند، بروز مشکل در این قطعه از اجاق گاز موجب کم بودن شعله اجاق گاز اخوان میشود، در صورت ایراد و خرابی لازم است که آن را تعویض کنید.

علت زرد سوختن شعله اجاق گاز اخوان چیست؟

کثیف بودن مشعل اجاق گاز علت زرد سوختن شعله اجاق گاز اخوان است، رنگ طبیعی شعله اجاق گاز آبی است.

علت صدای ناهنجار در اجاق گاز اخوان چیست؟

علت سر و صدای غیر عادی در اجاق گاز اخوان افزایش بیش از حد هوا و سوخت است، برای برطرف کردن این مشکل قطعه ای به نام شاتر هوا را که در زیر مشعل ها قرار دارد را پیدا کرده و تنظیم کنید.

تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

علت دود زدن شعله های اجاق گاز اخوان چیست؟

کثیفی و جمع شدن باقی مانده غذاها یا چربی بر روی مشعل باعث سوختن آن ها و ایجاد دود در اجاق گاز میشود، برای تمیز کردن مشعل با آب و مواد شوینده حتماً برق دستگاه را قطع کنید.

ایراد و خرابی اجزای مشعل همچون جرقه زن و سوکت یکی از دلایل اصلی دود زدن اجاق گاز است، این قطعات را بررسی کرده و در صورت نیاز به تکنسین های دکتر آچار بسپارید تا آن ها را تعویض کنند.

علت جرقه زدن مداوم اجاق گاز چیست؟

با بسته شدن اتصالات الکتریکی سوئیچ جرقه، جریان الکتریکی زیادی وارد ماژول جرقه شده و به همه الکترودها ولتاژ بسیار زیادی وارد میشود، در این حین بین شعله و الکترود جرقه ایجاد میشود و ترکیب گاز از هوا شعله ایجاد میکند، وقتی که اتصال کشیده یا کوتاه شود مدام این اتفاق افتاده و جرقه تولید میشود.

برای بررسی این اتفاق دستگاه رو از پریز کشیده و سوئیچ و ماژول را با آب و مایع بشویید، اگر بعد از وصل شدن سیم برق همچنان اجاق گاز جرقه میزند سوئیچ را با مولتی متر بررسی کنید، در صورت خاموشی یا عدم جریان آن ها را تعویض کنید.

تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

قطعات مهم در اجاق گاز اخوان

فندک و ترموکوبل

فندک اجاق گاز اخوان

فندک اجاق گاز قطعه ای است که به روشن کردن اجاق گاز کمک میکند، فندک دارای دو نوع اتوماتیک و غیر اتوماتیک میباشد، ورود غذای سر رفته و مایعات در حال جوشیدن، آب و مواد شوینده به فندک موجب نوسانات برقی شده و فندک خراب میشود.

تعویض فندک اجاق گاز اخوان

برای تعمیر فندک لازم است که جریان برق قطع شده و کلاهک شعله را جدا کرده و پیچ ها را باز کنید، سیم ها را از فندک جدا کرده و فندک جدید متصل کنید، تعمیر اجاق گاز اخوان و تعویض فندک را به تعمیرگاه دکتر آچار بسپارید.

ترموکوپل اجاق گاز اخوان

ترموکوپل قطعه است که جریان الکتریکی تولید میکند و از آن وسایل مختلفی همچون اجاق گاز، بخاری و… استفاده میشود، ترموکوپل اجاق گازتان را بررسی کنید در صورتی که محل اتصال فلزات آن دچار سوختگی شده باشد، یعنی خراب است و کار نمیکند.

تعویض ترموکوپل اجاق گاز اخوان

برای تعویض ترموکوبل اجاق گاز اخوان شیر گاز را کاملاً ببندید، پایه ظروف و شعله پخش را باز کرده و پیچ های اجاق گاز را باز کنید و به کمک انبر دست آن را باز کرده و ترموکوبل های جدید را ببندید.

تعمیر اجاق گاز اخوان خود را به تکنسین های آموزش دیده و حرفه ای دکتر آچار بسپارید.

راهکارهای نظافت و نگهداری از اجاق گاز اخوان

برای اینکه شما اجاق گاز خوب و با کارایی داشته باشید و بتوانید از اجاق گاز اخوان خود به خوبی استفاده کنید باید نکاتی را در نگهداری و تمیز کردن آن در نظر بگیرید.

در این بخش می خواهیم شما را با برخی از این نکات و راهکارها آشنا کنیم:

برای اینکه بتوانید سر شعله ها را تمیز کنید آنها را در مایع ظرفشویی یا لباسشویی با گرم خیس کنید.

اگر اجاق گازتان فردار است خاکسترهای باقی مانده را با جاروبرقی تمیز کنید و دیواره های فر را با آب و صابون بشویید.

بهتر است بعد از هر بار آشپزی و یا استفاده از فر شیشه گاز و یا درب فر را تمیز کنید تا راحتتر چربی ها و کثیفی ها پاک شوند زیرا با گذشت زمان پاک کردن لکه ها سخت تر می شود.

اگر از مواد شیمیایی برای نظافت استفاده کردید و نتیجه نگرفتید از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید زیرا دارای بی کربن هستند و لکه ها را بهتر از بین می برند.

تمیز کردن اجاق گاز اخوان صفحه استیل

برای این نوع صفحات و اجاق گازهای اخوان از یک پارچه میکروفیبر به همراه آب گرم استفاده کنید و یا از یک حوله کاغذی و سرکه و یا به جای سرکه از الکل برای نظافت استفاده کنید.

نکات کلیدی

زمانی که از پاک کننده های شیمیایی استفاده می کنید مراقب باشید که با چشم و پوستتان تماس نداشته باشند زیرا بسیار خطرناک بوده و باعث سوزش و تورم و یا حتی کوری چشم می شوند.

حواستان باشد که چند مواد شیمیایی را با هم مخلوط نکنید زیرا ممکن است واکنش های زیادی را همراه داشته باشد.

تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز اخوان

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 11
 1. جلال اسکندری 2 سال قبل

  خیلی عالی بود

 2. ابوالفضل توفیق 1 سال قبل

  دمتون گرم یه دونه اید

 3. ابوالفضل امینی 1 سال قبل

  سرچ کردم تعمیر لوازم خانگی و به سایت شما رسیدم با چند تا شرکت دیگه تماس گرفتم فقط میخواستن پول بگیرن اما شما منصفانه حساب کردید

 4. اسماعیل خمسه 1 سال قبل

  afarin matlab khobi bood

 5. رضا مرادی 1 سال قبل

  از همه نظر عالیه

 6. مصطفی کمالی 1 سال قبل

  پشتیبانی و مشتری مداری عالی

 7. جلال بهاور 1 سال قبل

  نمیدونم این مارکی که دارم قابل تعمیر هست یا نه تماس میگیرم ببینم چی میشه

 8. مصطفی یزدانی 1 سال قبل

  دستخوش

 9. عباس جمالی 1 سال قبل

  سلام، بسیار ممنون و متشکر

 10. فرهاد بابایی 3 ماه قبل

  سلام من از خدمات مرکز شما برای تعمیر اجاق گاز اخوان استفاده کردم خواستم از همین جا از آقای یزدانی تشکر کنم بسیار آدم وقت شناس و حرفه ای هستند.

  1. دکتر آچار 3 ماه قبل

   سلام عرض ادب خیلی ممنون از لطف شما نسبت به مرکز و تکنسین ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید