تعمیر مایکروفر در سراسر تهران یکساعته

تعمیر مایکروویو – نمایندگی تعمیرات مایکروفر فوری و ارزان + تست اشعه رایگان

تکنسین های ما در دکتر آچار انواع مایکروویو در تمامی برندهای بازار را با بهره گیری از تخصص خود به بهترین شکل تعمیر کرده و همواره تکنسین های این مجموعه سعی دارند به جای تعویض قطعات به تعمیر قطعات بپردازند.

و در صورت یقین به عدم تعمیر، تعویض قطعات اورجینال انجام میگردد، تا هم هزینه مشتریان کمتر شود و هم اینکه شعار شرکت که مشتری مداری و رضایت مشتریان می باشد را برای مشتریان به اثبات برسانند.

امیدواریم همواره رضایت شما مشتریان تهرانی عزیز را فراهم آوریم.

تعمیر مایکروویو یا همان مایکروفر

تعمیرات مایکروویو ممکن است از لحاظ تعمیر مشکل به نظر بیاید، به طور میانگین زمان تعمیر مایکروویو با تست بعضی نکات حدود 15 دقیقه زمان بر می باشد، ما با استفاده از علائمی که دارد آن را تعمیر میکنیم، مشکلاتی نظیر کار نکردن صفحه ی لمسی، زیاد شدن صدای دستگاه، عدم چرخیدن صفحه و…

مایکروویو جزء وسایل مهم آشپزخانه است و دارای مزایای زیادی است، در بسیاری از موارد بسیار کمک کننده می باشد.

مزایای مایکروویو

استفاده از مایکروویو برای پخت غذا در حفظ ویژگی های مغذی مواد غذایی موثر می باشد، مواد معدنی و ویتامین ها در هنگام استفاده از مایکروویو نسبت به بقیه روش های پخت و پز بیشتر حفظ می شود، از این وسیله برای یخ زدایی مواد غذایی مانند گوشت، مرغ یا سبزیجات می توان استفاده کرد، که در زمان بسیار کمی اینکار را انجام می دهد،  این یکی از ایمن ترین روش های یخ زدایی است.

از معایب مایکروویو می توان گفت که به دلیل اینکه زمان کمی برای پخت غذا دارد فرصتی برای از بین بردن میکروب هایی که احتمالاً در غذا وجود دارد نمی ماند و ممکن است برای سلامتی ضرر داشته باشد.

برای تعمیر مایکروفر یا همان مایکروویو به بهترین شکل ممکن توسط تکنسینهای برجسته در ایران با دکتر آچار تماس بگیرید.

تکنسین های دکتر آچار تمام برندهای مایکروفر و مایکروویو را تعمیر میکنند برخی از این برندها به شرح زیر می باشد:

ال جی ، سامسونگ ، دوو ، بوش ، آریستون ، زیرووات ، کندی ، کنوود ، زیمنس ، هیتاچی ، مجیک ، بکو ، آاگ ، اوشن ، ارج ، آبسال ، پاکشوما ، گورنیه ، اسنوا ، وستپوینت ، وستینگهاوس ، ایندزیت ، ویرپول ، زانوسی ، مجیک ، باگنشت ، مرسی ، میدیا ، حایر ، وایت هاوس ، بهی ، بلومبرگ

تعمیر ماکروفر

مایکروویو غذا را گرم نمی کند دلیلش چیست؟

اگر مایکروویو در مدت 3دقیقه یک آب لیوان را جوش نیاورد، گرم نکند نیازمند نمایندگی تعمیرات می باشد، حتماً باید این احتمالات را بررسی کنید.

  • در ساعاتی که افت فشار ولتاژ دارید.
  • هیچ گاه حجم غذا از ظرفیت مایکروویو بیشتر نباشد.
  • هر غذایی را که می خواهید گرم کنید چرب نباشد.
  • غذاهایی که چرب هستند و یا مایعاتی مانند شیر از هم زدن آن اجتناب کنید.
  • چسبیدن بخش هایی از غذاها به دیوارهای مایکروویو و کثیف بودن مایکروویو

وقتی که مایکروویو جرقه می زند مشکل چیست؟

هیچگاه از ظروف فلزی استفاده نکنید، چون این جنس ظروف که داخل مایکروویو قرار گیرد موجب انعکاس امواج داخل مایکروویو و در نهایت باعث ایجاد جرقه می شود.

اگر فضای داخلی مایکروویو چرب باشد باعث جرقه زدن می شود.

از ظروفی که در داخل مایکروویو می خواهید استفاده کنید دقت کنید که شکسته یا لب پر نشده باشد چون این ظروفی که دارای این مشخصات می باشد باعث ایجاد جرقه می شود.

چرا مایکروویو دود می کند؟

زمانی که مایکروویو شما دود میکند، آن را در دو حالت کانوکشن، گریل و حالت عادی استارت چک کنید، اگر زمانیکه مایکروویو در حالت کانوکشن و گریل باشد در این لحظه دود بکند نشان دهنده ی این است که علت دود کردن بخاطر چربی  و کثیفی های دیواره های داخلی و شبکه ی بالایی مایکروویو می باشد.

نچرخیدن صفحه ی مایکروویو دلیلش چیست؟

زمانی که صفحه ی سینی مایکروویو شما نچرخد، مشکل ایجاد شده بخاطر کثیف بودن داخل محفظه ی دستگاه، سینی و ریل زیر سینی و همچنین خراب بودن شفت مایکروویو می باشد، وقتی این مشکل پیش آید برای حلش باید تمامی ذرات چربی و غذا را از داخل مایکروویو و سینی و ریل آن پاک کنید،  با برطرف کردن این موارد اگر صفحه گردش نداشته باشد باید شفت مایکروویو تعویض گردد.

دلیل روشن نشدن گریل مایکروویو؟

زمانی که این مشکل برای مایکروویو شما پیش آید احتمالاً اشکال در المنت، یا ترموستات و برد دستگاه می باشد، در صورتیکه در برنامه ی گریل بعد از فشردن کلید استارت المنت گریل روشن شده باشد نشانه ی سالم بودن است ولی در غیر این صورت  باید یک تعمیر کار مایکروویو دستگاه را مورد بررسی قرار دهد و اشکال را پیدا کند و برطرف نماید.

چرا مایکروویو در حین کار کردن خاموش میشود؟

مهمترین دلیل این مشکل خراب بودن قفل درب است، وقتی که قفل درب مایکروویو معیوب شود می تواند مشکلاتی را پیش آورد و دستگاه شما بعد از 3ثانیه خاموش میگردد.

اگر فن موتور هم معیوب شده باشد و یا اینکه ترانسفر و یا یک تاچ پد هم اگر خراب شده باشد می تواند علت این خاموشی دستگاه شما باشد.

در صورتی که از دستگاه مایکروویو به مدت طولانی استفاده داشته باشید، احتمال آمدن این مشکل طبیعی است، گاهی هم در اثر نوسانات برق موجب قطع شدن مایکروویو می شود، همچنین نزدیک بودن دستگاه مایکروویو شما به گاز یا وسایل گرمایش، موجب گرم شدن بیش از حد سنسور مایکروویو می شود و دستگاه به طور اتوماتیک خاموش می شود، در برخی برنامه های پخت اتومات، دستگاه بین برنامه پخت متوقف می شود تا اقدام به هم زدن و جابجایی و پشت و رو نمودن بکنید که این جز ایرادات دستگاه مایکروویو شما نخواهد بود.

برای حل این مشکل پیش آمده با تکنسین های دکتر آچار تماس بگیرید تا قفل درب خراب را تعمیر کند و یا اینکه شاید نیاز به تعویض خازن باشد، از پر ریسک ترین اجزای مایکروویو خازن می باشد و می تواند حتی زمانی که دستگاه از برق کشیده شده باشد هم جریان تولید می کند، اگر زمانی تصمیم داشتید که خودتان اینکار را انجام دهید ابتدا باید خازن را تخلیه کنید سپس عملکرد آن را تست کنید.

دلیل کار نکردن دکمه یا تاچ مایکروویو چیست؟

این مشکل در دکمه ها به قطعی در میکرو کلید های تک سویچ و یا قطعی مدار برد الکترونیکی مربوط می باشد، در مدل های تاچ مربوط به قطعی در صفحه تاچ می باشد، کل مدار باید چک شود با وجود این مشکل شما به تعمیر کار نیازمندید.

اگر صفحه ی نمایشگر شما روشن بشود ولی تاچ لمسی آن کار نکند، قسمتی که پد لمسی می باشد ممکن است اشکال از این قسمت باشد، فاصله ی بین دو سطوح از قسمتهای رسانا با توجه به کلیدهای لمسی می باشد، هنگامی که فشار توسط کاربر اعمال شود این دو با یکدیگر تماس پیدا می کنند زمانیکه ارتباط برقرار شود یک مدار الکتریکی برای ارائه ی یک سیگنال ورودی به صفحه کنترل وارد می شود.

با گذشت زمان در اثر استفاده های مکرر این رسانا خاصیت خود را از دست داده و توانایی ایجاد ارتباط و صدور فرمان برای آی سی را از دست خواهد داد، برای دسترسی به تاچ لمسی باید کابین دستگاه باز شود.

اگر صفحه نمایش مایکروویو شما روشن ولی با فشردن دکمه های دستگاه عمل نمی کند، در این زمان با فشردن سوییچ ارتباط برقرار نمی شود، اگر مطمئن هستید که اشکال در اتصال سوییچ است احتمالاً مدار الکتریکی شما معیوب است، در این صورت برای رفع عیب باید از تعمیر کاران کمک بگیرید.

چه مشکلاتی در مایکروویو نیاز به تعمیر و عیب یابی دارد؟

زمانی که از داخل مایکروویو شما بوی سوختگی شبیه بوی پلاستیک به مشام شما برسد، درون مایکروویو حالت جرقه ایجاد شود، یا اینکه بدنه ی مایکروویو حالت برق گرفتگی و اتصالی داشته باشد، زمانی که اتصالی وجود دارد هرگز مایکروویو را روشن نکنید، گاهی در مایکروویو در هنگام انجام پخت خود به خود قفل میشود و امکان باز شدن نداشته باشد، همچنین مشاهده کردن خطاهای نامتعارف بر روی صفحه ی نمایشگر مایکروویو، در صورت مشاهده با هر گونه از این قبیل مشکلات برای دستگاه خود به نماینگی معتبر و ماهر تماس حاصل کنید تا برای برطرف کردن مشکل اقدام کنند.

اگر یک سر و صدای غیر معمول از سینی در مایکروویو شما وجود می آید، مسئله می تواند راهنمای غلتک باشد که به چرخش کمک می کند تا بدون اصطحکاک چرخش کند، سینی را از مایکروویو خود بلند کنید و راهنمای غلتک را بخاطر سایش چک کنید، در صورتی که مشاهده کردین فرسودگی وجود دارد باید راهنمای غلتک را تعویض نمایید، در بعضی از مدل های دیگر سر و صدای غیر معمولی می تواند از چرخ های راهنمای غلتکی ناشی شود، بنابراین باید بررسی کرد.

تعمیرات مایکروویو
نمایندگی تعمیرات آاگ

تعمیر مایکروویو آاگ

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

تعمیر مایکروویو سامسونگ

نمایندگی تعمیرات ال جی

تعمیر مایکروویو ال جی

بکو

تعمیر مایکروویو بکو

نمایندگی تعمیرات بوش

تعمیر مایکروویو بوش

تعمیر مایکروویو

دلیل کار نکردن موتور مایکروویو و یا صدا دادن آن چیست؟

دستگاه از یک موتور برای چرخش سینی استفاده می کند که به طور معمول در کف مایکروویو می باشد، اگر صدای غیر معمولی از آن شنیده شود باید موتور را تعمیر یا اینکه تعویض شود، البته باید صدا را بررسی کرد گاهی هم این صدا ممکن است بخاطر فن موقع چرخیدن به اشیاء دیگری برخورد کند و یا اینکه از لحاظ فرسودگی باید تیغه های فن را چک کنید.

راهنمایی جامع تعمیر مایکروویو

اگر می خواهید در رابطه با تعمیر مایکروویو بیشتر بدانید روی لینک زیر کلیک کنید:

آموزش تعمیر و نگهداری مایکروویو

12 ماه گارانتی خدمات

اعزام سریع تکنسین

پایین ترین هزینه تعمیرات

تکنسین حرفه ای

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است