تعمیر اجاق گاز عالیستان

تعمیر اجاق گاز عالیستان


 برای انجام دادن فرایند تعمیر اجاق گاز عالیستان بهتر است با اطلاعات لازم در مورد افراد تعمیر کار یک فرد با تجربه همانند کارشناسان متخصص تعمیرات اجاق گاز دکتر آچار را انتخاب کرده تا قادر باشد ایراد به وجود آمده را برای شما به راحتی بر طرف کند.

اجاق گاز عالیستان یکی از برندهای موجود در اجاق گازهای امروزی است که با داشتن کیفیت عالی ولی باز هم احتمال دارد که در حین کار کرد اجاق گاز با مشکلاتی روبرو بشود که بهترین اقدام کمک گرفتن از افراد دانا و خبره می باشد که در آیندهٔ نه چندان دور برای شما مشکلات بزرگ تری را به وجود نخواهد آورد زیرا به کارشان مسلط بوده و معایب را به درستی تشخیص می دهند.

تعمیر اجاق گاز عالیستان

در هنگام کار کردن با اجاق گاز عالیستان احتمال دارد با مشکلاتی نظیر خراب شدن مشعل اجاق گاز، ترانس اجاق گاز، فندک اجاق گاز و … روبرو بشوید که در این متن در مورد خراب شدن جرقه زن صحبت می کنیم:

عدم اشتعال اجاق گاز عالیستان و در کل ایراد اشتعال که یکی از نتایج آن احتمال دارد که روشن شدن مداوم اجاق گاز باشد که می تواند به دلایل زیر رخ بدهد.

تعمیر اجاق گاز عالیستان
تعمیر اجاق گاز عالیستان

در این قسمت مواردی را بیان کرده ایم که موجب معیوب شدن قطعهٔ فندک می شود و در این موارد ملزم هستید که از تعمیرکاران دکتر آچار برای تعمیر فندک اجاق گاز عالیستان طلب کمک بکنید:

 • ریختن مایعات روی اجاق گاز یکی از این دلایل خواهد بود، هنگام شستن اجاق گاز بهتر است که توجه داشته باشید که آب وارد فندک نشود، به دلیل این که آب به فندک و فتیله آسیب می رساند و جرقه گاز را روشن نمی کند.

ولیکن در زمانی که مشاهده می کنید جرقه زن کار می کند، اما شعله اجاق گار عالیستان قادر به روشن شدن نمی باشد، به همراه عوامل دیگری مانند مسدود شدن سوراخ های شعله، قطع گاز و … باشید.

 • فعال کردن قفل اجاق گاز عالیستان مورد بعدی خواهد بود، در اجاق گازهای مدل های به روز، کنترل قفل یکی از مشخصه های های نصب شده در دستگاه برای رعایت اقدامات احتیاطی است.

برای نمونه این قابلیت را دارد که بچه ها نتوانند گاز را باز کنند، در صورت فعال بودن قفل اجاق گاز با بازکردن ولوم شیر گاز، جرقه زن فندک کار نمی کند و گازی هم از آن خارج نمی شود و درپایان شعله قادر به روشن شدن نیست، هر زمان که فندک کار نمی کند.

صفحه نمایش اجاق گاز را به با دقت مشاهده کنید،اگر شاهد هشدارقفل هستید، اجاق گاز قفل است، آن را خاموش کنید تا اشتعال روشن شود،انگشت خود را روی کلید قفل نگه دارید تا زمانی که صدای باز کردن قفل را متوجه بشوید.

 • نوسانات الکتریکی از عوامل دیگری که موجب می شود اجاق گاز روشن نشود این است که نوسانات الکتریکی باعث سوختن فندک می شود،برای تعمیر فندک اجاق گاز از تعمیرات لوازم خانگی دکتر آچار کمک بگیرید،اگر قابل تعمیر نیست، جرقه زن باید تعویض شود.
 • الکترود احتراق در جایگاه اصلی خود قرار ندارد، در صورتی که الکترود احتراق به درستی قرار نگیرد و خیلی دور از شعله باشد، با توجه به جرقه مشتعل شود، شعله مشتعل نمی شود،برای برطرف نمودن این ایراد به وجود آمده، الکترود احتراق را به صورت دستی به صفحه شعله نزدیک کنید،مراقب باشید شعله یا جرقه داغ نشود و دستتان بسوزد.
 • فشار طولانی روی دکمه فندک با توجه به مدل هایی از اجاق گاز ها که مجهز به فندک های غیر اتوماتیک هستند، اگر فندک اجاق گاز اتوماتیک نیست باید دست خود را روی دکمه فندک بگذارید تا روشن شود.

اگر دکمه جرقه زن را برای مدت طولانی فشار دهید، با سپری شدن زمان دکمه جرقه زن آسیب می بیند و جرقه زن دیگر کارایی لازم را ندارد،اگر قصد تعمیر فندک اجاق گاز را دارید، بهتر است که از دستکش استفاده بکنید و موارد احتیاطی را رعایت کنید، چون که با جریان الکتریکی سیستم فندکی اجاق گاز در تماس هستید.

برای تعمیر فندک چه اقداماتی لازم می باشد؟

اگر برای جابجایی اجاق گاز یا تمیز کردن سیم های متصل به شعله برای کنترل فندک اختلالی پیش بیاید، فندک روشن نمی شود و به همین منظور برای بطرف نمودن این ایراد باید سیمی که دچار قطعی شده است را تعویض کرد.

در مواقعی که فندک اجاق گاز عالیستان کارایی لازم را ندارد، قبل از هر چیز مطمئن شوید که اجاق گاز به شیر اصلی متصل می باشد، اما جرقه زن باز هم کار نمی کند، نکات زیر را بررسی کنید.

به منظور رعایت اصول ایمنی اجاق گازهای جدید، قفل کودک برای اجاق گازهای مدل جدید در نظر گرفته شده است و اگر فندک را بزنید و قفل کودک روشن باشد جرقه و شعله رخ نخواهد داد.

در مواقعی که برای اولین بار گاز را روشن می کنید، قفل کودک فعال است، به منزلهٔ غیرفعال کردن قفل کودک، باید دکمه را به مدت سه ثانیه فشار داده و نگه دارید، تعمیر فندک گازی رومیزی، تعمیر اجاق گاز را به متخصصین دکتر آچار بسپارید.

در صورت خیس بودن شعله هنگام تمیز کردن گاز از فندک تا خشک شدن کامل آن استفاده نکنید، البته می توان از کبریت برای روشن کردن شعله ها استفاده کرد.

انسداد شعله یکی از شایع ترین علل خرابی جرقه زن است. استفاده از روغن در پخت و پز شعله را مسدود می کند. برای تعمیر فندک گازی رومیزی باید سوراخ ها را باز کنید و برای آن می توانید از تعمیرکاران خبره سوال کنید.

کثیف شدن منافذ شعله اجاق گاز که در اثر سر رفتن مواد غذایی ممکن است اتفاق بیفتد که با گیر کردن ذرات مواد غذایی در داخل سوراخ ها منجر به مسدود شدن خواهد شد که باید به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان عیب به وجود آمده را رفع کرد.

تعمیر اجاق گاز عالیستان
تعمیر اجاق گاز عالیستان

تعمیر اجاق گاز عالیستان در محل

هر زمان که شما با خراب شدن اجاق گاز عالیستان مواجه می شوید و تازگی به محل جدیدی منتقل شدید و از تعمیر کاران ماهر اطلاعی ندارید به راحتی می توانید با یکی از شماره های تماس با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا در اسرع وقت در محل حاضر شده و خدمات خود را ارائه بدهد.

تعمیر اجاق گاز عالیستان در منزل

با مشاهدهٔ هر گونه اختلال در عملکرد اجاق گاز عالیستان اصلاً نگران انجام دادن تعمیراتش نباشید زیرا با یک تماس می توانید از خدمات تعمیرات اجاق گاز عالیستان در منزل دکتر آچار بهرهٔ لازم را ببرید و در یک فرصت طلایی در مقابل شما حاضر شده و خدمات مرتبط با تعمیرات و یا تعویض قطعات را برای اجاق گاز عالیستان شما انجام خواهند داد.

هزینه تعمیر اجاق گاز عالیستان

در زمان خراب شدن قطعات اجاق گاز که دیگر همانند روزهای ابتدایی قادر به انجام کار نخواهند بود در مرحله ابتدایی باید اجاق گاز عالیستان شما توسط کارشناسان مورد عیب یابی قرار بگیرد تا عیب اصلی مشخص بشود و بعد از گرفتن تصمیمات تعمیر و یا در صورت نداشتن قابلیت تعمیر اقدام به تعویض قطعهٔ معیوب نمود که هزینه ها با توجه به مواردی که بیان شد مورد محاسبه قرار می گیرد.

نتیجه گیری

اجاق گازها احتمال دارد در حین کارکردن با خرابی ها یی هم روبرو باشند که برای برطرف نمودن این ایرادهای شکل گرفته نیازمند به افراد متخصص ماهر دارید که پیشنهاد ما به شما طلب کمک از افراد دکتر آچار می باشد.

که مهارت لازم دراین زمینه را دارند و بعد از عیب یابی اجاق گاز عالیستان به راحتی می توانند عیب اصلی را مشخص کرده و اقدامات لازم در این زمینه را برای شما انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. دنیا عالمی 3 ماه قبل

  سلام هزینه تعمیر اجاق گاز عالیستان به چه صورته؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   سلام و عرض ادب هزینه تعمیرات طبق نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران است، برای اطلاع دقیق تر از میزان هزینه ها با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

 2. اسماعیل زارعی 2 هفته قبل

  سلام به شما یه سوال داشتم ازتون و اینه که دلیل این که حرارت فر اجاقمون یکسان نیست چیه؟ مثلا بخشی از غذا خام میمونه و قسمت دیگش میسوزه

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   سلام و عرض ادب یکسان نبودن حرارت فر اجاق گاز دلایل مختلفی دارد، بهتره فر اجاق تون توسط تکنسین عیب یابی و بررسی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید