آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی


هنگامی که از دستگاه ماشین ظرفشویی استفاده می شود بهترین راه صرفه جویی در وقت و انرژِی می شود، برای اینکه از همه ی قابلیت های این دستگاه بتوانید به راحتی استفاده کنید باید به طرز کار استفاده  از این دستگاه را به خوبی بلد باشید و با آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی آن آشنا باشید.

در سال های قبل دستگاه ماشین ظرفشویی را مانند یک کالای تجملاتی نگاه می کردند ولی امروزه به عنوان یکی از لوازم پر کاربرد در آشپزخانه هاست.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

راهنمایی و آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی

زمانی که این محصول را خریداری می کنید احساس می کنید که طرز استفاده از این دستگاه را باید بلد باشید و سعی در مطالعه ی دفترچه ی راهنمای آن ندارید که با برنامه های این دستگاه و کاربردهایش آشنا بشوید ولی اگر این دفترچه ی راهنما را مورد مطالعه قرار بدهید خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

یکی از مواردی که دوست دارید بعد از باز کردن ماشین ظرفشویی و اتمام کار شستشو با آن برخورد کنید، براق بودن ظروف است.

اگر برای شما نیز داشتن ظروف براق مهم است، در استفاده و انتخاب ماشین ظرفشویی دقت کنید تا دستگاه شما دارای مخزن مایع براق کننده باشد، در آخرین مرحله آبکشی، مایع درخشان کننده  روی ظروف پاشیده شده و براق می شوند.

ماشین های ظرفشویی در دو مدل ایستاده و رومیزی در بازار ها موجود است که بستگی به نیاز افراد و کاربرد این دستگاه نحوه ی خریداری کردن آن با هم فرق دارد و برخی از افراد از مدل ایستاده و برخی دیگر از مدل رومیزی خرید می کنند.

این موضوع بسیار مهم است که اگر شما با طرز استفاده از دستگاه ماشین ظرفشویی آشنایی کافی داشته باشید سرعت کارهای خود بالا خواهید برد.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی

برای اینکه مشکل ماشین ظرفشویی رومیزی چه زمانی ریست کردن لازم است؟

گاهی ممکن است که برنامه ایی از برنامه های دستگاه ماشین ظرفشویی را انتخاب کرده اید ولی آن برنامه را اجرا نکرده، دکمه های پنل را فشار دادید و هیچ اتفاقی نیوفتاد یا موارد دیگری مانند قفل کردن پنل کاربری، گرم نکردن آب و…

در برخی موارد هنگام شستن ظروف توسط ماشین، برق منزل شما به طور ناگهانی و یهویی  قطع می شود و چرخه دستگاه قطع می شود و با اختلال روبرو خواهد شد.

در این موارد، اولین مرحله توصیه شده برای عیب یابی ماشین ظرفشویی، ریست کردن ماشین ظرفشویی است.

البته در بعضی مواقع انجام ریست ماشین ظرفشویی به منظور افزودن یا کاهش ظروف داخل ماشین یا تغییر برنامه شستشو انجام می شود.

علاوه بر همه اینها، نمایش کدهای خطا در ماشین ظرفشویی بسیار متداول است، خطاهای ماشین ظرفشویی با سوسو زدن LED ها یا نمایش کد خطای مربوطه روی نمایشگر نشان داده می شود.

ریست ماشین ظرفشویی یکی از بهترین مراحل برای رفع خطای ماشین شماست. بنابراین، اگر خطایی مشاهده کردید، ماشین ظرفشویی خود را ریست کنید، اگر کار نکرد و همچنان ایراد داشت، به دنبال تعمیر ماشین ظرفشویی باشید.

 البته تشخیص خطای ماشین ظرفشویی در تعمیر آن بسیار مهم است، می توانید توضیحات کامل و راه حل های موجود برای رفع ایرادات ماشین ظرفشویی خود را در دفترچه راهنمای ماشین خود مطالعه کنید.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی

آموزش نصب ماشین ظرفشویی رومیزی

در مرحله ی ابتدایی اولین اقدام شما باید دستگاه ماشین ظرفشویی را بر روی کابیت قرار دهید که بهترین محل نصب این دستگاه در نزدیکی سینک ظرفشویی است و همچنین نزدیک بودن به پریز برق است.

در مرحله ی بعدی باید دستگاه را به شیر آب وصل کرد که می توانید به شیر زیر سینک ماشین ظرفشویی نصب کرد که باید فلکه ی آب را ببندید بعد کار را انجام بدهید.

بعد در مرحله ی بعدی نوبت به وصل کردن شیلنگ تخلیه می رسد که به لوله ی فاضلاب زیر سینک ماشین ظرفشویی وصل می شود که این شیلنگ موظف به تخلیه ی آب حاصل از شستشوی ظروف است و باید این شیلنگ در جهت پایین قرار داشته باشد تا آب به راحتی تخلیه بشود و دوباره به دستگاه ماشین ظرفشویی بر نگردد.

 پس از اطمینان اتصال  همه لوله ها می توانید فلکه ی آب را باز کرده  و دستگاه را به برق زده  و دستگاه را امتحان کنید، پیش از قرار دادن ظروف باید حتماً نمک و مواد شوینده را در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی قرار دهید.

تعمیر دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی در محل

هر گاه با اختلال در عملکرد دستگاه ماشین ظرفشویی خود روبرو می شوید بهتر است که از متخصصین ماهر کمک بگیرید نه تنها ایراد دستگاه شما را برطرف می کنند بلکه به قطعات دیگر دستگاه ماشین ظرفشویی شما صدمه ایی وارد نمی کنند.

افراد کارشناس دکتر آچار در کمترین زمان ممکن با اطلاع رسانی شما در محل حضور پیدا کرده و پس از عیب یابی همه ی امور را انجام می دهند.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی

هزینه ی تعمیرات دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی

زمانی که دستگاه ماشین ظرفشویی شما با ایراد مواجه می شود احتمال دارد که قطعه ایی صدمه دیده باشد.

در برخی از موارد می توان همان قطعه را تعمیر ولی در برخی از موارد باید اقدام به تعویض قطعه نمود و هزینه ی تعمیرات بستگی به این موارد دارد که قطعه ایی را تعمیر و یا تعویض می کنند و با توجه به کارهایی که صورت می گیرد هزینه ی تعمیرات محاسبه می گردد.

اختلاف دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده

این دو دستگاه از لحاظ کارایی با هم اختلافی ندارند و فقط تنها اختلاف آن ها در ظرفیت آن هاست، زیرا در مدل دستگاه ماشین ظرفشویی ایستاده تعداد ظروف بیشتر و بزرگ تری را می توان در آن جا داد و همچنین از قابلیت های بیشتری بر خوردار است.

شوینده های ماشین ظرفشویی رومیزی

در زمان شستشوی ظروف توسط دستگاه ماشین ظرفشویی از لحاظ نوع  مواد شوینده بسیار مهم است.

مواد شوینده رسوبات و سختی آب را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین حاوی حلال هایی است که می تواند باقی مانده ی مواد غذایی را از ظروف جدا کرده و آنها را تمیز  بکند.

که شما از هر مدل می توانید استفاده کنید ولی فقط باید حتماً مخصوص ماشین ظرفشویی باشد زیرا شوینده های دیگر احتمال دارد که دارای کف زیادی باشد و به ظروف شما آسیب برساند.

ولی در انتخاب مواد شوینده از نظر قرص، پودر و یا ژل  بسته به نوع انتخاب و سلیقه ی شما دارد که همه از نظر قدرت پاک کنندگی در یک سطح قرار دارند.

امکانات و قابیلت های بیشتر دستگاه ماشین ظرفشویی

 کنترل و چرخه ی دستگاه ماشین ظرفشویی از قابلیت های  ماشین ظرفشویی است که در نوع ارزان ماشین ظرفشویی این چرخه ها و کنترل مکانیکی است که با یک صفحه ی مدرج قابل تنظیم است.

کنترل با دکمه های فشاری، صفخات دیجیتالی و تایمر های کامپیوتری در واقع گران تر خواهد بود و در مدل هایی که مدل بالا تر و گران قیمت تر هست می توان گفت شیک تر است.

احتمال دارد که در هنگام شست و شوی ظروف دستگاه سر و صدا داشته باشد ولی در مدل های بالاتر این دستگاه معمولاً مجهز به عایق صدا هستند.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی
چرا در زمان استفاده ی نامنظم از ماشین ظرفشویی رومیزی این دستگاه آسیب می بیند؟

ماشین ظرفشویی تنها وسیله الکتریکی است که در صورت استفاده زیاد، عمر طولانی تری خواهد داشت، به همین خاطر پیشنهاد می کنیم به طور مرتب و منظم از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

البته اگر زیاد از این دستگاه استفاده نمی کنید، حداقل هفته ای یک بار ماشین ظرفشویی را خالی روشن کنید و اجازه دهید کار کند.

مخزن ذخیره ی آب دستگاه ماشین ظرفشویی حدود 5 لیتر آب در ذخیره می کند، این مقدار آب در صورت ماندن بیش از یک ماه در دستگاه باعث ته نشین شدن رسوب در ماشین ظرفشویی و جمع شدن آن در کف مخزن می شود. این می تواند باعث آسیب جدی به قطعات ماشین ظرفشویی و زنگ زدگی شود.

به طور معمول مقداری نمک و مایع در خشان کننده در ماشین ظرفشویی وجود دارد، اگر این نمک و در خشان کننده برای مدت طولانی در دستگاه باقی بماند، در اثر واکنش های شیمیایی به دستگاه آسیب می رساند.

در واقع نقش نمک و مواد براق کننده در ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن و شفاف شدن ظروف استفاده می شود.

در اثر گذشت زمان و عدم استفاده از ماشین ظرفشویی به عنوان یک ماده شیمیایی اصلی می تواند به دستگاه ماشین ظرفشویی شما صدمه وارد بکند.

 در اثر واکنش های شیمیایی نمک و مایع براق کننده در ماشین ظرفشویی، داخل ماشین زنگ زده و بوی بدی ایجاد می کند.

همچنین احتمال نشت آب و ورود آب به مخازن زیر دستگاه نیز وجود دارد، در برخی از مواقع به همین دلیل است که در زمانی که دستگاه ماشین ظرفشویی خاموش است آب جمع می شود.

نکته ی قابل ذکر در مورد کیفیت نمک و مایع براق کننده و جلا دهنده این است که اگر این دو جزء اصلی ماشین ظرفشویی از مواد اصلی نباشند.

به طور حتم می تواند این آسیب به ماشین ظرفشویی را دو برابر کند، این دو ماده شوینده به دلیل ماندن طولانی مدت در ماشین ظرفشویی باعث ایجاد واکنش های شیمیایی می شوند و فوری در مدت یک ماه باعث زنگ زدگی دستگاه می شوند.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی

در زمانی که از مواد براق کننده در دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی استفاده نشود چه عواقبی در انتظار دستگاه شماست؟

در حالی که بعید است استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی نتایج فاجعه بر انگیزی را  به همراه داشته باشد، اما این می تواند تأثیر مشهودی بر کیفیت فرآیند ماشین ظرفشویی در مدت زمان زیادی بر روی شستشوی ظروف شما داشته باشد.

اگر در برنامه ماشین ظرفشویی خود از مواد شوینده استفاده نکنید، ظروف شما همچنان توسط سیستم گرمایش چرخه خشک کن خشک می شوند، اما به دلیل حرکت بیش از حد آب از روی ظروف، به احتمال زیاد با لکه هایی مواجه خواهید شد.

 این خصوصیت در ظروف چینی و شیشه ای گران قیمت و مرغوب به چشم می خورد، در زمان کوتاه تری ظروف شیشه ای درخشش کمتری برخوردار خواهند بود.

در اثر گذشت زمان، عدم استفاده از مایع شستشو می توانید در ایجاد خط و خش بر روی ظروف نقش بسزایی داشته باشید.

برای اطمینان از روند بهینه شستشوی ظروف و سلامت ظروف ارزشمند خود از مایع شستشو استفاده کنید.

چند توصیه ی مهم برای جلوگیری از صدمه زدن به دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی

اگر برای مدت زمان طولانی از دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی خود قرار است استفاده نکنید بهتر است مواردی را رعایت کرده تا آسیب کمتری به دستگاه برسانید.

تخلیه کردن نمک و مایع جلا دهنده و باز کردن فیلتر دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی و انجام عمل شستشو به طوری که دستگاه خالی از ظروف باشد.

نتیجه گیری

دستگاه های ماشین ظرفشویی در برندها و مدل های متفاوتی در بازارها موجود می باشد و هر کدام از یک کیفیتی بر خوردار هستند.

ولی باز هم در اثر استفاده های مکرر احتمال دارد در عملکرد شان دچار مشکلاتی بشوند که نیازمند تعمیرات بشوند بنابراین با بروز هر گونه مشکل می توانید با دکتر آچار ارتباط برقرار کنید.

تا اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن ایرادهای دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی شما انجام بدهد.

امیدواریم که آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی رومیزی برای شما مفید باشه و نهایت استفاده را کرده باشید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 6
 1. غلامحسین ایمانی 1 سال قبل

  خیلی خوشحالم که هستین

 2. یعقوب پارسا 1 سال قبل

  ما که مشتری دائمی شما هستیم ولی شما کارتون خیلی درسته

 3. پگاه سعادتی 11 ماه قبل

  استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی لازمه؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 11 ماه قبل

   سلام و عرض ادب در صورتی که از قرص دارای نمک استفاده می کنید لازم به استفاده از نمک به صورت جداگانه ندارید، استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی باعث از بین رفتن سختی آب شده و نمک لکه های روی ظروف را پاک میکند

 4. معصومه حسنی 2 ماه قبل

  علت بوی بد ماشین ظرفشویی چیه؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام انسداد فیلتر تخلیه با مواد غذایی و یا کثیف شدن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی از مهم ترین دلایل بوی بد ماشین ظرفشویی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید