تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی


موتور لوازم خانگی برقی از مهم ترین قطعات موجود در آن ها شناخته می شود، موتور ماشین ظرفشویی هم از این قاعده مستثنا نیست و از اصلی ترین و کاربردی ترین قطعات ماشین ظرفشویی شناخته می شود، موتور ماشین ظرفشویی وظیفه پمپاژ آب روی ظروف را بر عهده دارد.

در صورتی که عملکرد ماشین ظرفشویی تان دچار ایراد و خرابی شده است و متوجه کار نکردن دستگاه تان شده اید از تکنسین های مجموعه کمک بگیرید، تکنسین های فعال در مجموعه دکتر آچار موتور دستگاه را بررسی کرده و تعمیر می کنند.

مشکلات رایج موتور ماشین ظرفشویی

موتور ماشین ظرفشویی آب را به بخش اصلی دستگاه پمپاژ می کند، در صورتی که در مدت زمان طولانی از این دستگاه استفاده نشود ممکن است موتور دستگاه دچار رسوب گرفتگی شده و از کار بیفتد.

ضمن این که در صورتی که ماشین ظرفشویی خاصیت آب بندی خود را از دست بدهد، احتمال توقف دستگاه در حین کار وجود داشته و بر روی صفحه نمایش ارور نشان داده می شود.

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی
تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

موتور ماشین ظرفشویی از مهم ترین قطعاتی است که تعمیر آن به تخصص نیاز دارد، تکنسین های مجموعه دکتر آچار افراد متخصص و آموزش دیده ای هستند که تعمیر موتور ماشین ظرفشویی را با استفاده از جدید ترین متدهای تعمیراتی و ابزار تخصصی انجام می دهند، در صورتی که از هر برند و مدلی ماشین ظرفشویی استفاده می کنید می توانید تعمیرات ماشین ظرفشویی تان را به تعمیرکاران مجموعه ما بسپارید.

تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ، ال جی، دوو، آاگ، مجیک، اسنوا، ایندزیت، حایر، بوش، امرسان، پاکشوما توسط تکنسین های متخصص و آموزش دیده انجام می شود.

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی در تهران

تعمیرگاه دکتر آچار مجموعه ای مجاز و معتبر در تهران است که از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب به ارائه خدمات تعمیرات موتور ماشین ظرفشویی در تهران می پردازد.

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی در محل و منزل

تکنسین های مجموعه دکتر آچار به تعمیر لوازم خانگی از جمله موتور ماشین ظرفشویی در محل و منزل می پردازد، در نتیجه تکنسین ها در کوتاه ترین زمان ممکن به محل و منزل اعزام شده و تعمیرات موتور ماشین ظرفشویی را در محل و منزل انجام می دهند.

تماس با دکتر آچار جهت تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

در صورتی که ماشین ظرفشویی تان دچار ایراد و خرابی شده است و نیاز به تعمیرکار متخصص دارید می توانید با شماره 02188444021 و سایر شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت می توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط بوده و از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه بهره ببرید.

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی
تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

عیب یابی موتور ماشین ظرفشویی

عیب یابی موتور ماشین ظرفشویی از مهم ترین مراحل تعمیرات این دستگاه شناخته می شود، تست موتور ماشین ظرفشویی مهم ترین مورد در عیب یابی آن شناخته می شود، برای این کار باید مقدار مقاومت موتور دستگاه را با استفاده از اهم متر اندازه گیری کنید، در صورتی که موتور دستگاه بین 30 تا 40 اهم باشد موتور دستگاه تان سالم است.

در غیر این صورت با تعمیرکاران مجموعه تماس گرفته و عیب یابی و تعمیر موتور را به آن ها بسپارید.

گارانتی تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

کلیه خدماتی که توسط تکنسین های مجموعه دکتر آچار انجام می شود دارای گارانتی 12 ماهه هستند که به صورت ضمانت نامه کتبی تقدیم مشتریان گرامی می شوند.

هزینه تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی در منزل به موارد مختلفی از جمله نوع مشکلی که موتور دارد، قطعاتی که تعمیر می شود، قطعاتی که تعویض می شود و… بستگی دارد، هزینه تعمیر موتور ماشین ظرفشویی در تعمیرگاه دکتر آچار مطابق با نرخ اتحادیه بوده و کاملاً منصفانه می باشد.

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی بهتر است یا تعویض آن؟

ممکن است برای شما هم این سؤال پیش بیاید که تعمیر موتور ماشین ظرفشویی بهتر است یا تعویض آن؟ تعمیر قطعات آسیب دیده به ویژه موتور ماشین ظرفشویی اولویت اصلی تعمیرکاران مجموعه دکتر آچار است.

 در صورتی که قطعه ای از موتور یا خود آن نیاز به تعویض داشته باشد و تعویض آن بهتر از تعمیر آن باشد تکنسین با رضایت مشتری اقدام به تعویض قطعه می کند.

چه زمانی موتور ماشین ظرفشویی دچار سوختگی شده است؟

 • در صورتی که بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی استشمام می کنید.
 • در صورتی که ماشین ظرفشویی بلافاصله پس از روشن شدن خاموش شود.
 • صدای ماشین ظرفشویی بلند و عجیب و غریب شده و تغییر کرده است.
 • ماشین ظرفشویی روشن است اما فرایند شستشو آغاز نمی شود.
 • قدرت شستشوی ماشین ظرفشویی کاهش پیدا کرده است.
 • بازوهای ماشین ظرفشویی قدرت و توانایی سابق را ندارند.

انواع موتور ماشین ظرفشویی

موتورهای ماشین ظرفشویی در انواع مختلفی وجود دارند، سیستم کاری هر یک از موتور ها با یکدیگر تفاوت دارد.

عملکرد موتور ماشین ظرفشویی های جدید

به طور مثال موتور به کار رفته در ماشین ظرفشویی های امروزی با ولتاژ بالا آب را در قدرت های مختلف روی ظرف ها اسپری می کند، پمپ تعبیه شده در این دستگاه آب موجود در دستگاه را تخلیه می کند، این نوع از موتور کاملاً عملکردی تخصصی داشته و نیاز به تعمیرکار دارد.

عملکرد موتور ماشین ظرفشویی های قدیمی

موتورهای به کار رفته در ماشین ظرفشویی های قدیمی دارای تسمه هستند که از طریق گردش به یک سمت آب را داخل ماشین ظرفشویی پمپاژ می کنند، چرخش تسمه ها به سمت مخالف نیز به تخلیه آب کثیف از دستگاه کمک می کند.

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی
تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

دلایل رایج سوختن موتور ماشین ظرفشویی

موتور ماشین ظرفشویی از قطعاتی کاربردی است که به ندرت احتمال آسیب دیدن و سوختن آن وجود دارد، سلامت و خرابی موتور ماشین ظرفشویی به نحوه استفاده از این دستگاه بستگی دارد، در ادامه رایج ترین دلایل سوختن موتور ماشین ظرفشویی را بررسی خواهیم کرد.

 1. نوسانات برق
 2. استفاده پشت سر هم و بدون توقف از ماشین ظرفشویی
 3. ریزش آب روی سیم های ماشین ظرفشویی
 4. آسیب دیدن کاسه نمد دستگاه ماشین ظرفشویی
 5. گیر کردن مواد غذایی در پروانه موتور ماشین ظرفشویی
 6. عدم جرمگیری ماشین ظرفشویی

چه زمانی باید موتور ماشین ظرفشویی را تعمیر کرد؟

در صورتی که سیم پیچی های موتور ماشین ظرفشویی دچار سوختگی شده باشد لازم است که موتور تعویض شود، در غیر این صورت امکان تعمیر موتور دستگاه وجود دارد.

 اگر پروانه موتور ماشین ظرفشویی تان دچار شکستگی شده باشد باید آن را تعویض کنید، کاسه نمد آسیب دیده موتور نیاز به تعویض دارد، در صورت تغییر صدای موتور ضروری است که بلبرینگ های دستگاه بررسی شده و در صورت نیاز تعویض شوند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. رامین رحمتی 2 هفته قبل

  من از اینکه لوازم خانگیمو برای تعمیر دست شما دادم راضیم به بقیه دوستان هم پیشنهاد می کنم

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودید، موفق و پیروز باشید

 2. مجتبی جوادی 2 هفته قبل

  ماشین ظرفشویی مادربزرگم موتورش خراب شده بود زنگ زدیم تو نیم ساعت تکنسین اومد مشکل رو برطرف کرد رفت، خیلی خوبه که به زمان مشتری احترام میگذارید

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودید، موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید