علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی


می توانید متن علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید تا دلیل سفیدک ظروف ماشین ظرفشویی ال جی و برندهای دیگر را بدانید این متن دلیل سفید شدن ظروف در ماشین ظرفشویی است.

احتمالاً در مواقعی مشاهده کرده اید که ماشین ظرفشویی تان روی ظروف سفیدک می ماند، حس آزار دهنده ایی است خوشبختانه این ایراد خیلی خاص نمی باشد لازم نیست که اقدام به خرید ماشین ظرفشویی جدید بکنید.

هر زمان که در عملکرد ماشین ظرفشویی خود در هر برندی که باشد با مشکل روبرو شدید در کوتاه ترین زمان با تعمیرات ظرفشویی دکتر آچار ارتباط برقرار کنید تا شما را در این زمینه یاری کنند.

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

با رویت شدن مشکل سفیدک ظروف در ماشین ظرفشویی می توانید علت را جویا بشوید نمایان شدن این ایراد بنا به عوامل متعددی است از جمله:

  • با انجام شستشوی ناکافی احتمال وقوع آن زیاد است زمان شستشوی کوتاه ممکن است علت رسوب آهک ماشین ظرفشویی ال جی یا هر برندی باشد هرزمان که مقدار مواد شوینده به میزان کافی نباشد یا جایگاه مواد شوینده خالی باشد، رسوبات روی ظروف شما فرو می‌رونداگر رسوب دیدید، مخزن مواد شوینده را دوباره پر کنید و زمان آبکشی را افزایش دهید.
علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی
  • نمک ماشین ظرفشویی به اتمام رسیده است دلیل وجود رسوب آهک در ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و غیره شما کمبود نمک می باشد.نمکی که در داخل ماشین ظرفشویی وجود دارد باعث کارایی بهتر عملکرد دستگاه و بالا بردن کیفیت شستشو می شود.

همان گونه که آب در شهر دارای سختی است، نمک به کم شدن این سختی کمک می کند البته نمک قادر خواهد از آسیب دیدن ظروف ظریف پیشگیری کرده، جلوگیری از سفیدک ظروف در ماشین ظرفشویی و پاک شدن ظروف کمک می کند.

هرزمان که چراغ نمک روشن است این آلارمی برای پر کردن مخزن نمک است، وقت آن است که نمک اضافه کنید توجه داشته باشید که نمک باید مخصوص شستن ظروف باشد و استاندارد باشد بهتر است که نمک های دارای ناخالصی را استفاده نکنید.

زیرا نه تنها کمکی نمی کنند، بلکه به ابزار و دستگاه نیز صدمه می زنند درصورتی که اطلاع ندارید که چه طور این روند را ادامه بدهید پیشنهاد می کنیم اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

  • مایع پولیش یا همان مایع جلا دهنده تمام شده است یکی دیگر از دلایل سفیدی ظروف در ماشین ظرفشویی این است که به اندازه کافی یا نداشتن مایع شستشو براق کننده است بعضی از افراد وجود این محصولات را غیر ضروری می دانند و از استفاده از آنها خودداری می کنند.

ولیکن مواد شوینده با شکستن رسوبات آب و صاف کردن جریان آب، می توانند کمک بسیاری به تمیز کردن ظروف شما بکنند اگر از هر دوی این موارد استفاده بشود عالی است.

زیرا در کنار نمک ظرف، مایع آبکشی نیز سختی آب شهری را کاهش می دهد تا با قطرات آب و ظروف سفید سر و کار نداشته باشید برخی دیگر از مزیت های مایع پولیش ظروف را در برابر خط و خش حفظ خواهد کرد، ایجاد درخشندگی و افزایش سرعت فرآیند خشک شدن است.

  • معنای کلمهٔ آب سخت به آبی گفته شده که متشکل از مواد معدنی محلول بالایی باشد مواد معدنی در کل شامل کلسیم و منیزیم هستندبیشتر آب لوله کشی شامل مقداری آب سخت است بنابراین اکثر ماشین های ظرفشویی تاثیر پذیر خواهند بود.

میزان تأثیر این مواد معدنی آب خانه شما وابسته به محل زندگی شما است.آب سخت دراثر عبور آب زیرزمینی از سنگ آهک و گچ است البته گفته شد، این مواد معدنی ضرر ندارند.

آنها حتی برای شما مفید هستند در صورتی که دلیل رسوب آهک در ماشین ظرفشویی شما آب سخت باشد، می توانید از آب لیمو یا سرکه برای حذف آن استفاده کنیدآب سخت بیش از حد موثر بر عمر آب شما است، راه کار این است که از سیستم تصفیه آب استفاده کنید.

  • مواد پاک کننده باقی مانده است که علت رسوب آهک در ماشین ظرفشویی به خاطرباقیماندهٔ مواد شوینده است فسفات ها به عنوان شوینده ای استفاده می شوند که به تمیز کردن و حذف رسوبات ظروفی که در ماشین ظرفشویی شسته می شوند کمک می کند برای کاهش باقی مانده های سفیدک از شوینده های مدرن، در مورد مواد شوینده ماشین ظرفشویی مختلف بررسی گوناگون را انجام دهید.

چون بعضی ها بهتر از بقیه می باشد بیشترین مطالعات روی مواد شوینده ماشین ظرفشویی خاطر نشان کرده اند که قرص ها نسبت به پودرها دارای عملکرد خوب تری هستند قرص ها اغلب کمی گران تر هستند همچنین ثابت شده است که کاربرد مواد شوینده عملکرد ماشین ظرفشویی را بهبود کرده و لکه را کم می کند.

  • وجود دمای پایین آب در دستگاه یکی دیگر از دلایل سفید شدن ظروف در ماشین ظرفشویی، می باشد.

به خاطر این که مواد شوینده درماشین ظرفشویی به درستی کار کند، دمای آب باید به مقدار لازم گرم باشد تا از انباشته شدن پیشگیری شود در صورتی که به مقدار نیاز آب داغ نباشد، مواد شوینده به درستی حل نمی شود و باقیمانده آن از ظروف در طول چرخه شستشو پاک نمی شود.

 بهتر است مطمئن بشوید که ظرفشویی شما دمای آب توصیه شده را دارد تا از سفیدک اجتناب بشود دمای آب در ماشین ظرفشویی باید بین 120 تا 150 درجه فارنهایت باشد. بیشتر ماشین های ظرفشویی مجهز به ترموستاتی است که آب را تا دمای دلخواه گرم می کند.

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

روش برطرف نمودن سفیدک ظروف در ماشین ظرفشویی

هر زمان که با چنین مشکلی مواجه گشتید می توانید از راه کار های زیر برای رفع این مورد کمک بگیرید:

بهتر است که برند ماشین ظرفشویی را در نظر بگیرید، متناسب با برند دستگاه تان مواد شوینده مناسب آن را خریداری کنید.

 تا حد امکان از شوینده های بدون فسفات استفاده کنید زیرا خود فسفات ممکن است ظروف را لکه دار کند.

 اجرای صحیح تنظیمات برنامه های ماشین ظرفشویی باعث تمیزی و براق شدن ظروف نیز می شود.

اگر از قرص ماشین ظرفشویی استفاده می کنید باید حالت قرص را روی دستگاه اکتیوکرده تا لکه ها به وجود نیایند نشود حالا اگر می خواهید ظروف را با پودر بشویید، فراموش نکنید که حالت قرص را خاموش کنید.

 برای جلوگیری از سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی، میزان روشنایی دستگاه را بسته به محل زندگی خود بین 3 تا 6 درجه تنظیم کنید.

 برخی از ظروف به سفید شدن حساس هستند پس بهتر است در دستگاه قرار ندهید اطلاعاتی در مورد این مشکل در دفترچه راهنمای خودرو وجود دارد به همین منظور می توانید به این راهنما مراجعه کنید و با افزودن مواد پاک کننده مخصوص از سفید شدن این ظروفی که حساس تر هستند پیشگیری کنید.

 مورد بعدی این است که با بیشتر شدن تعداد ظروف، برای جلوگیری از پیدایش لکه های سفید، باید مقدار مواد شوینده را افزایش داد مشکل سفید شدن ظروف در ماشین ظرفشویی را حل کنید.

کلام آخر

معضل سفیدک زدن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی را می توان با کمک مشاوره کارشناسان دکتر آچار به راحتی برطرف کرد.

تکنسین های با تجربه با داشتن اطلاعات لازم می توانند هر گونه اشکال در عملکرد دستگاه ماشین ظرفشویی شما را رفع کنند گاهی ممکن است برد یا موتور دستگاه دچار مشکل شده باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید