تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی


ماشین ظرفشویی رومیزی یکی از مدل های موجود در بازار است که با حجم و اندازه های کوچکتر تولید می شود و بهترین کاربردش برای آشپزخانه هایی با متراژ کم است که این گونه طراحی شده است و ماشین ظرفشویی رومیزی در هر جای آشپزخانه قابل استفاده می باشد. در مقاله تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی شما را با تعمیر آن آشنا می کنیم.

ظرفشویی های رومیزی ظرفیت کمتری نسبت به ماشین ظرفشویی های ایستاده دارند اما برای خانواده های کم جمعیت بسیار مناسب هستند و مصرف انرژی بسیار پایینی دارند.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی راحت تر از ماشین ظرفشویی ایستاده است و در صورت نیاز به جابجایی یا انتقال دادن می توان تعمیرات ظرفشویی را بدون هیچ مشکلی انجام داد.

 اگر به دنبال نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی خود هستید می توانید از خدمات دکتر آچار  استفاده کنید و این مجموعه کلیه خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی خود را با بهترین کیفیت و گارانتی به شما ارائه می دهد.

ماشین های ظرفشویی رومیزی توسط برندهای مختلفی مانند Zerowatt، Bosch، Media، Pakshuma، Magic، Snowa، LG و Samsung تولید می شوند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با دکترآچار

ماشین ظرفشویی معمولا توسط تکنسین متخصص بر روی کابینت آشپزخانه نصب می شود و لوله تخلیه آب از سینک آشپزخانه می گذرد و نیازی به لوله کشی نیست.

 ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل مختلف خراب شود و این دلایل باید توسط کارشناسان مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

علت از کار افتادن دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی چیست؟

هر زمان که با چنین ایرادی در دستگاه ماشین ظرفشویی روبرو می شوید ممکن است که بنا به دلیلی چون ایراد در فیوز حرارتی، یا خراب شدن کلید درب دستگاه که می تواند به علت مشکل در برد کنترل اصلی یا عدم ارسال ولتاژ باشد.

زمانی که ایراد در قسمت قفل درب دستگاه باشد در ابتدای کار با دستگاه آغاز خواهد شد و یا اینکه پیدایش اختلال در عملکرد دستگاه به خاطر ایراد در قسمت سیم پیچ و پنل کنترلی می تواند باشد.

ولی گاهی با اختلال در برنامه های شستشو  مانند ایراد در تایمر و عدم اتصال جریان برق احتمالاً وجود دارد.

علت وجود سر و صداهای اضافی از دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی چیست؟

به طور معمول، ماشین ظرفشویی هنگام شستن ظروف صدا ایجاد می کند، توجه داشته باشید که اگر نویز دستگاه شما بیش از حد ممکن و غیر عادی باشد ممکن است مشکل داشته باشد.

لازم به ذکر است که نحوه چیدمان ظروف در ایجاد صدای زیاد در دستگاه بدون دخالت نیست، بنابراین در چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی باید دقت شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

دلیل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی رومیزی چیست؟

گاهی اوقات در مواردی ماشین ظرفشویی پس از آبکشی ظروف را خشک نمی کند، در این صورت علت مشکل را در موارد زیر بررسی کنید:

شاید قطعه ی المنت و یا هیتر گرمایی دستگاه ماشین ظرفشویی مشکل داشته باشد که با تعویض قطعات برطرف شود.

در برخی موارد مشکل از ترموستات است و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

مخزن آبکشی و درب مواد شوینده آسیب دیده است، در این موارد لازم است از یک تعمیر کار متخصص کمک بگیرید.

اگر عملکرد ماشین ظرفشویی شما مانند قبل نیست و یا موارد ذکر شده در آن مشاهده می کنید، توصیه می شود که هر چه سریعتر ماشین ظرفشویی خود را تعمیر کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

انجام سرویس دستگاه ماشین ظرفشویی دارای چه خدماتی است؟

هرگاه ملزم به انجام کار سرویس دستگاه ماشین ظرفشویی شدید بهتر است اطلاع داشته باشید که که این خدمات صورت می گیرد.

انجام عمل تعویض و تعمیرات ظرف نمک و پمپ سیرکولاسیون و تخلیه، برطرف کردن نواقص تایمر های الکتریکی و میکروسوئیچ و سنسورها، معیوب شدن هیتر، تعویض محفظه ی شوینده، تعویض قفل درب دستگاه و راه اندازی و نصب دستگاه ماشین ظرفشویی و یا تعویض واشر و… امکان پذیر خواهد بود.

ایراد پر کردن آب ماشین ظرفشویی رومیزی

در مواقعی که آب وارد شده داخل ماشین ظرفشویی بدون دلیلی قطع نمی گردد و به طور خودکار قطع نشده می تواند اشکال از قسمت شیر برقی، کلید شناور، و یا تایمر زمان باشد که با اختلال روبرو شده است، گاهی هم ممکن است که دریچه ی آب ورودی گیر کرده باشد.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

انجام نشدن عمل تخلیه در ماشین ظرفشویی رومیزی

اگر در داخل ماشین ظرفشویی بیش از حد آب جمع بشود می تواند نشانه ی  از کار افتادن قطعه ی پمپ و درست کار نکردنش باشد و یا مسدود شدن راه تخلیه ی آب و شیلنگ باشد.

در مواقعی که دستگاه ظرفشویی به درستی عمل خشک شدن را انجام ندهد باز هم احتمال انسداد در قسمت شیلنگ است که نیازمند تعویض شیر تخلیه خواهد بود.

دلیل وجود بوی بد در دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی چیست؟

در مواقعی که متوجه بوی بد از ظرف شویی خود شدید بهتر است که به موارد زیر بسیار توجه فرمایید، اگر دستگاه دارای بوی بدی بشود ظروف شما هم ناخود آگاه بوی بدی خواهد گرفت.

برای همین دلیل باید دلیل ایجاد ان بوی بد را پیدا کرد، اینکه دستگاه ماشین ظرفشویی شما بوی بدی پیدا می کند می تواند به خاطر  انسداد فیلتر دستگاه و یا خراب شدنش باشد که با بررسی این قطعه و انجام تعمیرات و یا تعویض قطعه می توانید این ایراد را رفع نمایید.

عدم تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی رومیزی

در زمان استفاده کردن از دستگاه ماشین ظرفشویی خود متوجه می شوید که ظروف تمیز نمی شوند، باید علت را بررسی کنید.

این موضوع به نحوه استفاده شما از این دستگاه بستگی دارد، شما باید ظروف را از ضایعات مواد غذایی تمیز کنید و همچنین دستگاه را تمیز کنید، اما اگر مشکل دستگاه مربوط به این موارد نیست.

برای تست این مشکل باید به بازوهای آبپاش های دستگاه نزدیک شد، قطعات معیوب ابزار را که باعث تمیز نشستن ظروف است را مورد بررسی قرار داد.

 چرا ظروف شیشه ایی در داخل ماشین ظرفشویی پس از شستن سفیدک می زند؟

در این هنگام که این موارد را مشاهده می کنید باید سختی آب را در نظر بگیرید زیرا آب ها دارای املاح بسیاری است، برای اینکه بتوانید این ایراد را رفع نمایید بهتر است که از مواد براق کننده ظروف استفاده کرد و حتماً دستگاه ماشین ظرفشویی شما دارای نمک مخصوص دستگاه باشد.

در صورتی که پس از انجام این مراحل عیوب برطرف نشد باید با کارشناسان مرتبط ارتباط برقرار نمایید.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

انجام نشدن عمل تخلیه در ماشین ظرفشویی رومیزی

یکی از مواردی که بسیار رایج و مهم در امر شستشوی ظروف در دستگاه ماشین ظرفشویی دارای اهمیت است انجام نشدن عمل تخلیه است.

نمایان شدن این ایراد می تواند به خاطرخراب شدن قطعه ی پمپ تخلیه ی ماشین ظرفشویی باشد و یا اینکه دلیلی دیگر چون شل شدن و یا پاره شدن تسمه ی دستگاه باشد که احتمال دارد وجود این عوامل در تخلیه نشدن آب از دستگاه ماشین ظرفشویی  نقش داشته باشد.

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی رومیزی

اگر شما در حین کار با دستگاه ماشین ظرفشویی با این مشکل روبرو شدید بهتر است این موارد را مورد بررسی قرار بدهید در مرحله ی ابتدایی باید درب دستگاه را باز و بسته کرد.

اگر شاهد درست عمل نکردن قفل درب دستگاه بودید باید قفل درب و سوئیچ آن را چک کرد، در صورتی که این قطعات صدمه دیده باشند باید اقدام به تعمیرات و یا تعویض این قطعه نمایید.

دلیل وارد نشدن آب به داخل دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی

 گاهی احتمال دارد که در زمان کار کردن دستگاه ماشین ظرفشویی متوجه درست آبگیری نکردن دستگاه بشوید که می تواند به قطعه ی شیر برقی ارتباط داشته باشد.

اگر آب وارد شده ولی قطع نمی شود می تواند به قطعه ی سنسور و یا همان هیدروستات مرتبط باشد که برای رفع این عیب باید توسط تعمیر کاران حرفه ایی چون دکتر آچار  انجام بشود.

خاموش شدن خود به خود دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی

در زمان استفاده کردن از دستگاه ماشین ظرفشویی احتمال دارد که با خاموش شدن ناگهانی و خودکار دستگاه روبرو بشوید.

بروز این مشکل می تواند به علت نشتی آب، بسته بودن شیرهای ورودی آب دستگاه و یا در آخر معیوب بودن قطعات الکتریکی دستگاه باشد.

به نظر شما سرد و گرم شدن آب ماشین ظرفشویی طبیعی است؟

اگر شاهد چنین مشکلی در ماشین ظرفشویی خود بودید بدانید که طبیعی نیست، علت نمایان شدن این ایراد می تواند به خاطر نوسان فشار آب، خراب شدن پمپ آب، پیدایش مشکل در سنسور آب و… باشد.

چرا دکمه های ماشین ظرفشویی رومیزی کار نمی کند؟

بروز این ایراد می تواند علت های متفاوتی داشته باشد، که پس از بررسی و پیدا کردن عیوب می توانید توسط تعمیر کاران اقدام به تعمیر و یا تعویض دکمه های دستگاه بکنید.

چند نکته ی مهم در امر نگه داری از دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی

به دلیل اینکه کارایی دستگاه ماشین ظرفشویی عالی باشد و عمر مفید دستگاه با کارایی بسیار عالی باشد بهتر است که به مواردی چون موارد زیر توجه بسیار داشته باشید:

 • هرگز دستگاه ماشین ظرفشویی خود را بیش از حد مجازش پر از ظرف نکنید.
 • بهتر است که از نمک های ماشین ظرفشویی و برندهای معتبر استفاده کنید.
 • در زمان انتخاب برنامه ی شستشوی ظروف باید با توجه به مقدار کثیفی ظروف برنامه ی شستشو را انتخاب کرد.
 • توصیه می شود که از شوینده های مرغوب و استاندارد استفاده بشود.
 • به طور مرتب فیلتر دستگاه ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید.
 • اگر با خراب شدن لاستیک و یا چفت درب ها روبرو شدید باید از متخصصین حرفه ایی کمک بگیرید.
 • هر زمان که شاهد هر گونه نشتی از دستگاه ماشین ظرفشویی خود بودید بهتر است که این موضوع را جدی بگیرید.
 • در هنگام قرار دادن ظروف در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی بهتر است که توجه داشته باشید ته مانده ی مواد غذایی را ظروف پاک کنید تا باعث انسداد پمپ و شیلنگ ها نشود.
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

زمانی که دستگاه ماشین ظرفشویی شما خراب می شود تا عمل عیب یابی صورت نگیرد مشخص نمی شود که اشکال در کدام قسمت است.

هزینه ی ایاب و ذهاب افراد تعمیر کار و هزینه ی انجام تعمیرات قطعه ی آسیب دیده و یا تعویض قطعه ایی که تعمیر نمی شود را باهم به طور مجموع هزینه ی دریافتی یک تعمیر کار خواهد بود.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی در محل

اگر دستگاه ماشین ظرفشویی شما با مشکلاتی روبرو بشود می تواند برای شما نگران کننده باشد که چطور این تعمیرات صورت بگیرد و برای تان مشکل باشد که دستگاه ماشین ظرفشویی را  به تعمیر گاه انتقال بدهید.

بنابراین با انجام تعمیرات در محل موافق تر هستید، اگر با دکتر آچار تماس حاصل کنید در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کرده تا پس از عیب یابی دستگاه، مشکل پیش آمده را برطرف کنند.

انجام تعمیرات در محل دارای خصوصیاتی چون به صرف بودن از لحاظ اقتصادی و صرفه جویی کردن در وقت و زمان، عدم نیاز به حمل و نقل دستگاه و نظارت بر عملکرد افراد متخصص را در بر دارد.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی مرکز دکتر آچار

مرکز دکتر آچار یکی از معتبر ترین نمایندگی های تعمرات ماشین ظرفشویی رومیز در تهران است، تمام خدمات این مرکز توسط تعمیرکاران متخصص و مجرب ارائه داده می شود، ارائه خدمات تعمیرات به صورت شبانه روزی است و شما می توانید با تماس به شماره 02188444021 در هر ساعت از شبانه روز تا از این خدمات استفاده کنید همچنین تعمیرات در این مرکز تنها با استفاده از قطعات اصلی صورت می گیرد.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی با گارانتی

کلیه خدمات تعمیرگاه مجاز دکتر آچار اعم از تعمیرات و سرویس ماشین ظرفشویی رومیز دارای گارانتی 12 ماه است، مرکز دکتر آچار به شما این اطمینان را می دهد که خدمات به بهترین شکل ممکن و با استفاده از بهترین و قطعات انجام می شود.

نتیجه ی نهایی

ماشین ظرفشویی شما در هر هر مدل و برندی که باشد در اثر استفاده و گذشت زمان احتمال دارد که مشکلاتی را به همراه داشته باشد که دستگاه ماشین ظرفشویی شما نیازمند تعمیرات باشد.

که برای این امر می توانید بر کمک های کادر فعال و مجرب دکتر آچار حساب کنید تا به راحتی مشکلات شما را در یابند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. میلاد پناهی 11 ماه قبل

  دست مریزاد میگم بهتون ایول

 2. علیرضا عسگری 11 ماه قبل

  من تو شهران غریبم جایی رو نمیشناسم سمت شهران هم شعبه داره تعمیرگاه تون؟

 3. احد رضایی 2 ماه قبل

  برای ماشین ظرفشویی رومیزی نیازی به لوله کشی نیست؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   سلام و عرض ادب، خبر برای تامین آب از شیر تنها به اداپتور نیاز دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید