آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی


دستگاه ماشین ظرفشویی در برندهای متفاوتی در بازارها عرضه می گردد که یکی ازاین برندها ماشین ظرفشویی ال جی می باشد که دارای کیفیت بسیار بالا و تکنولوژی پیشرفته ایی است که در اینجا آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی را برای شما توضیح خواهید داد. امروز دستگاه ماشین ظرفشویی پر کاربرد ترین لوازم محسوب می شود.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

خالی استفاده کردن ماشین ظرفشویی

به چه علت باید یک بار قبل از استفاده ماشین ظرفشویی را خالی راه اندازی کرد؟

با انجام این کار می توانید گرد و غبار و روغن را از قطعات داخلی پاک کرد.

 ماشین ظرفشویی با این کار از نصب صحیح آن اطمینان حاصل می کنید و میزان آب مصرفی و گرمایش آن را بررسی می کنید.

همچنین بررسی کنید که آیا عملیات شستشو، تخلیه و خشک کردن ظروف به خوبی  صورت گرفته است.

در صورت مشاهده ایراد در این مرحله از شستشوی آزمایشی به راحتی می توانید ماشین ظرفشویی را متوقف کرده و عیب آن را برطرف کنید و نیازی به صرف زمان برای خالی کردن ظروف نیست.

به یاد داشته باشید که حتی در مرحله شستشوی آزمایشی، باید از نمک، جلا دهنده و مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی

استفاده از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی ال جی

به دلیل اینکه دستگاه شما دارای یک کیفیت بسیار عالی شستشوی ظروف را داشته باشد با مقاله آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی همراه باشید تا نکات مهمی را عنوان کند.

برای اینکار بهتر است که از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید و در صورتی که آب سخت نرم بشود در اثر گذشت زمان احتمال پیدایش جرم بر روی دیوارهای محفظه ی دستگاه ظاهر خواهد شد.

زیرا وجود نمک باعث شده که به دستگاه ماشین ظرفشویی شما و ظروف تان آسیبی وارد نشود و وجود این ماده باعث نرم شدن آب می شود و از تعمیرات ظرفشویی شما جلوگیری می کند.

از مواد جلا دهنده هم برای شفافیت و در خشان کردن ظروف استفاده می شود و در هر زمانی که این مواد در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی به اتمام برسد بر روی صفحه ی نمایش دستگاه نشان داده می شود و نیازش را اعلام می کند.

راه اندازی کردن دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی

بعد از انجام دادن عملیات نصب ماشین ظرفشویی، باید چندین نکته را در راه اندازی آن رعایت کنید.

در مرحله ی ابتدایی بهتر است که مواد غذایی باقیمانده روی ظروف را بردارید و لیوان، تابه و فنجان را در حالت سر پایینی در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی قرار بدهید، همچنین کارد و چنگال را در جایگاه ویژه ش قرار دهید و مطمئن شوید که قسمت تیز آن به سمت پایین باشد.

دستگاه را به طور کامل پر کنید و از روی هم قرار دادن و چیدمان ظروف اجتناب  کنید.

پس از قرار دادن ظروف در سبد، دستگاه را روشن کنید. سپس پودر یا قرص را روی درب دستگاه قرار دهید.

پس از روشن کردن دستگاه با دکمه ON/OFF، برنامه شستشوی مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه START را بزنید، با انجام این کار، عملیات شستشو آغاز می شود.

مراقب باشید هنگام کار با دستگاه درب آن را باز نکنید، زیرا آب داغ داخل دستگاه ممکن است به شما آسیب برساند.

در چه مواقعی باید عملیات ریست کردن دستگاه ماشین ظرفشویی  ال جی را انجام بدهید؟

در مقاله آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی یکی از اقدامات بسیار مهم و مفیدی که می توان برای رفع این خطاهای نمایش داده بر روی صفحه ی نمایش گر انجام داد، ریست کردن دستگاه است.

همچنین، زمانی که برنامه هایی انتخاب شده بر روی ماشین ظرفشویی  به درستی کار نمی کنند یا به طور کلی از کار می افتد و عکس االعملی در دستگاه ماشین ظرفشویی ارائه نمی شود.

تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است مفید باشد و راه کار مناسبی برای شروع به کار دستگاه شما باشد.

قفل کردن برد کاربر، گرم نکردن آب و … در صورتی که مشکل مرتبط به خرابی و معیوب شدن قطعات نباشد معمولاً با ریست کردن دستگاه حل می شود.

گاهی اوقات این کار زمانی انجام می شود که بخواهید برنامه شستشوی انتخابی را تغییر دهید و یا ظروفی را به داخل دستگاه افزوده کنید.

آموزش ریست کردن دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی

در دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی دو راه برای انجام عملیات ریست وجود دارد مانند قطع کردن جریان برق و استفاده از دکمه های ترکیبی پنل دستگاه ماشین ظرفشویی می باشد.

البته انجام این عملیات بدون استفاده از دکمه هم امکان دارد با انجام قطع کردن برق که یکی از ساده ترین راه ها برای بازنشانی و انجام ریست ماشین ظرفشویی ال جی و برندهای دیگر می باشد.

در این روش برای انجام ریست کردن، ابتدا باید دکمه پاور را فشار دهید یا دستگاه را روشن و خاموش کنید، سپس دستگاه را از برق بیرون آورده و پس از حدود 15 دقیقه به طور مجدد به پریز برق وصل کرده و بعد از 30 ثانیه دستگاه را روشن کنید و یک برنامه شستشو را انتخاب کنید تا عملکرد آن را مورد بررسی و تست قرار دهید.

راه کار دوم که در مقاله آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی بیان شده استفاده کردن از دکمه های ترکیبی پنل می باشد.

در این روش به دلیل اینکه کلیدهای انتخابی در برندهای مختلف ماشین ظرفشویی متفاوت است.

در دستگاه های ماشین ظرفشویی ال‌جی، دکمه روشن/خاموش یا پاور را همراه با دکمه‌های استارت یا توقف را به طور همزمان با دکمه های  لغو یا کنسل و تخلیه فشار دهید.

پس از انجام عمل تخلیه آب دستگاه، زمان نمایش داده می شود، توجه داشته باشید که این کار ممکن است حدود 2 دقیقه طول بکشد.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی

کاربرد انواع برنامه های شستشوی دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی

اگر شما با انواع برنامه های شستشوی دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی آشنا باشید بهتر می توانید با این دستگاه کار کنید و از کیفیت و تکنولوژی آن بهره ی بیشتری خواهید برد.

کاربرد برنامه ی NORMAL در دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی

از این برنامه ی ماشین ظرفشویی برای شستشوی روزانه استفاده می شود و موظف به شستشوی ظروف متداول و رایج در منزل می باشد و اگر ظروف دارای چربی متوسط باشد با این برنامه می توان آن ها را تمیز مورد شستشو قرار داد.

 کاربرد برنامه ی ATUO در ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه در ماشین ظرفشویی ال جی نشانه ی یک برنامه ی هوشمند است زیرا با انتخاب این برنامه می توانید زمان مصرف و مقدار مصرف آب را با توجه به میزان چربی موجود در ظروف تنظیم نموده و یک شستشوی عالی داشته باشید.

کاربرد برنامه ی DELICATE در ماشین ظرفشویی ال جی

اگر قصد شستشوی ظروف شیشه ایی و حساس را دارید بهتر است که از این برنامه ی مخصوص به این ظروف استفاده کنید.

کاربرد برنامه ی INTENSIVE در ماشین ظرفشویی ال جی

استفاده این برنامه در زمانی است که می خواهید ظروف قابلمه و ماهی تابه  را بشویید و همچنین ظروف سنگین را با همین برنامه مورد شستشو قرار می دهید.

کاربرد برنامه ی EXPRESS در ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه به معنای یک برنامه ی فشرده می باشد  و اگر ظروف شما دارای یک چربی ملایم باشد انتخاب این برنامه کاربرد دارد.

کاربرد برنامه ی QUICK در ماشین ظرفشویی ال جی

از این برنامه برای مواردی که قرار است شستشوی سریع اتفاق بیفتد، استفاده میشود و اگر ظروف شما بسیار کثیف باشد نباید از این برنامه استفاده کنید زیرا کاربرد ندارد.

مثلاً انتخاب این برنامه برای ظروف صبحانه بسیار عالی است.

کاربرد برنامه ی PRE WASH در ماشین ظرفشویی ال جی

 در سایر برنامه ی ماشین ظرفشویی برای پیش شستشوی ظروف می توان از این برنامه استفاده کرد و در صورتی که از این برنامه زیاد استفاده کنید موجب افزایش آب مصرفی می شوید.

کاربرد برنامه ی RINSE در ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه ی برای آبکشی ظروف  استفاده می شود و با انتخاب این برنامه  دستگاه از مواد شوینده استفاده نخواهد کرد.

کاربرد برنامه ی  POWER در ماشین ظرفشویی ال جی

از این برنامه برای ظروف بسیار کثیف استفاده می شود که پس از یک شستشوی که شامل پیش شستشو و یک دوره ی کامل شستشوی اصلی  به همراه بخار آب، سه دور آبکشی و خشک کن می باشد.

کاربرد برنامه ی ECO در ماشین ظرفشویی ال جی

وجود این برنامه در ماشین ظرفشویی باعث شده با استفاده از این برنامه بتوانیددر مصرف برق و آب صرفه جویی لازم را داشته باشید زیرا این برنامه یک برنامه ی اقصتادی  و مقرون به صرفه است.

کاربرد half load شستشو با نصف ظرفیت

در صورتی که ظروف کمی برای شستشو دارید، از این برنامه استفاده کنید تا اسپری پایینی دستگاه کار نکند و در مصرف آب و انرژی صرفه جویی شود.

انجام دادن سرویس های دوره ایی ماشین ظرفشویی ال جی

این دستگاه هم مانند دیگر لوازم الکتریکی و الکترونیکی منزل هر ساله نیاز به انجام سرویس های دوره ایی توسط کارشناسان می باشد.

با حضور کارشناسان و باز دید از ماشین ظرفشویی و بررسی کردن آن ، می توان تمامی قطعات را مورد بررسی قرار داد تا اگر قطعه ی با ایرادی روبرو است با چک کردن آن را برطرف کنند قبل از اینکه به قطعات دیگر آسیبی برساند.

 با انجام به موقع این عملیات می توانید عمر دستگاه ماشین ظرفشویی خود را افزایش بدهید و کمتر به تعمیر کردن نیاز پیدا کند.

تشخیص مقدار سختی آب در ماشین ظرفشویی ال جی

برای پی بردن به سختی آب می توانید از دو روش استفاده کنید، همچنین می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد از شرکت آب محلی خود دریافت کنید.

برای تنظیم سیستم نرم کننده آب، باید سختی آب را در نظر بگیرید، برای اطلاع از سختی آب می توانید از نوار تست استفاده کنید، برای این کار نوار تست را به مدت یک ثانیه به طور کامل در آب غوطه ور کنید.

به یاد داشته باشید که این آب باید ایستاده باشد نه جاری، سپس نوار تست را خارج کرده و تکان دهید و 60 ثانیه صبر کنید.

خواهید دید که تغییرات به رنگ سبز به قرمز،بنفش می باشد، حالا تعداد این خطوط را بشمارید با انجام این کار می توانید میزان سختی آب را متوجه بشوید.

به چند هشدار ایمنی برای استفاده از دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی توجه داشته باشید:

 • از نشستن یا ایستادن روی در باز ماشین ظرفشویی خودداری کنید.
 • از هیچ حلالی در ماشین ظرفشویی ال جی استفاده نکنید، احتمال دارد که  باعث انفجار یا آتش سوزی شود.
 • از اسپری آب روی دستگاه اجتناب کنید، امکان دارد که  باعث آسیب به قطعات الکتریکی یا شوک الکتریکی شود
 • وقتی ماشین ظرفشویی ال جی باز است از نشستن و فشار دادن آن اجتناب کنید، زیرا انجام این کار باعث ایجاد آسیب به ماشین ظرفشویی شما می شود.
 • هرگز از پاک کننده های دستی برای شستشو استفاده نکنید، زیرا پاک کننده های دستی فقط باید برای استفاده معمولی استفاده شوند.
 • لازم نیست تمام باتری های ماشین ظرفشویی ال جی در معرض نور خورشید قرار بگیرند.
 • مواد شوینده استفاده شده در ماشین ظرفشویی را نخورید زیرا خاصیت قلیایی دارند و بسیار خطرناک هستند.
 • از تماس با پاک کننده های پوست و چشم خودداری کنید و کودکان را هنگامی که در باز است از دستگاه  دور نگه دارید.
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی

آموزش راه برطرف کردن بوی بد ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از مواردی که بیشتر افراد مصرف کننده ی دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی با آن روبرو هستند وجود بوی بد در دستگاه می باشد که در مقاله آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی با راهکارهای مختلفی شما را آشنا می کنیم.

احتمال دارد که تولید این بوی بد در اثر باقی ماندن مواد غذایی از ته ظروف در دستگاه ماشین ظرفشویی باشد.

برای این کار می توانید از مواد خوش بو کننده ی طبیعی مانند جوش شیرین استفاده کنید، یک فنجان جوش شیرین را روی قسمت کف ماشین ظرفشویی بپاشید.

یک برنامه ی کوتاه در گرمترین دما ازبرنام های ماشین ظرفشویی انتخاب بکنید و انجام دهید تا مطمئن شوید که تمام جوش شیرین حل می شود، این کار باعث می شود ماشین ظرفشویی شما بوی تازگی و تمیزی بدهد.

آموزش ترفند جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

بهتر که همیشه  فیلترها و بازوهای آبپاش را بررسی کنید تا از آسیب به دستگاه و همچنین خرابی جلوگیری شود.

اگر غذا در دستگاه باقی ماند، آن را پاک کنید.

فیلتر طبقه پایین را برای جرم گیری بردارید و پس آن  فیلتر چرخانده ، لازم به یاد آوری  می باشد که این کار را در خلاف جهت عقربه های ساعت انجام دهید.

در صورت لزوم فیلترهای مشبک، بالا و بیرونی STS را بردارید.

اگر فیلتر به درستی تمیز و نصب شود، ظروف به خوبی تمیز می شوند.

 بازوی آبپاش پایینی نباید سوراخ ها یش مسدود باشد.

 همچنین بازو را به سمت بالا بکشید و در صورت لزوم تمیز کنید.

بازوی اسپری آب بالایی را جرم گیری کنید و اطمینان حاصل کنید، که انسدادی در سوراخ ها وجود ندارد.

و در صورت نیاز به تمیز کردن بازو آن را بردارید. ورودی آب اگر دیدید که آب ورودی به دستگاه کم است، بررسی کنید که آیا فیلتر مسدود شده است یا خیر.

کاربرد ماشین ظرفشویی ال جی برای چه ظروفی است؟

در صورت لزوم می توان انواع ظروف پلاستیکی را در ماشین ظرفشویی شست،در  ماشین ظرفشویی امکان شستشوی ظروفی مانند: سطل زباله، قفسه های پلاستیکی و سایر ظروف پلاستیکی را می توان در ماشین ظرفشویی شستشو داد.

می توانید سبزیجات و میوه های کثیف خود را در ماشین ظرفشویی بریزید و خوب بشویید، امکان شستشوی ظروف و تجهیزات باغبانی در ماشین ظرفشویی وجود دارد.

البته می توانید قفسه های یخچال، دسته های گاز و مایکروویو، لوازم دستگاه جاروبرقی و موارد دیگر را در ماشین ظرفشویی قرار دهید و شستشوی کاملاً و راحتی را انجام بدهید.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه پر کردن مخزن مواد جلادهنده در ماشین ظرفشویی ال جی

زمانی که می خواهید مخزن جلادهنده ی ماشین ظرفشویی ال جی  را از مواد در خشان کننده پر کنید باید توجه داشت که برای مخزن مرتبط به مواد جلا دهنده را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

پس از پر کردن ظرفیت مخزن تا حداکثر خط نشانه ،درب آن را دوباره محکم ببندید.

 دستگاه هنگام شستشو به طور خودکار از مواد درخشان کننده  استفاده می کند.

برای تغییر تنظیمات، درب محفظه مواد شوینده را بردارید و فلشی که  به عنوان راهنما وجود دارد بهتر است که  در سطح مورد نظر قرار دهید.

گاهی اوقات اشاره می شود که باید تنظیمات کمتری را در نظر بگیرید، برای تنظیم سطح و درجه ی مقدار مواد جلا دهنده ماشین ظرفشویی ال جی، اگر مورد مصرف شما پودر شوینده استفاده می کنید درجه را روی 1 و اگر از قرص استفاده می کنید، درجه را روی 1 قرار دهید.

 توجه داشته باشید که علامتی که مانند تصویر خورشید روی ماشین ظرفشویی ال جی یا علامت ستاره روی ماشین ظرفشویی ال جی مشاهده می کنید نشان دهنده پایان مواد جلا دهنده  است و باید دوباره پر شود.

هزینه ی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی

هر زمان که دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی شما خراب می شود بهتر است با تعمیرکاران ماهر تماس حاصل کنید و از آن ها درخواست کمک کنید.

تا حضور خود دستگاه را عیب یابی نموده و قطعاتش را بررسی کرده و اگر قطعه ایی دارای مشکل بود تعمیر و یا شاید نیاز به تعویض باشد که همه ی اینت موارد را برآورد کرده و با ایاب و ذهاب خود جمع کرده تا هزینه ی تعمیرات شما حساب بشود.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

افراد متخصص دکتر آچار با حضور به موقع خود در محل می توانند تمامی مشکلات پیش آمده برای ماشین ظرفشویی ال جی شما را رفع کنند و کار تعمیرات را با کیفیت عالی و ضمانت برای شما انجام بدهند.

بدون اینکه دستگاه را به تعمیرگاه انتقال بدهند همان جا در منزل شما کار تعمیرات و یا تعویض قطعات را انجام بدهند.

نحوه ی آموزش فعال کردن گزینه ی قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی

گاهی ممکن است که بعد از روشن کردن دستگاه و انجام تنظیمات شستشو، کودکی با دست زدن به پنل دستگاه تنظیمات شستشو را تغییر بدهد که به دلیل دارا بودن ماشین ظرفشویی به گزینه ی قفل کودک به راحتی می توان بعد از انتخاب برنامه ی شستشو این گزینه را فعال کرده تا مشکلی به وجود نیاید برای اجرای این سیستم باید گزینه یCHILD LOCK را فشار دهید.

با انجام دادن این کار می توانید تمامی فعالیت های  دستگاه را قفل کرده  و در صورتی که دستگاه خاموش ه بشود این گزینه غیر فعال نخواهد شد.

انجام تنظیمات سیستم نرم کننده آب ماشین ظرفشویی ال جی

همان طور که می دانید بیشتر آب های منطقه دارای سختی آب هستند که نرم کننده ی آب 8 درجه برای تنظیم کردن است.

بهتر است که اطلاع داشته باشید که کارخانه ی تولید کننده ماشین ظرفشویی درجه ی سختی آب را H4 در نظر گرفته ولی برای اینکه شما بتوانید آن را تغییر بدهید باید در ابتدای کار دستگاه خاموش باشد و بعد دکمه های   POWER وHALF LOAD  را به طور همزمان فشار دهید و برای مدت زمان کوتاهی نگه دارید.

 برای اینکه در مرحله ی بعدی این تنظیمات را ثبت کنید باید دکمه ی DELAY  START را بزنید.

اهمیت تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی

از آنجایی که ماشین ظرفشویی آب زیادی مصرف می کند، این کار را فقط زمانی انجام دهید که اثرات مواد شوینده را روی آن ببینید.

برای این کار به مواد شوینده نیاز ندارید و درست است که دستگاه با آب گرم کار می کنند ولی نمی تواند خودش را تمیز کند بنابراین باید شما اقدام کنید.

 به چیزی نیاز دارید که کمی ساینده باشد و تمام گوشه ها را تمیز کند، برای این منظور می توانید کمی نوشابه گازدار کف ماشین ظرفشویی بریزید و با تنظیمات آب گرم و خشک کن دستگاه را روشن کنید.

برای مشاهده نتیجه معجزه آسا می توانید سرکه را نیز در قسمت مواد شوینده بریزید انجام این کار در عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی تاثیر دارد این یکی از نکات مهم در مقاله آموزش طرز کار با ماشین ظرفشویی ال جی است.

آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی
آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی

در اثر چه عواملی درب ماشین ظرفشویی قفل می ماند؟

 • در مواقعی که با این ایراد مواجه می شوید دلایلی متعددی چون:
 • معیوب شدن قطعه ی قفل درب ماشین ظرفشویی
 • پیدایش ایراد در قسم قطعه ی میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی
 • فرسوده و پوسیده شدن لاستیک درب ماشین ظرفشویی
 • خراب شدن فنر درب
 • معیوب شدن بست درب ماشین ظرفشویی و یا بازویی های درب ماشین ظرفشویی
 • همچنین خراب شدن لولای درب و دستگیره درب ماشین ظرفشویی

را می توان نام برد که با حضور تکنسین های حرفه ای علت اصلی را می یابند و مشکل را برطرف می کنند.

اضافه کردن مواد شوینده به ماشین ظرفشویی ال جی

پیش از شروع فرایند شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی باید مواد شوینده را به دستگاه اضافه کنید، توجه داشته باشید جهت جلوگیری از اختلالات در دستگاه ظرفشویی از مواد شوینده مخصوص استفاده کنید، مقدار مواد شوینده ای که در ماشین ظرفشویی میریزید به مقدار ظروف تان بستگی دارد، پس از افزودن مواد شوینده درب محفظه را ببندید.

عدم انجام نشدن عمل تخلیه ی آب ماشین ظرفشویی ال جی

زمانی که آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود به این معنی است که آب ورودی به ماشین نمی تواند خارج شده و وارد فاضلاب شود، در بیشتر موارد این مشکل به دلیل استفاده نادرست از دستگاه رخ می دهد، البته خرابی برخی از قطعات داخلی هم ممکن است در شستشوی نادرست ماشین ظرفشویی موثر باشد.

از مهمترین دلایل ایجاد این  مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انسداد فیلتر ماشین ظرفشویی که در اثر کثیف شدن بیش از حد فیلتر و قرار گرفتن آشغال های ریز می تواند در مسدود شدن فیلتر نقش داشته باشد که برای این ایراد نیازی به تعمیرات نیست و با تمیز کردن فیلتر می توان مشکل به وجود آمده را رفع کرد.

دلیل دیگر معیوب شدن قطعه ی پمپ تخلیه است، در زمانی که این قطعه خراب بشود دیگر دستگاه قادر به تخلیه ی آب به خارج از دستگاه نیست و احتمال دارد که پمپ تخلیه سوخته باشد که در این زمان برای رفع این ایراد باید متخصصین حضور پیدا کنند و اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعه بکنند.

 دو علت دیگر می تواند مسدود شدن لوله فاضلاب و همچنین انسداد شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی باشد که در اثر تجمع باقی مانده ی مواد غذایی و چربی این ایراد به وجود آمده  که با بررسی کردن این موارد مشکل حل خواهد شد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

سخن پایانی

در آخر این آموزش طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی بیان می کنیم که به هر حال هر چند که دستگاه ماشین ظرفشویی شما از یک برند معتبر باشد.

ولی در اثر استفاده های مکرر و گذشت زمان باز هم احتمال دارد با مشکلاتی روبرو بشود و قطعاتش معیوب  بشود و نیازمند کارشناسان تعمیر بشود که بهتر است در این مواقع از افراد با تجربه و ماهر  هم چون دکتر آچار کمک بگیرید، امیدواریم مطلب طرز استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی برای شما مفید بوده باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. امیر میر 1 سال قبل

  دستگاه ما برای 11 سال پیش هست آیا قابل تعمیر هست؟

 2. کریم خوش نیت 1 سال قبل

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین بنده ارسال کنین

 3. سونیا اکبری 1 سال قبل

  2 ماه پیش عروسیمون بود و امروز برای اولین بار میخواستم از ماشین ظرفشویی ال جی استفاده کنم اما اصلا تابحال باهاش کار نکرده بودم خجالت میکشیدم از کسی بپرسم ماشین ظرفشویی چطور کار میکنه یه سرچ زدم تو گوگل مطلب شمارو خوندم و ماشین ظرفشویی را راه انداختم خدا خیرتون بده بدون چشم داشت کمک میکنید مرررسی

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   سلام کاربر عزیز اول اینکه عروسیتون مبارک باشه و برای شما و همسر محترم آرزوی خوشبختی داریم و خوشحالیم که این مطلب برای شما کاربردی بوده موفق باشید

 4. محمد کلباسی 1 سال قبل

  بخش وبلاگ تون خیلی جالبه

 5. میلاد 1 سال قبل

  بهترین تعمیرگاه لوازم خانگی تهران دکتر آچار

 6. هومن مهدی پور 7 ماه قبل

  سلام وقت بخیر
  ببخشید استاد ماشین ظرفشویی ما ظرف ها رو خشک نمیکنه لطفا اگه ممکنه برام توضیح بدین چکار باید بکنم، ضمنا اینم بگم تازه گرفتیم دو روزهستش، اگه راهنمایی بکنین ممنون میشم

  1. دکتر آچار 7 ماه قبل

   عرض ادب و احترام ظرف ها رو به نوعی داخل دستگاه بچینید که جلوی آبپاش دستگاه را نگیرند، از مایع جلادهنده نیز به مقدار کافی استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید