تعمیر کولرگازی حایر

تعمیر کولرگازی حایر


در هنگام گرما که به سراغ کولر گازی می روید در صورتی که با عیب همراه باشد نگران خواهید شد و به دنبال تعمیرکار مجرب تعمیر کولر گازی حایر می گردید تا بتوانند معایب به وجود آمده برای کولرگازی حایر شما را برطرف کنند پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از سرویس کاران تعمیر کولر گازی دکتر آچار برای رفع این مواردی که شاهد هستید و سبب اختلال در عملکرد کولرگازی حایر شده است.

کولر گازی حایر مانند دیگر برندهای کولر گازی دارای اعتبار بوده و محصول با کیفیتی را در بازار ارائه داده است ولی باز هم در اثر گذشت زمان این احتمال می رود که کولرگازی حایر با ایرادهای روبرو بشود بهتر است در این زمان کار را به دست افراد متخصص بسپارید زیرا این کار یک امر تخصصی می باشد.

تعمیر کولرگازی حایر
تعمیر کولرگازی حایر

تعمیر کولر گازی حایر

همان طور که می دانید کولر گازی دارای قطعاتی است که عملکرد این دستگاه را به دنبال دارد و اختلال در عملکرد هر یک ازاین قطعات می تواند مشکل ساز باشد، قطعهٔ برد در این دستگاه از مهم ترین قطعات بشمار می آید.

برد کولر گازی، این گونه که مطلع هستید قطعه برد الکترونیکی کولر، مغز دستگاه و کمپرسور مانند قلب دستگاه است، یا در واقع در صورت کار نکردن کمپرسور دستگاه عملیات خنک سازی را متوقف می کند و این امر به درستی اجرا نمی شود.

ولیکن در صورت آسیب دیدن برد دستگاه کاملاً از کار می افتد، به این معنا که احتمال دارد روشن یا خاموش نشود و دستگاه به درستی کار نکند چون که قطعهٔ برد موظف به فرمان دادن به قطعات مختلف کولر گازی بوده و هنگامی که با آسیب دیدن برد همراه می شود.

این امکان وجود دارد که فرمان نادرستی را صادر کند و به اجزای آن ظاهر شود و در نتیجه دستگاه نتواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد.

البته قابل بیان می باشد که بدانید برد الکترونیکی دستگاه دارای اتصال مستقیم به برق می باشد، اگر برد دستگاه بسوزد، احتمال دارد که هر بخشی از دستگاه کارایی لازم را نداشته باشد و دیگر کار نکند.

برد دستگاه یکی از حساس ترین قطعات است و اغلب امکان تعمیر عیب برد وجود ندارد که در این صورت باید برد را تعویض کرد، برد تمام قسمت های کولر مانند روشن و خاموش کردن کولر، روشن و خاموش کردن کمپرسور، روشن و خاموش کردن فن ها، تغییر میزان سرمایش یا گرمایش و … را تحت فرمان خود دارد.

دلایل عدم کارکرد صحیح برد در کولرگازی حایر

زمانی که با عملکرد نادرست قطعه برد همراه می شوید باید عوامل موثر در بروز این ایراد را مورد بررسی قراربدهید تا علت را متوجه بشوید بنابراین دراین متن شما را با دلایل متعدد بروز این مشکل آشنا می کنیم تا اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید.

 1. همراه قطع برق رله اصلی یا دستگاه رله یک قسمت سیاه رنگ مهم روی برد است که در واقع یک کلید الکترومکانیکی است. اگر این قسمت آسیب ببیند، کمپرسور و فن به طور صحیحی کار نمی کنند. در نهایت باید این قسمت از روی برد جدا شود و توسط آمپرمتر بررسی شود اگر آسیب دیده است باید این قطعه را تعویض کنید.
 2. گاهی در برخی از موارد این امکان وجود دارد که رله دستگاه معیوب نمی باشد یا فرسودگی آی سی، اگر رله دستگاه خراب نباشد ممکن است آی سی شکسته یا سوخته باشد نتیجه باید آی سی را چک کنید اگر آی سی آسیب دیده، باید آن را تعویض کنید برای تایید سوختن آی سی، می توانید این مشکل را با کمک گرفتن از کمپرسور تشخیص دهید.
 3. رگولاتور و ترانسفورماتور نیز قطعات دیگری هستند که روی برد قرار می گیرند این قطعه موظف به این است که تبدیل برق ورودی از 220 ولت به ولتاژ بین 12 تا 24 ولت انجام بدهد. با مشاهده و رویت این ایراد و سوختن این قطعه باید سریعاً آن را تعویض کنید. عملیات جدا سازی این قسمت از روی برد باید با استفاده از آهن لحیم کاری این کار این قسمت را بتوانید جدا کنید.
 4.  شکست و معیوب مادون قرمز، از مورد دیگری که ممکن است به اشتباه تصور کنید برد سوخته است، کار نکردن ریموت دستگاه کولر گازی حایر و کار نکردن مادون قرمز دستگاه است. برخی اوقات مادون قرمز احتمال دارد که کار نکند فقط به این دلیل که سیم های متصل به برد شل شده اند و برد اصلا شکسته نشده است. در پایان باید چک بشود و رویت شود که سیم ها به طور کامل سفت شده اند.
 5. خطوط برق قطع شد گاهی اوقات کولر گازی به دلیل شل بودن سیم های برق یا اتصالات به درستی کار نمی کند در نتیجه دستگاه با معایب روبرو می باشد و این مشکلات مرتبط به معیوب شدن قطعه برد نمی باشد. در پایان باید تمام سیم کشی ها بررسی شود و در صورت شل بودن سفت شوند و در صورت پوسیده بودن دوشاخه ها تعویض شوند.
 6. مقاومت های سوخته شده که وجود مقاومت ها یا در واقع همان وریستورها ولتاژ الکتریکی را کنترل می کند و از سوختن قطعات حساس در کولر را پیشگیری می کند دراین مواقع در صورت سوختن مقاومت ها ممکن است برد صدمه ببیند و یا باعث سوختن برد همراه باشد پس با آمپرمتر مقاومت های برد را چک کرده و از نرمال بودن آنها مطمئن شوید.
 7. معیوب شدن قطعات خازن، یکی از قطعات دیگری که خرابی آن سبب صدمه رساندن به برد می شود خازن است باید از سالم یا آسیب دیدن این قسمت نیز اطمینان حاصل کنید برای بررسی خازن باید از اهم متر استفاده کنید. اهم متر هیچ عددی را نمایش نمی دهد به این معنی است که خازن سوخته است که ملزم به تعویض قطعه برد هستید.
تعمیر کولرگازی حایر
تعمیر کولرگازی حایر

 تعمیر کولرگازی حایر در محل

اگر به تازگی محل زندگی خودرا تغییر داده اید و کولر گازی حایر شما دچار خرابی شده است و به دنبال یک تعمیر کار درمحل هستید بدون شک به سراغ افراد متخصص دکتر آچار در محل بروید زیرا با در دسترس بودن این کادر فعال و در دست داشتن افراد متخصص می توانند بهترین خدمات را در زمینه تعمیرات و سرویس و نصب برای شما انجام بدهند.

تعمیر کولرگازی حایر در منزل

کولر گازی هم از دسته لوازم خانگی می باشد که در هنگام خراب شدنش انتقال دادن این دستگاه به تعمیر گاه کار سختی می باشد ولی در مواقعی که افراد متخصص درمنزل حضور پیدا کرده، می توانند به راحتی خدمات مرتبط به تعمیرات این دستگاه را در منزل در کوتاه ترین فرصت برای شما ارائه بدهند.

هزینه تعمیر کولرگازی حایر

در زمان خراب شدن کولر گازی حایر بهتر است اگر قطعه ایی آسیب دیده است از افرادی و تکنسین های دوره دیده کمک گرفته بشود و هم چنین از قطعات اصلی استفاده بشود تا کیفیت همان روز ابتدا را داشته باشد و هزینه ها با توجه به تعویض قطعات خراب و خدماتی که برای شما ارائه داده می شود موردمحاسبه قرار می گیرد.

زیرا هر نوع ازخدمات اعم از نصب یا تعمیرات و یا شارژ گاز هزینه هایش متفاوت می باشد.

 سخن آخر

با توجه به مطالب بالا اطلاعات لازم در جهت خراب شدن و راه کار رفع این موارد به شما داده شده است که بتوانید در زمان روبرو شدن با این معایب بدانید چگونه باید برخورد داشته باشید.

در برخی از موارد با مشاوره گرفتن می توانید عیب را رفع نمایید ولی در برخی ازموارد دیگر نیاز به حضور افراد متخصص می باشد که می توانید از تکنسین ها ی دکتر آچار کمک بگیرد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. معصومه هاشمی 2 ماه قبل

  سلام تعمیرات کولر گازی ایستاده هم انجام می دین؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام بله تعمیر انواع کولر گازی انجام می شود

 2. حبیب افتخاری 3 هفته قبل

  خدا قوت و خسته نباشید به شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید