تعمیر کولر گازی دوو

تعمیر کولر گازی دوو


تعمیر کولر گازی دوو در محل

کولر گازی و یا اسپیلت دستگاهی است که در تابستان برای خنک کردن و در زمستان برای گرم کردن هوا استفاده می شود، پس کولر گازی تنها یک کولر نیست بلکه وسیله ای است برای تمام فصول سال که شما برای بهره مندی از یک فضای پاک و هوای مطبوع به آن همیشه نیاز خواهید داشت؛ در این مطلب می خواهیم به تعمیر کولر گازی در محل بپردازیم.

پس در تعمیر کولر گازی دوو باید حواستان باشد که تعمیر دستگاه خود را به کدام مرکز خدماتی می سپارید زیرا کولر گازی علاوه بر اینکه ممکن است هزینه تعمیرات بالایی داشته باشد هزینه ی خرید خود دستگاه هم گران است به همین دلیل برای نگهداری از کولر گازی دوو باید وسواس به خرج دهید.

تعمیر کولر گازی دوو

تعمیر کولر گازی دوو در تهران

در مرکز خدمات دکتر آچار با توجه به سابقه چندین ساله این مجموعه که دارای متخصصان حرفه ای می باشد می توان به این نکته اشاره کرد که ممکن است تمام ویژگی های یک مرکز خدماتی را دارا باشد، ولی یک تفاوت با سایر دفترهای خدماتی دارد آن هم این است که در مجموعه دکتر آچار هزینه های دریافتی نسبت به بقیه شرکت ها بسیار پایین تر بوده و در مقابل آن دقت و سرعت و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایرین دارا بوده است.

تعمیرات کولر گازی دوو شامل چه مواردی می شود:

کولر گازی شامل یک سری تعمیر کولر گازی دوو و سرویس های معمول و سالانه می باشد که باید بطور منظم در بازه های زمانی مشخص انجام شود مانند: سرویس سالانه پنل های داخلی و خارجی کولر گازی دوو و همچنین شارژ گاز کولر گازی، شستشوی دستگاه، تمیزکاری و زدودن گرد و غبار از فیلتر های پنل داخلی و خارجی و پروانه های دستگاه برای هرچه بهتر کار کردن کولر گازی دوو الزامی می باشد.

زیرا اگر این خدمات انجام نشود کولر گازی دوو باید مدت زمان زیادی را صرف کند تا هوای مطلوب و مدنظر شما را بوجود بیاورد و این کارکرد زیاد کولرگازی، باعث می شود که کویل کندانسور سخت تر کار کند تا بتواند نتیجه بهتری بدهد در نتیجه هزینه های برق مصرفی بالا رفته و در مقابل هم باید برای تعمیر کولر گازی دوو هزینه گزافی را پرداخت نمایید.

در صورتی که سرویس و تمیزکاری هزینه کمتری به مراتب نسبت به تعمیرات سنگین دارد و در هزینه های شما صرفه جویی می شود.

آیا می توانم کولر گازی دوو خود را خودمان تعمیر کنیم؟

 اگر مهارت های تعمیر لوازم خانگی دارید، ممکن است بتوانید کولر گازی دوو خود را خودتان تعمیر کنید، با این حال، اگر مطمئن نیستید که چگونه کولر گازی خود را تعمیر کنید، بهتر است آن را به یک تکنسین تعمیر لوازم خانگی بسپارید.
چه انتظاری باید از تعمیرکار کولر گازی دوو داشته باشیم؟   تکنسین تعمیر کولر گازی ابتدا کولر گازی شما را عیب یابی خواهد کرد تا علت مشکل را پیدا کند، پس از پیدا کردن علت مشکل، تکنسین تعمیر کولر گازی شما هزینه تعمیر را به شما اعلام خواهد کرد.
چگونه می توانم یک تکنسین تعمیر کولر گازی دوو پیدا کنم؟   می توانید یک تکنسین تعمیر کولر گازی دوو متخصص و مجرب را از طریق مرکز دکتر آچار پیدا کنید.
تعمیر کولر گازی دوو

حال تعمیراتی هستند که در اثر خرابی و معیوب شدن دستگاه باید انجام شوند مانند:

 • کمبود گاز و یا عدم شارژ گاز مورد نیاز که باعث بروز مشکلاتی نظیره، کمپرسور مدام کار میکند و اتومات نمی کند.
 • کولرگازی دوو خنک نمیکند و باد گرم بیرون می دهد.
 • کمپرسور صدای غیر عادی می دهد و آمپر دستگاه از حد معمول پایین تر است را بوجود بیاورد.

همچنین زمانی که کولرگازی دوو را روشن می کنید فیوز برق قطع می شود، یا کد ارورهایی بروی صفحه نمایش نشان داده می شود، از کولر آب ریزش دارد و نشتی دارد و یا کولر با کنترل کولر گازی دوو کار نمی کند و باید دستی تنظیمات را انجام دهید.

تعمیر کولر گازی دوو توسط دکتر آچار

این قبیل مشکلات خرابی هایی هستند که شما باید حتما با یک تکنسین با تجربه مشورت کنید و بخواهید که برای تعمیر کولر گازی دوو شما به محل اعزام شوند، دکتر آچار با داشتن سابقه درخشان و تیمی قوی و مجرب در زمینه تعمیرات تخصصی تعمیر کولر گازی دوو می تواند بهترین همراه برای شما باشد تا کلیه نیازهای شما را برای تعمیرات، نصب و سرویس و تامین قطعات اصلی برآورده سازد.

دکتر آچار با مجموعه ای از تکنسین های حرفه ای توانسته است که تمام نقاط تهران را تحت پوشش قرار دهد و با رضایت مندی کامل مشتریان به گونه ای باشد که مشتریان خودشان دکتر آچار را به بستگان و آشنایان خود معرفی می کنند تا خدمات تعمیر کولر گازی دوو را به آنها ارائه دهند.

تعمیر کولر گازی دوو با گارانتی

کلیه خدماتی نمایندگی کولر گازی دوو ارائه می دهد اعم از نصب، سرویس و تعمیر کولرگازی دوو دارای گارانتی 12 ماهه است، تعمیرگاه مجاز دکتر آچار با ارائه ضمانت نامه به شما این اطمینان را می دهد که دستگاه شما نیاز به تعمیر مجدد پیدا نمی کند.

 در صورت نیاز نیز خدمات به صورت رایگان ارائه داده می شود همچنین هزینه کلیه خدماتی که در تهران و کرج توسط این مرکز ارائه داده می شود و دارای گارانتی است بر اساس نرخ مصوب اتحادیه کولر گازی تهران تعیین می شود.

سرویس کولر گازی دوو

یکی از مهم ترین خدماتی که مرکز دکتر آچار ارائه می دهد که اهمیت زیادی دارد خدمات سرویس کولر گازی دوو است، سرویس کولر گازی مزیت های زیادی دارد که در ادامه این مزیت ها را مطرح می کنیم:

 • با استفاده از خدمات سرویس کولر گازی دوو از احتمال خرابی دستگاه جلوگیری می شود.
 • در هزینه ها جهت تعمیرات جلوگیری می شود.
 • طول عمر کولر گازی دوو افزایش پیدا می کند.
 • کارایی دستگاه کولر گازی بهتر می شود.

نصب کولر گازی دوو

بعد از اینکه کولر گازی دوو را خریداری کردید باید نصب این دستگاه را انجام داد، برخلاف لوازم خانگی دیگر نصب کولر گازی باید توسط فردی متخصص انجام شود، بنابراین مرکز دکتر آچار خدمات نصب کولر گازی را نیز ارائه می دهد.

برای نصب کولر گازی دوو خود می توانید با شماره 02188444021 تماس گرفته تا تکنسین های متخصص مجموعه دکتر آچار در اسرع وقت به منزل شما مراجعه کنند.

تعمیر کولر گازی دوو

رایج ترین مشکلات کولر گازی دوو

زمانی که کولر گازی دوو کارایی اش کاهش می یابد و دچار مشکلاتی می شود و باید هر چه سریع تر تعمیرات کولر را انجام دهید در این بخش می خواهیم به برخی مشکلات متداول کولر گازی دوو بپردازیم و علت های آن را مورد بررسی قرار بدهیم.

چرا از کولر گازی دوو آب ریزش دارد؟

علت نشتی در کولر گازی دوو دلایل مختلفی دارد که یکی از این دلایل کثیف بودن فیلترهای هوا است، زمانی که شما فیلتر های هوا را نشویید و تمیز نکنید هوا نمی تواند به خوبی در بین کمپرسور و موتور در گردش باشد و این مشکل بوجود می آید.

دلیل دیگر نشتی آب در کولر گازی دوو کم شدن میزان گاز مبرد کولر گازی می باشد هنگامی که احساس می کنید هوای مطلوب و خنکی از دستگاه خارج نمی شود و هنگامی که کولر گازی دوو را خاموش می کنید نشتی آب دارد این ها علائم کمبود گاز کولر گازی است که باید شارژ کولر گازی را سریعا انجام دهید.

دلیل دیگر می تواند ایراد در لوله های خروجی و ایراد در محل نصب دستگاه باشد که در شرایط نامناسب و غیر ترازی قرار دارد که اگر شیب لوله های خروجی مناسب نباشد تخلیه بخوبی انجام نمی شود و نشتی صورت می گیرد و یا هنگامی که شلنگ تخلیه دچار خم شدگی و یا زانویی نامناسب و همچنین مسدود شدن لوله های خروجی همگی دلیلی بر نشتی آب از کولر گازی دوو می باشد.

علت دیگر این است که اگر دستگاه در محل نامناسبی قرار داشته باشد و تعادل آن برقرار نباشد ممکن است در هنگام کارکرد دستگاه لرزش و تکان هایی ایجاد شود که همه این نا هماهنگی ها باعث می شود سینی کولر گازی دوو شکسته شود و آب بصورت قطره ای نشت پیدا می کند.

مورد دیگری که در این مشکل نقش دارد این است که پمپ کولر گازی دوو خراب شده باشد و یا دچار گرفتگی و شکستگی شده باشد که در این حالت نمی تواند وظیفه خودش را بخوبی انجام دهد.

مورد مهم دیگری که حائز اهمیت است عایق بندی لوله های کولر گازی دوو است که باید حتما بصورت صحیح عایق بندی شده باشند که در برابر رطوبت محیط واکنش نشان ندهند و ایجاد نشتی آب نکنند.

گاهی تمام موارد ذکر شده را بررسی می کنید ولی باز هم نشتی آب وجود دارد که در این لحظه باید به سراغ کندانسور بروید که ممکن است کثیف شده باشد و گرد و غبار باعث گرفته شدن سیم پیچ کندانسور شده است که باید آنرا کاملا تمیز کرد و کثیفی ها را از بین ببرید.

آخرین علتی که می تواند بر این مشکل دامن بزند این است گاهی ممکن است هوای بیرون از خانه و محیط سرد باشد یعنی وقتی که در زمستان از کولر گازی دوو بعنوان وسیله گرمایشی استفاده می کنید سیم پیچ کولر گازی دوو یخ می زند و دوباره ذوب می شود که باعث نشت آب می شود.

تعمیر کولر گازی دوو
تعمیر کولر گازی دوو

چرا کولر گازی دوو باد را کم پرتاب می کند؟

زمانی که شدت پرتاب باد کولر گازی کم می شود و قدرت آن کاهش می یابد فکر می کنید اگر سرعت دستگاه را بالا ببرید بهتر می شود ولی مشکل رفع نمی شود عواملی هستند که که بر این مشکل تاثیر دارند مانند سرویس نکردن به موقع کولر است زمانی که سرویس به وقتش انجام نشود کارایی و کارکرد عالی دستگاه کاهش می یابد و کم کم دچار مشکلاتی می شود.

دلیل دیگر این مشکل می تواند خراب شدن موتور فن است که باعث کاهش باد کولر گازی دوو می شود از آنجایی که عملکرد هر چه بهتر این قطعه گردش پره ها و چرخش آنها است که توان و قدرت کولر بالا می برد.

مورد دیگر از علل کاهش باد کولر گازی دوو خرابی در فن دمنده است یا همان بلوور فن که کارش به جریان انداختن هوای خنک است که باید هر چند وقت یکبار پنل جلویی را باز کنید و با مسواک و برس آن را کاملا تمیز کنید حتما این کار را با آرامش و دقت انجام دهید تا به پره های فن آسیبی وارد نکنید.

از دلایل دیگر این مشکل معیوب شدن و وجود مشکل در اواپراتور کولر گازی دوو است همانطور که می دانید با گذشت زمان و کارکرد دستگاه گرد و غبار و کثیفی به اجزای داخلی اسپیلت نفوذ می کنند و بر روی اواپراتور لایه ای ضخیم از چربی و آلودگی را تشکیل می دهند و همین مورد باعث کاهش پرتاب باد و قدرت سرمایی کولر گازی دوو می شود.

مورد بعدی کثیف شدن فیلتر تصفیه هوا است که با آلوده شدن و مسدود شدن منافذ فیلتر توانایی دمندگی کولر گازی دوو کاهش می یابد و وجود این کثیفی ها و آلاینده ها از طرفی مفید است زیرا این فیلتر این آلاینده ها را جذب خود کرده تا هوایی مطلوب و سالم را به محیط بدهد و از طرفی هم منافذ فیلتر هوا بسته شده و نیاز به نظافت و سرویس دارد تا بتواند مانند روز اول با کیفیت عمل کند.

آخرین دلیل کاهش پرتاب کردن هوا در کولر گازی دوو خراب شدن برد الکترونیکی می باشد اگر تمام موارد را بررسی کردید و موردی نبود در نهایت باید به بررسی برد دستگاه بپردازید که توسط یک تکنسین حرفه ای و ماهر باید این کار انجام شود تا بطور دقیق عیب یابی و تعمیر شود.

تعمیر کولر گازی دوو
تعمیر کولر گازی دوو

چرا آب کولر گازی دوو تخلیه نمی شود؟

گاهی ممکن است برایتان پیش آمده باشد که آب کولر گازی دوو تخلیه نشود که این مشکل دلایلی دارد که با هم به بررسی آنها می پردازیم.

اولین دلیل آن استفاده از کولر گازی دوو در شهر و منطقه ای که آب و هوای خشک و گرمی دارد که این نیز باعث می شود که دستگاه از آب و رطوبت را از محیط داخلی می گیرد و در هوای گرم بیرون رطوبتی وجود ندارد که بخواهد آن را جذب کند و در نتیجه آنقدر رطوبت هوای بیرون پایین است که آبی از طریق شلنگ تخلیه خارج نمی شود.

دلیل دیگر این ایراد می تواند خرابی و بروز مشکل در سنسور کولر باشد که این معیوب شدن با عدم تخلیه آب در کولر گازی دوو ارتباط مستقیم دارد.

یعنی زمانی که سنسور خراب شود دیگر با تغییر دما تغییر نمی کند و پیامی را به برد نمی دهد که چه زمانی باید روشن شود و همین امر باعث می شود که رطوبتی که در دستگاه وجود دارد از بین رفته و سرمای کمتری تولید شود و دیگر آبی برای تخلیه وجود نخواهد داشت.

عامل دیگر خراب شدن برد الکترونیکی دستگاه است که زمانی که این اتفاق رخ می دهد یعنی دیگر فرمانی به کولر گازی نمی دهد که چه زمان روشن و یا خاموش شود در نتیجه سرمای و رطوبت کولر کاسته شده و تخلیه ای صورت نمی گیرد.

گاهی نیز کم بودن میزان گاز مبرد کولر گازی دوو بر این موضوع که آب نتواند بخوبی تخلیه شود تاثیر گذار بوده و باید شارژ گاز انجام بگیرد.

علت دیگر این موضوع انسداد در مسیر تخلیه کولر گازی دوو است که عمدا به دلیل سرویس نکردن و نشستن سینی کولر اتفاق می افتد زیرا با افزایش آلودگی مسیر تخلیه مسدود شده و تخلیه صورت نمی گیرد.

تعمیر کولر گازی دوو
تعمیر کولر گازی دوو

چرا آب روی موتور کولر گازی دوو می ریزد؟

برای پاسخ به سوال چرا پنل کولر گازی آب می ریزد؟ باید گفت گاهی پیش می آید که آب روی موتور کولر می ریزد که این موضوع بسیار خطرناک بوده و خسارات جبرا ناپذیری را در پی خواهد داشت زیرا می تواند باعث سوختن موتور کولر گازی شود.

که علت های این نشتی آب بروی موتور می تواند شکستن سینی، ناودانی و یا مسدود شدن سینی تخلیه و… باشد باید سریعا توسط یکی از تعمیرکاران ماهر و خبره دکتر آچار مورد بررسی قرار بگیرد و تعمیر شود.

چرا کویل‌ها یا لوله‌های کولر گازی یخ و برفک می‌زنند؟

شاید گاهی برایتان پیش آمده باشد که پنل های بیرونی و یا داخلی کولر گازی دوو یخ زده باشند حال می خواهیم علت های این موضوع را بررسی کنیم.

یخ زدن پنل داخلی در حالت تابستان و دلایلی همچون کمبود گاز و یا مسدود شدن مسیر گردش گاز که همین موضوع باعث می شود که فشار گاز پایین بیاید و پنل داخلی یخ بزند.

مورد دیگر تمیز نبودن فیلتر های پنل داخلی است که همین آلودگی ها و کثیفی ها باعث می شود که جریان هوا و گاز کاسته شده و کویل اواپراتور خیلی سرد شود در نتیجه پنل یخ بزند.

دلیل دیگر خراب بودن فن اواپراتور است که باعث می شود هوا بین اواپراتور و کمپرسور نتواند گردش پیدا کند و رطوبت و برفک روی کویل ها زیاد شده و یخ بزند.

علت یخ زدن پنل بیرونی یا همان کندانسور در حالت زمستان

زمانی که مود دستگاه و یا حالت کولر گازی دوو را بروی زمستان و تولید گرما می گذارید توسط یک شیر برقی جای اواپراتور و کندانسور با هم عوض شده و پنل بیرونی سرد و پنل داخلی گرم می شود در صورتی که بعضی ها فکر می کنند که کولر گازی المنت دارد که در حالت زمستان روشن می شود.

در صورتی که این نظر اشتباه است اگر کندانسور یخ می زند دلایلی که در بالا ذکر شد به علاوه خراب شدن دیفراست میتواند علت های این مشکل باشد وجود آلودگی و کمبود گاز و مسدود شدن جریان گاز وخرابی فن کندانسور است که شما در صورت مواجه شدن با هر یک از این موارد گفته شده حتما با تکنسین های حرفه ای و دوره دیده دکتر آچار تماس بگیرید تا در کمترین زمان خودشان را به محل مورد نظر برسانند و کولر گازی دوو شما را تعمیر کنند.

آنها در سریع ترین زمان ممکن عیب دستگاه شما را شناسایی کرده و کار تعمیر و یا تعویض قطعات را انجام می دهند و به شما ضمانت نامه کتبی 12 ماهه تعمیرات می دهند تا خیال شما از هر جهت آسوده باشد وهمچنین تمام هزینه ها طبق نرخ اتحادیه کولر گازی تهران و مقرون بصرفه است.

تعمیر کولر گازی دوو

هزینه سرویس، نصب و تعمیر کولر گازی دوو

میزان هزینه سرویس کولر گازی دوو به تعداد کولر گازی ها و نوع سرویس آن ها وابسته است که منظور از نوع سرویس کولر گازی این است که سرویس کولر گازی دوو شامل کارواش کندانسور کولر گازی و شستشوی پنل کولر گازی دوو می باشد اما یرویس عادی کولر گازی دوو شامل سرویس کندانسور کولر گازی دوو، شستشو فیلتر ها کولر گازی دوو و تست گاز کولر گازی اسپیلت می باشد، قابل ذکر است که هزینه این خدمات بر اساس نرخ اتحادیه سرویس کولر گازی است.

هزینه نصب کولر گازی دوو به لوازمی که استفاده می شود و ظرفیت کولر گازی بستگی دارد که این لوازم مصرفی لوله مسی، پایه دیواری و … می توانند باشند و بر اساس نرخ اتحادیه نصب کولر گازی است.

هزینه تعمیر کولر گازی دوو بستگی به نوع مشکل کولر گازی دارد که ممکن است این هزینه متفاوت باشد، هزینه تعمیرات کولر گازی دوو در دکتر آچار بر اساس نرخ مصوب اتحادیه بوده است.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. علیرضا دهقانی 2 سال قبل

  عرض ادب و احترام تکنسین مربوطه با 15 دقیقه تاخیر اومد خواستم اطلاع بدم

 2. مهدی دهقانی 2 سال قبل

  شواهد امر نشون میده که شما کارتون خوبه امیدوارم واقعا تجربه خوبی داشته باشم از کار با شما

 3. امید نجفی 2 سال قبل

  تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی میخواید فقط دکتر آچار به خدا ازشون راضی بودم گفتم به همه اینجا بگم به جای دیگه تعمیرات ندید که دستگاهتون و پولتون به باد میره

 4. نادر محرابی 2 سال قبل

  بعد از 7 ماه مجدد برای دستگاهم مشکل پیش اومد و با گارانتی که دریافت کرده بودم رایگان مشکلم را حل کردن واقعا ممنونم باورم نمیشد شرکتی واقعا گارانتی تعمیرات بده

 5. صادق قربانی 1 سال قبل

  بسیارعالی وکاربردی

 6. پرویز دستغیب 1 سال قبل

  عالی و پیشنهاد میشه

 7. یوسف نوروزی 1 سال قبل

  فکر کردم نیاز به تعمیر دارم اما مطلب را خواندم مشکل را خودم حل کردم

 8. محمدرضا میری 1 سال قبل

  چه مطلب خوبی

 9. مسلم محسنی 1 سال قبل

  تعمیرکارتون فوق العاده حرفه ای بود خواستم ازتون تشکر کنم

 10. محمدحسین مستوفی 1 سال قبل

  اگر براتون مقدوره به من کد تخفیف بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید