تعمیر مایکروویو حایر

تعمیر مایکروویو حایر


دستگاه های مایکروویو در برند های متفاوتی در بازار ها موجود می باشد که مایکروویو حایر یکی از آنهاست که هر کدام دارای کیفیت مختص خود می باشند ولی باز هم امکان دارد که با مشکلاتی در عملکردشان مواجه بشوید که نیاز به حضور متخصصان تعمیر مایکروویو حایر دکتر آچار داشته باشید که دیگر جای نگرانی نمی باشد و به راحتی عیب دستگاه را پیدا کرده و اقدام به رفع آن می کنند.

در این متن شما را با معایب و مشکلاتی که احتمال دارد برای شما به وجود بیاید آشنا کرده تا بهتر بتوانید با این مشکلات کنار بیایید و تعمیرات مایکروویو را انجام دهید.

تعمیر مایکروویو حایر
تعمیر مایکروویو حایر

تعمیر مایکروویو حایر

 گاهی ممکن است در حین کار کردن با دستگاه مایکروویو حایر با موانعی روبرو بشوید که یکی از این موانع خاموش شدن مایکروویو حایر است که در این جا بروز این ایراد را بازگو می کنیم:

 اگر شاهد بودید که در هنگام استفاده کردن از دستگاه خاموش می شود، باید میکروسوئیچ را بررسی کرده و آن را حل کنید حتی نمایان شدن ایراد در فیوز مایکروویو نیز در ایجاد ایراد تاثیر گذار می باشد و بهتر است که کلیدها را بررسی کنید و البته قطعهٔ برد الکترونیک را هم چک کنید در صورت لزوم تعمیرکاران دکتر آچار باید برد را باز بینی کنند.

 دلیل اینکه سینی مایکروویو حایر نمی چرخد چه می تواند باشد؟

 در مواقعی که متوجه می شوید سینی مایکروویو حایر چرخش ندارد، در شروع کار باید سینی را چک کرده گاهی اوقات تکه های غذا زیر سینی می ماند و باعث می شود سینی نتواند به خوبی بچرخد در صورت بروز این مشکل سینی و داخل مایکروویو را تمیز کنید پیشنهاد کرده بعد از هر بار استفاده سینی و داخل مایکروفر را کاملاً تمیز کنید.

برخی مواقع ایراد در قسمت دنده و موتور است و باید تعمیر شوند اگر اتصال مناسبی بین دنده و موتور وجود نداشته باشد، امکان دارد چنین ایرادی را مشاهده کنید.

تعمیر مایکروویو حایر
تعمیر مایکروویو حایر

 دلیل ایجاد جرقه در مایکروویو چه می تواند باشد؟

در این حالت مابین اتصالات الکترونیکی مایکروویو حایر اتفاقاتی نمایان شده است با به کار بردن ظروف فلزی در مایکروویو حایر، احتمال بروز این ایرادها وجود دارد به همین منظور تاکید می شود که از ظروف مناسب داخل مایکروفر استفاده کنید.

 علت وجود صداهای زیاد در مایکروویو حایر چیست؟

 آشکار شدن این عیب در نیمی بیشتر از مایکروویوها است این امکان وجود دارد که به دلیل مشکل فن تهویه باشد این فن به گونه ای می باشد که هوای داغ داخل مگنترون را از بین برده تا آسیبی به آن وارد نشود.

در مواقعی که فن بسیار کثیف باشد یا پروانه آن خراب باشد، هنگام سرویس، صدای عجیب و غریبی به گوش می رسد که با انجام دادن تعمیر مایکروویو مشکل را حل می کنید.

گاهی اوقات به دلیل بی توجهی در هنگام قرار دادن سینی صدای عجیبی را می شنوید، زیرا با فرسودگی کوبل و سینی در جایگاه نامتناسب، اگر در انتخاب کردن محل مناسب و قرار دادن اصولی آن صدای بدی تولید می شود.

ایراد برطرف گشته است به دلیل وجود معایب، مشکلات ناشی از چرخش موتور، ایراد در مگنترون یا جرقه آن، ایراد در ترانس فشار قوی، ایراد در خازن، هر کدام از آنها می توانند در تولید صدای دستگاه به صورت جداگانه موثر واقع شده اند.

 علت بروز بوی سوختن در دستگاه مایکروویو حایر چیست؟

هویدا شدن بوی سوختگی از این دستگاه می تواند ناشی از باقی ماندهٔ غذای شما در مایکروویو باشد، می تواند باعث نتایج اضافی مانند جرقه شود، ولیکن اگر بوی سوختگی را متوجه شدید، لازم می باشد که بررسی کنید که آیا این بو از داخل محفظه است یا خیر.

 هر زمان که از قسمت کابین بو یا دود می آید بهتر است اطلاع داشته باشید که بروز این ایراد علاوه بر باقیمانده مواد غذایی می تواند به خاطر وجود چربی موجود در المنت نیز باشد که با فعال شدن برنامه گریل شروع به سوختن و دود می کنند.

در شرایط فوق، دستگاه شما خطر خاصی ندارد، ولیکن با این وضعیت که بوی سوختگی در اثر معیوب شدن مگنترون، ترانسفورماتور، دیود، فیلتر نسوز و خازن ها باشد، بوی سوختن یک مشکل ثانویه به شمار آمده و می تواند همراه با دستگاه ظاهر می شود که گرم نمی شود.

ولی اگر بوی سوختگی هم وجود داشت که با جرقه همراه می باشد، به منظور پیشگیری از آسیب دیدن قطعات، دستگاه را از برق بکشید و با تکنسین های دکتر آچار تماس برقرار کنید.

چه طور می توانید نیازمند به تعمیر مایکروویو نباشید؟

 هر سیستم الکتریکی روش خاص خود را برای استفاده دارد و اگر از طریقهٔ استفاده از وسایل برقی خود آگاه باشید، به تعمیرات کمتری برای مایکروویو حایر و سایر وسایل برقی نیاز مند هستید.

 مایکروویو هم از مهم ترین وسایل برقی می باشد که شرایط استفاده خاص خود را دارد که اگر به آن موارد توجه داشته باشید با توجه به این امر عمر دستگاه شما چندین سال افزوده خواهد شد:

از استفاده از مایکروویو حایر در هنگام وجود نوسانات برق اجتناب فرمایید در صورت بروز شوک الکتریکی در هنگام استفاده از وسایل الکتریکی، احتمال دارد صدمهٔ مهمی به دستگاه برسد.

 توصیه می شود که از محافظ وسایل برقی کمک بگیرید. با کمک گرفتن از محافظ وسایل برقی می توانید تمامی وسایل الکترونیکی خود از صدمات حفظ فرمایید دستگاه محافظ اجازه نمی دهد نوسانات برق به وسایل برقی شما آسیب برساند و هنگام قطع شدن برق نیز از آسیب و نیاز به تعمیر مایکروویو حایر پیشگیری کرده و البته گاهی اوقات به دلیل مشکلات سیم کشی برق، ولتاژ بسیار بیشتر از میزان استفاده در مایکروویو است. دستگاه محافظ دستگاه این افزودن ولتاژ را تحت کنترل دارد و از آسیب دیدن مایکروویو شما جلوگیری می کند.

 توصیه می شود که بهتر است دستگاه مایکروویو خالی راروشن نکنید با روشن کردن دستگاه مایکروویو در حین کار می تواند صدمات بزرگی را به دستگاه شما و تمام قسمت های داخلی دستگاه های الکتریکی شما وارد کند.

 بهتر است که از ظروف شفاف یا همان شیشه ایی استفاده کنید مایکروویو طوری طراحی شده که اشعه باید از ظرف داخل آن رد بشود در مواقعی که ظروف شفاف نباشند، سبب انعکاس اشعه ها شده و در پایان شما را به تعمیر مایکروفر سوق می دهند.

مورد دیگر این که از ظروف فلزی استفاده نشود ظروف فلزی حرارت اطراف مایکروفر را بیش از حد بالا برده که در آخر سبب صدمه های بیشتری به قسمت های داخلی می شوند.

از بسته بودن درب مایکروویو اطمینان حاصل کنید.

بهتر است به تمیز کردن مایکروویو اهمیت دهید گرم کردن یا پختن غذا در مایکروویو ممکن است موجب رسوب انواع مواد در داخل مایکروویو حایر شود.

 هرگز دستگاه را در محیط مرطوب قرار ندهید.

توصیه می شود که از وسایل پلاستیکی در مایکروویو استفاده نشود.

قرار دادن ظروف قابل اشتعال در داخل مایکروویو به طور مجزا اجتناب بشود.

تعمیر مایکروویو حایر
تعمیر مایکروویو حایر

تعمیر مایکروویو حایر در منزل

کادر فعال دکتر آچار دارای خدمات تعمیرات مایکروویو در منزل هستند و هر زمان که دستگاه مایکروویو حایر شما با ایراد روبرو بشود با یک تماس در منزل شما حضور پیدا کرده و اقدام به رفع آن می کنند.

تعمیر مایکروویو حایر در محل

اگر در محل خود به دنبال یک تعمیر کار حرفه ایی هستید بی شک شما را با تکنسین های با تجربهٔ دکتر آچار آشنا می کنیم زیرا این افراد با آموزش های لازمی که دیده اند به سادگی در محل معایب به وجود آمده برای دستگاه مایکروویو شما را برطرف کرده و خیال تان از بابته تعمیرات راحت باشد.

هزینه تعمیر مایکروویو حایر

هزینهٔ تعمیرات بستگی به صدمه ایی که به دستگاه رسیده است می تواند فرق داشته باشد زیرا برخی مواقع قطعهٔ آسیب دیده را نمی توان تعمیر کرد و باید قطعهٔ جدید را جایگزین نمود ودر صورت ارائه کردن خدمات تعمیر و تعویض و هم چنین هزینهٔ ایاب و ذهاب تعمیر کاران هم به همراه خدمات مورد محاسبه قرار می گیرد.

تعمیر مایکروویو حایر
تعمیر مایکروویو حایر

سخن نهایی

 هر زمان با معیوب شد ن قطعات دستگاه مایکروویو حایر مواجه می شوید برای این که تعمیرات را با خیالی آسوده برای تان انجام بدهند و کارشان باکیفیت و عالی باشد می توانید با متخصصین دکتر آچار ارتباط برقرار کنید و دستگاه را به آنها بسپارید و دیگر نگران خراب شدن و معایبش نباشید.

کارشناسان می توانند دستگاه را بررسی کنند و عیب به وجود آمده را شناسایی کرده و هر گونه اقدامی که لازم است اعم از تعمیرات و یا تعویض قطعات صدمه دیده را برای شما انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. مریم ترابی 2 ماه قبل

  سلام مطلب مفیدی بود خیلی ممنون از گردآورنده آن

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از حسن نیت شما دوست عزیز.

 2. منصور نقدی 2 هفته قبل

  ماکروفرمون از بانه اومده بدون گارانتی، یه هفته بعد روشن نشد تعمیرکارتون اومدن تعمیرات انجام دادن ضمانت نامه یک ساله هم بهمون دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید