تعمیر کولر گازی هیوندای

تعمیر کولر گازی هیوندای


کولر گازی هیوندای یکی دیگر از برندهای معتبر در کولرهای گازی می باشد که با روبرو شدن این دستگاه با هر گونه کدهای خطا می توان از کارشناسان تعمیر کولر گازی هیوندای دکتر آچار کمک گرفته بشود افراد متخصص کار تعمیرات کولر گازی را بسیار حرفه ایی انجام داده و از بروز هر گونه ایراد در آینده پیشگیری خواهند کرد.

یک سری از معایب در کولر گازی هیوندای سبب شده عملکرد درست این دستگاه را مختل کند که باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرد تا بر مختل شدن عملکرد بقیهٔ قطعات تاثیر نگذارد.

تعمیر کولر گازی هیوندای

گاهی اوقات در زمان استفاده از کولر گازی متوجه می شوید که کولر گازی شما خاموش نمی شود که باید به دنبال علت آن بگردید تا بتوانید برطرف نمایید.

پیدا کردن علت این که چرا کولر گازی که خاموش نمی شود کمی خاص است، با این حال، دلایل ساده نیز می تواند منجر به ایجاد این ایراد در کولر گازی هیوندای شود.

در صورت رسیدن به دمای تنظیم شده کولر گازی خاموش نشود، این احتمال وجود دارد که کنترل های الکترونیکی ایراد پیدا کرده، خرابی ترموستات کولر گازی یا بیرون آمدن سنسور از جای خود نیز می تواند دلیلی برای کار نکردن کولر گازی باشد.

اگر بعد از فشار دادن دکمه پاور خاموش شدن کولر بیشتر طول بکشد، می تواند دلیلش احتمال کثیف شدن کویل فیلتر یا کندانسور باشد، عامل دیگری که نقش دارد در خاموش نشدن کولر گازی می تواند قدیمی بودن یا ناکافی بودن قدرت کولر گازی نسبت به اندازه خانه شما باشد.

تعمیر کولر گازی هیوندای
تعمیر کولر گازی هیوندای

عوامل بعدی که باعث خاموش نشدن کولر می شود شامل مواردی چون:

 •  آسیب به بردهای خنک کننده مختلف که عبارت از برد اصلی، برد رله، برد کنترل دما
 •  مورد دیگر فن کولر گازی گیر کرده است
 • کابل ترموستات کوتاه می باشد.
 •  ترموستات به درستی کار نمی کند.
 • معیوب شدن قطعه ترمیستور کولر گازی هیوندای
 • صدمه دیدن قطعه کنتاکتور در کولر گازی می باشد.

دلیل داغ شدن موتور فن در کولر گازی هیوندای چیست؟

کدام یک ازایرادهای بارزدر کولرگازی گرم شدن بیش از حد فن کولر یا موتور فن کولر گازی می تواند باشد؟

 دلایل مختلفی برای گرم شدن موتور فن خازن اسپلیت می تواند باشد که زمانی که برای تهویه فن جریان هوای مناسب وجود نداشته باشد.

موتور آسیب دیده یا کوچک بودن موتور فن نسبت به کولر گازی مزید بر علت گرم شدن فن کولر می باشد.

 البته اگر خازن های اشتباه یا پره های فن با اندازه نامناسب بر روی موتور نصب شده باشد، جریان ورودی به خیلی شدید بالا می رود و در داغ شدن بیش از حد موتور فن موثر واقع می شود.

هنگام عیب یابی کولر گازی اسپلیت توجه داشته باشید که بسیاری از قطعات مانند فن نیاز به تعمیر و نگهداری مناسب و سرویس دوره ای دارند.

تعمیر کولر گازی هیوندای
تعمیر کولر گازی هیوندای

قابل توجه می باشد که عدم انجام دادن سرویس به موقع از عوامل بعدی است که در داغ شدن بیش از حد فن کولر گازی نقش اساسی دارد.

در زمان کارکرد کولر، شنیده شدن صداهای ناهنجار از پنل داخلی یا یونیت خارجی، می تواند بیانگر این موضوع باشد که با مشکل جدی مواجه شوید، پس عیب یابی کولر گازی را جدی بگیرید و با دقت انجام دهید.

صدای کولر می تواند به دلیل انسدا در قسمت قطعهٔ فیلتر، صدمه دیدن بلبرینگ، معیوب شدن قطعه فن، خرابی کویل و … باشد.

صداهای متفاوتی نظیر سوت، تق، صدای جیر جیر و موارد دیگر، هر کدام دلایل مختلفی دارند که باید توسط تکنسین چک بشود.

در برخی از موارد کار نکردن ریموت دلیلی برای خراب شدن و معیوبی کنترل نمی تواند باشد، گاهی اوقات عیب بسیار ساده می تواند باشد مانند تمام شدن باتری کنترل که با انجام عملیات تعویض باتری می توان عیب به وجود آمده را برطرف نمود.

علت وجود نشتی آب در قسمت بیرون کولر گازی هیوندای

در روزهای گرم تابستان، احتمال این وجود دارد که حوضچه ای از آب را در زیر کندانسور کولر گازی خود رویت شود، که اگر سیستم کولر گازی هیوندای به درستی کار کند طبیعی است.

کولر گازی احتمال دارد در هوای سرد دچار یخ زدگی بشود و با آب شدن یخ آب جمع شود. این نیز طبیعی است، اما در صورتی که کولر به دلیل دیگری آب نشت می کند، سعی کنید فیلتر کولر گازی را تمیز یا تعویض کنید.

اگر باز هم مشکل برطرف نگشت، با یک متخصص واجد شرایط مانند دکتر آچارتماس بگیرید تا مشکل را بررسی و رفع کند، احتمال می رود که به مایع خنک کننده گاز مبرد بیشتری نیاز مند باشد یا لوله تخلیه با انسداد روبرو است.

رعایت چند مورد موثر در پیشگیری از خراب شدن کولر گازی هیوندای

 1. توصیه می شود هر ماه از فیلترهای کولر گازی بازدید به عمل آورید، آنها را از گرد و غبار تمیز کنید.
 2. رفع نشتی، حتی ریز ترین نشتی ها را برطرف کنید.
 3. لوله ها را بازرسی نموده، گاز مبرد را چک کنید و از یخ زدن کولر پیشگیری نمایید.
 4. بهتر است که هوا به راحتی در خانه جریان داشته باشد، در صورتی که وسایلی وجود دارند که جریان را متوقف می کنند، بهتر است وسایل را جابجا کنید.
 5. در صورتی که ترموستات جدید را نصب می کنید، نحوه کار با ترموستات و تنظیم صحیح آن را بیاموزید.
 6. تیغه ها و فن کولر را تمیز کرده، مجوز عبور کردن هوا به راحتی در موتور را بدهید و توجه داشته باشید گرد و غبار به داخل کولر وارد نشود
 7. . حداقل سالی یک بار دستگاه برای بازدید کولر گازی به کارشناس اطلاع بدهید، کارشناس می تواند مشکل کولر گازی اسپلیت را به طور کامل درک کرده و آنها را برطرف کند.

در پایان توصیه می شود تا حد امکان عیب کولر را خودتان رفع نکنید.

تعمیر کولر گازی هیوندای
تعمیر کولر گازی هیوندای

تعمیر کولر گازی هیوندای در محل

از مزیت های بهره بردن از خدمات تعمیر کولر گازی هیوندای در محل این است که در وقت و زمان شما صرفه جویی می شود و درگیر ترافیک شهرهایی بزرگی چون تهران نخواهید شد و از لحاظ پرداخت هزینه های انتقال دادن کولر گازی به تعمیر گاه درامان خواهید بود و در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیرات کولر گازی معیوب شده درمحل صورت می گیرد.

تعمیر کولر گازی هیوندای در منزل

اگر می خواهید که کولر گازی شما در منزل تعمیر بشود ودیگربه تعمیر گاه انتقال داده نشود می توانید با یکی از کارشناسان دکتر آچار تماس حاصل کرده و با بیان مشکل به وجود آمده آمادهٔ حضور افراد متخصص در منزل خودباشید تا در اسرع وقت با اطلاع رسانی شما در منزل آمادهٔ خدمت رسانی باشند.

هزینه تعمیر کولر گازی هیوندای

هزینه ها بر ای پرداخت تعمیرات با توجه به قطعه ایی که نعیوب شده میتواند فرق داشته باشد زیرا برخی از قطعات با مبلغ بیشتر خریداری می شوند و در ابتدا باید دستگاه کولر گازی هیوندای توسط کارشناس مورد عیب یابی قرار بگیرد و با تشخیص درست عیب به وجود آمده را برطرف نمایند.

خدماتی که برای تعمیرات ارائه داده می شود به همراه تعمیر قطعه و یا تعویض قطعات و هزینهٔ ایاب و ذهاب سرویس کاران محاسبه می گردد.

کلام نهایی

انجام شدن عملیات تعمیر توسط سرویس کاران آموزش دیده و ماهر نمایندگی هیوندای دکتر آچار سبب شده که کار به صورت کاملاً حرفه ایی انجام بشود و از صدمه زدن به قطعات دیگر کولر گازی هیوندای جلوگیری بشود.

کولر گازی هیوندای احتمال دارد که در حین کار کردن با معایبی روبرو بشود که عملکردش را با مشکل روبرو بکند و باید مشکل را مورد بررسی قرار داد تا عیب آن برطرف گردد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. فاطمه نصیری 2 ماه قبل

  سلام شارژ گاز کولر گازی هیوندای هم داخل منزل انجام می دید؟ از کجا بدونیم چه گازی باید بزنید؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام بله شارژ گاز کولر گازی در منزل انجام می شود و کافیه مدل کولر گازی رو با تکنسین ها در میون بگذارید تا گاز مناسب رو انتخاب کنن

 2. اسماعیل نعمت زاده 2 هفته قبل

  قیمت تعمیر آبگرمکن در تهران به چه اساسی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید