علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز

علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز


وجود صدا در شعله های اجاق گاز  می تواند دلایلی متعددی داشته باشد که افراد مصرف کننده با آن روبرو خواهند  شد، در مطلب علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز چیست به بررسی علل ایجاد این مشکل می پردازیم.

دستگاه های اجاق گاز در مدل های متفاوت و در برندهای مختلفی در بازارها موجود می باشد البته برخی از دستگاه های اجاق گاز در مدل ایستاده و برخی دیگر در مدل اجاق گازهای رومیزی می باشد که هر کدام کارایی مختص به خود را دارند و از زیبایی های منحصفر به فردی بر خوردارند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

گاهی ممکن است که در حین کار کردن با دستگاه اجاق گاز خود از هر برندی که باشد با اختلالاتی در عملکردش مواجه بشوید که در اولین فرصت بهتر است اقدام به تعمیر اجاق گاز کنید.

علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز چیست ؟

هر زمان که شاهد صداهایی در قسمت شعله های دستگاه اجاق گاز شدید بهتر است که علت را جویا بشوید.

عواملی که در این قسمت به توضیح آن می پردازیم می تواند از علل بروز این مشکل باشد.

 • خراب شدن فن خنک کننده می تواند یکی از این دلایل بروز صدای شعله ی اجاق گاز  باشد، از قطعات کاربردی هر اجاق گاز می توان قطعه ی فن خنک کننده در این دستگاه را نام برد.

عملکرد قطعه ی فن خنک کننده به گونه ایی می باشد که پس ازپایا ن یافتن عملکرد دستگاه اجاق گاز به طور خودکار روشن می شود تا دستگاه اجاق گاز خنک شود.

گاهی مواقع ممکن است که، قطعه ی فن خنک کننده در اثر وجود کثیفی و یا چربی و جرم گرفتن نتواند به درستی وظیفه ی خود را اجرا کند و دستگاه با مشکل روبرو می شود و این همان چیزی است که می تواند تولید صدا در شعله های اجاق گازبکند.

علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز چیست
علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز چیست

آموزش رفع علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز چیست

یکی از راه های رفع صدای شعله های دستگاه اجاق گاز می تواند انجام عملیات تمیز کردن اجزای فن با جرم گیری و مواد شوینده باشد.

البته در بعضی از مواقع با این راه کار هم این ایراد برطرف نمی گردد و نیاز به حضور متخصص خواهد بود که اقدام به تعویض قطعه ی فن بکند.

 • معیوب شدن  قطعه ی پروانه ی فن و کثیفی آن می تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد صدا ی شعله ی اجاق گاز باشد.

 وجود پروانه ی فن هم از قطعات مهم  و کاربردی در دستگاه اجاق گاز شماست. یکی از وظایف ضروری و بارز این قسمت این است که در هنگام پخت مواد غذایی درون قسمت فر دستگاه اجاق گاز هوا را به طور یکسان در این قسمت پخش کند تا  غذا به درستی بپزد.

ولیکن هرز شدن این قطعه و نداشتن کارایی لازم، می تواند یکی از عوامل اصلی ایجاد صدای شعله ی دستگاه اجاق گاز  باشد.

بهتر است اطلاع داشته باشید که معیوب شدن این قطعه ی فن می تواند به خاطر کثیف و گرفتگی جرم پروانه فن باشد که باعث صدای شعله ی اجاق گاز می شود.

اگر این قسمت از فن دچار صدمه بشود، احتمال دارد که صداهای غیرعادی از دستگاه اجاق گاز نمایان بشود و مشاهده کنید.

 اما دو راه برای رفع این علت صدای اجاق گاز وجود دارد، در گام اول کار بهتر است برای رفع این ایراد، پروانه فن را با مواد شوینده تمیز کنید تا رسوب زدوده شود و آن را تمیز کنید.

در صورتی که با انجام این راه کار ایرادش برطرف نشد، بهترین راه برای حل مشکل پروانه فن تعویض این قطعه است.

 • علت ایجاد صدا ی شعله ی اجاق گاز  می تواند به خاطر وجود ذرات مواد غذایی بر روی شعله ای اجاق گاز باشد.

وجود ذرات غذا روی شعله می‌توانند صدا، بو و دود را به وجود بیاورد و تجربه لذت‌بخش آشپزی را از بین ببرد.

درهنگام پخت و پز، مخصوصاً زمانی که از اجاق گاز خود برای کباب کردن غذا استفاده می کنید و مواد غذایی را به طور مستقیم روی شعله قرار می دهید و از ذرات غذاهای مختلف روی شعله می ریزد.

ذرات در طول زمان مشکلات زیادی ایجاد می کنند که بهتر است بلافاصله مواد غذایی ریخته شده بر روی اجاق گاز را پاک کنید. باقی ماند  غذا سبب شده که شعله ی اجاق گاز را مسدود کنند یا تولید صدا در شعله را نمایان کند.

علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز چیست
علت صدا دادن شعله ی اجاق گاز چیست

 مشکل بروز تولید صدا در شعله ای که در اثر انباشته شدن غذا صدا ایجاد می کند، صدای ترق ترق تولید می کند و در مواقعی هم دود و بوی کمی ایجاد می کند.

قابل ذکر  می باشد که در برخی از موارد این مسدود شدن باعث کاهش شعله خواهد شد، برای مشاهده  نشدن این ایراد، پس از هر بار استفاده از اجاق گاز، در واقع هنگام پخت غذاهای چرب و کبابی، شعله ها را تمیز کنید.

در صورتی که با مواد پاک کننده معمولی نتوانستید این انسدا را برطرف کنید، می توانید از خمیر جوش شیرین یا سرکه برای برطرف کردن این انسداد شعله گاز استفاده کنید.

 • علت دیگر ایجاد صدا در شعله های اجاق گاز نبود تنظیمات درست شعله های اجاق گاز می باشد،  بهتر است که اقدام کنید و نسبت گاز و هوا را در شعله های اجاق گاز  به درستی تنظیم کنید زیرا در اثر رسیدن هوای اضافی  و بیش از حد نرمال می توان شاهد صداهای شعله ی اجاق گاز باشید.

تعمیر اجاق گاز در محل

افراد کارشناس دکتر آچار در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کرده و پس از عیب یابی دستگاه و بررسی عملکرد قطعاتش می توانند مشکل را مشخص کرده و اقدام به رفع آن کنند.

هزینه تعمیر دستگاه اجاق گاز

با خراب شدن دستگاه اجاق تان بعد از پیدا کردن افراد متخصص و انجام تعمیرات در مرحله ی بعدی پرداخت هزینه ها قابل توجه می باشد که این هزینه با توجه به قطعه ی آسیب دیده و یا تعویض قطعه ی خراب و انجام عملیات اجرایی تعمیرات مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.

نتیجه گیری

گاهی احتمال می رود که در حین کار کردن با دستگاه اجاق گاز شما با ایراد صدای شعله های اجاق گاز مواجه بشوید، بهتر است که به مشکلات دستگاه اجاق گاز  بی توجه نباشید.

زیرا این دستگاه به دلیل ارتباط داشتن با گاز شهری می تواند خطر آفرین باشد که باید در گام ابتدایی از تکنسین های با تجربه مثل دکتر آچار کمک بگیرید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 6
 1. علی اکبر شعبانی 11 ماه قبل

  خیلی خوبه که با شما آشنا شدم و یکی از بهترین تعمیرگاه های تهرانید

 2. مهران آزاد 11 ماه قبل

  خودمون میتونیم میزان فشار پکیج رو تغییر بدیم؟

 3. جلال فاطمی 3 هفته قبل

  همیشه تشویق میکنم شمارو

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 4. زهرا افراسیابی 2 هفته قبل

  سلام تعمیر اجاق گاز فردارم در منزل انجام میدید؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   سلام و عرض ادب بله تعمیر اجاق گاز فر دار در محل و منزل انجام می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید