چرا یکی از شعله های اجاق گاز روشن نمی شود

چرا یکی از شعله های اجاق گاز روشن نمی شود


عوامل متعددی برای اینکه چرا یکی از شعله های اجاق گاز روشن نمی شود وجود دارد، از جمله جابجایی الکترود جرقه زنی و شعله کثیف می تواند از روشن ماندن شعله حتی با وجود گاز جلوگیری کند برای برطرف کردن معایب اجاق گازتان می توانید با دکتر آچار همراه باشید تا از خدمات آنها بهره ببرید.

وقتی که شما مشعل های گاز را روشن می کنید، همه مشعل ها به غیر از یکی روشن شده و کارآیی دارد راه حل چیست؟ بهتر است بدانید که دستگاه اجاق گاز شما برای رفع این مشکل نیاز به تعمیرات اجاق گاز ندارد به کارگیری چند راه حل آسان که برای شما بازگو خواهیم کرد به شما کمک می کند تا دلیل روشن نشدن شعله اجاق گاز و رفع آن را درک کنید.

چرا یکی از شعله های اجاق گاز روشن نمی شود
چرا یکی از شعله های اجاق گاز روشن نمی شود

چرا یکی از شعله های اجاق گاز روشن نمی شود ؟

هنگامی که با روشن نشدن شعلهٔ اجاق گاز مواجه می شوید می تواند علل مختلفی داشته باشد که در این متن با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید:

1. آسیب دیدن قطعهٔ ترموکوپل اجاق گاز باعث خاموش شدن شعله اجاق گاز می شود دلیل دوم روشن نشدن شعله اجاق گاز این است که ترموکوپل اجاق گاز کار نمی کند.

ترموکوپل بخشی از اجاق گاز می باشد که جریان الکتریکی یا الکتریسیته را به سیم پیچ منتقل می کند و باعث گرم شدن آن می شود.

البته کارایی قطعهٔ ترموکوپل موجود در اجاق گاز به عنوان یک ضامن امنیتی به شمار می آید که در صورت آسیب دیدن یکی از اجزا یا قطعات اجاق گاز، شعلهٔ اجاق گاز نمی تواند روشن بشود.

موارد بسیاری است که می تواند موجب از کار افتادن ترموکوپل شود خرابی ترموکوپل اجاق گاز به معنی روشن نشدن شعله است راه کار برطرف نمودن روشن نشدن شعله اجاق گاز پیشنهاد شده ابتدا ترموکوپل اجاق گاز را تعمیر کنید.

 در صورتی که آگاهی های لازم در این زمینه ندارید، تاکید می شود که تعمیرات ترموکوپل را به گروهی مطمئن و با تجربه بسپارید در این صورت خیال تان آسوده خواهد بود خدمات دکتر آچار بهترین گزینه خواهد بود.

 2. آسیب دیدن قطعهٔ بوبین اجاق گاز آن یکی از دلایل روشن نشدن شعله اجاق گاز است خراب شدن کویل و اجاق گاز از دیگر عواملی هستند که ممکن است باعث مشتعل نشدن شعله گاز شوند.

بدون شک هر اجاق گاز از اجزای متعددی برای کارکرد و عملکرد صحیح تشکیل شده است مثلا ولوم اجاق گاز قسمتی است که میزان شعله اجاق گاز را تنظیم می کند.

اگر قطعهٔ ولوم اجاق گاز آسیب ببیند، هیچ یک از موارد دیگر توانایی تنظیم شعله را نخواهد داشت و ممکن است شعله یهویی در حالت کم یا زیاد بگیرد کم کردن شعله احتمال دارد موجب شود که بعد از چند دقیقه خاموش شود.

در این خصوص توصیه می شود از تعمیرکار بخواهید که کویل و ولوم اجاق گاز را بررسی کرده و از عادی بودن آن اطمینان حاصل کند خرابی کویل و حجم اجاق گاز باعث روشن نشدن شعله می شود.

 3. موثر بودن حرکت الکترود احتراق بر مشکل روشن نشدن شعله اجاق گاز است موارد دیگر که گاهی باعث خاموش شدن شعله اجاق گاز می شود جابجایی الکترود احتراق در اجاق گاز را می توان نام برد.

هر اجاق گاز از بخشی به نام الکترود احتراق تشکیل شده است که با ایجاد جرقه شعله را مشتعل می کند. گاهی اوقات امکان دارد بعد از پاک کردن یا جابجایی، الکترود احتراق در جای مناسبی قرار نگیرد و به همین دلیل شعله اجاق گاز خاموش بشود.

 4. یکی از ضروری ترین عواملی که توانسته موجب روشن نشدن شعله گاز شود، وجود رسوب چربی در داخل سر شعله است هنگامی که اجاق گاز شما این ایراد را داشته باشد.

چون راهی برای خارج شدن گاز از شعله وجود ندارد، گاز دارای شعله نمی باشد به همین دلیل، شما کاملاً باید رسوبات چربی را برطرف نمایید قابل ذکر می باشد که کمک گرفتن از مواد چربی زدا مخصوص می تواند یک راه حل متناسبی برای رفع این ایراد باشد.

 5. مورد دیگر ایجاد این مشکل شکسته شدن فندک است خرابی ترموکوپل دلیل روشن نشدن شعله گاز است هنگام چک کردن علل روشن نشدن شعله گاز، ممکن است فندک گاز شما معیوب باشد.پ

این مشکل مخصوصاً برای اجاق گازهای طرح جدید که مجهز به جرقه زن اتوماتیک هستند ممکن است اتفاق بیفتد و یکی از عوامل مهمی که اهمیت دارد شعله نداشتن گاز شماست.

اگر این مشکل رخ داد، مراحل زیر را برای رفع مشکل دنبال کنید:

 • چک کردن الکترودهای مرتبط به قسمت جرقه زنی اجاق گاز.
 • چک کردن سیم ها و اتصالات مربوط به این قسمت اجاق گاز.
 •  اجرای عملیات تعویض قطعات فرسوده و آسیب دیده.
 •  برای رفع مشکل با تعمیرکار متخصص دکتر آچار تماس بگیرید.

 در مواقعی که تمامی مراحل بالا را اجرا کردید قطعا مشکل روشن نشدن شعله گاز شما رفع می شود و موارد ذکر شده نیاز به متخصص دارد بنابراین در هر لحظه با کارشناسان تعمیرات دکتر آچار تماس بگیرید تا مشکل خود را حل کنند.

چرا یکی از شعله های اجاق گاز روشن نمی شود
چرا یکی از شعله های اجاق گاز روشن نمی شود

 6. خیس بودن شعله گازمورد بعدی است که علت روشن نشدن شعله گاز خیس بودن سر شعله است قسمت جرقه زنی اجاق گاز همیشه با مسدود شدن یا آسیب دیدن این بخش نمی باشد و لازم به یادآوری است که حتی برخی از مشکلات به ظاهر ساده نیز می توانند موجب نمایان شدن این ایراد می شود.

قابل ذکر است که این ایراد ممکن است عمدتا پس از شستن مشعل ها و تمیز کردن اجاق گاز رخ دهد و در صورت هویدا شدن این ایراد می توانید از حوله برای رفع رطوبت مشعل ها استفاده کنید.

 7. نشتی لوله گاز یکی از موارد ضروری در لیست دلایل روشن نشدن شعله گاز را می توان نشتی در لوله مخصوص گاز بیان کرد.

 این مشکل می تواند خطرناک باشد و این نشتی باید هر از چند گاهی بررسی شود در این حالت ابتدا باید شیر اصلی گاز متصل به اجاق گاز بسته شود بعد توانسته لوله گاز را تعویض کرد فراموش نکنید که استفاده از کف صابون می تواند راه خوبی برای بررسی نشتی باشد و همچنین باید از کانکتورهای اصلی استفاده کرد تا گاز نشت نداشته باشد همچنین باید یک لوله گاز باکیفیت بخرید و برای اجاق گاز نصب کنید تا خطر این مشکل به حداقل برسد.

 8. باقی ماندن مواد غذایی بر روی اجاق گاز هم یکی دیگر از دلایل روشن نشدن شعله ها ی اجاق گاز است که با تمیز کردن می توان معایب به وجود آمده رابرطرف نمود.

کلام آخر

آیا می دانید که در عصر جدید زندگی در نبود اجاق گاز سالم توانسته مشکلات بسیاری را درزندگی روتین ایجاد کند و البته موارد متعددی هم می باشد که موجب از کار افتادن شعله گاز می شود.

با شما بودیم در این متن تا در مورد علت روشن نشدن شعله گاز اطلاعاتی را در دسترس شما بگذاریم که به طور حتم می تواند برای شما داشته باشد.

در صورت داشتن سوال در مورد ایراد روشن نشدن شعله گاز نیز می توانید با کارشناسان دکتر آچار تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.

برای انجام دادن سرویس سالانه و خدماتی نظیر تعمیرات و نصب اجاق گاز در هر برندی می توانید با متخصصان دکتر آچار ارتباط برقرار نمایید و از خدماتشان بهرهٔ لازم را ببرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. خلیل شیرازی 2 هفته قبل

  هیچ تعمیرکاری متوجه نمیشد که مشکل اجاق گازمون چیه؟ تعمیرکار شما تو نیم ساعت عیب یابی کرد و تعمیر کرد خیلی دمتون گرم

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودید، موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید