علت شعله ی زیاد سوزنده ی اجاق گاز چیست

علت شعله ی زیاد سوزنده ی اجاق گاز چیست


دستگاه اجاق گاز در برندهای معتبر و با کیفیت عالی در بازارها قابل فروش می باشد ولی باز هم در اثر گذشت زمان و استفاده های مکرر احتمال خراب شدن و یا فرسوده شدن قطعات این دستگاه وجود دارد که نیاز به وجود تعمیرکاران خواهد بود که می توانید از کارشناسان کاربلد و با تجربه کمک بگیرید تا در آینده با پرداخت هزینه های گزاف تعمیرات اجاق گاز در اثر بی تجربه بودن این افراد را متحمل نشوید. در مقاله علت شعله ی زیاد سوزنده ی اجاق گاز چیست این دلایل را بررسی می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

با انجام دادن سرویس های به موقع و توجه کردن به طرز استفاده ی درست از این دستگاه اجاق گاز می توانید عمر طولانی تری به دستگاه اجاق گاز خود بدهید و از خراب شدن های بی موردش جلوگیری کنید.

شعله ی اجاق گاز همیشه باید در حد نرمالش که در حدود ارتفاع 20 میلیمتر است قرار داشته باشد، در مواقعی که شعله ی اجاق گازتان به درستی تنظیم نباشد می تواند مشکلاتی را در عملکرد این دستگاه به وجود بیاورد.

علت شعله ی زیاد سوزنده ی اجاق گاز چیست
علت شعله ی زیاد سوزنده ی اجاق گاز چیست

علت شعله ی زیاد سوزنده ی اجاق گاز چیست ؟

بروز این ایراد می تواند مانند دیگر مشکلات به عوامل متعددی بستگی داشته باشد که در این جا این عوامل را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • یکی از این عوامل ایجاد نقص و عیب در دیچه های هوا ی دستگاه اجاق گاز می باشد.

همان طور که اطلاع دارید نشانه ی سالم بودن شعله گاز طبیعی، بسته به ارتفاع شعله و رنگ آن دارد، در واقع شعله ی طبیعی به رنگ آبی می باشد.

این نشانه ی اندازه کافی اکسیژن موجود در هوا مخلوط شده با گاز است، اگر این طور نباشد و رنگ شعله اجاق گاز زرد یا نارنجی باشد مشخص می کند که ترکیب گاز و هوا به مقدار نیاز نمی باشد، پس با مشاهده شعله زیاد و رنگ نارنجی اجاق گاز خود در اسرع وقت درست کنید زیرا خطرناک خواهد بود.

نمایان شدن این ایراد می تواند مسدود شدن دهانه نازل یا دریچه های تهویه اجاق گاز باشد، پمپاژ اکسیژن با مشکل مواجه می شود و ترکیب گاز و هوا اختلال ایجاد می کند در بسیاری از موارد با تمیز کردن و رسوب زدایی این قطعات مشکل حل می شود.

 • دلیل دیگر بروز این مشکل سوزنده ی شعله ی اجاق گاز معیوب شدن قطعه ی ترموستات و کار نکردن قطعه ی سنسور دما می باشد.

 در وسایل مانند دستگاه اجاق گاز قطعه ی ترموستات نقش مهمی دارد و در مواقعی که مشکلاتی مانند شعله زیاد و سوختن اجاق گاز را مشاهده می کنید علتش خرابی ترموستات است که به عوامل زیر بستگی دارد:

قطعه ی ترموستات در انواع اجاق گاز موظف به جلوگیری از گرمای بیش از حد می باشد، اگر بنا به دلیلی قطعه ی ترموستات از کار بیفتد، باعث شدن حرارت  می شود.

بنابراین غذا می سوزد، کارایی قطعه ی ترموستات در دستگاه اجاق گاز جلوگیری از گرم شدن بیش از حد می باشد، در واقع این قطعه ی ترموستات هم مانند یک سوپاپ یا محافظ را عمل می کند.

بنابراین در صورت خرابی ترموستات و وجود شعله داغ و سوزان اجاق گاز، در اولین فرصت از دکتر آچار کمک بگیرید و از خدماتش بهره ببرید.

 • هر زمان هم که قطعه ی سنسور دما از کار بیفتد می تواند مزید بر علت بشود و شعله ی سوزنده توسط دستگاه اجاق گاز تولید بشود باید از تعمیر کاران حرفه ایی کمک بگیرید.

این قطعه ی سنسور دما موظف به کنترل دما خواهد بود و در صورت خراب شدنش باید اقدام به تعویض این قطعه بنمایید.

 • علت دیگری می تواند گشاد بودن منافذ نازل دستگاه اجاق گاز شما باشد که باعث وجود شعله ی سوزنده در دستگاه اجاق گاز شما می شود.

از بارزترین مشکلات دستگاه اجاق گاز وجود انسداد و یا گشاد بودن نازل دستگاه است، نازل قطعه ایی است که رابط بین شیر اصلی گاز با ولوم های اجاق گاز می باشد که موظف به کنترل مقدار حجم گاز عبور داده از شیر اصلی گاز  به سمت ولوم دستگاه اجاق گاز می باشد.

اگر این قطعه دچار انسداد بشود و این حجم را کاهش دهد شعله کم می شود ولی در صورتی که این روزنه های نازل در اثر نوسانات فشار گاز زیدا بزرگ شده باشد در نتیجه با گشتد شدن نازل مشکل شعله ی سوزنده خواهید داشت که باید نازل دستگاه را تعویض نمود.

 • تنظیم نبودن شعله ی اجاق گاز با فشار گاز می تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد شعله ی سوزنده ی اجاق گاز باشد.

با مشاهده ی شعله ی سوزنده باید تنظیم شعله اجاق گاز با مقدار گازی است که از کنتور می گذرد، تحت بررسی قرار داد.

 لازم به ذکر است که دو عامل دما و فشار بر حجم گاز عبور ی موثر واقع می شود، به همین منظور است گاهی اوقات فشار گاز تغییر می کند و دارای نوسان می باشد، بنابراین در صورتی که حجم گاز عبوری زیاد شود سبب زیاد شدن  شعله اجاق گاز می شود.

علت شعله ی زیاد سوزنده ی اجاق گاز چیست
علت شعله ی زیاد سوزنده ی اجاق گاز چیست

تعمیر دستگاه اجاق گاز در محل

 تکنسین های با تجربه و ماهر دکتر آچار در اولین فرصت با یک تماس شما در محل حاضر شده و دستگاه را مورد بررسی قرار  داده و عیب  یابی کرده تا مشکل رفع بشود و دستگاه اجاق گازتان را با همان کیفیت روز اول  به شما تحویل خواهند داد.

هزینه تعمیر دستگاه اجاق گاز

برای انجام دادن تعمیرات دستگاه اجاق گاز باید ابتدا دستگاه توسط کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرد تا قطعه ی صدمه دیده و ایراد دستگاه اجاق گاز مشخص بشود.

در صورت تشخیص باید قطعه تعمیر و در مواقعی که قابلیت تعمیر ندارد بهتر است که قطعه ی جدید را جایگزین کرد که هزینه های با توجه به ایاب و ذهاب افراد تعمیر کار و قطعات تعمیری و یا تعویضی محاسبه می شود.

جمع بندی کلام

زیاد بودن شعله ی اجاق گاز  یکی از موارد بسیار مهمی است که باید بدان توجه داشته باشید.

بعضی از مشکلات دستگاه اجاق گاز را نمی توان با بررسی های کوچک و توسط افراد نابلد برطرف کرد و این دستگاه به دلیل مرتبط بودن با گاز شهری بهتر است که نکات ایمنی را رعایت کنید و حتماً از افراد متخصص کمک بگیرید دکتر آچار در این زمینه می تواند شما را یاری کند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. اصغر مختاری 11 ماه قبل

  اجاق گازی که مدام شعله ش گر میگیره چه مشکلی داره؟

 2. روح الله رحمانی 11 ماه قبل

  چند تا تکنسین اومدن خونمون ولی نتونستن مشکل خاموش شدن لباسشویی رو برطرف کنن، تکنسین شما خیلی سریع اومد و مشکل رو حل کرد

 3. سجاد ملکی 8 ماه قبل

  آب کولر گازی ام باید مثل آب کولر آبی تخلیه بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید