تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار

تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار


دستگاه های اجاق گاز امروزی در مدل های ایستاده و رومیزی طراحی شده اند ولی در مدل های قدیمی که مجهز به فر نیستند، جایگاه فر اجاق گاز خالی است، برای پوشش این قسمت از شیشه استفاده شده است که احتمال دارد در حین استفاده کردن از دستگاه اجاق گاز این قسمت دچار شکستگی بشود که نیازمند به تعمیرات و تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار باشید که با یک تماس با دکتر آچار می توانید مشکل پیش آمده را برطرف کنید.

در برخی دیگر از دستگاه های اجاق گاز که مدل رومیزی شیشه ایی هستند که احتمال دارد این اتفاق برای این دسته از اجاق گاز ها هم بیفتد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار

عدم بی توجهی به قرار دادن ظروف بزرگ تر از سایز سر شعله های دستگاه اجاق گاز شیشه ایی رومیزی می توان مشکل زا باشد.

اگر می خواهید از پایه های چدنی بزرگ برای قرار دادن بر روی شعله ی اجاق گاز استفاده کنید و شیشه شما ترک نکند و یا بشکند، پیشنهاد می شود که از یک پایه ی چدنی استفاده کنید تا فاصله بین پایه و شیشه بیشتر باشد و حرارت به طور مساوی در زیر قابلمه ی شما پخش شود.

در برخی از موارد ممکن است که برش جای صفحه ی اجاق گاز به طور صحیحی صورت نگرفته باشد، در کابینت ها به طور صحیح جایگاه ستگاه اجاق گاز را برش نداده، بارها آن را بزرگ یا کوچک برش داده اند، در این صورت مشکل بزرگی پیش می آید.

گاهی احتمال دارد که در  هنگام پخت و پز وسیله ایی بر روی صفحه ی اجاق گاز های صفحه ایی و شیشه ایی بیفتد.

بهتر است که از ضربه زدن به قابلمه ها، کفگیرها یا سایر وسایلی که سطح اجاق گاز را ترک می کند، اجتناب  کنید، چون که سبب شکستن شیشه صفحه ی اجاق گاز خواهد شد.

تحمل وزن زیاد قابلمه ها بر روی اجاق گازهای صفحه ی شیشه ایی که باید توجه داشته باشید که هرگز قابلمه های بزرگ یا تابه های بزرگ روی اجاق گاز قرار ندهید، لیکن با وجود وزن زیاد و سنگین بودن شان سبب شکستن شیشه می شود.

در هنگام تمیز کردن سطح صفحه ی شیشه ایی دستگاه اجاق بی توجه بودن به استفاده از ابزارهای نامناسب برای اجرای عملیات تمیز کردن سطح اجاق گاز رومیزی می تواند خطر شکستن را بالا ببرد.

از ابزار های ساینده برای تمیز کردن اجاق گاز رومیزی اجتناب فرمایید. هنگامی که قصد شستشوی این مدل دستگاه اجاق گاز های رومیزی را دارید بهتر است که مواد شوینده و ابزار ملایم را به کار ببرید.

تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار
تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار

بارها پیش آمده که مشتریان ما با مشاهده خرابی قسمتی از اجاق گاز بدان بی توجه هستند و در واقع به اصل قضیه که انجام سرویس های دوره ایی دستگاه اجاق گاز می باشد اهمیتی نمی دهند.

ولیکن کم کم همین عیب روی بقیه اجاق گاز تاثیر نامطلوب می گذارد و آسیب های جبران ناپذیری به بار می آورد.

بهتر است که برای انجام عملیات سرویس دوره ای و تعمیرات اجاق گاز خود با تکنسین های دکتر آچار  تماس بگیرید.

در برخی اوقات با بی توجه بودن به این امر و اتصال نامناسب به پریز برق آشپزخانه که خیلی وقت ها به دلیل دوری اجاق گاز از کابل برق آن را به کنار اجاق گاز رومیزی منتقل کرده اند، گرمای شعله باعث بروز حوادث می شود.

به شما پیشنهاد می کنیم که برای انجام تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار خود و هم چنین  شیشه ی اجاق گاز فر دار با دکتر آچار همراه باشید و با یک تماس شما در اسرع وقت در منزل تان حضور پیدا کرده وآمده ی ارائه ی خدمات خود به کاربران عزیز می باشند.

یکی از نادرترین مشکلاتی که احتمال دارد برای دستگاه اجاق گاز شما به وجود بیاید همین شکستن شیشه ی اجاق گاز رومیزی و یا شیشه ی فر دستگاه اجاق گازتان می باشد.

که به دلیل داشتن عمر کوتاه تر نسبت به جنس های دیگر ولی دربیا افراد مصرف کننده بیشتر طرف دار دارد در صورتی که آن دسته از اجاق گازهای رومیزی با جنس استیل  از کیفیت بهتری برخوردار می باشد.

نحوه ی تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی

هنگامی که با شکستن شیشه ی صفحه ی اجاق گاز روبرو می شوید باید بدانید برای رفع این ایراد باید شیشه ی اجاق گاز به طور کامل تعویض گردد و یک شیشه ی جدید خریداری کنید. به همین منظور می توانید با متخصصین تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا اقدمات لازم را انجام بدهند.

تعویض شیشه ی فر اجاق گاز

در زمان تعویض شیشه ی شکسته ی فر اجاق گاز باید اطلاعات لازم را در اختیار کارشناسان تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار قرار دهید که مدل و برند دستگاه اجاق گازتان را بدهید.

زیرا در برخی از موارد شیشه ی یدک برندهای معتبر در بازار ها می توان تهیه کرد و با داشتن مشخصات اجاق گاز به راحتی تهیه ی این شیشه در دسترس می باشد.

تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار
تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار

چند توصیه ی مهم در امر نگه داری از دستگاه اجاق گاز رومیزی  و فردار

 • از قرار دادن ظروف قابلمه ی بزرگ و سنگین بر روی اجاق گازهای شیشه ایی اجتناب کنید.
 • هرگز به این مدل از دستگاه اجاق گاز شیشه ایی  ضربه وارد نکنید.
 • بهتر است توجه داشته باشید که، بهتر است شیر گاز اصلی دستگاه اجاق گاز نزدیک این اجاق گازتان قرار داشته باشد، تا در صورت لزوم، شیر را ببندید تا از ورود گاز به داخل دستگاه جلوگیری شود.
 • لطفاً توجه داشته باشید که فقط دستگاه اجاق گاز به شیر گاز متصل باشد و از اتصال آن به شیر مشترک با سایر وسایل گازسوز اجتناب کنید.
 • استفاده از لوله های فلزی برای نصب دستگاه و اتصال آن به شیر اصلی، برای وسایل گازسوز مانند اجاق گاز ثابت بهتر است.

با به کار نگرفتن لوله های فلزی، برای اجاق گاز خود شلنگ فشار قوی بخرید، طول این شیلنگ ها بهتر است که بیش از 1.5 متر نباشد.

بیش از این مقدار احتمال خطر وجود دارد، با به کار گرفتن از لوله های لاستیکی معمولی، مراقب باشید که آنها را در معرض حرارت فر قرار ندهید.

بارزترین و با اهمیت ترین موضوع استفاده از بست می باشد، لوله گاز باید با گیره به سیستم لوله کشی گاز شهری و اجاق گاز متصل شود تا گاز خارج نشود.

از قرار دادن دستگاه اجاق گاز جلوی پنجره اجتناب کنید، زیرا یک نسیم ساده می تواند شعله را خاموش کند و گاز به همه جا پخش شود.

چنان چه دستگاه اجاق گاز شما مجهز به شمعک نمی باشد، ابتدا کبریت را روشن کنید و سپس دریچه گاز را باز کنید.

زیرا بین باز کردن گاز و روشن کردن کبریت، گاز فضای کمی را اشغال می کند و انفجار کوچکی رخ می دهد که می تواند خطرناک باشد.

در حین پخت و پز مراقب باشید غذا ی شما بر روی دستگاه اجاق گازتان سر نرود، زیرا ممکن است شعله خاموش شود و گاز خانه را پر کند، در صورت ریختن غذا بلافاصله شیر گاز را ببندید و اقدام به تمیز کردن دستگاه اجاق گازتان  کنید.

تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار
تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار

تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار در محل

اگر زمانی با مشکل شکسته شدن شیشه ی دستگاه اجاق گاز رومیزی خود روبرو می شوید اصلاً نگران حمل و انتقال دادن دستگاه اجاق گاز خود نباشید زیرا متخصصین دکتر آچار در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم را در محل  بدون انتقال دادن جهت برطرف کردن این مشکل انجام خواهد داد.

هزینه ی تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار

هنگامی که شما با مشکل ترک شیشه و یا شکسته شدن شیشه ی دستگاه اجاق گاز خود روبرو می شوید احتمال دارد که بخواهید در ابتدای کار قیمت انجام عملیات تعویض را بدانید.

که بهتر است برای پیدا کردن اطلاعات با تکنسین های با تجربه ی دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار بدهند.

سخن پایانی

هر زمان که شیشه ی فر دستگاه اجاق گاز شما با ترک و یا شکستگی روبرو می شود و اعلام نیاز برای انجام کار تعویض شیشه دارید به راحتی این عملیات توسط کارشناسان تعویض شیشه ی اجاق گاز رومیزی و فردار دکتر آچار در دست اجرا می باشد و خدمات خود را به نحوه احسنت ارائه می دهند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. داوود بیات 11 ماه قبل

  خدا قوت و خسته نباشید به شما

 2. کریم اخوان 11 ماه قبل

  دلیل اینکه ماشین ظرفشویی ظرف هارو تمیز نمیشوره چیه؟

 3. میلاد علیپور 2 هفته قبل

  اجاق گاز مارو شما تعمیر کردید واقعا کارتون تخصصی و حرفه ای بود ممنون از شما

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید