آموزش رفع گرفتگی شعله گاز

آموزش رفع گرفتگی شعله گاز


آموزش رفع گرفتگی شعله گاز

دستگاه اجاق گاز یکی دیگر از لوازم مهم و با اهمیت در آشپزخانه ها برای امور آشپزی می باشد که در صورت خراب شدن این دستگاه تمامی کارهای مرتبط با آشپزی با اختلال روبرو خواهد شد.

دستگاه اجاق گاز هم در برندهای متفاوتی در بازارها موجود است که افراد مصرف کننده با توجه به قیمت و مکانی که قرار است از این دستگاه استفاده کنند و با توجه به کیفیت و کارایی می توانند اجاق گاز محبوب خود را خریداری بکنند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دستگاه های اجاق گاز در برندی که باشد و با هر کیفیتی احتمال دارد که در زمان استفاده های مکرر و در طول زمان با مشکلاتی روبرو بشوند و نیازمند تعمیرات باشند که می توانید با مرکز ما برای تعمیرات اجاق گاز در تهران تماس حاصل فرمایید.

در مقاله آموزش رفع گرفتگی شعله گاز میخواهیم با راهکارهای رفع گرفتگی سوراخ اجاق گاز و راههای تمیز کردن آنها را آموزش دهیم.

 

آموزش رفع گرفتگی شعله گاز
آموزش رفع گرفتگی شعله گاز

دلایل کم بودن شعله های اجاق گاز چه می تواند باشد؟

در این مواقع بهتر است که تمامی سوراخ های مربوط به پیلوت و شعله های اجاق گاز را مورد بررسی قرار بدهید.

برای رفع این ایراد پیش آمده می تواند با کمک یک برس پیلوت اجاق گاز را تمیز نموده و در مواقعی که با انجام این کار نتوانید مشکل را برطرف نمایید بهتر است که اقدام به تعویض نمایید که این موارد را به دست تعمیرکاران حرفه ایی بسپارید.

در مواقعی که دستگاه اجاق گاز شما دارای یک شعله ی توان و پر قدرتی است بنابرای به راحتی می توان کار آشپزی را انجام داد، گاهی با شعله های کم اجاق گاز روبرو هستید و دستگاه اجاق گاز شما با داشتن یک شعله ی بی جان و کم رمق خیلی به راحتی  نمی توانید کار آشپزی و پخت و پز را انجام بدهید، باید علت را کشف کنید تا مشکل رفع بشود.

یکی از دلایل پیدایش این مشکل معیوب شدن قطعه ی شیر گاز  یا همان قطعه ی ولوم اجاق گاز می باشد که در کم بودن شعله ی اجاق گازتان تاثیر گذار خواهد بود که در صورت خراب بودن این قطعه دیگر نمی توانید شعله ی گاز را کم یا قطع بکنید.

علت دیگر پیدایش این ایراد کم بودن شعله ی اجاق گاز خراب شدن قطعه ی ژیگلور اجاق گاز می باشد، در مواقعی که تمامی شعله های اجاق گاز شما همگی با هم افت فشار پیدا می کنند و ایراد در همه ی شعله ها نمایان گشته به احتمال قوی اشکال در قطعه ژیگلور اجاق گاز خواهد بود.

که باید اقدام به تعویض این قطعه نمایید ولی در مواقعی که شما شاهد این باشید که برخی از شعله ها افت فشار پیدا کرده اند ایراد می تواند به خاطر گرفتگی و کثیف شدن قطعه ی ژیگلور است که با تمیز کردن این قطعه می توانید ایراد را برطرف نمایید و دیگر نیازی به تعویض ژیگلور نخواهد بود.

آموزش رفع گرفتگی شعله گاز
آموزش رفع گرفتگی شعله گاز

علت دیگر بررسی کردن مشعل اجاق گاز می باشد، ممکن است که در اثر استفاده های مکرر و گذشت زمان سوراخ های مشعل از تجمع چربی ها ی مواد غذایی پر شده باشد که بهتر است با تمیز کردن این شعله ها  این گرفتگی شعله ها را رفع نمایید.

البته همیشه وجود چربی ها باعث بسته شدن سوراخ های مشعل نخواهد بود، گاهی  وجود آب در سوراخ های مشعل باعث بروز این ایراد شده است، با کمی تحمل می توانید صبر کنید تا آب های درون سوراخ ها خشک بشود تا مشکل رفع گردد.

علت دیگر پیدایش مشکل کم بودن شعله ها می تواند جا به جا شدن سر پوش ها و یا سر شعله ها باشد، هر زمان که متوجه شدید شعله های اجاق گازتان کم شده است بهتر است که قطعات سرپوش شعله ها را بررسی کنید.

علت دیگر پیدایش این ایراد در دستگاه اجاق گاز تان می تواند به خاطر تنظیم نبودن پیچ شعله ها باشد که در کنار هر یک از شیرهای شعله یک پیچ تنظیم کننده موجود است  که می توان آن را تنظیم نمود.

آموزش رفع گرفتگی شعله گاز
آموزش رفع گرفتگی شعله گاز

رفع گرفتگی شعله گاز با آمونیاک

یکی از روش ها برای پاکسازی شعله اجاق گاز استفاده ماز محلول امونیاک است، در استفاده از این محلول باید توجه داشته باشید که از محلول های سفید کننده دور باشد، چرا که ترکیبات این محلول باعث انتشار گاز می شود و این گاز برای انسان سمی است، در ادامه روش رفع گرفتگی شعله گاز با آمونیاک را مطرح می کنیم:

بعد از اینکه گاز را خاموش کردید بگذارید شعله گا زز سرد شود، شعله ها و سیم پیچ هارا جدا کنید، آن ها را در یک کیسه زیپ دار قرار دهید و یک چهارم لیوان محلول آمونیاک را داخل کیسه بریزید.

آموزش رفع گرفتگی شعله گاز در انواع گاز صفحه ای و مبله

گاهی شعله های اجاق گازتان به علت تجمع بیش از حد تجربی نیاز به تمیز کردن دارد که با استفاده کردن از مواد شوینده نمی توان این مشکل را برطرف کرد.

بهتر است از یک محلول  سرکه با آب جوش سوراخ های شعله ها را تمیز کرد و در صورتی که این گرفتگی  به خاطر وجود چربی ها باشد به راحتی می توان ایراد  رافع نمود.

راه دیگر برای انجام این کار در صورتی که مقدار گرفتگی شعله بسیار کمتر باشد و با کمک مواد شوینده بتوان شعله ها را تمیز کرد برای انجام این کار بهتر است در مرحله ی ابتدایی شعله ها را جدا کرده و گاز خود را خاموش کرده، شعله ها را به راحتی می توان جدا نمود.

با مقداری از آب و مواد شوینده ایی که مخلوط کرده اید عمل شستشو را شروع کرده و بعد با یک پارچه ی تمیز  اگر تکه های روغن باقی مانده  را کاملاً تمیز کرد و پس از خشک کردن در جای خود بر روی صفحه ی اجاق گاز قرار دهید.

آموزش رفع گرفتگی شعله گاز
آموزش رفع گرفتگی شعله گاز

راه کار دیگر استفاده کردن از محلول جوش شیرین و آب است که پس از خاموش کردن اجاق گاز  و سرد شدن شعله ها، شعله ها را از اجاق گاز جدا کرده و با اسفنج محلولی که با جوش شیرین و آب درست کرده اید را به روی شعله ها بکشید و اقدام به تمیز نمودن بکنید.

برای اینکه تاثیر بهتری داشته باشد باید به مدت 15 تا 20 دقیقه این مواد را بر روی شعله قرار دهید و بعد با دستکال این مواد را پاک کنید و بعد از شستشو وخشک شدن شعله ها، آن ها را در جایگاه اصلی خود قرار دهید.

راهکار دیگر استفاده کردن از محلول آمونیاک برای برطرف کردن گرفتگی شعله ها ی اجاق گاز است ولی در زمان استفاده کردن از این محلول سعی کنید با مواد سفید کننده ی دیگر نزدیک نکنید که مشکل ساز خواهد بود.

در این روش بهتر است که هر یک از سرشعله ها را درون یک کیسه ی زیپ دار قرار داده و مقداری از مواد آمونیاک را داخل کیسه ریخته، برای تمیز شدن شعله ها باید به مدت 12 ساعت در این مواد باقی بماند تا اثر مواد بر روی شعله ها تاثیر گذار باشد.

در محل و مکانی که حضور دارید هر گاه که با خراب شدن دستگاه اجاق گازتان روبرو شدید بهتر است که با کارشناسان متخصص تعمیرگاه دکتر آچار هماهنگ کنید تا اقدامات لازم در جهت رفع این ایراد را انجام بدهند.

امدواریم که مقاله آموزش رفع گرفتگی شعله گاز برای شما مفید بوده باشد و شما بتوانید کارایی بهتری از اجاق گازتان داشته باشید و طول عمر آنرا بالاتر ببرید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 12
 1. علی اخوان 2 سال قبل

  قیمت و همه چیش عالیه واقعا

 2. حمید کمالی 2 سال قبل

  خیلی خوب بود

 3. بهمن زندی 1 سال قبل

  با اجازتون بازنشر شد

 4. بهزاد تقی زاده 1 سال قبل

  سلام وقت بخیر تهرانپارس هستیم خدمات ارائه میدید؟

 5. غلام زمانی 1 سال قبل

  بعضی ها جانماز آب میکشن اما بدون تعریف و تمجید از خودتون کارو انجام داد وتعمیرات شما حرف نداشت

 6. رحیم رضوی 1 سال قبل

  کاش زودتر با دکتر آچار آشنا شده بودم یکی اومد دستگاهمون را داغون کرد و دیگه هم تلفنشو جواب نمیده

 7. بهرام خسروی 1 سال قبل

  بابا ایولا دارید طرف اومده میگه تمام قطعات باید عوض بشه و 2 تومان فاکتور قطعه داده همکار شما اومد گفت قطعات قابل تعمیر هست و با 650 تومان همرو درست کرد و از روز اولش هم بهتر کار میکنه

 8. عیسی فتاحی 1 سال قبل

  مقالاتتون عالین واقعا!

 9. سمیه سلطانی 1 سال قبل

  اویلا دارید با همین آموزش مشکل گرفتگی شعله اجاق گازمون حل شد سپااااس

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   ممنون از توجه و لطف شما کاربر گرامی خیلی خوشجالیم که این مطلب برای شما مفید بوده

 10. فاطمه 2 ماه قبل

  اجاق بزرگ رو روشن میکنم شعله اش خیلی کممم روشن میشود
  یکی از سیم های پشتش درآمده و نمیدانیم به کجا وصل میشود لطفا کمکم کنید

 11. محمد 2 هفته قبل

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید