علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی

علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی


9 علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات ماشین لباسشویی ثابت ماندن تایمر است، خرابی تایمر نیز ممکن است به کلیه عملکردهای لباسشویی آسیب برساند، زیرا تایمر لباسشویی یکی از قطعات اساسی و مهم می باشد که در صورت از کار افتادگی یا خرابی آن بسیاری از امکانات دستگاه از کار خواهد افتاد.

خرابی هایی که باعث حرکت نکردن و ثابت ماندن تایمر می شود تخصصی بوده و نیاز به استفاده از یک متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی در محل می باشد.

در ادامه با علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی بیشتر آشنا خواهید شد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی

چرا تایمر ماشین لباسشویی ثابت مانده و حرکت نمی کند؟

اگر تایمر ماشین لباسشویی شما بر روی یک شماره ثابت مانده و جلو نمی رود می توان به خرابی موتور، میکروسوئیچ، دکمه تایمر و یا خرابی سوپاپ درب و… اشاره کرد که حتما باید شرایط را بررسی و ایراد قطعات را برطرف و یا خود تایمر را تعمیر و یا تعویض نمایید.

 • عدم اتصال برق

عدم اتصال برق می تواند از علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی باشد در ابتدا حتما از وجود جریان برق اطمینان حاصل نمایید زیرا ممکن است قطعی برق باعث کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی شما باشد.

 • خرابی موتور تایمر

در برخی موارد جلو نرفتن تایمر به دلیل خرابی موتور تایمر است، (در بعضی از مدل های تایمر، موتور به تایمر متصل است و در بعضی از مدل ها موتور به تایمر متصل نمی باشد)

 • خرابی میکروسوئیچ درب

بسته نگه داشتن درب ماشین لباسشویی برعهده میکرو سوئیچ درب می باشد وقتی درب ماشین لباسشویی بسته می شود، بسته شدن درب توسط میکروسوئیچ به اطلاع تایمر می رسد، در صورت خرابی این قطعه هیچ فرمانی را به تایمر نمی تواند برساند و به همین علت تایمر ثابت می ماند و کار نخواهد کرد.

 • خرابی دکمه تایمر

جنس این دکمه پلاستیکی می باشد که به تایمر متصل است و ممکن است در اثر استفاده زیاد دچار ساییدگی شده باشد و اتصال آن به تایمر نیز دچار مشکل شده و برای همین تایمر ثابت مانده است.

علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی
 • خرابی سوپاپ درب

خرابی سوپاپ درب نیز می تواند یکی از علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی باشد، سوپاپ یک قطعه کوچک است که پس از بستن درب ماشین لباسشویی فرمان بسته شدن از میکروسوئیچ به سوپاپ می رسد و ماشین لباسشویی کار خود را آغاز می کند اگر سوپاپ خراب شده باشد فرمان به درستی دریافت نخواهد شد و باعث جلو نرفتن تایمر می شود.

 • خرابی دستگیره تایمر

جنس دستگیره تایمر پلاستیکی می باشد و ممکن است به خاطر استفاده زیاد فرسوده شده و خراب شود ضمن اینکه تایمر لباسشویی از اجزای مختلفی تشکیل شده که شامل شفت، گیربکس، چرخ دنده می باشد و ممکن است که خرابی یکی از این موارد علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی باشد.

 • خراب شدن پمپ تخلیه

وظیفه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی هدایت و خالی کردن آب داخل دیگ به شلنگ تخلیه می باشد اگر پمپ دچار مشکل شود تخلیه آب صورت نخواهد گرفت و ماشین لباسشویی وارد مرحله بعد نمی شود زیرا فرمان خالی شدن دیگ به تایمر نمی رسد و باعث ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی خواهد شد.

 • خرابی شیر ورودی آب

اگر شیر ورودی آب دچار مشکل شود آبگیری به صورت صحیح انجام نخواهد شد و در صورتی که به هنگام پر شدن دیگ از آب مشکلی پیش بیاید باعث جلو نرفتن تایمر خواهد شد برای رفع این موضوع باید شیرهای ورودی را بررسی و ایراد آن را پیدا کنید.

 • وجود مشکل در سیستم کنترل سطح آب

وظیفه این قطعه تنظیم میزان سطح آب در ماشین لباسشویی است پس از آبگیری و رسیدن آب به سطح مشخص،فرمان قطع شدن آب به به تایمر می رسد.

در صورتی که آب به اندازه مورد نظر برسد ولی تایمر کار نکند، ممکن است سیستم کنترل دچار ایراد و خرابی شده باشد که این اتفاق از دلایل ثابت ماندن تایمر می باشد.

در صورتی که با هر یک از مواردی که در بالا ذکر شد رو به رو شدید برای برطرف کردن مشکل با مرکز دکتر آچار تماس بگیرید و درخواست تکنسین بدهید چرا که تعمیر ماشین لباسشویی کار تخصصی است و در صورت تعمیر نادرست ممکن است به قطعات دیگر آسیب برسد و باعث هزینه های بیشتری شود.

پس بهتر است در صورت هر گونه مشکل در ماشین لباسشویی خود با تکنسین های شرکت دکتر آچار تماس حاصل نمایید تا بلافاصله به محل اعزام و کار تعمیر و یا تعویض قطعه را به درستی و در اسرع وقت در محل انجام دهند.

علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی

سخن پایانی

در این مطلب 9 علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشوییی را بیان کردیم و به بررسی آن ها پرداختیم در نهایت راهکاری برای رفع این مشکلات مطرح کردیم، امیدواریم از مطلب علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی رضایت داشته باشید و بهتر است بدانید که تعمیر و یا تعویض قطعات لباسشویی مانند تایمر ماشین لباسشویی نیاز به تخصص دارد و باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود تا با خسارت های جبران نشدنی مواجه نشوید، در این صورت می توانید از خدمات مرکز دکتر آچار استفاده کنید.

تعمیرگاه مجاز دکتر آچار یک مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی است که با به کارگیری بهترین تکنسین ها باکیفیت ترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می دهد برای دریافت خدمات این مرکز کافیست با شماره 02188444021 تماس بگیرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 13
 1. میرویس 2 سال قبل

  بعضی ها جانماز آب میکشن اما بدون تعریف و تمجید از خودتون کارو انجام داد وتعمیرات شما حرف نداشت

 2. علی اکبر مجد 2 سال قبل

  بابا ایولا دارید طرف اومده میگه تمام قطعات باید عوض بشه و 2 تومان فاکتور قطعه داده همکار شما اومد گفت قطعات قابل تعمیر هست و با 650 تومان همرو درست کرد و از روز اولش هم بهتر کار میکنه

 3. جعفر حقیقی 2 سال قبل

  همکارتون تخفیف خوبی بهم داد ممنونم

 4. فرهاد حبیبی 2 سال قبل

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 5. رمضان احمدی 1 سال قبل

  کاش همه مثل شما خوش انصاف بودن

 6. ابوالفضل نهاوندی 1 سال قبل

  آدرستون رو برای بنده ارسال میکنین؟

 7. عباس خلیلی 1 سال قبل

  به من گارانتی 1 ساله داده شد و بسیار راضی هستم

 8. مرتضی حبیبی 1 سال قبل

  واقعا گارانتی 1 ساله میدید تو ایران گارانتی 1 ساله میدونی یعنی چی من تو شک هستم

 9. منصور دهقان 1 سال قبل

  دکتر آچار که دیگه جای تعریف نداره عالی

 10. میلاد اشرفی 1 سال قبل

  فکر نمیکردم بشه حضوری دستگاه را بیاریم برای تعمیر دیروز آوردم و همکارتون تعمیر کرد

  1. سعید 11 ماه قبل

   سلام من لباسشویی اسنوا دارم در ۱۱ دقیق ثابت میمونه

 11. مصطفی 7 ماه قبل

  سلام خدمت شما لبلسشویی سامسونگ دوموتوره ادواش دارم که تایمرش تا ی حدی که پایین میاد دوباره میره بالا نمیدونم از چی هس

 12. مهدی 5 ماه قبل

  سلام وقت بخیر
  لباسشویی زیرووات تازه خریدم وتایمر پرش داره ولی لباس ومیشوره واب میکشه
  ازنمایندگی هم اومدن وگفتن که چون تمام مراحل رو انجام میده مشکلی نداره
  میخواستم بپرسم ایا بعدا واسه قطعاته دیگه مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید