علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی


علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

 همان طور که می دانید دستگاه ماشین لباسشویی شما دارای اهمیت فوق العاده ای است و وجودش بسیار مهم تلقی خواهد شد.

هر زمان که با مشکلی روبرو بشود نگران این موضوع هستید که چگونه تعمیرش کنید ولی با وجود کارشناسان مجرب دکتر آچار دیگر نگران تعمیرات ماشین لباسشویی خود نباشید، می توانید از بهترین خدمات آنها استفاده کنید.

ممکن است که در زمان استفاده از دستگاه ماشین لباسشویی خود با مشکل باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی خود روبرو شده باشید، پیش آمدن این ایراد می تواند علتهایی داشته باشد که در اینجا به برخی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی می پردازیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
 • علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی به دلیل اتمام برنامه ی شستشو

در بعضی از اوقات ممکن است که برنامه ی شستشوی دستگاه ماشین لباسشویی شما به انتها رسیده باشد و در صورتی که به طور کامل برنامه تمام نشده باشد درب دستگاه ماشین لباسشویی شما باز نخواهد شد و پس از پایان یافتن کار می توانید درب دستگاه را باز کنید.

البته در بعضی از برنامه ها در آخر کار برنامه ی خشک کن و یا آبکشی اکتیو شده که تا زمان به اتمام رسیدن این برنامه هم دستگاه از باز کردن درب معذور می باشد.

 • علت باز نشدن عدم تخلیه ی آب در دستگاه ماشین لباسشویی

در این زمان با این ایراد روبرو هستید احتمال دارد که باز هم برنامه ی شستشو تمام نشده باشد، یا اینکه مشکلی برای قطعه ی پمپ تخلیه به وجود آمده باشد.

برای رفع می توانید یک برنامه ی شستشو راه اندازی کرده و با مشاهده کردن تخلیه نشدن ممکن است پمپ تخلیه خراب شده باشد که بهتر است اقدام برای تعمیرات و یا تعویض این قطعه را آغاز کرده، البته گاهی هم می تواند انسداد مسیر تخلیه باعث بروز مشکل شده باشد.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی
علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی
 • اشکال در قطعه ی لولای درب دستگاه ماشین لباسشویی

دلیل باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی دلیلی بر خراب بودن لولای دستگاه ماشین لباسشویی شما می تواند باشد.

قسمت درب دستگاه از یک قسمت لولا و زبانه درست شده که ممکن است در اثر طولانی مدت استفاده کردن از ماشین لباسشویی و عمر طولانی آن این قطعه ی لولا دچار زنگ زدگی و خرابی شده باشد، در این زمان بهتر است عمل تعمیر و یا تعویض این قطعه صورت بگیرد واین مشکل پیش آمده را رفع نمود.

 • ایراد پیدا کردن قفل  و باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی

قفل حرارتی هم یکی دیگر از قطعات مهم و بسیار حساس در ماشین لباسشویی شما می باشد، از عملکرد های این قفل حرارتی باز کردن درب دستگاه ماشین لباسشویی شما بعد از پایان یافتن کار شستشو در فاصله ی زمانی 2 دقیقه، وقتی که این قطعه خراب باشد این دستور صادر نمی گردد و شما با قفل درب روبرو می شوید.

برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید بهتر است دراین مواقع دستگاه ماشین لباسشویی خود را چند دقیقه خاموش کنید تا قفل خنک بشود و بتواند عمل کند و درب دستگاه لباسشویی شما باز بشود.

خراب شدن قفل دلیلی برای گیر کردن درب ماشین لباسشویی

این را می دانید که این قسمت از دستگاه ماشین لباسشویی دارای قفل و میکروسوئیچ می باشد، این قطعه موظف به بسته نگه داشتن درب در زمان اجرای برنامه هاست.

در صورتی که احتمال دارد این قطعه ساده به نظر بیاید ولی در زمان خراب شدنش مشکلاتی را به وجود می آورد، باید برای برطرف کردن این ایراد زبانه ی قفل تعویض و یا قطعه ی میکروسوئیچ تعویض بشود.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی
علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی
 • علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی شکسته شدن دستگیره درب

اگر دستگاه ماشین لباسشویی شما دستگیره اش شکسته شده باشد و نتوانید قفل درب را باز کنید، در این زمان نباید با اشیاء خارجی اقدام به باز کردن درب دستگاه ماشین لباسشویی بکنید.

 • علت دیگر باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی اکتیو شدن قفل کودک

فعال شدن قفل کودک در برنامه ی ماشین لباسشویی یکی از مواردی است که بسیار رایج می باشد و این اتفاق بسیار می افتد که افراد با این مشکل مواجه هستند.

یکی دیگر از علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی می تواند قفل کودک باشد، وجود این قفل برای امنیت بیشتر و دست زدن کودکان به دستگاه ماشین لباسشویی خواهد بود.

در این مواقع که با این مشکل روبرو می شوید می توانید برای رفع مورد پیش آمده برنامه ی قفل کودک را خاموش کنید تا دستگاه لباسشویی کارش را به انتها برساند.

 • علت دیگر ایراد پیدا کردن سوئیچ فشار در دستگاه ماشین لباسشویی

در زمانی که این قطعه ی سوئیچ فشار در دستگاه ماشین لباسشویی دچار ایراد می شود و یا سیستم فشار انسدادی وجود داشته باشد، ممکن است که به درستی از پمپ آب خارج نشود و در این موقع درب ماشین لباسشویی گیر می کند.

در بعضی از مدل های دستگاه ماشین لباسشویی باید فشار سوئیچ ریست بشود در غیر این صورت قفل درب دستگاه ماشین لباسشویی باز نخواهد کرد.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی مرتبط با گرم شدن بیش از حد

در بعضی از اوقات گرمای بیش از حد باعث می شود که مدارهای موجود دردستگاه ماشین لباسشویی کارایی خود را از دست بدهد و با ایراد روبرو بشود و احتمال دارد که دستگاه در حالت عادی کار بکند ولی درب دستگاه باز نشود.

در زمان هایی که از دستگاه ماشین لباسشویی خود زیاد استفاده می کنید ممکن است این اتفاق را مشاهده کنید که بهتر است دمای درب ماشین لباسشویی خود را توجه داشته باشید.

بهتر است این دمای درب را بررسی کنید و اگر شاهده گرمای بیش از حد درب شدید اقدام به استفاده ی مجدد از دستگاه ماشین لباسشویی نکنید.

برای رفع این ایراد می توانید به دستگاه لباسشویی خود زمان بدهید تا دستگاه خنک بشود و از مداوم و پشت سر هم استفاده کردن دستگاه لباسشویی اکیداً خودداری کنید.

بهتر است در هر زمانی که مطمئن به تشخیص درست در مورد ایرادهای پیش آمده در دستگاه لباسشویی خود ندارید  برای برطرف آن با تعمیرکاران مشورت کنید.

تشخیص درست عیب و ایرادهای دستگاه های ماشین لباسشویی می تواند نکته ایی بسیار مهم تلقی بشود و در صورت تشخیص اشتباه ممکن است که به قطعات دیگر آسیب وارد بشود.

 • علت دیگر باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی گیر کردن لباس در بین درب و محفظه

یکی دیگر ازاین دلایل گیر کردن لباس ها در بین درب و محفظه ی ماشین لباسشویی می باشد که شما با پر کردن دستگاه بیش از حد مجاز و فشار زیاد به آن و درست قرار ندادن لباس ها در داخل دستگاه ماشین لباسشویی احتمال دارد که در این قسمت گیر کند که کمی با توجه و دقت می توان رفع عیب کرد.

قرار دادن حجم زیاد لباس در داخل لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

این آگاهی را داشته باشید که هرگز بیش از حد مجاز لباس را داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید به غیر این که فشار زیادی را به موتور و دیگ دستگاه وارد می کنید احتمال دارد که به درب فشار وارد بشود.

حجم بیش از حد لباس ها باعث شده که پس از پایان یافتن برنامه ی شستشوی دستگاه ماشین لباسشویی درب دستگاه باز نشود که برای رفع این ایراد پیش آمده می توانید از ضامن دستی دستگاه برای باز کردن دستگاه کمک بگیرید.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی
علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی
 • گیره و یا قلاب قفل درب ماشین لباسشویی دیگر علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

سیستم ایمنی برای باز نشدن قفل درب ماشین لباسشویی به گیره ی درب مجهز می باشد که موظف به در گیر شدن با سیستم قفل است.

وقتی که قطعه ی قلاب درب دستگاه ماشین لباسشویی صدمه می بیند، احتمال فعال نمودن قفل وجود نخواهد داشت و ممکن است که درب دستگاه باز نشود.

جنس این قفل درب از یک پلاستیک سخت درست شده است که ممکن است در اثر استفاده کردن دچار شکستگی بشود و به دلیل متصل شدن به یک یا دو پیچ به راحتی قابل تعویض خواهد بود و در صورت مشاهده کردن آسیب وارده به این قسمت می توانید اقدام به تعویض کنید.

 • باز کردن درب در حالت اضطراری در دستگاه ماشین لباسشویی

گاهی اتفاق افتاده که در زمان کار کردن دستگاه ماشین لباسشویی به موردی برخورد کرده ایی که می خواهید درب را باز کنید که این کار را می توانید با وجود ضامن که برای باز کردن های اضطراری قرار داده اند این کار را انجام بدهید.

که معمولاً جایگاهش در کنار درپوش فیلتر تخلیه دستگاه ماشین لباسشویی قرار دارد و در زمانی که قصد این کار را دارید باید دستگاه ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید برای جلوگیری از پیش آمدن حوادث بهتر است نکات ایمنی را به طور دقیق اجرا و رعایت کنید تا با مشکلی در آینده روبرو نشوید.

به دلیل پیشرفت های بسیاری که در ساختار و عملکرد دستگاه های ماشین های لباسشویی وجود داشته، برای انجام تعمیراتشان هم باید از افراد متخصص و ماهر کمک گرفته بشود.

البته خطاهای مرتبط به آب دستگاه ماشین لباسشویی هم می تواند در باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی دخالت داشته باشد.

چشمک زدن صفحه ی نمایش و خراب شدن دکمه ی باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی هم از دلایل مرتبط به باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی شما می تواند باشد.

هزینه تعمیر درب ماشین لباسشویی

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی به مواردی نظیر نوع خرابی درب، علت خرابی، برند دستگاه و… بستگی دارد، اگرچه کلیه هزینه ها در مجموعه دکتر آچار مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملا منصفانه می باشد.

برای رفع همه ی این موارد بیان شده می توانید از کارشناسان حرفه ایی دکتر آچار کمک بگیرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 7
 1. مهران پناهی 2 سال قبل

  شادکام و سلامت باشید

 2. پرویز اخوان 2 سال قبل

  میخوایم برای جهیزیه لوازم خانگی بخریم بین برندهای جی پلاس و اسنوا و پاکشوما موندیم

 3. محمود یوسفی 2 سال قبل

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 4. هادی ملکی 1 سال قبل

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 5. نادر سالاری 1 سال قبل

  بابا ایولا دارید طرف اومده میگه تمام قطعات باید عوض بشه و 2 تومان فاکتور قطعه داده همکار شما اومد گفت قطعات قابل تعمیر هست و با 650 تومان همرو درست کرد و از روز اولش هم بهتر کار میکنه

 6. عباسعلی جلالی 1 سال قبل

  سرچ کردم تعمیر لوازم خانگی و به سایت شما رسیدم با چند تا شرکت دیگه تماس گرفتم فقط میخواستن پول بگیرن اما شما منصفانه حساب کردید

 7. جواد شریفی 1 سال قبل

  بازم درمورد این موضع مطلب بزارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید