آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی


آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی توسط خود شما

ماشین لباسشویی با شستن لباس های کثیف، زندگی را امروزه راحت تر کرده است، در بعضی از ساختمان ها سیم ارت ماشین لباسشویی ها از طریق پریز برق به ارت ساختمان ارتباط دارد، ولی اگر در ساختمان از چاه ارت خبری نیست احتمالاً در زمان شستن ظرف بدون دستکش متوجه یک برق گرفتگی خفیف می شوید، برای جلوگیری از این مشکل باید در زمانیکه از لباسشویی استفاده نمی کنید آن را از برق در بیاورید با آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی همراه باشید و اگر به تعمیر ماشین لباسشویی در محل نیاز دارید با تکنسین های فنی دکتر آچار تماس بگیرید.

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی
آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

نکاتی در مورد آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

اگر زمانی بعد از شستشوی لباس های خود، لکه های نارنجی را روی لباس ها مشاهده کردید و یا اینکه در محفظه ی لباسشویی متوجه جمع شدن آب نارنجی رنگ شده اید، هر چه زودتر لباسشویی خود را بررسی کنید که ببینید کدام قسمت از ماشین لباسشویی شما دچار زنگ زدگی شده است.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

هرگز وسایل سنگین را روی لباسشویی قرار ندهید، وقتی که وسایل سنگین را روی لباسشویی قرار دهید فشار زیادی را متحمل می شود و باعث شده که در زمان کار کردن و یا کار نکردن ماشین لباسشویی به آن آسیب برسانید و شاید هم در زمان کار کردن ماشین لباسشویی وسایل سنگین از روی آن بر روی زمین پرت شود.

بزرگترین اشتباه دیگر این است که بار اضافی را به داخل ماشین لباسشویی وارد نکنید، ماشین لباسشویی برای اینکه بتواند کارش را به خوبی انجام دهد نیاز به فضای کافی برای چرخیدن و همچنین شستشوی لباس دارد، اگر بیش از حد استاندارد لباس به داخل ماشین لباسشویی بریزید در اثر گذشت زمان باعث کاهش عمر دستگاه و خرابی ماشین لباسشویی می شود.

وقتی که در انتهای فضای مواد شوینده ی ماشین لباسشویی بعد از مدتی جرم بگیرد و لایه ای به دیواره ی آن می چسبد، در بعضی از لباسشویی ها این محفظه قابل در آوردن می  باشد، برای شستن این جرم ها از مسواک و یک شوینده استفاده کنید.

آموزش مصرف مواد شوینده در ماشین لباسشویی

برای مصرف مواد شوینده بهتر است به راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید و ببینید چه مقدار شوینده برای ماشین لباسشویی شما مناسب است، اگر کف زیادی وجود داشته باشد، احتمال دارد با چرخه ی شستشو ممکن است به طور کامل تمیز نشود.

با استفاده از پارچه ی مرطوب و آب داغ مخزن نرم کننده ی ماشین لباسشویی را تمیز کنید احتمال دارد که مایع نرم کننده در مخزن جمع شده باشد، اگر از نرم کننده ی لباس استفاده می کنید ابتدا آن را با آب رقیق کنید که بهتر به داخل لباسشویی وارد شود.

با دقت درب ماشین لباسشویی را ببندید، زیرا بسیار حساس هستند و باید به آرامی باز و بسته بشود، ممکن است در اثر فشار زیاد لولای آن شکسته بشود.

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی
آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

همیشه بعد از شستن لباس ها به مدت نیم ساعت در ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا داخل ماشین خشک شود و زنگ نزند، و همچنین باعث رشد قارچ ها و میکروب ها در ماشین لباسشویی می شود، در ضمن تولید بو کرده و آلودگی را بعداً به لباس های بعدی که در داخل ماشین ریخته شود انتقال داد و ایجاد بیماری می کند.

فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز نگه دارید، به خصوص فیلتر تخلیه، بعد از گذشت زمان مو و پارچه های ریز ممکن است که در آنجا گیر کرده باشد، با انجام این کار عملکرد ماشین لباسشویی بهتر می شود.

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی

برخی از افراد با ایجاد کوچک ترین ایراد و نقصان در کارکرد ماشین لباسشویی سریع با متخصص تعمیر ماشین لباسشویی تماس گرفته البته کار درستی است ولی گاهی با کمی دقت و توجه می توان مشکلات سطحی را برطرف کرد.

میکروسوئیچ قفل درب را چگونه عیب یابی کنید؟

ایراد قفل درب، با عمل نکردن تایمر ماشین لباسشویی ارتباط مستقیم دارد، چون زمانی که درب دستگاه به طور کامل بسته نشود تایمر فعال نمی شود، بسته بودن درب دستگاه ماشین لباسشویی شما از وظایف میکروسوئیچ می باشد، زمانی که درب کاملاً بسته شده است ولی تایمر کار نمی کند باید برق رسانی میکروسوئیچ به تایمر را چک کرد.

اگر برق در داخل میکروسوئیچ باشد و تایمر عمل نکند، ایراد از میکروسوئیچ دستگاه ماشین لباسشویی شما می باشد و باید تعمیر شود، گاهی برق در میکروسوئیچ جریان ندارد، مشکل در سوپاپ درب می باشد.

روش باز کردن میکروسوئیچ درب

برای باز کردن میکروسویچ دستیگره در را به سمت خود بکشید تا لاستیک از دور خود خارج شود، با باز شدن درب لباسشویی لبه بیرونی لاستیک دور درب، قسمت داخلی آبکش استیل و محلی که اهرم ضامن در آن قرار گرفته قابل مشاهده اند، فنر بیرونی دور درب لباسشویی را به کمک پیچ گوشتی بیرون بکشید تا لبه لاستیک از درب جدا شود، بعد لاستیک درب را به آرامی جدا کنید، پس از جدا شدن لاستیک دور درب میتوانید میکروسوئیچ را ببینید، پیچ های میکروسوئیچ را باز کرده و آن را از قسمت پشتی لباسشویی خارج کنید.

تایمر و موتور تایمر

وظیفه ی تایمر ماشین لباسشویی همه ی عملکردهای دستگاه شماست، مدل های مختلف  تایمر دارای مکانیسم داخلی پیچیده ای هست، و سیم های زیادی به تایمر متصل می باشد، که داخل تایمر شفت وجود دارد که این شفت با چرخش و غیر فعال کردن کلیدهای مخصوص عملکرد موتور و پمپ و شیر برقی را تحت کنترل دارد.

عمل چرخش شفت به واسطه ی یک موتور تایمر انجام داده می شود، زمانی که ماشین لباسشویی روشن می شود تایمر موتور با یک سرعت مشخصی به چرخش شروع کرده، خود این موتور هم به وسیله تایمر کنترل می شود، تایمر ممکن است در اثر گذشت زمان خراب شود، عیب یابی و تعمیر تایمر بدون تخصص تقریباً غیر ممکن است، اگر حس کردین کار نکردن دستگاه ماشین لباسشویی از تایمر مشکلش می باشد حتماً با یک متخصص تماس بگیرید تا ایراد دستگاه ماشین لباسشویی شما را برطرف کند.

آموزش باز کردن تایمر ماشین لباسشویی

برای باز کردن تایمر ماشین لباسشویی به کمک پیچ گوشتی چارسو پیچ نگهدارنده تایمر را از بدنه باز کنید، پیچ نگهدارنده تایمر را باز کنید، تایمر را قبل از باز شدن با یک دست بگیرید و سپس پیچ را باز کنید، تایمر را از دستگاه جدا کنید، تایمر لباسشویی به جای فیش های ورودی و خروجی دارای فیبر چابی و فیش های مخصوص اتصالات است، از یک کیت تغییر سرعت بر روی تایمر برای تغییر سرعت موتورهای اونیورسال استفاده می شود

ضروری است بدانید که تایمر لباسشویی از قطعات مهم و اصلی لباسشویی است که تعمیر آن نیاز به تخصص دارد، ضمن این که تعویض این قطعه باید توسط متخصص در نمایندگی های معتبر انجام شود تا از قطعات فابریک همان برند استفاده شود.

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی
آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه

در انتهای کار ماشین لباسشویی از مخزن پمپ تخلیه در پایان کار ماشین لباسشویی آب کثیف تخلیه می شود و اگر پمپ تخلیه خراب باشد لباسشویی متوجه مخزن خالی نمی شود و تایمر آن به مرحله ی بعدی نمی رود، اگر دستگاه ماشین لباسشویی شما در انتهای شستشو و یا آب کشی متوقف شود عملکرد پمپ تخلیه را بررسی کنید، در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی اگر این شرایط پیش بیاید دستگاه خطا را نشان می دهد.

چرا باید از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

برای اینکه بتوانید ماشین لباسشویی خود را به بهترین شکل تمیز و خالی از هرگونه کثیفی نمود، استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی می باشد، زمانی که به تمیزی و جرمگیری ماشین لباسشویی اهمیت بدهیم با توجه به گرانی این دستگاه پر کاربرد می توان مطمئن شد که این دستگاه از حداکثر توان خود برای شستشو استفاده کرده و مشکلی پیش نخواهد آمد، با استفاده از پودر جرم گیر به کارایی کلی ماشین لباسشویی بسیار کمک خواهید کرد.

امیدواریم مطلب آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در تمام برندها روی لینک روبرو کلیک کنید : https://drachar.com/washing-machine-repair

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 16
 1. عبدالحسین خلیلی 2 سال قبل

  خدا خیرتون بده تعمیرات عالی انجام شد

 2. شهرام بهمنی 2 سال قبل

  قیمت و همه چیش عالیه واقعا

 3. روح الله ملک 2 سال قبل

  خیلی‌ خیلی خیلی خیلی خیلی خوب و عالیه

 4. سعید خانی 2 سال قبل

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 5. محمدرضا نهاوندی 2 سال قبل

  متن جامع و کاملی بود کلی از مشکلات را متوجه شدم

 6. بهنام مجد 2 سال قبل

  نمیدونم این مارکی که دارم قابل تعمیر هست یا نه تماس میگیرم ببینم چی میشه

 7. مسعود انتظامی 1 سال قبل

  قیمت مشاورتون چقدره؟

 8. ابوالفضل بهبهانی 1 سال قبل

  خدا بگم چکارتون کته انقدر کارتون خوب بود به هر کی میرسم میگم تعمیرات داشتید بدید به دکتر آچار خخخخ

 9. علی رضا مرادخانی 1 سال قبل

  عرض سلام و خسته نباشید به دلیل خدمات خوب و بی نظیرتون

 10. حبیب الله بردبار 1 سال قبل

  خدا پدر و مادرتونو بیامرزه پیرمون در اومده بود تکنسین تو نیم ساعت درستش کرد

 11. محسن 1 سال قبل

  عالی هستید

 12. جوادیان 1 سال قبل

  حرف نداره کارتون

 13. مکرومی 1 سال قبل

  سلام چند تا تماس گرفتم قیمت های بالا و پرت میدادن، قیمت شما انصافا مناسب تر بود اولش به کارتون شک کردیم ولی الان راضیم از کارتون واقعا کادر خوب و کاردستی دارید

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   عرض ادب ممنون از شما، خوشحالیم که رضایت داشتید

 14. سامان تاجیک 5 ماه قبل

  سلام شیربرقی لباسشویی دوومون خراب شده چطوری باید بازش کنم برای تعویض؟

  1. دکتر آچار 5 ماه قبل

   عرض ادب و احترام برای تعویض ماشین لباسشویی دوو کافیه خار مخصوص دستگاه را که به بدنه لباسشویی محکم شده است را با استفاده از پیچ گوشتی باز کرده و شیبرقی را به سمت چپ بپرخانید، در این زمان شیر را به عقب بکشید تا از شیارها خارج شود، با این کار شیر برقی به راحتی خارج می شود، به کمک انبردست بست روی شیر را از جا پودری جدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید