آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی


آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی توسط خود شما

ماشین لباسشویی با شستن لباس های کثیف، زندگی را امروزه راحت تر کرده است، در بعضی از ساختمان ها سیم ارت ماشین لباسشویی ها از طریق پریز برق به ارت ساختمان ارتباط دارد، ولی اگر در ساختمان از چاه ارت خبری نیست احتمالاً در زمان شستن ظرف بدون دستکش متوجه یک برق گرفتگی خفیف می شوید، برای جلوگیری از این مشکل باید در زمانیکه از لباسشویی استفاده نمی کنید آن را از برق در بیاورید با آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی همراه باشید و اگر به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز دارید با تکنسین های فنی دکتر آچار تماس بگیرید.

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

نکاتی در مورد آموزش تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

اگر زمانی بعد از شستشوی لباس های خود، لکه های نارنجی را روی لباس ها مشاهده کردید و یا اینکه در محفظه ی لباسشویی متوجه جمع شدن آب نارنجی رنگ شده اید، هر چه زودتر لباسشویی خود را بررسی کنید که ببینید کدام قسمت از ماشین لباسشویی شما دچار زنگ زدگی شده است.

هرگز وسایل سنگین را روی لباسشویی قرار ندهید، وقتی که وسایل سنگین را روی لباسشویی قرار دهید فشار زیادی را متحمل می شود و باعث شده که در زمان کار کردن و یا کار نکردن ماشین لباسشویی به آن آسیب برسانید و شاید هم در زمان کار کردن ماشین لباسشویی وسایل سنگین از روی آن بر روی زمین پرت شود.

بزرگترین اشتباه دیگر این است که بار اضافی را به داخل ماشین لباسشویی وارد نکنید، ماشین لباسشویی برای اینکه بتواند کارش را به خوبی انجام دهد نیاز به فضای کافی برای چرخیدن و همچنین شستشوی لباس دارد، اگر بیش از حد استاندارد لباس به داخل ماشین لباسشویی بریزید در اثر گذشت زمان باعث کاهش عمر دستگاه و خرابی ماشین لباسشویی می شود.

وقتی که در انتهای فضای مواد شوینده ی ماشین لباسشویی بعد از مدتی جرم بگیرد و لایه ای به دیواره ی آن می چسبد، در بعضی از لباسشویی ها این محفظه قابل در آوردن می  باشد، برای شستن این جرم ها از مسواک و یک شوینده استفاده کنید.

آموزش مصرف مواد شوینده در ماشین لباسشویی

برای مصرف مواد شوینده بهتر است به راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید و ببینید چه مقدار شوینده برای ماشین لباسشویی شما مناسب است، اگر کف زیادی وجود داشته باشد، احتمال دارد با چرخه ی شستشو ممکن است به طور کامل تمیز نشود.

با استفاده از پارچه ی مرطوب و آب داغ مخزن نرم کننده ی ماشین لباسشویی را تمیز کنید احتمال دارد که مایع نرم کننده در مخزن جمع شده باشد، اگر از نرم کننده ی لباس استفاده می کنید ابتدا آن را با آب رقیق کنید که بهتر به داخل لباسشویی وارد شود.

با دقت درب ماشین لباسشویی را ببندید، زیرا بسیار حساس هستند و باید به آرامی باز و بسته بشود، ممکن است در اثر فشار زیاد لولای آن شکسته بشود.

همیشه بعد از شستن لباس ها به مدت نیم ساعت در ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا داخل ماشین خشک شود و زنگ نزند، و همچنین باعث رشد قارچ ها و میکروب ها در ماشین لباسشویی می شود، در ضمن تولید بو کرده و آلودگی را بعداً به لباس های بعدی که در داخل ماشین ریخته شود انتقال داد و ایجاد بیماری می کند.

فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز نگه دارید، به خصوص فیلتر تخلیه، بعد از گذشت زمان مو و پارچه های ریز ممکن است که در آنجا گیر کرده باشد، با انجام این کار عملکرد ماشین لباسشویی بهتر می شود.

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی

برخی از افراد با ایجاد کوچک ترین ایراد و نقصان در کارکرد ماشین لباسشویی سریع با متخصص تعمیر ماشین لباسشویی تماس گرفته البته کار درستی است ولی گاهی با کمی دقت و توجه می توان مشکلات سطحی را برطرف کرد.

میکروسوئیچ قفل درب را چگونه عیب یابی کنید؟

ایراد قفل درب، با عمل نکردن تایمر ماشین لباسشویی ارتباط مستقیم دارد، چون زمانی که درب دستگاه به طور کامل بسته نشود تایمر فعال نمی شود، بسته بودن درب دستگاه ماشین لباسشویی شما از وظایف میکروسوئیچ می باشد، زمانی که درب کاملاً بسته شده است ولی تایمر کار نمی کند باید برق رسانی میکروسوئیچ به تایمر را چک کرد.

اگر برق در داخل میکروسوئیچ باشد و تایمر عمل نکند، ایراد از میکروسوئیچ دستگاه ماشین لباسشویی شما می باشد و باید تعمیر شود، گاهی برق در میکروسوئیچ جریان ندارد، مشکل در سوپاپ درب می باشد.

تایمر وموتور تایمر

وظیفه ی تایمر ماشین لباسشویی همه ی عملکردهای دستگاه شماست، مدل های مختلف  تایمر دارای مکانیسم داخلی پیچیده ای هست، و سیم های زیادی به تایمر متصل می باشد، که داخل تایمر شفت وجود دارد که این شفت با چرخش و غیر فعال کردن کلیدهای مخصوص عملکرد موتور و پمپ و شیر برقی را تحت کنترل دارد.

عمل چرخش شفت به واسطه ی یک موتور تایمر انجام داده می شود، زمانی که ماشین لباسشویی روشن می شود تایمر موتور با یک سرعت مشخصی به چرخش شروع کرده، خود این موتور هم به وسیله تایمر کنترل می شود، تایمر ممکن است در اثر گذشت زمان خراب شود، عیب یابی و تعمیر تایمر بدون تخصص تقریباً غیر ممکن است، اگر حس کردین کار نکردن دستگاه ماشین لباسشویی از تایمر مشکلش می باشد حتماً با یک متخصص تماس بگیرید تا ایراد دستگاه ماشین لباسشویی شما را برطرف کند.

پمپ تخلیه

در انتهای کار ماشین لباسشویی از مخزن پمپ تخلیه در پایان کار ماشین لباسشویی آب کثیف تخلیه می شود و اگر پمپ تخلیه خراب باشد لباسشویی متوجه مخزن خالی نمی شود و تایمر آن به مرحله ی بعدی نمی رود، اگر دستگاه ماشین لباسشویی شما در انتهای شستشو و یا آب کشی متوقف شود عملکرد پمپ تخلیه را بررسی کنید، در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی اگر این شرایط پیش بیاید دستگاه خطا را نشان می دهد.

چرا باید از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

برای اینکه بتوانید ماشین لباسشویی خود را به بهترین شکل تمیز و خالی از هرگونه کثیفی نمود، استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی می باشد، زمانی که به تمیزی و جرمگیری ماشین لباسشویی اهمیت بدهیم با توجه به گرانی این دستگاه پر کاربرد می توان مطمئن شد که این دستگاه از حداکثر توان خود برای شستشو استفاده کرده و مشکلی پیش نخواهد آمد، با استفاده از پودر جرم گیر به کارایی کلی ماشین لباسشویی بسیار کمک خواهید کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *