علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش


هر زمان که دستگاه ماشین لباسشویی شما نیازمند انجام تعمیرات لباسشویی خواهد بود بهتر است که از افراد آموزش دیده و با تجربه کمک گرفته بشود تا در آینده ی نزدیک با مشکلات جدید تری روبرو نشوید. در مقاله علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش شما را با علتهای مختلف آشنا می کنیم.

یکی از مواردی که ممکن است شما در حین کار با دستگاه ماشین لباسشویی خود با آن روبرو بشوید وجود ایراد جمع شدن آب داخل دستگاه  ماشین لباسشویی خاموش می باشد.

پیدایش چنین ایرادی می تواند بنا به دلایلی متعدد بروز نماید و باید اقداماتی را در جهت رفع آن انجام بدهید.

دستگاه ماشین لباسشویی از آن جایی که باعث صرفه جویی در وقت و انرژی خواهد بود برای شستشوی لباس بسیار مناسب است و به همین دلیل  باید نکات ایمنی و فنی را به خوبی رعایت کرد تا باعث طول عمر مفید دستگاه و بالا رفتن راندمان کار این محصول بشوید.

در برخی از موارد نمایان شدن این ایراد می تواند به خاطر فرسوده شدن دستگاه باشد و طول عمر قطعات به پایان رسیده است که در عملکردش تاثیر گذار خواهد بود.

در زمانی که شاهد جمع شدن آب در داخل ماشین لباسشویی خاموش هستید باید بررسی بشود که این آب تمیز است یا کثیف؟

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش
علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش چیست؟

می توان به طور خلاصه بیان کرد که بروز این مشکل می تواند به خاطرشیر برقی که معیوب شده باشد، خراب شدن سنسور فشار آب ماشین لباسشویی، خراب شدن برد الکترونیکی در دستگاه ماشین لباسشویی و یا فیلتر ماشین لباسشویی که با تجمع آشغال به درستی عمل نکرده و در نتیجه آب در داخل آن جمع می شود.

بررسی کردن لاستیک سر اهرم فنر موجود در دستگاه، سوراخ لاستیک های دیواره ی دیگ یا دیافراگم هم می تواند علت تجمع آب باشد.

تجمع آب تمیز در داخل ماشین لباسشویی

اگر تجمع آب در ماشین لباسشویی تمیز است، این نشان می دهد که دریچه ورودی ماشین لباسشویی شکسته است و باعث تجمع آب می شود.

حتی زمانی که ماشین لباسشویی خالی است و شما برنامه ی شستشو را انتخاب نکرده اید، ممکن است این اتفاق بیفتد.

در اصل قطعه ای به نام شیر الکترونیکی وظیفه این کار را بر عهده دارد که به طور طبیعی از ورود آب تمیز و تجمع آب داخل ماشین لباسشویی سامسونگ جلوگیری می کند، ولی در صورت بروز مشکل، آب به صورت خودکار در داخل دیگ ماشین ماشین لباسشویی جمع می گردد.

عملکرد آن این گونه می باشد که این قطعه  یک شیر مغناطیسی است که ورود آب را کنترل می کند، با انتخاب برنامه ی شستشو و آبکشی باز می شود و آب وارد دیگ می شود.

زمانی که آب به حد لازم رسید به شیر فرمان داده می شود تا جریان آب را متوقف کند و از ورود آب جلوگیری بشود.

در دستورالعمل تعویض شیر در ماشین لباسشویی باید بیان کنیم که ابتدا باید ماشین لباسشویی را برق جدا کرد سپس شیر ورودی لوله ها را بسته و شیلنگ را از ماشین جدا کرده، در مرحله ی بعدی باید پنل بالایی ماشین لباسشویی را بردارید.

با برداشتن این قسمت، شیرهای برقی نمایان می شوند دو شیر برقی یکی برای آب سرد و دیگری برای آب گرم وجود دارد.

این شیرها به ترتیب در رنگ های آبی و قرمز نشان داده شده اند، ابتدا اتصالات برق و لوله های متصل به شیر برقی را جدا کرده، شیر را از بدنه جدا کرده، شیر جدید را نصب کرده و اتصالات را دوباره در جایگاه خودش قرار می دهید.

امیدواریم با انجام این مراحل مشکل جمع آوری آب داخل ماشین لباسشویی شما برطرف بشود در غیر این صورت به سراغ دکتر آچار بروید.

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش
علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

خراب شدن سنسور هیدرو

قطعه ی هیدرو در ماشین لباسشویی  موظف به تعیین میزان سطح آب داخل دیگ ماشین لباسشویی می باشد که هیدرو سنسور می نامند.

یکی از دلایلی که آب در داخل ماشین لباسشویی خاموش جمع می شود معیوب شدن این قطعه  است، در مواقعی که این قطعه خراب بشود به طور ناگهانی آب در داخل دستگاه جمع خواهد شد.

خراب شدن برد الکترونیکی لباسشویی

همان طور که می دانید قطعه ی برد الکترونیکی بر تمامی قطعات و برنامه های شستن دستگاه ماشین لباسشویی دخیل است.

قطعه ی برد الکترونیکی با فرستادن جریان الکتریکی به قطعات می تواند عملیات شستشو را به اجرا در بیاورد که یکی از اوامر مهم این قطعه می تواند قطع و وصل کردن آب در حین شستشو و آبکشی باشد.

اگر این قطعه نتواند به درستی پیام را ارسال کند و یا اینکه در زمان های نامتناسب این فرمان را صادر بکند در نهایت باعث باز شدن شیر برقی شده و آب داخل دیگ تجمع حاصل خواهد کرد.

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش
علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

تجمع آب کثیف در داخل دیگ ماشین لباسشویی

مورد دیگر این است که آب جمع شده در ماشین لباسشویی کثیف است، این ممکن است به دلیل ظاهر شدن ایراد در انجام عمل  تخلیه ماشین لباسشویی باشد.

به احتمال قوی شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی مسدود شده و آب داخل ماشین لباسشویی جمع می شود.

اما احتمال دیگری برای این مشکل وجود دارد به لوله های تخلیه مربوط می باشد که باید دارای شیب متناسبی باشد تا در هنگام تخلیه  برگشت وجود نداشته باشد.

گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی

یکی از عوام تجمع آب در ماشین لباسشویی خاموش گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی است، زمانی که با تجمع آم در لباسشویی خاموش مواجه می شوید بهتر است فیلتر را چک کنید تا با پاک کردن کثیفی ها و آشغال ها مانع از عملکرد درست ماشین لباسشویی نشویم، در صورت مسدود شدن و گرفتگی فیلتر می توانید با تعویض و یا تمیز کردن آن این مشکل را رفع کنید.

گیر کردن اشیاء در قطعات ماشین لباسشویی

در برخی از موارد باقی ماندن وسایل مانند سکه، دکمه و … در لباسشویی داخل لباس ها می تواند دردسر بزرگی برای شما به وجود بیاورد، چرا که ممکن است این اشیاء یا لباسشویی آسیب وارد کند برای مثال در پرئانه پمپ ماشین لباسشویی گیر کند و باعث مسدود شدن می شود.

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش
علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

برطرف کردن علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

اکنون که متوجه شدید که چه دلایلی در ایجاد این مشکل نقش دارد بهتر است که با روش های رفع آن هم آشنا بشوید.

اگر بروز این مشکل تجمع آب به طور دائم اتفاق افتاده است باید شیر آب گرم و سرد دستگاه را ببندید زیرا ممکن است که قطعه ی شیر برقی از کار افتاده باشد و نیازمند تعویض و یا تعمیرات باشد.

پس از تخلیه ی آب با یک تعمیر کار حرفه ایی تماس حاص کنید تا با حضور به موقع در محل عمل تعمیرات و رفع عیب را اجرا کنند.

نکته ی نهایی

دستگاه ماشین لباسشویی شما با هر مدل و پیشرفت تکنولوژی باز هم در حین کار کردن با آن احتمال دارد دچار مشکلاتی و اختلال در برنامه های اجرایی آن بشود که می توانید با اطمینان از تعمیرکاران ماهر دکتر آچار کمک بگیرید تا راه حل برطرف کردن عیوب پیش آمده برای دستگاه ماشین لباسشویی شما را برطرف نمایند. 

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. اسماعیل فراهانی 1 سال قبل

    هزینه مشاورتون چنده؟

  2. اسماعیل حیاتی 11 ماه قبل

    از مشتریان همیشگی شما هستم واقعا بی نظیرید

  3. اصغر دهقانی 8 ماه قبل

    دست مریزاد میگم بهتون ایول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید