چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم


در مبحث چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟ تمامی دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی و راه های بازکردن درب ماشین لباسشویی قفل دار را بررسی کرده و با مطالعه این متن در مورد باز کردن ماشین لباسشویی مشکل شما را حل می کند، در غیر این صورت، به کمک حرفه ای نیاز دارید. توصیهٔ ما برای عیب یابی صحیح، زود و مقرون به صرفه با کارشناسان مربوطه دکتر آچار ارتباط برقرار کنید.

چطوری می توان درب ماشین لباسشویی اسنوا، ال جی، بوش، سامسونگ و یا هر برندی که ماشین لباسشویی شماست را باز کنید؟ یکی از مواردی که افراد دوست ندارد با آن دست و پنجه نرم کند، گیرکردن و باز نشدن درب ماشین لباسشویی است هر زمان که با چنین ایرادی مواجه گشتید می توانید به کارشناسان متبحر تعمیرات لباسشویی دکتر آچار مراجعه کنید.

چرا قفل درب ماشین لباسشویی باز نمیشود علت چیست؟

اگر شاهد قفل شدن ماشین لباسشویی هستید باید بدانید علت این مواردی است که بیان می شود:

 • هنگامی که خروجی آب کثیف ماشین لباسشویی مسدود می شود، فرآیند تخلیه آب به آرامی انجام می شود و تا وقتی که تمام آب تخلیه نشده، ممکن است درب ماشین لباسشویی در هر برندی که باشد وهم چنین سایر مدل ها باز نشود در زمان تولید این مدل ها به گونه ای طراحی شده است که درب ماشین لباسشویی باید پس از شستشو و تخلیه کامل آب از ماشین لباسشویی باز شود.
 • علت بعدی قفل شدن درب دستگاه این است که دستگیره درب ماشین لباسشویی شکسته است بیشتر کارهایی که برای درآوردن و گذاشتن انواع لباس ها به داخل ماشین لباسشویی انجام می شود توسط دستگیره درب ماشین لباسشویی انجام می شود که از طریق آن درب به راحتی باز و بسته می شود.

در مواقعی که تنظیمات تایمر ماشین را برای شروع عملیات شستشو تنظیم می کنید و محرک میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی قفل درب ماشین لباسشویی را فعال می کند و اجازه نمی دهد درب ماشین لباسشویی باز شود تا زمانی که برنامه شستشو تمام شود.

اگر دستگیره درب ماشین لباسشویی آسیب دیده باشد یا دستگیره درب ماشین لباسشویی به درستی در حین شستشو قفل نشود ممکن است آب داخل ماشین لباسشویی به بیرون از ماشین هدایت شود یا اصلاً فرآیند شستشو انجام نشود.

 • چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم
  چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

  فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی از عوامل دیگر می باشد امکان دارد که قفل کودک را روی ماشین لباسشویی فعال کرده باشید و به خاطر ندارید که آن را غیرفعال کنیددر گام اول چک بشود که کدام برنامه ها باعث بسته شدن درب ماشین لباسشویی شما شده است و بعد وارد مرحله غیر فعال کردن قفل بشوید.

 • فعال کردن قفل حرارتی ماشین لباسشویی عملکرد اصلی قفل حرارتی ماشین لباسشویی آزاد کردن درب ماشین لباسشویی پس از اتمام چرخه شستشو است علت این امر جلوگیری از آسیب رساندن به انتشار گرما استبنابراین حتی زمانی که قفل درب ماشین لباسشویی خاموش است، درب ماشین لباسشویی به سرعت باز نمی شود به همین منظور با این ترفند می توانید ماشین لباسشویی را به مدت زمان 5 دقیقه خاموش کرده تا قفل حرارتی خنک شود و وارد عمل بشود بعد درب دستگاه بازمی شود.

گاهی اوقات قفل حرارتی باقی می ماند و درب ماشین لباسشویی امکان دارد که بعد ازگذشت 5 دقیقه باز نمی شود.

 • لباس ها بین درب ماشین لباسشویی و محفظه گیر می کنند احتمال دارد که دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی در هر برندی گیرکردن لباس ها بین درب ماشین لباسشویی و مخزن باشد، لباس های کوچک همانند جوراب سبب بروز چنین ایرادی می شود. قبل از راه اندازی ماشین لباسشویی و اجرای برنامه های شستشو، راهکار درست این است که درب ماشین لباسشویی را چک کنید تا لباس ها بین محفظه های آن گیر نکنند.
 • مورد آخر این که بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی لباس در داخلش قرار می دهید عادت بعضی ازافراد این است که یکباره در ماشین لباسشویی لباس می گذارند و ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت مورد نظر خود بارگیری کند خوب هست که لباس ها را بشویید، توجه داشته باشید که لباس های همرنگ و هم جنس با هم شسته شوند و دقت کنید که بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار ندهید.

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟

راه کار صحیح این است که با غیرفعال کردن قفل کودک در برندهای مختلف با هم اختلاف دارند، در این صورت باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه کرده که البته راه دیگری هم قابل اجرا ست می توانید با جستجوی آنلاین نام و مدل ماشین لباسشویی قفل درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید.

در صورتی که درب ماشین لباسشویی ال جی شما قفل شده و باز نمی شود دلیل قفل بودن درب ماشین لباسشویی ال جی همان طور که گفتیم امکان دارد که فعال بودن قفل کودک است، در این زمان کد خطای CL را روی صفحه ماشین لباسشویی آشکار خواهد شد.

در صورتی که دلیل قفل شدن ماشین لباسشویی سامسونگ بنا به همین علت باشد، با علامت قرمز رنگی شبیه به صورت کودک مواجه خواهید شد در این صورت باید قفل کودک را غیرفعال کنید تا درب ماشین لباسشویی سامسونگ باز شود مکانیسم باز شدن ماشین لباسشویی برندهای دیگر نیز مشابه این موارد است گاهی در برخی از موارد با هم اختلاف دارند.

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم
چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

به چه علت درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود؟

اکنون که همهٔ عوامل قفل شدن درب لباسشویی را چک شده، خوب است نکتهٔ مقابل این موضوع را هم مشاهده کنید و بدانید یعنی درب ماشین لباسشویی قفل نیست.

ارتباط این ایراد به مکانیسم قفل یا رها کردن درب است و ممکن است برای هر ماشینی که بیش از 3 سال از آن استفاده می‌کند، رخ دهد در چنین مواردی امکان دارد با وضعیت زیر روبرو شوید.

امکان دارد که وقتی درب ماشین لباسشویی را می بندید صدای تق را بشنوید ولیکن قفلی در ماشین انجام نشده و روشن نمی شود.

 زمان بسته شدن درب هیچ صدایی ندارد.

ماشین را وارد چرخه شستشو کرده و روشن می کنید ولیکن وقتی برگشتید متوجه باز بودن درب دستگاه شدید در حالی که دستگاه در حال کار است برای رفع این ایراد می توانید اقدام به تعویض قفل کنید.

در کل هر زمان که با چنین ایرادی مواجه شوید احتمال دارد که دلایل متعددی پشت این قضیه باشد که بهتر است دستگاه توسط متخصصین مورد باز بینی قرار بگیرد تا اقدامات لازم در این زمینه صورت بگیرد.

 نتیجه گیری

گاهی اوقات ممکن است که شما با قفل شدن درب ماشین لباسشویی روبرو بشوید که باید از راه کار درست استفاده کرد برای همین احتمالاً ملزم به حضور یک متخصص بوده که کسی جز متخصصین دکتر آچار نخواهد بود که در اسرع وقت یاری کنندهٔ شما خواهند بود.

در برخی از موارد ممکن است با داشتن این اطلاعات توانید این مشکل را حل کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. قاسم شریفی 3 هفته قبل

  دلیل اینکه ماشین لباسشویی لباس هارو تمیز نمیشوره چیه؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید همکارانمون راهنماییتون میکنن

 2. جواد سبزواری 2 هفته قبل

  واقعا حرفه ای و کار درستین

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   تشکر از لطف تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید