راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ

راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ


ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از برندهای معتبر موجود در بازارهاست، یک کالای بسیار با کیفیت و مرغوب می باشد و اگر افراد مصرف کننده سعی کنند در امر نگه داری و مراقبت از آن توجه داشته باشند کمتر نیازمند به تعمیر کاران خواهند شد. در مطلب راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ شما را با عملکرد این کلید آشنا می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

در هنگام انجام تعمیرات دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ اینکه افراد تعمیر کار حرفه ایی را پیدا کنید و بتوانند عیب دستگاه را به درستی تشخیص دهند بسیار مهم و ضروری می باشد زیرا با یک اشتباه احتمال دارد خسارت بزرگی را به دستگاه شما وارد نماید و شما را متحمل هزینه پرداختی بسیار بالایی بکند.

یکی از موارد مشکل زا  که بسیاری از کاربران دستگاه  ماشین لباسشویی سامسونگ به دنبال راه  کاری  برای رفع آن هستند، آیکون قفل ماشین لباسشویی سامسونگ است.

به طور معمول زمانی که این علامت بر روی ماشین لباسشویی نمایش داده می شود ابتدا به دنبال علت آن می گردیم زیرا با علت یابی می توان مشکل را تشخیص داد.

اگر برای مدت زمان طولانی است  که از ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده می کنید، ممکن است بارها با مشکل قفل شدن درب دستگاه ماشین لباسشویی و علائم آن بر روی صفحه ی نمایش گر روبرو  شده باشید.

اگر دستگاه شما مجهز به سیستم صفحه ی نمایش هوشمند است، باید خطای DE را بدانید یا این که در برخی از مدل ها با نشان دادن آیکون قفل روی صفحه هشدار، متوجه قفل شدن درب ماشین لباسشویی شوید.

راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ
راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ

قفل درب دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از گزینه هایی که در دنیای امروزی ماشین های لباسشویی وجود دارد، قفل درب ماشین لباسشویی است. این خصوصیت برای جلوگیری از ریختن آب داخل ماشین به بیرون در حین کارکرد دستگاه ماشین لباسشویی با سرعت بالا در حین شستشو طراحی شده است.

علامت قفلی که در ماشین لباسشویی سامسونگ بر روی صفحه ی نمایش مشاهده می کنید یا می توان گفت دکمه میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی یا مشهور به نام دیگری به نام  قفل درب دستگاه ماشین لباسشویی نیز بسیار تاثیر گذار در عملکرد دستگاه ماشین لباسشویی دارد.

در صورت خرابی و معیوب شدن آن مشکلی به وجود می آید، ابتدا قطعه ی برد در دستگاه ماشین لباسشویی آسیب می بیند، نقص فنی پیدا می کند و سپس در هنگام شستشو مشکلاتی ایجاد می کند.

که ممکن است عملکرد دستگاه ماشین لباسشویی را مختل می کند و از ماشین به درستی استفاده نشود  و عملکرد صحیحی را نخواهد داشت.

قطعه ی میکروسوئیچ در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ یا علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ، زمانی که ماشین لباسشویی شروع به کار می کند.

این گزینه به صورت خودکار فعال می شود و از ریختن آب به داخل ماشین لباسشویی تا زمان اتمام کار ماشین لباسشویی جلوگیری میکند، تا زمانی که دستگاه ماشین لباسشویی شما خاموش نشود غیرفعال نمی شود.

پس از خاموش شدن دستگاه، چند دقیقه بعد قفل غیرفعال می شود و لباس های داخل ماشین لباسشویی قابل دسترس خواهد بود، وقتی دکمه ی میکرو سوئیچ یا نماد قفل دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ آسیب ببیند.

ممکن است درب ماشین لباسشویی شما به درستی قفل نشود یا در انتهای کار دستگاه ماشین لباسشویی، درب به درستی باز نشود، در مواقعی که چنین مشکلی را شاهد هستید، لازم است دکمه  ی میکروسوئیچ تعویض شود و تا زمانی که این عملکرد در دستگاه شما تعمیر نشود.

نمی توانید از دستگاه ماشین لباسشویی استفاده کنید، زیرا یک گزینه بسیار مهم و کاربردی آسیب دیده است.

راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ
راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایلی نمایش قفل درب روی دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

گاهی ممکن است بنا به دلایلی این علات قفل بر روی دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ شما هویدا گردد که در اینجا هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.

1- زمانی که خود شما قفل کودک را روشن کرده اید.

وقتی  قفل کودک را روشن می کنید کاملاً طبیعی است که وقتی قفل کودک فعال می شود، نماد قفل روی صفحه دستگاه نمایش داده می شود.

برای اطلاع از نحوه ی فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ، باید به دفترچه راهنمای محصول خود رجوع  کنید.

زیرا ممکن است این دکمه در مدل های مختلف دستگاه ماشین لباسشویی کمی متفاوت باشد، اما به طور کلی برای فعال و غیرفعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ می توانید یکی از روش های زیر را انجام دهید.

 روش اول این است که  دکمه های مثبت و منفی را همزمان فشار داده و به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

 روش دوم این است که دکمه چرخش / آبکشی و دکمه دما را همزمان به مدت 3 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

روش سوم این است که  دکمه چرخش و دکمه دما را به طور همزمان به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید. هم چنین توجه داشته باشید که قفل فعال کودک نیز ممکن است به صورت CL یا CHILD LOCK نمایش داده شود.

2- معیوب شدن قطعه ی برد الکترونیکی دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات احتمال دارد که قفل کودک را روشن نکرده اید و آیکون قفل به اشتباه روی صفحه نشان داده  می شود.

در این مواقع حتی هنگام لغو قفل کودک، علامت قفل از بین نخواهد رفت، با وجود این نشانه احتمال دارد که مشخص کننده ی صدمه دیدن قطعه ی برد در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ شما باشد.

 اگر قطعه ی برد آسیب دیده باشد به طور اشتباه دستور قفل می دهد، در این مورد، باید قطعه ی برد را بررسی کنید.

در یک برد، هر آی سی کار خاصی را انجام می دهد، بررسی برد کاری بسیار خاص و پیچیده است و چک کردن آن یا تعمیر قطعه ی برد باید توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ انجام شود، همچنین اگر برد به شدت آسیب دید، برد باید تعویض شود.

علاوه بر این، قفل کودک در ماشین لباسشویی مانند دکمه ها و سایر عملکردهای ماشین بر پایه کنترل قطعه ی برد  است. همچنین در صورت آسیب دیدن برد ممکن است فرمان برق میکروسوئیچ درب را به اشتباه صادر کند.

راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ
راهنمای علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ

3- آسیب دیدن قطعه ی  میکرو سوئیچ درب

معیوب شدن این قطعه یکی دیگر از دلایل نمایش قفل صفحه بر روی صفحه ی نمایش گر دستگاه ماشین لباسشویی خواهد بود، قطعه ی میکروسوئیچ در واقع با قفل درب مرتبط  می باشد.

اگر این قسمت آسیب ببیند، درب قفل می شود و باز نمی شود، در این زمان بهتر است که قطعه ی  میکروسوئیچ مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت خرابی این قطعه تعویض شود.

در صورت خرابی میکرو سوئیچ باید در اسرع وقت اقدامات لازم انجام شود، زیرا اهمیت ندادن به این موضوع، ممکن است باعث از کار افتادن یا سوختن قطعه ی برد دستگاه شود.

هم چنین در صورت خرابی قطعه ی میکرو سوئیچ ممکن است دستگاه به طور کل روشن نشود و یا درب دستگاه اصلاً باز نشود.

 در صورت معیوب شدن قطعه ی میکروسوئیچ درب، احتمال نمایش این کد خطای DE بر روی صفحه ی نمایش می باشد.

نکته ی ایمنی در حین کار کردن با دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ این است که بهتره قفل کودک را فعال کرده، البته در برخی از مدل های پیشرفته ی دستگاه های ماشین لباسشویی بعد از شروع به کار دستگاه به طور خودکار این کار را انجام داده است کخه مجهز بودن به این نوع قابلیت می تواند بسیار مهم و با ارزش باشد.

نتیجه گیری

چگونگی استفاده از دستگاه ماشین لباسشویی و هم چنین انجام دادن به موقع سرویس های دوره ایی که معمولاً هر 6 ماه و یا یک سال انجام می شود، می تواند در افزایش طول عمر مفید  این دستگاه  موثر واقع بشود.

با کادر با تجربه و افراد دوره دیده و ماهر دکتر آچار اصلاٌ نگران خراب شدن دستگاه ماشین لباسشویی خود نباشید با حضور به موقع خود در محل در ابتدا دستگاه را به درستی عیب یابی نموده و بعد از تشخیص درست اقدام به تعمیرات کرده و در صورت انجام نشدن تعمیرات هر قطعه ایی که نیاز به تعویض داشته باشد اقدام به تعویض آن می نمایند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. یدالله گنجی 1 سال قبل

  تعمیر هود در تهران چقدره؟ آیا حتما به تکنسین نیاز داره بر طرف کردن مشکل هود؟

 2. موسی رسولی 11 ماه قبل

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 3. اصغر شیرازی 8 ماه قبل

  واقعا حرفه ای و کار درستین

 4. هانیه رضایی فرد 2 ماه قبل

  سلام مطلب جامع و مفیدی بود ممنون از گردآورنده

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام ممنون از توجه شما دوست عزیز، موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید