باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی


همه چیز برای کودکان جالب و سرگرم کننده است، حتی گذاشتن لباس ها در داخل دستگاه ماشین لباسشویی، ولی این سوال را مطرح می شود باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی چگونه است؟

گاهی اوقات حرکت لباس در داخل دستگاه ماشین لباسشویی برای برخی از کودکان جذاب و سرگرم کننده به نظر می آید و به دلیل این که کودکان بسیار کنجکاو هستند احتمال دارد که در هنگام شستشو به سمت ماشین لباسشویی رفته و آن را تماشا کنند یا با فشار دادن دکمه سعی کنند ماجرا را بفهمند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

اگر توسط کودکان دکمه ایی فشرده بشود و یا این که باعث آویزان شدن به دستگاه و یا توقف برنامه ی دستگاه ماشین لباسشویی بشود و به همین دلیل در تمامی ماشین لباسشویی ها قابلیتی به نام قفل کودک در آن وجود دارد که از بروز اتفاقات ناخوشایند برای کودکان در هنگام ایستادن در مقابل لباسشویی پیشگیری می کند.

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی
باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

قفل کودک در دستگاه ماشین لباسشویی موظف به انجام چه کاری است؟

قفل کودک یکی از ویژگی هایی است که در تمامی ماشین های لباسشویی جدید و برخی از ماشین های لباسشویی قدیمی وجود دارد که از کارکردن سایر دکمه ها و کلیدها در حین کار جلوگیری می کند، اگرچه با وجود تمام کلیدها، دکمه پاور فعال است و می توان از آن استفاده کرد.

وقتی دستگاه ماشین لباسشویی کار می کند، توجه کودک را به خود جلب خواهد کرد، با این تفاوت که اگر به سمت آن برود و دکمه ها را فشار دهد و شروع به بازی کند و کنجکاو شود، هیچ کدام از دکمه ها کار نمی کند، زیرا قفل کودک از قبل فعال شده است.

این گزینه بسیار هوشمند و کاربردی است و می تواند تاثیر بسزایی در مصرف برق داشته باشد، زمانی که مرتباً سفارش تغییر نمی کند.

از یک جهت دیگر  برای دستگاه ماشین لباسشویی و کودک شما مشکلی پیش نخواهد آمد، دستگاه ماشین  لباسشویی در برندهای متفاوت نیز چنین گزینه ای را در اختیار مشتریان خود قرار داد.

توجه داشته باشید که قفل کودک ماشین لباسشویی هم در حین کار و هم در پایان چرخش و شستشو فعال می ماند، بنابراین می توانید آن را غیرفعال کنید.

طریقه ی باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی  چگونه می باشد؟

در زمانی که دستگاه ماشین لباسشویی ال جی شما دارای درب ورودی آن که از قسمت جلو  است، یک دکمه قفل کودک برای آن وجود دارد، با فشردن این دکمه می توانید قفل کودک دستگاه ماشین لباسشویی خود را در سه تا پنج ثانیه فعال و غیر فعال کنید.

 ماشین لباسشویی های جدید ال جی دارای دیگ هوشمند هستند، دکمه ی پیش شستشو یا قفل کودک را برای سه تا پنج ثانیه فشار دهید، در این صورت می توانید قفل کودک را فعال و غیر فعال کنید.

در مدل های قدیمی دستگاه ماشین لباسشویی ال جی، دکمه ی قفل کودک موجود نیست، برای فعال و غیرفعال کردن قفل کودک در این مدل‌ها می‌توان دکمه‌های temp و option را به‌ طور هم زمان به مدت سه تا پنج ثانیه نگه داشت.

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی
باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

نحوه ی باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه می باشد؟

یک روش عادی برای فعال کردن و غیر فعال کردن قفل کودک در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ را می تواند وجود داشته باشد.

در این روش برای باز کردن قفل کودک باید دکمه های دما و شستشو یا چرخش را به طور هم زمان به مدت سه ثانیه فشار دهید.

در این روش برای باز کردن قفل کودک باید دکمه های – و + را هم زمان به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

در این روش برای باز کردن قفل کودک باید دکمه های دما و چرخش را هم زمان به مدت سه ثانیه نگه دارید.

با این سه مرحله ی ساده، قفل کودک را در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ خود فعال و غیر فعال می کنید.

توجه داشته باشید که برای فعال و غیرفعال کردن قفل کودک سامسونگ باید همان دکمه ها را مکرراً فشار دهید و از فشار دادن دکمه های دیگر اجتناب کنید و راه حل های دیگر را امتحان نکنید.

 در بیشتر مدل های دستگاه ماشین لباسشویی با این روش هایی  که بیان شد راه کار باز کردن و قفل کردن قفل کودک قابل اجرا می باشد و در غیر این صورت می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر با متخصصین در ارتباط باشید.

روش های متفاوت دیگری که باعث باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی شما خواهد شد؟

در برخی از مدل های دستگاه ماشین لباسشویی باید دکمه Start Transport را فشار دهید و آن را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید، پس از آن نماد یا کلمه کلید (CL) باید از روی صفحه پاک شود.

در برخی دیگر از مدل های دستگاه ماشین لباسشویی باید دکمه ی option و دکمه temp را به طور هم زمان فشار دهید.

در برخی دیگر از مدل های دستگاه ماشین لباسشویی باید دکمه های تایمر خشک کردن و تاخیر را به طور هم زمان فشار دهید.

در برخی دیگر از مدل های دستگاه ماشین لباسشویی باید دکمه های چرخش و خشک کردن را به طور هم زمان فشار دهید.

هنگامی که قفل کودک فعال می شود، یک پیام CL روی صفحه ماشین لباسشویی ظاهر می شود.

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی
باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

آیا نشانه ی قفل کودک فقط به خاطر فعال کردن قفل کودک نمایان می گردد؟

بازی کودک با دکمه های دستگاه باعث اختلال در عملکرد دستگاه نمی شود و خطری برای کودک ایجاد نمی کند، هم چنین تا زمانی که قفل کودک دستگاه ماشین لباسشویی فعال است.

حتی پس از خاموش شدن ماشین و پایان یافتن چرخه ی شستشو درب آن باز نمی شود، دلیل باز نشدن در این است که احتمال بازی کودک با لباس های شسته شده یا رفتن به داخل دیگ دستگاه ماشین لباسشویی را امکان پذیر نخواهد کرد.

همانند سایر تست‌هایی که در صورت بروز نقص در دستگاه ماشین لباسشویی مانند صدمه دیدن قطعه ی  تسمه دستگاه ماشین لباسشویی و سایر تجهیزات انجام می‌شود، فعال شدن یهویی قفل کودک نیز می تواند با علائم و نشانه‌هایی باشد.

اگر چه عملکرد قفل کودک ماشین لباسشویی، قفل کودک دستگاه ماشین لباسشویی ایندزیت، قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما و غیره تقریباً یکسان است اما مدل های مختلف ممکن است تفاوت های جزئی داشته باشند.

گاهی اوقات رفع ایرادات مربوط به قفل کودک نیاز به تماس با خدمات تعمیر قطعه ی برد در دستگاه ماشین لباسشویی شما دارد.

برای اطلاعات دقیق در مورد نحوه عملکرد قفل کودک ماشین لباسشویی در مدلی که خریداری کرده اید، حتماً به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

در این دفترچه های راهنما تابع نحوه فعال و غیرفعال کردن و از همه مهم تر نکاتی که باید رعایت کنید به طور جامع توضیح داده شده است.

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی
باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

در مواقعی که قفل کودک غیر فعال نخواهد شد چه باید کرد؟

گاهی اتفاق افتاده است که دستگاه ماشین لباسشویی شما با نگه داشتن دکمه هایش وارد مرحله ی قفل کودک نمی شود که بهتر است در این زمان با کارشناسان متبحری چون دکتر آچار ارتباط برقرار نمایید.

زیرا ممکن است که دستگاه ماشین لباسشویی شما با مشکلاتی فنی روبرو شده باشد و یا این که ایرادی در عملکرد صفحه ی کلید دستگاه ماشین لباسشویی به وجود آمده باشد.

 قفل کودک بعد از پایان چرخه ی شستشو هم فعال می ماند؟

هر زمان که چرخش دستگاه ماشین لباسشویی به پایان برسد قفل کودک به قوت خود باقی می ماند و هم چنان فعال می باشد.

تا وقتی که دکمه های لازم را فشار ندهید دستگاه ماشین لباسشویی شما در همان حالت قرار دارد و قفل کودک به عملکردش ادامه می دهد.

تعمیرگاه دکتر آچار

در صورتی که قفل درب ماشین لباسشویی تان دچار ایراد و خرابی شده و درب به خوبی بسته یا باز نمی شود می توانید تعمیرات دستگاه تان را به تکنسین های دکتر آچار بسپارید، تکنسین های فعال در مجموعه دکتر آچار افراد متخصص و مجربی هستند که تعمیرات لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی را در محل و منزل انجام می دهند، کلیه خدماتی که توسط این تکنسین ها انجام می شود دارای گارانتی 12 ماهه هستند و هزینه تعمیرات در این مجموعه مطابق با نرخ اتحادیه دریافت می شود.

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی
باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

تعمیر قفل درب بهتر است یا تعویض قفل درب؟

ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید که در صورت ایراد و خرابی قفل درب لباسشویی بهتر است قفل معیوب را تعمیر کنیم و یا بهتر است تعویض شود؟با توجه به افزایش قیمت ماشبن لباسشویی و قطعات اولویت تکنسین های مجموعه دکتر آچار تعمیر قطعات معیوب و آسیب دیده است.

در صورتی که تکنسین ها تشخیص دهند تعویض قطعات بهتر از تعمیرات آن ها است،با رضایت مشتری تعویض قطعات را انجام می دهند، کلیه قطعاتی که توسط تکنسین ها تعویض می شوند قطعات اصل و اورجینالی هستند که 12 ماه گارانتی دارند.

سخن پایانی

 با بیان کردن مطالب باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی شما را با روش باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی آشنا کرده ایم  و در برخی از موارد شما خودتان می توانید این کار را انجام بدهید.

ولی در برخی از موارد که شما با مشکلاتی در دستگاه ماشین لباسشویی روبرو می شوید می توانید از دکتر آچار کمک بگیرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. داوود مددی 11 ماه قبل

    کولر گازی مون امسال خراب شد با هزینه خیلی منصفانه اومدید برطرف کردید مشکل رو خدا برکت بده بهتون

  2. حمید رضوی 11 ماه قبل

    فکر نمیکردن هنوزم انصاف باشه، خدایی نصف قیمت همکارتون تعمیرکردید با کیفیت عالی

  3. ایمان بهاور 8 ماه قبل

    مطلبتون بسیار مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید