علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی


علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی چیست؟

لباسشویی از لوازم پر مصرف در هر خانه ای است و کمتر خانه ای را می توان پیدا کرد که از این وسیله استفاده نکنند، ماشین لباسیشویی در مصرف آب و زمان صرفه جویی کرده و به فرایند شستشوی لباس ها سرعت می بخشد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دور تند ماشین لباسشویی برای زمانی است که شستشو پایان یافته و نوبت به خشک کردن و آبگیری لباس می رسد در این مرحله موتور ماشین لباسشویی با حداکثر قدرت خود می چرخد تا آب داخل لباس ها توسط چرخش بالا، گرفته شود و لباس ها به درستی خشک و آبگیری شوند.

به همین علت اگر مشکلی برای دور تند دستگاه پیش بیاید آبگیری انجام نمی شود و لباس ها خیس خواهد ماند در ادامه به بررسی علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت.

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی
علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

دلایل و علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

 • وجود نوسان برق

از جمله عواملی که باعث عدم چرخش سریع ماشین لباسشویی می شود نوسانات برق می باشد، همچنین ممکن است نوسانات برق باعث ایجاد خرابی پریز و یا قطع جریان برق شود این عوامل باعث کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی می شود در این موارد حتما از یک برقکار ماهر کمک بخواهید و تعمیر لباسشویی را به سرعت انجام دهید.

 • توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی

همانطور که می دانید هر ماشین لباسشویی دارای ظرفیت خاصی می باشد که بر حسب کیلوگرم مشخص می شود و باید همیشه طوری لباس ها را در داخل دستگاه قرار داد که بعد از آبگیری و خیس شدن لباس ها به آن کیلوگرم مورد نظر برسد تا به دستگاه و موتور آن فشار وارد نشود.

در صورت توجه نکردن به این موضوع و قرار دادن بیش از حد لباس بعد از آبگیری وزن لباسهای خیس زیاد خواهد شد و موتور دستگاه نمی تواند با دور تند بچرخد.

علاوه بر عدم چرخش دیگ خساراتی به قطعات مختلف دستگاه نیز وارد خواهد شد پس حتما به مقدار لباس نسبت به ظرفیت دستگاه دقت و توجه نمایید زیرا توجه نکردن به این نکته ممکن است عملکرد خشک کردن لباس ها را مختل نماید.

 • تنظیم نکردن صحیح برنامه خشک کن ماشین لباسشویی

برخی از ماشین های لباسشویی دارای برنامه های شستشویی مختلفی هستند که به علت جنس لباس با دور تند کار آبگیری و خشک کن را انجام نمی دهد.

باید در انتخاب نوع شستشو دقت نمایید گاهی به خاطرانتخاب برنامه شستشو دیگ ماشین با دور تند کار نمی کند نه به خاطر ایراد در دستگاه.

 • ایجاد مشکل در پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی

وظیفه تخلیه آب در ماشین لباسشویی برعهده پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی است، پمپ تخلیه از طریق پمپاژ آب کثیف را به سمت شلنگ تخلیه هدایت می کند.

در برخی موارد ایراد از خود پمپ است و باید پمپ تخلیه تعویض شود و در برخی موارد براثر قرار گرفتن اشیا ریز و یا جمع شدن پرز لباس ها در اطراف پمپ کار تخلیه به درستی انجام نمی شود و به همین علت دور تند لباسشویی برای خشک کردن لباس ها شروع نخواهد شد.

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی
علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی
 • ایراد در هیدروستات یا شلنگ رابط هیدروستات

هیدروستات یکی از قطعات مهم لباسشویی است که وظیفه دارد تا آب درون دیگ ماشین و آب ورودی دستگاه ماشین لباسشویی را اندازه بگیرد، اگر این قطعه دچار عیبی شود، آب به خوبی اندازه گیری نمی شود و در صورتی که آب درون ماشین لباسشویی وجود داشته باشد، دستگاه به روی دور تند کار نخواهد کرد.

برای بررسی اینکه آیا علت کار نکردن دور تند ایراد در هیدوستات است و یا خیر باید شلنگ هیدروستات را از روی آن جدا کرد، در صورتی که پمپ تخلیه آب را آغاز کند و دستگاه با دور تند شروع به خشک کردن کند، به معنی خرابی هیدروستات است که باید تعویض آن انجام شود.

 • مسدود شدن و گرفتگی شلنگ تخلیه آب

اگر شیلنگ تخلیه دچار گرفتگی باشد یا راه تخلیه توسط شی ای مسدود شده باشد آب لباسشویی به صورت کامل تخلیه نخواهد شد، برای اینکه دستگاه بتواند آبگیری انجام دهد و به مرحله خشک کن برسد باید حتما آب دیگ ماشین لباسشویی تخلیه شود در صورت عدم تخلیه آب خشک کن فعالیت نمی کند در نتیجه باید برای برطرف کردن این مشکل انسداد شیلنگ را بر طرف کنید تا آب دستگاه تخلیه شود تا فرایند های شستشو به ترتیب انجام شود.

 • بوجود آمدن مشکل در برد ماشین لباسشویی

در صورت بروز مشکل در برد ماشین لباسشویی ممکن است مرحله خشک کن و دور تند با مشکل مواجه شود، برد هر دستگاه حکم مغز دستگاه را دارد و برد است که فرمان هر کاری را می دهد برد نیز مانند موتور دستگاه بسیار پر اهمیت بوده و حتما در زمان ایراد باید توسط یک تکنسین کاردان تعمیر و یا تعویض شود.

 • خرابی موتور ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی مشکل موتور دستگاه می باشد.

برای خشک کردن لباس ها در ماشین لباسشویی موتور ماشین لباسشویی باید با بالاترین سرعت خود بچرخد تا آب از لباس ها خارج شود.

اما ممکن است در صورت مشکلاتی که برای موتور ماشین لباسشویی پیش می آید از جمله داغ کردن موتور، وجود مشکل در سیم کشی و برق رسانی، فشار زیاد به موتور ماشین لباسشویی و… موتور دیگر نتواند دیگ را به سرعت بچرخاند.

در اینجا با برخی از علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی آشنا شدید، مطمئنا برای حل هر یک از این مشکلات باید از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

شما می توانید با یک تماس از شرکت دکتر آچار در خواست تکنسین نمایید، تکنسین های مرکز دکتر آچار برای برطرف کردن مشکلات ماشین لباسشویی به محل اعزام شده و ارائه خدمات را با گارانتی 12 ماهه انجام می دهند، هزینه تمامی خدماتی که توسط تکنسین های مرکز دکتر آچار انجام می شود م طابق با نرخ اتحادیه بوده و کاملا منصفانه می باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. رامین محمدی 2 سال قبل

  فکر نمیکردم بشه حضوری دستگاه را بیاریم برای تعمیر دیروز آوردم و همکارتون تعمیر کرد

 2. رامین کرمی 1 سال قبل

  خدا پدر و مادرتونو بیامرزه پیرمون در اومده بود تکنسین تو نیم ساعت درستش کرد

 3. علی بابایی 1 سال قبل

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 4. صادق جنتی 1 سال قبل

  آدرستون رو برای بنده ارسال میکنین؟

 5. امیرحسین سرمد 1 سال قبل

  خیلی خوشحالم که هستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید