آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ


ماشین لباسشویی از آن جمله دستگاه هایی هستند که به علت وصل بودنشان به برق و آب به طور همزمان دارای امنین بالایی هستند که درب آن ها در هنگام استفاده کردن و شستشو باز نشود و بعد از بسته شدن درب و قفل شدن دیگر دوباره باز نخواهد شد. در مقاله آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ شما را با این موضوع آشنا می کنیم.

دستگاه ماشین لباسشویی در برندهای متفاوتی در بازارها موجود است که برند سامسونگ هم یکی از این برندهاست.

در اینجا به نقد و بررسی و آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم.

یکی از مواردی که بسیار افراد مصرف کننده با آن روبرو می شوند باز نشدن درب ماشین لباسشویی است.

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

در چه مواقعی می توان درب ماشین لباسشویی را باز کرد؟

درب ماشین لباسشویی بعد از شروع به انجام فرایند شستشو با توجه به برنامه ها و دستوراتشکه بر روی صفحه کلید تنظیمات است و همچنین وجود سنسورهای موجود در اطراف درب بلافاصله قفل می شود و تا پایان عمل شستشو باز نخواهد شد.

در زمانی که عملیات شستشو پایان گرفته و تمامی آب های داخل دستگاه ماشین لباسشویی به طور کامل تخلیه شده است می توان درب را باز کرد.

بعد از انجام کامل عمل تخلیه به طور خودکار سنسورها های درب دستگاه ماشین لباسشویی باز می شود.

در این موقع است که با کشیدن درب می توان درب دستگاه ماشین لباسشویی را به راحتی باز کرد.

اطلاع داشته باشید که به هنگام باز کردن درب ماشین لباسشویی هرگز نباید با فشار درب را باز کرد زیرا احتمال دارد که هنوز برنامه ی شستشوی دستگاه ادامه داشته باشد.

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ در مواقعی که قفل شده است؟

موارد و عوامل متعددی در باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی موثر خواهد بود.

احتمال دارد که آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کاملاً تخلیه نشده باشد، که در این مواقع باید به دستگاه فرصت داد عملیات شستشو را تا انتها به درستی انجام بدهد و بعد از اتمام کار درب را باز کنید.

اگر باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ شما دلیل باز نشدن درب دستگاه به علت انجام نشدن عمل تخلیه باشد باید این موارد را انجام بدهید:

در مرحله ی ابتدایی باید دستگاه ماشین لباسشویی خود را از برق در آورده و در مرحله ی بعدی با باز کردن فیلتر پایین ماشین لباسشویی اجازه ی خروج آب را بدهید و بعد از انجام این مراحل درب دستگاه را باز نمایید.

بعد از این مراحل باید به تعمیرکاران مجاز تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ اطلاع رسانی کنید.

گاهی اتفاق افتاده است که قفل کودک دستگاه ماشین لباسشویی شما فعال بوده و در این زمان است که شما نمی توانید درب دستگاه ماشین لباسشویی را باز کنید و بعد از باز کردن قفل می توانید اقدام به باز کردن دستگاه کنید.

قفل کودک در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند نگرانی شما را در رابطه با بازی کردن کودکان با دکمه های دستگاه رفع نماید که دیگر برنامه ی دستگاه را در حین شستشو نتواند تغییر بدهد.

احتمال دارد که در برخی از موارد قفل درب دستگاه ماشین لباسشویی شما معیوب شده باشد که در این زمان درب باز نمی شود و به کمک ضامن قفل که در زیر درب قرار دارد می توانید اقدامات لازم در جهت باز کردن درب دستگاه انجام بدهید.

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از مواردی که درب دستگاه ماشین لباسشویی شمل باز نمی شود می تواند به علت معیوب شدن قطعه ی میکروسوئیچ درب باشد که برای برطرف کردن مشکل باید دستگاه ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده و به دستگاه زمان بدهید تا بعد از چند دقیقه درب دستگاه باز بشود.

در صورتی که قطعه ی میکروسوئیچ خراب شده است بهتر با کارشناسان متخصص دکتر آچار تماس حاصل کنید تا با حضور خود در محل اقدامات لازم در جهت تعمیرات و یا تعویض قطعه ی میکروسوئیچ را انجام بدهند.

گاهی ممکن است که لاستیک درب ماشین لباسشویی شما در اثر فرسودگی یا موارد دیگر پاره شده باشد و بین درب گیر کرده  و مانع باز شدن درب دستگاه ماشین لباسشویی شما شده است.

دلیل دیگر اینکه  احتمال دارد که سوئیچ فشار خراب شده باشد و نمی تواند به درستی وجود آب در درام را نشان بدهد و به همین دلیل است که قفل درب دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ شما باز نخواهد شد.

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

برای رفع این ایراد بهتر است که دستگاه ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده و از برق در بیاورید تا کاملاً خنک بشود و قفل بعد از خنک شدن باز بشود.

گیر کردن لباس دربین درب دستگاه ماشین لباسشویی علت دیگر بروز این مشکل خواهد بود،یکی از قفل شدن درب دستگاه ماشین لباسشویی می تواند به خاطر گیر کردن لباس در بین درب و مخزن باشد، لباس هایی مانند جوراب و… که کوچک هستند.

می توانند چنین مشکلی را نمایان کنند و قبل از روشن کردن لباسشویی و دادن برنامه ی شستشو بهتر است که درب دستگاه را بررسی کنید تا مانعی نباشد.

برخی از افراد مصرف کننده در حین انجام کار با دستگاه ماشین لباسشویی به ظرفیت دستگاه توجهی ندارند و لباس های بیش از ظرفیت دستگاه ست که بهتر است به این موضوع توجه بشود که همین مورد می تواند در ظاهر شدن این مشکل دخیل باشد.

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

چه دلایلی مانع از باز شدن درب دستگاه ماشین لباسشویی  می شود؟

موارد زیادی در باز نشدن درب دستگاه ماشین لباسشویی تاثیر گذار خواهد بود، مواردی چون:

پوسیدگی و آسیب لولای درب ماشین لباسشویی، شکسته شدن دستگیره ی درب دستگاه ماشین لباسشویی، معیوب شدن قطعه ی قفل حرارتی ماشین لباسشویی و گرم شدن بیش از حد فضای داخلی ماشین لباسشویی در باز نشدن درب دستگاه نقش دارد.

خرابی قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

همه ماشین های لباسشویی های سانمسونگ قفل یا میکروسوییچ دارند، وظیفه این قفل این است که زمانی که دستگاه در حال کار کردن است درب ماشین لباسشویی را کاملا بسته نگه دارد و از باز شدن درب جلوگیری کند، در صورتی که درب به صورت کامل بسته نشود ماشین لباسشویی روشن نمی شود و کار نمی کند، در بعضی از ماشین های لباسشویی ها زمانی که قفل خراب می شود ارور و کد خطا نمایش داده می شود.

آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

راه کار باز کردن ضامن دستی درب ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورتی که بعد از استفاده از ماشین لباسشویی درب دستگاه باز نشد و لباس ها داخل ماشین مانده بود، برای غیر فعال کردن آن می توانید از ضامن دستی استفاده کنید، ضامن دستی ماشین لباسشویی یا در بخش مواد شوینده و یا در زیر قفل قرار دارد، پس از اینکه ضامن را پیدا کردید می توانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید، اما باید بدانید که پس از باز کردن درب دستگاه با استفاده از ضامن باید قفل یا همان میکروسوییچ را تعویض کنید.

سخن آخر

گاهی ممکن است که در حین کار  کردن با دستگاه ماشین لباسشویی خود با مشکلاتی از جمله باز نشدن درب دستگاه روبرو بشوید در حالت عادی بعد از انجام فرایند شستشو درب دستگاه به آسانی باز می شود ولی در برخی از موارد احتمال دارد که با مشکل باز کردن درب روبرو بشوید.

در صورت نیازمند بودن به خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی می توانید در اسرع وقت با دکتر آچار ارتباط برقرار کنید و از خدمات این گروه با تجربه بهره ی کافی ببرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. حبیب عباسی 1 سال قبل

    بابا ایولا دارید طرف اومده میگه تمام قطعات باید عوض بشه و 2 تومان فاکتور قطعه داده همکار شما اومد گفت قطعات قابل تعمیر هست و با 650 تومان همرو درست کرد و از روز اولش هم بهتر کار میکنه

  2. مجید شریفیان 1 سال قبل

    عالی عالی خیلی خیلی عالی

  3. احمد کرمانی 1 سال قبل

    شما کانال تلگرام هم دارین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید