علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی


دستگاه ماشین ظرفشویی را می توان در تمام خانه های مدرن  امروزی پیدا کرد، این دستگاه جدید به شستن سریع ظروف کمک می کند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، قرص مواد شوینده را در جای مناسب قرار دهید، شیر آب را باز کنید و دستگاه را باز کنید و وقتی کارتان تمام شد، همه ظروف شما براق و تمیز می شوند. در مقاله علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی شما را با دلایل آن آشنا می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

 اما همیشه این طور نیست و گاهی شما می ببینید ظروف به خوبی تمیز نمی شوند و حتی ممکن است بقایایی از تمیز کردن قرص مواد شوینده را مشاهده کنید و از خود بپرسید مشکل این است که قرص مواد شوینده در ماشین ظرفشویی حل  نمی شود؟ ایراد کجاست؟

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی چیست؟

هر زمان که شما با این پدیده ی حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی روبرو می شوید باید بدانید که این پدیده می تواند دلایلی متعدد داشته باشد.

1- کیفیت قرص های شوینده ی ماشین ظرفشویی

بهتر است که در زمان استفاده از قرص هایی که دارای کیفیت بیشتر و مرغوب تر هستند مورد استفاده قرار بگیرند، البته شایان ذکر می باشد که در بازارها قرص های تقلبی هم موجود می باشد که باید در هنگام خرید به این امر توجه داشته باشید.

هرگز از قرص های بی کیفیت برای شستشوی ظروف استفاده نکنید.

2- احتمال معیوب شدن سنسور و کلید سوئیچ درب دستگاه ماشین ظرفشویی

عملکرد قطعه ی سوئیچ درب ماشین ظرفشویی به این گونه می باشد که دستگاه  ماشین ظرفشویی را کنترل می کند، بنابراین می توان تشخیص داد که یکی دیگر از دلایل مشکل پراکنده نشدن قرص های شوینده در ماشین ظرفشویی، معیوب بودن سوئیچ درب ماشین ظرفشویی است.

برای رفع  مشکل حل نشدن قرص شوینده در این شرایط می توانید کلید درب را با دستمال مرطوب خیس کنید تا سالم بودن آن بررسی شود، پس از خیس شدن کلید درب، آن را خشک کرده وبعد از انجام این کار دستگاه را  می توانید روشن کنید.

3- نبود دمای متناسب برای حل قرص ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل پراکنده نشدن و حل نشدن  قرص مواد شوینده در ماشین ظرفشویی، دمای پایین آب و گرم نبودن آن است، به طور کلی آب ماشین ظرفشویی باید دمای بالای 115 درجه فارنهایت باشد تا با ایراد حل  نشدن قرص مواد شوینده روبرو نشوید.

اگر دستگاه ماشین ظرفشویی تان مجهز به قطعه ی ترموستات یا دماسنج نیست، باید دمای آب را به صورت دستی با دماسنج بررسی کنید تا بتوانید مشخص کنید که علت مشکل باز نشدن قرص مواد شوینده در ماشین ظرفشویی، گرم نشدن آب کافی است.

در این زمان بروز مشکل در قطعه ی  ترموستات یا هیتر دستگاه ست که باید از کارشناسان متخصص تعمیرات ظرفشویی برای تعمیر یا تعویض آن کمک بخواهید.

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

4- درست عمل نکردن قطعه ی دیسپنسر دستگاه ماشین ظرفشویی

دستگاه ماشین ظرفشویی های مدرن بخشی دارند که باعث حل شدن  قرص های مواد شوینده در دستگاه ماشین ظرفشویی می شود، این قسمت که به نام دیسپنسر شهرت دارد با یک برنامه خاص دستور جداسازی قرص تمیز کننده را در شرایط خاص می دهد.

اگر قبل از رسیدن به این حالت عملیات شستشو متوقف شود، دستگاه نمی تواند عملکرد خود را انجام دهد و مشکل پراکنده نشدن و حل نشدن قرص های مواد شوینده در دستگاه ماشین ظرفشویی را ایجاد می کند،  در این مواقع برای این که بتوانید این ایراد را رفع کنید.

قرص های شوینده که در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی حل نمی شوند، ابتدا دکمه استارت را فشار دهید، در مرحله ی بعدی باید درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و دوباره ببندید و دوباره دکمه استارت را فشار دهید تا عملیات شستشو آغاز شود.

5- معیوب شدن درب جایگاه قرار گرفتن قرص ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است که شما با صدمه دیدن قطعه ی درب و مخزن جایگاه قرص ماشین ظرفشویی روبرو بشوید و باید سوئیچ این قسمت را هم بررسی کرده تا گیر نکرده باشد که بهتر است توسط کارشناسان مورد بررسی قراربگیرد.

6- قطع شدن عملیات شستشوی ظروف و خراب شدن دستگاه

برنامه های ماشین ظرفشویی به گونه ایی است که باید طبق آن تایم داده شده و مرحله بندی عملیات شستشو را انجام می دهد به همین منظور ممکن است که مانعی به وجود آمده باشد و قرص به طور کامل حل نشده باشد.

بهتر است که عملیات را یک بار کنسل کرده و درب دستگاه را باز کنید و ظروف را کمی جا به جا کرده  و با بسته کردن درب دستگاه ماشین ظرفشویی اجازه بدهید دستگاه دوباره عملیات را از سر بگیرد و قرص برای این بار به طور کامل حل خواهد شد.

7- ظروف کثیف را مطابق با برنامه و راهنمای دستگاه ماشینت ظرفشویی قرار بدهید.

اگر به چیدمان ظروف در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی توجهی نداشته باشید و به درستی قرار ندهید احتمال دارد که مانع از باز شدن درب جا ی قرص دستگاه بشود که این قرص نمی تواند به درستی حل بشود و عملیات را اجرا نماید.

8- باز بودن راه قرص و افتادن در داخل مخزن دستگاه ماشین ظرفشویی

باید دانست که یکی از دلایل اضافی مشکل پخش نشدن و حل نشدن قرص های شوینده در دستگاه ماشین ظرفشویی مسدود شدن راه ورودی و عدم ورود قرص های شوینده به مخزن ماشین ظرفشویی است.

همان طور که می دانید قرص های شوینده بی کیفیت دارای مقادیر زیادی ناخالصی هستند و این ناخالصی های ناشی از قرص های تقلبی باعث مسدود شدن دهانه ظرف می شود.

بنابراین برای پیشگیری و برطرف کردن این مشکل پخش نشدن قرص های شوینده در ماشین ظرفشویی از قرص های باکیفیت با برندهای معتبر استفاده کنید.

9- مسدود شدن درب جایگاه قرص دستگاه ماشین ظرفشویی

گاهی احتمال دارد که با چیدمان نامتناسب باعث کیپ و انسداد درب جایگاه قرص ماشین ظرفشویی بشوید که نتیجه ی آن حل نشدن قرص را به دنبال دارد زیرا همین اشیاء کوچک هم می توانند در مسدود شدن دخالت داشته باشند.

10- گیر کردن بازوان آب پاش  در دستگاه ماشین ظرفشویی

شکل دیگری که باعث حل نشدن قرص ها یا پودر شوینده ی ظروف می شود، بازوهای شستشو است که در هنگام کار دستگاه ماشین ظرفشویی در ظروف گیر می کنند.

بعد از این که ظروف را به طور کامل در سبد ماشین ظرفشویی قرار دادید، بازوهای دستگاه ماشین ظرفشویی را به آرامی با دست بچرخانید و مطمئن شوید که در حین شستن ظروف به آن ها گیر نخواهد کرد.

11- وجود اختلال در عملکرد شیر ورودی دستگاه ماشین ظرفشویی

اگردستگاه ماشین ظرفشویی شما بدون آب شروع به کار نماید قطعاً قرص حل نخواهد شد و بهتر است قبل از روشن کردن دستگاه از ورود آب و شیر ورودی اطمینان پیدا کنید، معیوب شدن شیر ورودی خودش یک مشکل می باشد.

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

12- استفاده ی بیش از حد مواد شوینده

در زمانی که شما از پودر ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف در دستگاه ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، مخزن مواد شوینده را با توجه به کثیف بودن ظروف و تعداد آنها پر کنید.

ریختن مقدار زیادی پودر شوینده در دستگاه باعث می شود که مقداری از پودر شوینده در محفظه مواد حل نشده باقی بماند، عموماً در محفظه ی مواد شوینده علامتی مناسب برای پرکردن یک یا دو سبد ماشین ظرفشویی وجود دارد که با توجه به آن می توانید از پودر شوینده استفاده کنید.

در مورد قرص ها، اگر از نصف حجم ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، می توانید قرص را نصف کنید و بقیه را در شستشوی بعدی استفاده کنید.

به طور خلاصه برای رفع این ایراد حل نشدن قرص های ماشین ظرفشویی باید به میزان دما توجه داشته باشید زیرا دمای شستشو بسیار با اهمیت است و اگر دما پایین باشد عملیات به درستی اجرا نخواهد شد.

حتماً به تاریخ انقضاء و فاسد بودن قرص های ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید، راه دیگر اینکه می توانید در نوع مواد شوینده ی خود تغییرات ایجاد کرده و از ژلو یا پودر مواد شوینده استفاده بکنید.

سخن آخر

بهتر است که قبل ازاین که با تعمیرکاران دکتر آچار ارتباط برقرار کنید، لازم است بدانید علت پراکنده نشدن مواد شوینده در ماشین ظرفشویی چیست و چگونه آن را برطرف کنید.

اما به یاد داشته باشید که این مقاله صرفا جهت اطلاع شما و کمک به دانستن شما در نظر گرفته شده است.

علت مشکل حل نشدن قرص دستگاه ماشین ظرفشویی توسط نصاب های حرفه ای دکتر آچار قابل حل خواهد بود از آنجایی که ماشین ظرفشویی یک دستگاه الکتریکی بسیار پیچیده است باید از تعمیرات ماهر برای بررسی آن استفاده کرد.

نصابان دکتر آچار از کارشناسان قابل اعتماد برای تعمیر همه انواع ماشین ظرفشویی می توانند مشکل حل نشدن قرص شوینده در ماشین ظرفشویی را خیلی سریع حل کنند.

امیدواریم که مقاله علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی برای شما مفید بوده باشد و بتوانید کاربردی ازش استفاده کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. یعقوب بیاتی 11 ماه قبل

    تعمیرات عالی انجام دادید ممنون از شما

  2. غلام فرد 11 ماه قبل

    ضمانت موسسه تون به چه صورت هست؟

  3. داوود جعفری 8 ماه قبل

    سلام عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید