رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی


رفع بوی بد ماشین ظرفشویی و راهکارهای رفع این بوی بد چیست؟

همان طور که می دانید دستگاه ماشین ظرفشویی در عصر جدید پر کاربردترین وسیله از لوازم آشپزخانه هاست.

هر زمان با مشکلی در مورد عملکرد دستگاه ماشین ظرفشویی روبرو شدید بهتر است با گروه متخصص تعمیرات ماشین ظرفشویی در محل دکتر آچار تماس بگیرید.

در مقاله رفع بوی بد ماشین ظرفشویی می خواهید در مورد مشکل بوی بد دستگاه ماشین ظرفشویی و راهکارهای برطرف کردن این ایراد صحبت کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با دکترآچار

این دستگاه ماشین ظرفشویی به دلیل مزایای بسیار توانسته در بین افراد مصرف کننده مورد استقبال قرار بگیرد ولی هر چه قدر هم این دستگاه پیشرفته باشد و با کیفیت، باز هم ممکن است با مشکلاتی نمایان بشود.

بعد از مدتی که استفاده های مکرر داشته باشید ولی سرویس های دوره ایی آن را سر وقت انجام ندهید احتمال دارد با اختلالاتی در عملکردش روبرو بشوید.

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی
رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

راهکار های رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

 • تمیز کردن قطعه ی فیلتر در دستگاه ماشین ظرفشویی

برای اینکه بتوانید بوی بد دستگاه ماشین ظرفشویی را برطرف کنید بهتر است که هر چند وقت یک بار قطعه ی فیلتر دستگاه را تمیز کنید.

به جرات می توان بیان کرد که مهم ترین مورد در ایجاد بوی بد، می تواند در این قسمت دستگاه ماشین ظرفشویی باشد.

زیرا در این قسمت باقی مانده ی مواد غذایی جمع خواهد شد و در طول زمان و گرما و رطوبت می تواند بوی بدی را تولید کند و این قطعه ی فیلتر در دستگاه ماشین ظرفشویی طوری طراحی شده که به راحتی می توان جدا کرد و هر چند وقت یکبار آن را تمیز کرد.

 • شستن قطعه ی واشر درب دستگاه ماشین ظرفشویی

قطعه ی واشر درب دستگاه ماشین ظرفشویی از جمله قطعاتی می باشد که در جذب لکه و چربی ها و میکروب ها بسیار فعال است.

چون این موارد را در درون خود جای می دهد بلافاصله به رسیدن رطوبت و گرما بوی بد را متوجه خواهید شد و بهتر است این قطعه را با آب گرم و مواد شوینده شست.

 • با استفاده از موادی چون سرکه بدنه ی دستگاه ماشین ظرفشویی را بشویید.

اگر با مشکل بوی بد دستگاه ماشین ظرفشویی هم روبرو نشده اید ولی بهتر است که هرز گاهی این کار را انجام بدهید، با وجود اینکه خود سرکه دارای بوی بد است ولی در مورد نابود کردن میکروب ها بسیار موثر واقع می شود.

 • بررسی و چک کردن شیلنگ تخلیه دستگاه ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مواردی که می تواند در تولید این بوی بد در دستگاه ماشین ظرفشویی موثر واقع بشود وجود شیلنگ تخلیه دستگاه ست.

اگر شیلنگ تخلیه با مشکل تا شدن روبرو بشود، این مشکل می تواند در ته نشین شدن رسوبات و مواد غذایی و چربی ها به وجود بیاید، بعد از مدتی می تواند بوی بدی را ایجاد بکند و بهتر است با مواد شوینده و اسفنج آن را تمیز کنید و از تا نشدن شیلنگ اطمینان پیدا کنید.

 • تمیز کردن قطعه ی بازوان آبپاش دردستگاه ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از قطعات در دستگاه ماشین ظرفشویی بازوان اسپر کننده ی آب در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی خواهد بود.

احتمال دارد که در حین شستشوی ظروف با چربی ها و مواد غذایی ظروف بسیار کثیف شده باشد و این آلودگی ها راه این بازوان را بسته باشد.

البته این مورد مسدودیت می تواند در پایین آوردن کیفیت شستشوی ظروف هم موثر واقع شده باشد که بهتر است بازوان را جدا کرده و پس از شستشوی تمیز، آن را در جایگاه خود قرار داد.

 • شتشوی درب و دیواره های دستگاه ماشین ظرفشویی

احتمال دارد ظروفی که درون دستگاه ماشین ظرفشویی قرار می دهید بسیار چرب باشد و با قرار دادن آنها در داخل دستگاه باعث بشود که دیواره های دستگاه هم چرب بشود و به آن بچسبد.

که بهتر است برای از بین بردن این چربی ها بعد از شستشوی ظروف تمامی دیواره ها را با آب گرم و مواد شوینده تمیز بشویید.

 • شستشوی کامل قطعات سبد های دستگاه ماشین ظرفشویی

احتمال دارد که وجود این بوی بد در دستگاه ماشین ظرفشویی به علت سبد های دستگاه ماشین ظرفشویی باشد، برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی می توانید سبد های دستگاه را خارج کرده و با آب و سرکه و مواد شوینده آن را به راحتی تمیز نمود.

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی
رفع بوی بد ماشین ظرفشویی
 • توجه به تاریخ مواد شوینده دستگاه ماشین ظرفشویی

بهتر است که در زمان استفاده کردن از مواد شوینده همیشه به تاریخ انقضاء آن توجه داشته باشید زیرا در اثر گذشت تاریخ انقضاء مواد شوینده، قدرت پاک کنندگی مواد شوینده بسیار کاسته خواهد شد.

که در این زمان ظروف به خوبی تمیز نخواهد شد و دستگاه ماشین ظرفشویی شما ممکن است که با بوی بد روبرو بشود که باید برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی اقدام نمایید.

فضای بیرونی دستگاه ماشین ظرفشویی

کثیف بودن قسمت بیرونی دستگاه ماشین ظرفشویی بسیار کم در به وجود آوردن بوی بد دستگاه ماشین ظرفشویی می تواند نقش داشته باشد.

تنها دلیل تمیزی فضای بیرونی دستگاه می تواند در داشتن ظاهری زیبا موثر واقع بشود، با یک دستمال نم دار به راحتی می توانید فضای بیرون دستگاه را تمیز کنید.

چند راهکار برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در دستگاه ماشین ظرفشویی

تمیز کردن قطعه ی فیلتر دستگاه ماشین ظرفشویی از مهم ترین موارد می تواند باشد، بهتر است قبل از قرار دادن ظروف در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی آن ها را آبکشی کرد و همچنین از کافی بودن فشار آب هم اطمینان پیدا کنید.

بعد از اتمام کار دستگاه ماشین ظرفشویی حتماً درون دستگاه را بررسی کرده تا مواد باقی مانده غذاها در داخل دستگاه باقی نمانده باشد و در صورت مشاهده کردن مواد غذایی باقی مانده سریعاً اقدام به تمیز کردن دستگاه بکنید.

یک توصیه:

شما می توانید به غیر از سرکه که می تواند در رفع بوی بد ماشین ظرفشویی تاثیر گذار باشد از مواد جوش شیرین هم استفاده کنید.

زیرا این مواد به دلیل داشتن خواص اسیدی می توانند باعث رفع بوی بد ماشین ظرفشویی شما بشود، شما می توانید با استفاده از مقدار کمی مواد جوش شیرین بر قسمت کف دستگاه ماشین ظرفشویی و بعد از این مرحله دستگاه ماشین ظرفشویی را در مدت زمان کم با گرم ترین آب و حرارت بالا روشن کنید.

تا دستگاه شروع به کار بکند، مواد جوش شیرین به دلیل داشتن خواص اسیدی بسیار بالا به راحتی می تواند این بوی بد دستگاه ماشین ظرفشویی شما را به طور کامل از بین ببرد.

هر 6 ماه یک بار بهتر است برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی از جرم گیر استفاده کرد.

البته قابل ذکر است که در بعضی از مواقع احتمال دارد مواردی برای دستگاه ماشین ظرفشویی شما پیش بیاید که از دست شما کاری بر نیاید و نیاز به کمک متخصصین حرفه ایی داشته باشد که در این مواقع بهتر است با آنها ارتباط برقرار کرده تا مشکل را رفع کنند.

دکتر آچار آماده ی ارائه ی هر گونه خدمات در زمینه ی نصب و خدمات دستگاه ماشین ظرفشویی هستند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 7
 1. محمدیان 2 سال قبل

  تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی میخواید فقط دکتر آچار به خدا ازشون راضی بودم گفتم به همه اینجا بگم به جای دیگه تعمیرات ندید که دستگاهتون و پولتون به باد میره

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 2 سال قبل

   نظر لطف شماست خیلی ممنون از شما

 2. عباسعلی رحیمی 2 سال قبل

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 3. محمدعلی باستانی 2 سال قبل

  ای کاش زودتر این متن را خونده بودم 4 ماهه دستگاه اذیتمون میکنه متنو دیدم مشکل را حل کردم

 4. مهران جنتی 1 سال قبل

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 5. روح الله ناصری 1 سال قبل

  تعمیرکار تو خونمونه و کارا داره خوب پیش میره گفتم تا تموم نشده تشکر کنم

 6. بهمن عباسی 1 سال قبل

  میخوایم برای جهیزیه لوازم خانگی بخریم بین برندهای جی پلاس و اسنوا و پاکشوما موندیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید