شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ


یکی از مواردی که احتمال دارد شما با آن روبرو بشوید کمبود گاز در دستگاه کولر گازی سامسونگ می باشد که با توجه به هشدارهایی که دستگاه به شما داده می توانید اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن شارژ گاز کولر گازی سامسونگ توسط تعمیرات کولرگازی دکتر آچار می باشد که با یک تماس شما در کمترین زمان ممکن در خدمت شما عزیزان هستند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

برترین و اساسی ترین راه ممکن برای بارگیری و انجام عملیات شارژ گاز دستگاه کولر گازی سامسونگ، روش شارژ گاز وزنی است، در این مدل انجام شارژ گاز مقدار گازی که باید در سیستم شارژ شود با توجه به کمک گرفتن از وزنه های مخصوص وزن شده می باشد و سپس گاز شارژ می شود.

برای نمونه، در صورتی که دستگاه کولر گازی برای کارکرد درست خود به نیم کیلوگرم گاز مبرد نیاز داشته باشد و محدوده فاصله لوله کشی پنل های داخلی و خارجی کولر گازی حدود 5 متر باشد.

مقدار نیم کیلوگرم گاز مبرد را با استفاده از ترازو وزن می کنند و به سیستم می توان وارد نمود، به هر حال در صورت زیاد شدن فاصله لوله کشی طبق یک استاندارد کلی، به ازای هر کنتور اضافی، مقدار گازی که باید اضافه شود تا راندمان کاری دستگاه کاهش نیابد، 20 گرم مشخص می شود.

به این منظور که اگر بین دو پنل کولر گازی اسپلیت 6 یا 7 متر لوله کشی شود، مقدار گاز سیستم باید 40 گرم از مقداری باشد که ابتدا برای کارکرد عادی تعیین شده است.

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ
شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

این مقدار روی برچسب فنی دستگاه کولر گازی نوشته شده است، با توجه به در نظر گرفتن این مقدار را حد نیم کیلوگرم، اکنون به 540 گرم گاز مبرد نیاز می باشد که با ترازو تعیین می شود.

روشی دیگر هم برای به اجرا در آورد عملیات شارژ گاز دستگاه کولر گازی سامسونگ می باشد که این روش به این گونه می باشد، در این روش بارگذاری گاز کولر گازی بر اساس آمپری که در هنگام اتصال آمپرمتر به کولر به دست می آید مشخص می گردد.

همان طور که مطلع می باشید که هر وسیله الکتریکی یک توان مصرفی و یک آمپر مصرفی دارد، متخصصین حرفه ایی اطلاع دارند که اگر عملکرد کولر گازی درست و اصولی باشد، یعنی میزان گاز موجود در سیستم درست و کافی باشد.

میزان آمپر مصرفی کولر گازی چقدر می تواند باشد، مقدار نوشته شده روی برچسب می تواند نشانهٔ خوبی باشد که بر این اساس و با اندازه گیری آمپر کولر، میزان گاز موجود در سیستم تنظیم می شود.

برای این کار یک آمپر متر کلمپ را باید به یکی از سیم های ورودی قطعهٔ کمپرسور وصل نموده و بعد دستگاه کولرگازی سامسونگ را روشن کنید و به آمپرمتر توجه داشته باشید.

در صورتی که کمتر از عدد نوشته شده روی صفحه دستگاه باشد، مقدار گاز کمتر و انتشار بیشتر باشد، گاز اضافی در سیستم می تواند موجود باشد.

نشانه های کمبود گاز کولر گازی سامسونگ

به طور معمول تمام شدن گاز و یا نشتی گاز کولر گازی سامسونگ با نشانه هایی در عملکرد کولر گازی همراه است، با مشاهده و توجه به این نشانه ها می توانید تشخیص دهید که در چه زمانی کولر گازی شما به تجدید شارژ گاز کولر گازی نیاز است، در ادامه به برخی از این نشانه ها اشاره خواهیم کرد:

 • تولید نکردن سرمای کافی و کاهش سرمایش کولر گازی سامسونگ
 • یخ زدن لوله رفت کندانسور
 • یخ زدگی و برفک روی فن اواپراتور در وضعیت سرمایش کولر گازی
 • افزایش بی دلیل هزینه قبض برق در شرایطی که از سرمایش مطلوبی هم برخوردار نمی باشد.
شارژ گاز کولر گازی سامسونگ
شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ چند حالت دارد؟

 در کل سه راه برای شارژ گاز مبرد دستگاه کولر گازی سامسونگ می تواند وجود داشته باشد، یا می توان بیان کرد که دستگاه کولر گازی تحت 3 حالت نیازمند انجام شارژ گاز می باشد.

مورد اول می تواند این باشد که کولرگازی اخیراً نصب شده است مورد دوم می تواند دستگاه کولر گازی کاملاً عاری از گاز شده باشد و مورد سوم کولر گازی که نیاز به شارژ گاز یا افزایش گاز دارد.

 شده در مورد ابتدایی دستگاه کولر گازی به تازگی نصب، هنگامی که یک کولر گازی جدید از یک شرکت معتبر خریداری می کنید، معمولاً 5 فوت گاز مبرد در داخل سیستم کندانسور جایگزین شده است.

بعد از نصب کامل کولر گازی، سیستم باید پمپاژ شود و در صورتی که از عدم وجود هوا و رطوبت در درون سیستم مطمئن شدید، می توانید شیر را باز کرده و گاز را به داخل سیستم هدایت کرد.

وجود دارد البته لازم به ذکر است که میزان گازی که در به طور معمول فقط برای یک لوله 5 متری کفایت می کند.

در این زمان استفاده از لوله کشی اضافی برای نصب کولر گازی باید به همان نسبت به مقدار گاز اضافه شود، بنابراین به طور معمول برای هر متر لوله اضافی 20 گرم گاز اضافی مورد نیاز است.

 اگر کولر گازی جدید شما از همان 5 متر لوله اصلی استفاده می کند، ملزم به انجام شارژ گاز اضافی در سیستم نمی باشید.

بهتر است که این را بدانید که هنگام نصب کولر گازی تلاش تان برای این باشد که از همان لوله 5 متری استفاده کنید تا این که کمتر باشد، چون که احتمال دارد فشار روی کمپرسور افزایش یابد.

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ
شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

مورد دیگر اینکه دستگاه کولر گازی به طور کامل فاقد گاز باشد، که در این مواقع بهتر است اقدام به شارژ گاز دستگاه کولر گازی سامسونگ خریداری شده کرد که در ابتدای امرباید وجود نشتی را اطمینان پیدا کرد و بعد عملیات را اجرا کرد.

حالت بعدی می تواند افزودن گاز به دستگاه کولر گازی باشد، که در ایسن زمان با توجه به علائم موجود در دستگاه می توان متوجه کمبود گاز در این سیستم شد.

برای نمونه با وجود سنجش فشار گاز کولر گازی که با گیج مشخص می شود، وجود برفک در فین های اواپراتور و یخ زدن لوله رفت در کندانسور که با توجه این موارد می توان متوجه کمبود گاز درز دستگاه کولر گازی شد. برای برطرف نمودن این ایراد توصیه شده که از تکنسین های حرفه ایی دکتر آچار کمک گرفته بشود.

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ در محل

یکی از خدمات دکتر آچار ارائه دادن خدمات شارژ گاز در محل می باشد که بدون انتقال دادن دستگاه کولر گازی شما به تعمیر گاه، همان جا در محل تمامی خدمات را برای شما و با حضور خودتان انجام می دهند.

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ در منزل

هر گاه که دستگاه کولر گازی سامسونگ شما با ایراد کمبود گاز مواجه شد و نیاز به انجام شارژ گاز داشت می توانید برای بهره بردن از خدمات انجام شارژ گاز کولر گازی سامسونگ در منزل با کارشناسان دکتر آچار تماس بگیرید و با بیان مشکل و دادن آدرس در منزل شما حضور پیدا می کنند.

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ
شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

هزینه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

برای یافتن علت نشت گاز در کولر گازی در واقع در این مرحله باید کولر گازی خود را تشخیص دهید زیرا احتمال دارد قطعه ای در کولر گازی وجود داشته باشد که تکنسین متخصص بتواند آن را سفت کند تا از خروج گاز کولر گازی جلوگیری شود.

احتمال اینکه قسمتی از کولر سوراخ شده باشد و به همین دلیل گاز کولر گازی به بیرون نشت کند که به احتمال قوی باید کولر گازی تعمیر شود. هزینه ایاب و ذهاب سرویس کاران، هزینه از بین بردن نشت حاصل هزینه شستشوی فضای داخلی کولر گازی و بقیه موارد در پرداخت هزینه شارژ تاثیر گذار خواهد بود.

سخن پایانی

دستگاه های کولر گازی در برندهای متفاوت تونسته حامی کاربران در روزهای گرم سال باشند که گاهی ممکن است با مشکلاتی روبرو بشوند که تاکید می کنیم شما برای برطرف نمودن تمامی ایرادهای حاصله این دستگاه به دکتر آچار مراجعه نموده زیرا دکتر آچار آمادهٔ ارائهٔ هر گونه خدمات در این زمینه می باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. جمشید اشکان 2 هفته قبل

  تعمیرات عالی انجام دادید ممنون از شما

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

 2. فرهاد بخشی 2 هفته قبل

  من از اینکه لوازم خانگیمو برای تعمیر دست شما دادم راضیم به بقیه دوستان هم پیشنهاد می کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید