شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر گازی


کمبود شارژ گاز کولر گازی یکی از مشکلات رایج و مهم در سیستم های تهویه  و کولر گازی محسوب می شود، در صورتی که شارژ گاز کولر گازی کاهش پیدا کند و یا تمام شود به دستگاهتان فشار وارد شده و کولر گازی به درستی کار نخواهد کرد، این اتفاق موجب فشار آمدن به کمپرسور دستگاه شده و احتمال سوختگی آن وجود دارد، در این مقاله شما را با روش شارژ گاز کولر گازی، انواع گازهای مناسب و بهترین تعمیرگاه شارژ گاز کولر گازی معرفی می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

شارژ گاز کولر گازی

سیستم های سرمایشی همچون کولر گازی و اسپلیت از گاز برای سرمادهی به محیط استفاده می کنند، در صورتی که گاز کولر گازی کاهش پیدا کند و یا تمام شود باید آن را شارژ کنید، توصیه می کنیم شارژ گاز کولر گازی را به تکنسین های متخصص بسپارید چرا که تکنسین انواع گاز های مناسب برای کولر گازی شما را می شناسد و از طریق روش های ایمن به بررسی میزان گاز دستگاه می پردازد.

شارژ گاز کولر گازی
شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر گازی در تهران

کولر گازی وسیله ای پرمصرف است که در آن از اتصالات پیچ و مهره ای استفاده شده است، نشتی گاز در کولر گازی و اتصالات آن دلایل تخلیه گاز دستگاه شمرده می شوند، در صورتی که برای شارژ گاز کولر گازی به دنبال شرکت مجاز تعمیر لوازم خانگی در تهران می گردید، دکتر آچار را به شما معرفی می کنیم.

این مرکز تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در تهران است که از طریق همکاری با تکنسین های متخصص به و ابزار با کیفیت به شارژ گاز کولر گازی و سایر خدمات در زمینه  نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی می پردازد، این مرکز در سرتا سر تهران شعبه داشته و در کوتاه ترین زمان ممکن به ارائه خدمات می پردازد.

 تماس با دکتر آچار

 در صورت نیاز به شارژ گاز کولر گازی در تهران می توانید با شماره 02188444021 تماس بگیرید، امکان ثبت درخواست تکنسین به صورت آنلاین نیز از طریق سایت وجود دارد.

شارژ گاز کولر گازی
شارژ گاز کولر گازی

آموزش شارژ گاز کولر گازی

 • اگرچه که شارژ گاز کولر گازی کار ساده ای به نظز میرسد اما نیاز به تخصص و ابزار مناسب دارد، برای شارژ گاز کولر گازی لازم است که لوله های رفت ( کوچک) و برگشت (بزرگ) دستگاه را پیدا کنید، لوله های رفت و برگشت به دو شکل کاملا مجزا پشت کندانسور دستگاه قرار گرفته اند، دقت کنید که لوله برگشت باید سرد تر از لوله رفت باشد.
 • اگر لوله رفت، گرم باشد باید از لوله برگشت اقدام به شارژ گاز دستگاه کنید.
 • برای این کار پیچ لوله برگشت را باز کنید، پس از باز شدن پیچ شیلنگ آبی را به گیج فشارسنج منفولید و شیلنگ زرد را به گیج پمپ  تخلیه متصل کنید، هوای موجود در لوله ها را خارج کرده و پیچ پمپ تخلیه را به دقت باز کنید، برای باز کردن پیچ پمپ تخلیه از بسته بودن گیج فشار سنج مطمئن باشید، 15 دقیقه زمان میبرد تا پمپ تخلیه وکیوم شود، در صورتی که صدای پمپ وکیوم پکیج تغییر کند کار به درستی انجام شده است.
 • بعد از طی کردن این مراحل شیلنگ تخلیه را از پمپ باز و جدا کرده و به کپسول گاز اسپلیت متصل کنید، دریچه گیج فشار را خیلی کم بازکرده و شیر کپسول را گاز را باز کنید و آن را به در خالت شل به لوله برگشت ببندید.
 • در این مرحله دستیگره کپسول گاز را برای 1 ثانیه باز و بسته کنید تا هوا از لوله های گیج خارج شود سپس شیلنگ زرد را که به مخزن وصل کرده بودید محکم بسته و شیر کناری گیج منفولید را 4 و5 ثانیه باز و بسته کرده و کولر گازی را روشن کنید تا کمپرسور کار کند.
 • بعد از مشاهده عملکرد صحیح کمپرسور شیری که کنر گیج منیفولد تعبیه شده را به صورت کامل برای حدود 4 ثانیه باز کرده و 2 ثانیه بعد آن را ببندید، دقت کنید که فشار مناسب روی فشار سنج باید روی 60 تا 70 تنظیم شود.
شارژ گاز کولر گازی
شارژ گاز کولر گازی

 شارژ گاز کولر گازی در محل

با توجه به ترافیک تهران و عدم امکان جا به جایی و حمل و نقل کولر گازی از منازل و محیط کار به تعمیرگاه مرکز دکتر آچار به تعمیر کولر گازی در محل می پردازد، تکنسین های مجموعه دکتر آچار پس از تماس شما با مرکز در کوتاه ترین زمان ممکن در ساعاتی که توسط مشتری تعیین شده است برای ارائه خدمات اعزام می شوند، با این امکان نیازی به پرداخت هزینه اضافی حمل و نقل ندارید.

از کجا بفهمیم شارژ گاز کولر گازی کم شده است؟

 • کولر گازی از لوازم خانگی پر مصرف در فصول گرم بهار و تابستان است، با توجه به این نکته که مبرد کولر گازی و اسپلیت گرمای محیط را به درون خود کشیده و گردش هوای مناسب ایجاد می کند، اگر گاز کولر گازی کم یا تمام شده باشد دستگاه نمیتواند به خوبی محیط را خنک کند و برودت لازم را ندارد.
 • دومین علامتی که نشان دهنده ی کمبود گاز کولر گازی است یخ زدن فن اواپراتور و لوله رفت کندانسور است، هر زمانی که شما در در این بخش های کولر گازی یخ زدگی مشاهده کردید باید به شارژ کولر گازی بپردازید.
 • سومین نشانه کاهش گاز کولر گازی قیمت بالای قبض برق است، زمانی که گاز کولر گازی تمام شده باشد یا کاهش پیدا کرده باشد دستگاه به صورت مداوم و با سختی کار میکند از این جهت هزینه قبض برق افزایش پیدا خواهد کرد.

انواع گاز مورد استفاده در کولر گازی

برای شارژ گازی معمولا با توجه به نوع کولر گازی از 3 نوع گاز استفاده می شده است که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

گاز  R22: از آنجایی که این گاز به محیط زیست اسیب می رساند چند سالی است که از آن برای سیستم هاتی تهویه استفاده نمی شود، این گاز نوعی هیدرو کلروفلوئوروکربن شمرده می شود.

R-407C: این گاز مبرد هم از خانواه های هیدرو کلروفلوئوروکربن است که در آن ها از روغن پلی استر استفاده شده است.

R-410A:  از این گاز برای شارژ کولر گازی ها و اسپلیت های جدید استفاده می شود، این گاز هم نوعی هیدرو فلوروکربن که هیچ نوع تاثیر مخربی بر روی لایه اوزون نمی گذارد.

شارژ گاز کولر گازی
شارژ گاز کولر گازی

بهترین گاز ها برای کولر گازی کدام اند؟

با توجه به این موضوع که شرکت های زیادی به تولید گاز های سرمازا می پردازند، باید بهترین انواع گاز ها را بشنتاسیم چرا که انواع گاز های تقلبی منجر به صدمات جبران ناپذیری به دستگاه و محیط زیست می شود.

چگونه کولر گازی را نشت یابی کنیم؟

برای اطلاع از نشتی گاز کولر گازی لازم است مواردی را که در ادامه ذکر می کنیم بررسی کنید، شیرهای کولر گازی را بررسی کنید و از محکم بسته بودن آن ها مطمئن شوید، اگر شیرهای متصل به کولر گازی شل باشند و به خوبی بسته نشده باشند امکان نشتی گاز وجود دارد، لوله اصبس متصل به کمپرسور و اتصالات لوله مسی دستگاه را یررسی کرده و از چرب نبودن آن ها مطمئن شوید.

یکی از راه های نشت کولر گازی امتحان کردن قسمت های جوشکاری شده با کف و صابون است، در صورتی که در اتصالات حباب مشاهده کنید به معنی نشتی گاز دستگاه می باشد.

شارژ گاز کولر گازی
شارژ گاز کولر گازی

روش های نشت یابی گاز کولر گازی توسط تکنسین ها

 1. استفاده از نشت یاب الکترونیکی
 2. استفاده از مشعل هالید

هزینه شارژ گاز کولر گازی

هزینه شارژ کولر گازی در تعمیرگاه مجا دکتر آچار طبق نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران است، در ادامه به جزئیات این موضوع می پردازیم و عوامل تاثیر گذار روی هزینه ها و نحوه محاسبه آن را بررسی می کنیم.

عوامل تاثیر گذاری روی هزینه شارژ گاز کولر گازی

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود هزینه شارژ گاز کولر گازی ثابت نباشد، از جمله عواملی که روی هزینه ها تاثیر می گذارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برند کولر گازی
 • هزینه های جانبی مربوط به کولر گازی
 • ظرفیت کولر گازی
 • میزان گازی که برای شارژ گاز صرف می شود

تعمیرگاه دکتر آچار

تعمیرگاه دکتر آچار برای ارائه خدمات مختلف در زمینه کولر گازی از جمله نصب، سرویس، تعمیر کولر گازی در خدمت شما  همراهان و همشهریان عزیز و گرامی می باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. مهرداد راستاد 11 ماه قبل

  دست مریزاد میگم بهتون ایول

 2. اسماعیل بختیاری 11 ماه قبل

  اگر از کار تعمیرکار راضی نباشیم چی؟

 3. صادق لطفی 2 هفته قبل

  عااااااااااااالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید