شارژ گاز کولر گازی ال جی

شارژ گاز کولر گازی ال جی


دستگاه کولر گازی در برندهای متفاوتی در بازارها موجود می باشد که برند ال جی یکی از برندهای کار آمد و پر طرف دار در بین کاربران می باشد، احتمال دارد در حین کار کردن با مشکل کمبود گاز مواجه بشوید که می توانید برای انجام شدن خدمات شارژ گاز کولر گازی ال جی با یکی از کارشناسان تعمیرات کولرگازی شعب دکتر آچار تماس بگیرید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

یکی از علائم کمبود گاز در دستگاه کولر گازی ال جی نداشتن باد خنک و سرد است که برای برطرف نمودن این ایراد نیاز مبرم به حضور متخصصین می باشد که دستگاه را مورد عیب یابی قرار بدهند تا مشکل آن را مورد بررسی و باز بینی قرار دهند.

نیاز داشتن به گاز در دستگاه کولر گازی می تواند بر این مبنا باشد که گاز اولیه دستگاه با مشکل روبرو شده است که علت نشتی و تخلیه شدن آن را مورد بررسی قرار داد.

شارژ گاز کولر گازی ال جی
شارژ گاز کولر گازی ال جی

شارژ گاز کولر گازی ال جی

انجام شدن عملیات شارژ گاز کولر گازی ال جی به دو مورد تقسیم شده:

انجام شارژ گاز به طور کامل و انجام شارژ گاز تکمیلی دستگاه کولر گازی، در زمان انجام شدن شارژ گاز کامل دستگاه کولر گازی ال جی شما در مدل کامل در مواقعی صورت می گیرد که شما شاهد وجود نشتی در سیستم در قطعاتی چون کندانسور، اواپراتور و لوله کشی، شیر سرویس، لوازم جانبی و… باشید.

که در این مواقع همهٔ گاز سیستم تخلیه شده و در ابتدای امر باید سیستم با گاز نیتروژن وارد عملیات نشت یابی بشود که محل نشتی مشخص گردد و سپس یک آزمایش باید انجام شود.

در مدل دیگر که به صورت تکمیلی این کار انجام می پذیرد به گونه ایی قابل اجرا می باشد که گاز در مدار وجود دارد، اما مقدار آن کم است و در حد استاندارد نمی باشد.

که می تواند به دلیل نشتی کوچک یا شارژ کم سیستم در زمان قبل باشد، در این مدل باید ابتدا نشتی را پیدا و بررسی کرد و سپس گاز کولر گازی را شارژ کرد، چگونه می توان شارژ کولر گازی را انجام داد؟

باید اطمینان حاصل شود که روش استانداردی که همه متخصصین محصولات برای شارژ گازی کولر گازی توصیه می کنند، شارژ گاز بر حسب وزن انجام دهند.

پس از انجام مراحل بیان شده در مطالب قبلی یافتن موارد نشتی و… سیلندر خنک کننده دستگاه کولر گازی ال جی را روی ترازو شارژ گاز قرار داده و کولر گازی را شارژ می کنند.

قابل ذکر می باشد که نکته مهم در این لحظه این است که این مقدار گاز برای شارژ گاز با توجه به استاندارد کولر مطابقت دارد، با توجه به مقدار لوله های عرضه شده سنگین است، به طور حتم با اضافه یا کاهش سایز لوله، میزان بارگیری گاز کولر گازی تغییر می کند.

شارژ گاز کولر گازی ال جی
شارژ گاز کولر گازی ال جی

دستگاه کولر گازی ال جی خود به چه مقدار گاز نیاز دارد؟

برای دریافت میزان بارگیری گاز کولر گازی بهترین راه مراجعه به پنل فنی خود کولر می باشد، یک صفحه فنی روی بدنه کندانسور چسبانده شده است که میزان شارژ گاز را بر حسب گرم نشان می دهد، ولیکن به صورت تقریبی و با در نظر گرفتن شرایط استاندارد سایز لوله به ازای هر 12000 مقدار 750 گرم را می توانید حدوداً در نظر بگیرید.

انجام شارژ گاز کولر گازی ال جی شما می تواند با توجه به فشار گاز هم سنجیده بشود که اکثر سرویس کاران از روی فشار گاز و تست آن می تواند مقدار گاز را تشخیص بدهند و مورد دیگری هم که می تواند موثر واقع بشود مقدار آمپر در شارژ کولر گازی می باشد که باید توجه داشته باشند که از جد متعارف آن بالاتر نرود.

با اطمینان خاطر می توانید این امر تخصصی را به کارشناسان دکتر آچار بسپارید.

تشخیص زمان شارژ کولر گازی ال جی

موارد زیر، مواقعی هستند که کولر گازی ال جی به شارژ گاز نیاز دارد:

در زمان خرید دستگاه نو کولر گازی ال جی

به طور عادی در کولر گازی و اسپیلت کار نکرده به اندازه 5 متر لوله و به مقدار 100 گرم گاز وجود دارد، پس در صورتی که به لوله کشی اضافی نیاز باشد، به ازای هر متر، 20 گرم گاز لازم است.

شارژ گاز کولر گازی ال جی
شارژ گاز کولر گازی ال جی

در زمان خرید دستگاه کارکرده کولر گازی ال جی

پیش از نصب کولر گازی کارکرده ال جی،از یک تکنسین بخواهید تا دستگاه را از نظر مقدار گاز بررسی کند و در صورت لزوم شارژ گاز را انجام دهد.

در زمان خالی شدن یا کم شدن گاز کولر گازی ال جی

مواردی همچون عدم توانایی کولر گازی در سرد کردن و یخ زدگی می توانند نشانه هایی برای کم شدن و یا تخلیه شدن گاز باشند، در صورت بروز این موارد با تعمیرگاه مجاز ال جی تماس بگیرید تا تکنسینی مجرب در تعمیرات کولر گازی ال جی در محل حاضر شود و علت مشکلات رخ داده را بررسی کند و در صورت تخلیه گاز، شارژ گاز را انجام دهد.

شارژ گاز کولر گازی ال جی در منزل

خدمات انجام شارژ گاز دستگاه کولر گازی ال جی یکی از خدمات دیگر دکتر آچار می باشد که می توانند این امر را در منزل برای شما به اجرا در بیاورند هر زمان که با مشکل کمبود گاز در این سیستم مواجه گشتید می توانید در اولین فرصت با تکنسین های با تجربهٔ دکتر آچار تماس حاصل فرمایید و از خدمات شارژ گاز دستگاه کولر گازی در منزل بهرهٔ لازم را ببرید.

شارژ گاز کولر گازی ال جی در محل

اگر در محله ایی زندگی می کنید که تکنسین های دکتر آچار در اطراف شما می باشند بهترین کار این است که با یک تماس تکنسین های دکتر آچار را مطلع کنید ولی به شما مژده می دهیم که دکتر آچار در همهٔ مناطق شعبه دارد و فعالیت می کند و می توانید برای بهره بردن از خدمات شارژ گاز در محل با یکی از کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کرده و در خواست کمک داشته باشید تا در اسرع وقت در خدمت شما حضور پیدا کنند.

شارژ گاز کولر گازی ال جی
شارژ گاز کولر گازی ال جی

 هزینه شارژ گاز کولر گازی ال جی

برای انجام دادن شارژ گاز دستگاه کولر گازی باید هزینه ایی را در نظر بگیرید، برآورد این هزینه ها به عواملی بستگی دارد که می تواند بسته به آن ها متغیر باشد، انجام این امر به مواردی چون میزان گاز که می تواند در مبلغ انجام دادن شارژ گاز تاثیر گذار باشد.

بر این اساس تعیین و مبلغ تخمین زده برای شارژ گاز جدای مبلغ مقدار گاز شارژ شده برای کولر تان می باشد و مورد دیگری که در این امر تاثیر گذار می باشد نوع مدل و برند دستگاه کولر گازی شما می باشد که از چه نوع برندی باشد.

مورد دیگر عامل تخلیه شدن گاز کولر گازی هم در این مبلغ موثر واقع می شود، مانند سوراخ شدن مخزن گاز و یا لوله های گاز می تواند روی قیمت اثر داشته باشد، ظرفیت کولر گازی هم یکی دیگر از مواردی است که می تواند روی گاز اثر بگذارد که در انجام این امر باید همهٔ این موارد را مورد توجه قرار داد.

کلام نهایی

برای انجام دادن شارژ گاز کولر گازی ال جی خود باید به متخصصینی چون دکتر آچار مراجعه نمایید زیرا در انجام این امور تخصص دارند و صدمه ایی را به دستگاه وارد نخواهند کرد و به راحتی در کمترین زمان ممکن با بهترین کیفیت شارژ گاز را برای شما انجام می دهند.

انجام شدن این امر نیاز به تخصص کافی دارد که کار به نحو احسنت به اجرا در بیاید بنابراین کار را به هر کسی نسپارید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. روح الله خانی 2 هفته قبل

  هزینه تعمیرات تان نرخ مشخصی دارد؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید همکارانمون راهنماییتون میکنن

 2. بهزاد رحیمی 1 هفته قبل

  فکر نمیکردن هنوزم انصاف باشه، خدایی نصف قیمت همکارتون تعمیرکردید با کیفیت عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید