شارژ گاز کولر گازی دایکین

شارژ گاز کولر گازی دایکین


برند دایکین دارای اعتبار بالای است که در حال رقابت با برند های معتبر و مطرح دیگر کولر گازی تمام سعی خود را می کند و بهترین سیستم های تهویه مطبوع را تولید می کند، شارژ گاز کولر گازی دایکین از اولویت های تعمیرات خدماتی دکتر است که توسط متخصصینی مجرب و حرفه ای صورت می گیرد تا مشتریان عزیز از بهترین خدمات بهره مند شوند.

شارژ گاز کولر گازی دایکین

انجام شارژ گاز کولر گازی دایکین یکی از امور تخصصی است که باید توسط افراد مجرب انجام شود و نباید بر عهده افراد مبتدی انجام این کار را گذاشت چرا که اگر عمل شارژ کولر گازی دایکین به خوبی انجام نشود مشکلات جبران نشدنی را به همراه خود دارد، شارژ گاز کولر گازی دایکین با روش های متعددی انجام می شود که از جمله آن شارژ گاز آمپری، شارژ گاز وزنی با ترازو و روش شارژ گاز توسط گیج مانوفیلد و جدول دمایی است.

شارژ گاز کولر گازی دایکین
شارژ گاز کولر گازی دایکین

نحوه تشخیص نیاز به شارژ کولرگازی دایکین

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که چگونه تشخیص بدیم کولرگازی نیاز به شارژ دارد، یکی از دلایلی که باید شارژ گاز کولر گازی دایکین انجام شود عدم خاصیت سرمایش مناسب می باشد، از دیگر دلایلی که کولر گازی نیاز به شارژ دارد بررسی تمام قطعات کولر گازی به درستی انجام شود ولی بازم هم به خوبی ایجاد سرمایش نکند.

روش های شارژ کولر گازی دایکین

شارژ کولر گازی روش های متعددی دارد که بسته به نوع کولر گازی شارژ انجام می شود، در زیر روش های مختلف شارژ کولر گازی را مورد بررسی قرار می دهیم.

شارژ کولر گازی دایکین با ترازو

اصولی ترین روش های شارژ کولر گازی روش وزنی است در این روش از شارژ کولر گازی اول باید مشخص کنیم به چه میزان شارژ نیاز داریم سپس با همان اندازه شارژ کولر گازی انجام دهیم.

شارژ گاز کولر گازی دایکین
شارژ گاز کولر گازی دایکین

شارژ کولر گازی دایکین آمپری

در این روش اول می بایست با استفاده از آمپری که به دستگاه متصل می شود میزان شارژ کولر گازی مورد نیاز مشخص می شود، در این روش تعمیرکاران متخصص باید به اعدادی که آمپر نشان می دهد آگاهی لازم را داشته باشند تا بتوانند به درستی شارژ کولر گازی را انجام دهند.

شارژ کولر گازی دایکین جدول دمایی

در روش شارژ کولر گازی جدول دمایی یا گیج مانوفیلد خیلی دقیق نمی باشد و زمان شارژ کولر گازی را بالا می برد، که به وسیله از دمای محیط و اطراف پنل داخلی صورت می گیرد در این صورت باید دو دما از این دستگاه به دست آمده باشد و در جدول دمایی میزانی که باید شارژ گاز کولر گازی دایکین انجام شود مشخص شده و سپس شارژ کولر گازی انجام شود.

حالت های شارژ کولر گازی دایکین

1. شارژ گاز دستگاه دایکین که به تازگی نصب شده است.

2. افزودن و تکمیل شارژ گاز کولر گازی دایکین

3. شارژ گاز کولر گازی دایکین فاقد گاز

شارژ گاز کولر گازی دایکین
شارژ گاز کولر گازی دایکین

میزان قیمت شارژ گاز کولر گازی دایکین

تعمیرکار کولر گازی ابتدا باید کولر گازی را ببیند تا میزان هزینه و قیمت شارژ را تعیین کند و تا زمانی که دستگاه را از نزدیک مشاهده نکند نمی تواند قیمت شارژ کولر گازی را مشخص کند، انجام شارژ گاز به موقع کولر گازی از دیگر خسارات و تعمیرات کولر گازی جلوگیری می کند و میزان هزینه را نیز کاهش می دهد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت شارژ گاز کولر گازی دایکین

عوامل مختلفی می تواند در قیمت شارژ گاز کولر گازی تاثیر گذار باشند که عبارت اند از میزان گازی که استفاده می شود، برند دستگاه، ظرفیت کولر گازی و سایر هزینه های جانبی، در هر صورت توصیه می شود نگران هزینه های شارژ کولر گازی نباشید چرا که هزینه کلیه خدمات در مجموعه دکتر آچار مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملا منصفانه می باشد.

نشانه های کمبود شارژ گاز کولر گازی دایکین

کم شدن مقدار گاز کولر گازی خود با عیوب مختلفی نشان می دهد به برخی از رایج ترین آن ها در زیر اشاره کرده ایم:

 • بخشی از اواپراتور برف می زند مثل پنل داخلی و یا لوله ها
 • مشغول به کار بودن مداوم کمپرسور کولر گازی
 • دستگاه باد گرم می زند و یا سیستم زیاد سرد نمی کند
 • کم بودن درجه حرارت لوله ی دهش کمپرسور
 • کمتر شدن آمپر دستگاه از حالت عادی
 • ایجاد گرد و خاک در محل نشت وهمچنین وجود چربی بر روی مدار لوله کشی کولر گازی
 • کم شدن فشار قسمت مکش سیستم
 • شنیده شدن ممکن صدای ناهنجاری از کمپرسور کولر گازی
شارژ گاز کولر گازی دایکین
شارژ گاز کولر گازی دایکین

در چه زمانی کولر گازی دایکین نیاز به شارژ گاز دارد

در 3 حالت کولر گاز شما نیاز به شارژ دارد

 1. زمانی که سیستم کاملاً فاقد گاز است باید شارژ گاز کامل انجام شود.
 2. زمانی که کولر گازی به تازگی نصب شده و نو است.
 3. زمانی که دستگاه به شارژ گاز اضافه تر نیاز دارد شارژ گاز تکمیلی باید انجام شود.

اگر منبع کولر گازی شما به طور کامل خالی از گاز باشد کولر گازی شما نیاز به شارژ گاز کامل دارد به این معنی که یک کپسول کامل شارژ گاز احتیاج دارید اما اگر مقداری کمی از قبل داخل مخزن گاز وجود داشته باشد شما با توجه به مقدار گاز خالی شده به شارژ گاز نیاز دارید که به این کار شارژ گاز تکمیلی می گویند در این حالت تعمیرکاران حرفه ای کولر گازی با دستگاه گیج میزان گاز باقی مانده را اندازه می گیرند و برای بقیه گاز تخلیه شده شارژ گاز انجام می دهند.

شارژ گاز کولر گازی دایکین
شارژ گاز کولر گازی دایکین

در برخی از مواقع که نشتی های کم به مرور زمان ایجاد می شود باعث کم شدن میزان گاز می شود، گاهی اینطور اتفاقی این شرایط پیش می آید بهتر است اول بررسی کنید که علت کمبود گاز چیست و چرا کمبود گاز در کولر گازی اتفاق افتاده است که می تواند بر اثر وجود نشت یا دلایل دیگر باشد سپس این مشکل را برطرف کنید و بعد نسبت به شارژ گاز کولر گازی اقدام کنید، شارژ کولر گازی در برخی مواقع مورد نیاز و ضروری است که به صورت سالیانه سرویس کولر انجام می شود.

نحوه درخواست خدمات کولر گازی دایکین

برای دریافت بهترین خدمات در کمترین زمان برای کولر گازی کولر گازی دایکین در منزل می توانید با شماره تماس 02188444021 گرفته تا خدمات شارژ کولر گازی دایکین، تعمیر کولر گازی کولر گازی دایکین، سرویس کولر گازی دایکین و غیره را همه روزه به صورت شبانه روزی دریافت کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
 1. محمود میرزایی 3 هفته قبل

  یکی از بهترین ها هستید حرفه ای و موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید