تعمیر کولر گازی ایستاده

تعمیر کولر گازی ایستاده


کولر گازی ایستاده هم یکی دیگر از دسته کولر های گازی می باشد که در هنگام خراب شدنش می توانید از افراد کارشناس تعمیر کولر گازی ایستاده دکتر آچار کمک بگیرید تا دستگاه را عیب یابی کرده و عیب آن را تشخیص داده و وارد مرحله تعمیرات کولر گازی بشوند.

انجام روند تعمیرات این کولر یک امر پیچیده تر به نسبت بقیهٔ دستگاه های دیگر است زیرا به خاطر بالا بودن توان این مدل دستگاه ها که مجهز به برق سه فاز می باشند می تواند از دلایل آن باشد.

به خاطر داشتن ظرفیت بالای این دستگاه برای محیط های بزرگ و صنعتی بسیار کاربرد دارد.

کار تعمیرات این مدل دستگاه به دلیل شناخت کافی نداشتن افراد به کارایی و قطعاتش کمی سخت تر خواهد بود.

تعمیر کولر گازی ایستاده

در مواقعی که کلز گازی ایستاده روشن نشده، برای اجرای مرحلهٔ اولیه باید تمام اتصالات الکتریکی را بررسی کنید و تایمر را بررسی کنید.

از جهت دیگر با توجه به وضعیت کولر گازی ایستاده هوای خنک کمی تولید دارد، اقدام نخست این است که باید انجام دهید این است که فیلترها را بررسی و تمیز کنید، با به اجرا در آوردن این کار یخ روی کویل آب شده و مشکل حل می شود.

تعمیر کولر گازی ایستاده
تعمیر کولر گازی ایستاده

البته از موارد بارز دیگر در کولر گازی انباشته شدن آب است که باعث ایجاد بوی نامطبوع در کولر و بروز و تولید کپک می شود، برای این منظور باید تمامی قسمت های کولر گازی مانند لوله تخلیه، پنل چک شود و البته به خاطر داشته باشید که فیلترهای هوا را هر ماه به طور کامل بشویید.

اگر دستگاه خاموش و روشن شود، ممکن است سیم کشی کابل مشکل داشته باشد یا برد الکترونیکی آسیب دیده باشد گاهی اوقات مشاهده می کنید که آب از کولر جاری می شود که یکی از دلایل آن می تواند مسدود شدن خروجی یا یخ زدن لوله ها باشد.

رایج ترین عیب هایی که در کولرهای گازی ایستاده در حین سرویس و تعمیر رویت شده شارژ گاز یا کثیف بودن فیلترها است.

ولیکن اگر شاهد شنیدن صدای نامناسب از کولر یا لرزش در بدنه، امکان دارد که مشکل از یونیت یا بالانس نبودن فن یونیت و یا تراز نبودن پایه های کمپرسور وجود دارد.

کاهش قدرت خنک کنندگی و تولید سرما در کولر گازی ایستاده

 •  البته در برخی از موارد سرمای تولید شده در کولر گازی ایستاده کم خواهد شد.
 • انجام شدن شارژ گاز احتمالاً مشکل نشت گاز مبرد است یعنی دستگاه شما نیاز به شارژ گاز دارد.
 •  اجرای این امربسیار ویژه بوده و باید از یک متخصص مجرب کمک گرفته شود.
 • در مواقعی که کندانسور یا فن خارجی کولر گازی از کار افتاده است، قادر نخواهد بود که گرما را از محیط خارج کند، در نتیجه کمپرسور بیش از حد گرم می شود و اسپلیت به خوبی کار نمی کند.
 • از جهت دیگر اگر تهویه مرکزی روشن نشود، این امکان وجود دارد که آسیب دیدن ترموستات در راه است.

توجه کنید که همهٔ این موارد بیان شده به منظور انتقال اطلاعات به شما می باشد تا بتوانید در حین استفاده از این دستگاه به خوبی از آن استفاده کرده، ولیکن برای هر مشکلی تاکید شده که با مرکز تعمیرات کولر گازی مستقر در تهران دکتر آچار ارتباط برقرار کرده و آن را تعمیر کرد.

عوامل موثر بر انجام شارژ گاز کولر گازی ایستاده

به هنگام اجرای عملیات شارژ گاز باید توجه داشته باشید به مواردی که در انجام این فرایند تاثیر گذار می باشند، یکی از این موارد میزان گاز مصرفی برای شارژ کولر گازی عامل مهمی است که به طور مستقیم بر قیمت گاز شارژ کولر گازی مقش مهمی را ایفا می می کند، میزان گاز مصرفی با توجه به میزان گاز خروجی و تخلیه شده از آن محاسبه می شود.

مورد بعدی که دراین موضوع نقش دارد برند کولر گازی بر روی قیمت شارژ گاز کولر گازی می باشد مثلا قیمت شارژ گاز کولر گازی پنجره ای به قیمت شارژ گاز سیستم و قطعات کولر گازی سامسونگ و ال جی بستگی دارد و این مبلغ قابل تغییر خواهدبود.

مورد آخری که نقش دارد ظرفیت کولرگازی برقی می باشد که قیمت شارژ گاز کولر گازی در آن حائز اهمیت است.

سرویس کولر گازی ایستاده

هر از گاهی باید عملیات سرویس های دوره ایی در مورد کولر گازی ایستاده را باید به اجرا در بیاورید و قبل از استفاده از کولر گازی ایستاده این کار را انجام دهید، به طور کلی این فرایند سرویس دستگاه کمک زیادی به بهبود عملکرد، بالا بردن راندمان و افزایش قدرت خنک کنندگی کولر گازی می کند.

در اجرای عملیات سرویس کولر اسپلیت ایستاده خدمات متفاوتی توسط متخصصین ارائه می شود که در ادامه به آنها را مطرح کرده:

 • اولین مورد اجرای شستشوی پنل داخلی کولر گازی و به دنبال آن پنل بیرونی آن می تواند باشد.
 • مورد بعدی شارژ گاز کولر گازی ایستاده است.
 • بازرسی کلیه قطعات و تعمیر و تعویض هر کدام در مواقعی که دچار ایراد ی باشند.
 • چک کردن و تمیز کردن فیلترها و اقدام به تعویض آنها در مواقع لزوم
 • اجرای عملیات روغن کاری قطعات داخلی از مراحل دیگر سرویس کولر گازی است.
 • چک کردن برد کولر گازی ایستاده و از سالم بودن تمام قسمت های برد مطمئن شدن است.

 سرویس و تعمیر کولر گازی ایستاده باید توسط متخصصین این کار صورت بگیرد.

انجام این عملیات به این طریق می باشد که با بازکردن پنل داخلی صورت گرفته و پس از برداشتن فیلترها، آن ها و سایر قسمت ها را می شویند تا چربی و کثیفی که مانع از خنک شدن شده، پاک شود که بعد وارد مرحله بعدی خواهند شد.

که شامل پنل بیرونی است و بررسی کنید و اطمینان خاطر حاصل نمایید که موتور، فن ها و پنل کار می کنند، البته در صورت لزوم و برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر روی پنل بیرونی، سایبان کولر را در جایگاه متناسبی نصب نمایید.

تعمیر کولر گازی ایستاده
تعمیر کولر گازی ایستاده

تعمیر کولر گازی ایستاده در محل

دکتر آچار به منزلهٔ داشتن خدمات تعمیر کولر گازی در محل به راحتی در محل در دسترس شما خواهند بود و آمادهٔ ارائه دادن هر گونه خدمات مرتبط به تعمیرات و نصب در این زمینه خواهد بود.

تعمیر کولر گازی ایستاده در منزل

وجود خدمات تعمیر کولر گازی ایستاده دکتر آچار در منزل شما را از اتلاف وقت در ترافیک شهر برای انجام تعمیرات در امان نگه داشته است، البته از لحاظ از دست دادن زمان هم همین طور و در یک فرصت کوتاه می توانید تعمیرات را در منزل توسط تکنسین های ماهر انجام بدهید.

هزینه تعمیر کولر گازی ایستاده

محاسبه کردن هزینه های پرداختی تعمیرات کولر گازی بستگی به صدمات وارد به قطعات کولر گازی است که تا چه حدی قطعات صدمه دیده اند و آیا می توان این قطعه را تعمیر نمود یا خیر، در غیر این صورت باید تصمیم به تعویض گرفت که هزینه ها با توجه به خدمات ارائه شده برای شما محسوب می گردد.

سخن آخر

از مواردی که بسیار اهمیت دارد شناسایی عیب کولر گازی و انجام شدن تعمیرات می باشد زیرا با تشخیص درست عیب به راحتی می توان اقدام به رفع این مشکل کرد و کار خیلی راحت تر انجام می شود.

با مشاهدهٔ هر گونه کد خطا باید افراد متخصص را در جریان بگذارید تا اقدامات لازم در این زمینه را انجام بدهند تکنسین های ماهر و زبر دست دکتر آچار در این موارد می توانند حلال مشکلات به وجود آمده برای شما باشند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
 1. بهزاد رفیعی 2 هفته قبل

  سلام عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید