تعمیر کولر گازی بکو

تعمیر کولر گازی بکو


اگر به دنبال تعمیرکار خوب هستید به شما تکنسین های با تجربهٔ دکتر آچار را پیشنهاد می کنیم زیرا دارای مهارت و تجربه کافی در این زمینه برای تعمیرات انواع کولرگازی از جمله تعمیر کولر گازی بکو دارند.

 احتمال دارد که در برخی از موارد کولر گازی شما هر چه قدر هم که با کیفیت بوده دچار نقصان گردد که باید عیب دستگاه را شناسایی کرده و فوراً اقدام به تعمیر آن نمود زیرا امکان دارد که به قطعات دیگر صدمه وارد کند و مشکلات بزرگ تری را به وجود بیاورد.

 مواردی بسیار در این زمینه رایج خواهد بود که کولر گازی شما سرمایش کافی نداشته باشد و یا این که قطعات دیگرش با ایراد مواجه شده باشد و عملکرد درستی ندارد.

تعمیر کولر گازی بکو
تعمیر کولر گازی بکو

تعمیر کولر گازی بکو

گاهی ممکن است که فن کولر گازی بکو دچار مشکلاتی بشود که این مورد می تواند بنا به دلایلی سبب بروز این عیب ها در کولر گازی شده که در قسمت زیر برای شما این موارد را توضیح داده تا اطلاعلات لازم را در این زمینه به دست بیاورید:

مواردی مانند خازنها یکی از دلایل بروز خراب شدن کولر بکو است، سوختن خازن نمایانگر عیب در کولر بوده ولیکن در امر مهم کار نکردن فن کولر گازی است.

اگر بروز مشکل در این قسمت که به واسطهٔ پایه های برقی به کمپرسور متصل می شود، فن کارایی ندارد، می توانید خرابی خازن را با مولتی متر بررسی کنید.

مورد دیگر معیوب شدن کولر گازی بکو موتور فن دو شفت است یکی از دلایل موثر در کار نکردن فن کولر گازی می تواند وجود اشکال در موتور دو فن باشد، ساختار موتور فن گردش هوا این گونه است که دو پروانه وجود دارد که جایگاه هر کدام در دو طرف موتور می باشد.

موتورهای فن دو شفت مجهز به یاتاقان هایی هستند که به مرور زمان و با استفاده مکرر شل، فرسوده یا خم می شوند، برای شناسایی علت معیوب شدن این قطعه باید محور موتور را بچرخانید و تکان دهید، اگر لولاها شل هستند یا در چرخش نقص دارند، باید موتور فن را تعویض کنید.

مورد بعدی موثر در عیب کولر گازی و خراب شدن فن موتور فن می باشد، نقص در موتور فن نیز می تواند یکی از دلایل از کار افتادن فن کولر باشد.

برای تست این قسمت باید پروانه را با دست بچرخانید، دقت کنید که پروانه باید بتواند آزادانه بچرخد، وگرنه به جز این باشد، بلبرینگ موتور به طور حتم فرسوده شده است، آن گونه که در بالا ذکر شد، اگر بلبرینگ ها فرسوده شده اند.

باید موتور را تعویض کنید، ولیکن اگر پره ها به راحتی می چرخند، باید جریان برق به موتور فن را چک کنید، در صورت عدم وجود مشکل در اتصال برق به این قطعه، احتمال آسیب دیدن موتور افزایش می یابد که در این صورت باید آن را تعویض کرد.

مورد بعدی برد رله سبب از کارافتادن فن در کولر گازی بکو خواهد شد، این قطعه موظف بوده که تامین برق تعداد زیادی از اجزای سیستم تهویه مطبوع را انجام داده موتور فن یکی از آن می باشد.

در صورت درست کار نکردن این قطعه به درستی مشکل ایجاد می شود و می تواند یکی از دلایل کار نکردن فن کولر گازی باشد، توجه کنید قبل از تعویض برد رله از سالم بودن سایر قطعات امطمئن بشوید، بنابراین قبل از تعویض این قطعه لازم است خازن موتور فن یا خود فن تعویض شود.

قطعهٔ ترموستات از قطعات دیگر کولر گازی است، همان طور که می دانید قطعهٔ ترموستاتی که موظف به نظارت بر هوا است، ایراد پیدا کند.

ممکن است باعث از کار افتادن فن کولر شود، با بررسی دمای هوا این قسمت کلید برق و کمپرسور را خاموش و روشن می کند.

اگر این قسمت آسیب ببیند، فن کولر گازی کار نمی کند. برای تست ترموستات باید سیستم تهویه مطبوع را تنظیم کنید تا محیط خنک شود و روشن شود، حال با کمک مولتی متر مطمئن شوید که جریان الکتریکی وارد این قسمت شود، اگر ورودی برق وجود ندارد، باید ترموستات را تعویض کنید.

ترموستات کنترل دما هم قطعهٔ دیگری می باشد، در مواقعی که ترموستات کنترل دما ایراد پیدا کند، می تواند باعث از کار افتادن فن کولر شود، ساختار این محصول به گونه ایی است که مجهز به رله های تماس الکترونیکی است که ممکن است به مرور زمان بسوزد.

کدهای خطا و نشانه های ارور در کولر گازی بکو

به محض رویت کردن این علائم بر روی کولر گازی خود با کارشناسان دکتر آچار مشاوره انجام بدهید تا در اسرع وقت اقدام به تعمیر کولرگازی بکو نمایید.

 • اگر صدایی غیرمنتظره از کولر شنیدید، از یقین داشتن به سالم بودن کولر گازی بکو اجتناب کنید.
 • اگر دستگاه روشن است و لی قادر نمی باشد که اتاق شما خنک کند باید کولر گازی بکو را تعمیر کنید.
 •  در مواقعی که دستگاه یهویی خاموش شده، یا نمی توان آن را روشن کرد، باید از خرابی داخلی آن مطلع شده و آن را به یک تعمیرکار حرفه ای اطلاع رسانی کنید.

در هنگام متوجه شدن بوی بد داخل خانه در زمان روشن بودن کولر احتمال این وجود دارد که گاز خنک کننده دستگاه نشتی داشته باشد و این امر باعث بروز ایراد در کولر شده و سلامت ساکنین را از نظر تنفسی و پوستی به خطر می اندازد.

 این عیب با تعمیرکاران حرفه ای و مجرب تعمیرات دکتر آچار جهت تعمیر کولر گازی بکو تماس حاصل نمایید در مورد دیگر این که در صورت نمایان شدن آب در کولر باید بدانید که پنل داخلی آن ایراد دارد و یخ زدن لوله ها علائم هشدار معیوب شدن دستگاه است.

 قطع و وصل فیوز، خرابی در حالت نوسانی کولر گازی، مشکلات کمپرسور کولر گازی، هرگونه صدمه مربوط به قسمت برقی دستگاه از جمله ایرادات فنی در تعمیر کولر گازی بکو است که باید به کارشناسان کولر گازی اسپلیت بکو مراجعه کنید.

تعمیر کولر گازی بکو
تعمیر کولر گازی بکو

تعمیر کولر گازی بکو در منزل

 در صورتی که خدمات تعمیر را در منزل دریافت نمایید کار شما بسیار راحت تر خواهد بود و دیگر دستگاه را به تعمیرگاه انتقال نداده و هزینه ایی هم برای این انتقال پرداخت نکرده و در وقت خود هم صرفه جویی کرده و به بهترین نحوه ممکن تعمیرات را در منزل در کمترین زمان انجام خواهید داد.

تعمیر کولر گازی بکو در محل

اگر در صدد جستجوی یک تعمیر کار خوب و با تجربه برای انجام تعمیر کولر گازی بکو هستید و نگران هستید ما به شما دکتر آچار را معرفی کرده تا با خاطری آسوده هر گونه اقدام تعمیرات کولر گازی بکو را در محل برای شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهند داد.

این کادر فعال دارای خدمات تعمیر در محل هستند و با یک اطلاع رسانی در حضور شما آماده شده و خدمات خود را در این زمینه ارائه می دهند.

هزینه تعمیر کولر گازی بکو

هزینهٔ تعمیرات با توجه به قطعهٔ معیوب شده و برند دستگاه کولر گازی شما می تواند متغییر باشد زیرا استفاده کردن از قطعات اصل و اورجینال که دارای کیفیت برتر بوده می تواند هزینه های را کمی بالاتر ببرد بنابراین قیمت مصوبی ندارد زیرا در ابتدا باید قطعه صدمه دیده را مشخص کرده و اقدام به تعمیر یا تعویض آن نمود.

کلام پایانی

در متن بالا تمامی مربوط به خرابی کولر گازی و چگونگی آشنایی و برطرف نمودن عیب به وجود آمده را برای شما شرح داده ایم تا در هنگام مشاهده هر گونه مشکل در دستگاه کولر گازی بکو به راحتی بتوانید با آن برخورد کنید و راه کار درست را انتخاب کرده و در کمترین زمان ممکن تعمیرات و یا تعویض قطعات را توسط تکنسین ها انجام بدهید.

دکتر آچار می توانید در هر زمینه ایی از تعمیرات یا تعویض قطعات خراب کولر گازی بکو شما را یاری کند و مشکلات به وجود آمده را تا رفع کند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. رضا قشقایی 3 هفته قبل

  مطلبتون بسیار مفید بود

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید