آموزش تنظیم و کار با کولر گازی

آموزش تنظیم و کار با کولر گازی


برای اینکه شما بتوانید با دستگاه کولر گازی کار کنید در مرحلهٔ ابتدایی باید آموزش تنظیم و کار با کولر گازی و با عملکرد این سیستم آشنا باشید و هر زمان که متوجه رخدادی در عملکرد این دستگاه شدید می توانید از مشاورهٔ کارشناسان تعمیرات کولر گازی دکتر آچار بهرهٔ لازم را ببرید.

ابتدا باید با ریموت این دستگاه و دکمه های نمایش داده بر روی این دستگاه آشنا شده و اطلاعات لازم دراین زمینه را داشته باشید.

هر مدلی از کولر گازی را خریداری نمایید با یک ریموت کنترل رو در رو خواهید شد که عملکرد هر یک از این کنترل ها در کولرهای متفاوت با هم فرق دارد ولی باز در نهایت با یک عملکرد یکنواخت همراه خواهند بود.

در این متن شما را با عملکرد هر یک از این دکمه ها و کارایی آنها آشنا خواهیم کرد تا کار با این کولر گازی ها راحت تر بشود.

آموزش تنظیم و کار با کولر گازی
آموزش تنظیم و کار با کولر گازی

آموزش تنظیم و کار با کولر گازی

کار کردن با ریموت دستگاه کولر گازی یکی از آموزش هایی است که سبب شده شما راحت تر با کولر گازی کار کنید و به تنظیمات آن آشنا باشید.

دکمهٔ روشن و خاموش: مطلع هستید که کاربرد این دکمه در کولر گازی برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می شود، یعنی کولر گازی با این دکمه شروع به کار می کند.

عملکرد دکمه + یا – در ریموت کولر گازی: عملکرد این دکمه به این گونه می باشد که می توانید دما یا سردی کولر را تنظیم کنید و دمای مورد نظر را می توان با فشار دادن این دکمه کم و زیاد کرد.

 دکمه Mode در ریموت کولر گازی: حالت عملکرد دستگاه با وجود این دکمه مشخص می شود، هر بار که آن را فشار می دهید، می توانید عملکرد متفاوتی را برای کولر تنظیم کنید.

عملکرد دکمه فن در ریموت کولر گازی: با فشار دادن این دکمه می توانید شاهد باشید که سرعت فن تهویه پنل داخلی را تغییر می دهید، قابل ذکر می باشد که در برخی از موارد کولر را فقط روی حالت فن یا جریان هوا تنظیم می کنید.

این بدان معناست که موتور یا کمپرسور کولر گازی در این حالت خاموش می شود و فقط فن داخلی دستگاه بدون عملکرد خنک کننده کار ایی دارد، اکثر اوقات کارایی این حالت کولرگازی برای فصل بهار است زیرا نسیمی مطبوع و ملایم را در فضا ارائه می دهد.

 دکمه خودکاردر ریموت کولر گازی: وقتی دستگاه را روی این حالت قرار داده می شود، کولر گازی شما در حالت خودکار قرار می گیرد، بدین معنا که می توانید دستگاه را روی دمایی که مورد دلخواه تان می باشد تنظیم کنید تا کولر به طور خودکار دمای هوای محیط را به دلخواه خنک یا گرم کند.

 دکمه گرمایش یا هیت در ریموت کولر گازی: این دکمه که با آلارم خورشید روی ریموت کنترل قرار دارد برای مواقعی در نظر گرفته شده است که می خواهید کولر گازی را در حالت تولید حرارت قرار دهید، کارایی این دکمه برای فصول سرد سال است و مورد استفاده قرار می گیرد.

 دکمه خنک کننده در ریموت کولر گازی: با فشار دادن این دکمه، سیستم خنک کننده کولر را اکتیو کرده، از این گزینه برای استفاده از سیستم خنک کننده در روزهای بسیار گرم سال استفاده می شود زیرا می تواند با کمک باد خنک دمای هوای فضا را به حد مطلوب برساند.

دکمه Temp در روی ریموت کولر گازی: کارایی این دکمه به گونه ایی است که از این دکمه برای تنظیم دمای محیط کمک گرفته می شود در صورتی که تمایل دارید دمای اتاق را روی دمای خاصی تنظیم کنید بهتر است که از این دکمه استفاده کنید، با عملکرد دکمه Temp می توانید تعادل دمای محیط را همان گونه حفظ نمایید.

 دکمه سرعت فن در ریموت کولر گازی: با استفاده کردن از این دکمه می توانید سرعت فن را انتخاب و تغییر داده که این سرعت دارای چهار نوع می باشد، حالت کم، متوسط، زیاد و نامنظم تغییر می کند.

دکمه جت کول یا توربو: وقتی کولر گازی را روی حالت جت کول قرار می دهید، این دستگاه را برای حداکثر توان آماده می کنید.

دکمه سوینگ در ریموت کولر گازی: کولر دارای پره ای است که جهت وزش باد را جا به جا کرده که به آن دمپر می گویند، حالت حرکت کمک فنر به کمک این دکمه مشخص می شود تا باد در جهات مختلف به جریان بیفتد، قابل توجه می باشد که بعضی از انواع کولرگازی این تنظیمات به صورت دستی انجام می شود.

عملکرد دکمه تایمر: با این دکمه توانسته زمان مشخصی را برای خاموش یا روشن کردن کولر در نظر بگیرید تا به صورت خودکار انجام شود.

عملکرد دکمه خواب: با لمس کردن این دکمه می توانید از گزینه خاموش شدن خودکار کولر گازی لذت ببرید.

دکمهٔ تنظیم درجه دمای اتاق به این گونه می باشد که برای افزایش و کاهش دمای هوا استفاده می شود که به طور عموم تنظیم دما روی 22 تا 25 درجه تاکید می شود، به خاطر این دمای تعادل بدن انسان است و در این دما بدن شما نه عرق می کند و نه سرد می شود.

در برخی مدل ها با استفاده از دکمه های + و – یا فلش های بالا و پایین روی ریموت کنترل، دما را تنظیم می کنند، در این مدل ها که به این گونه می باشند عملکرد دکمه temp روی ریموت کنترل متفاوت می باشد که دارای عملکرد اضافی است و برای نمایش دما استفاده می شود.

با انتخاب کردن این دکمه، 4 حالت ظاهر می شود:

  1. اگر تصویری از یک خانه خالی نمایش داده شود، کولر دمای تنظیم شده را نمایش می دهد.
  2. در صورتی که نشانهٔ خانه ای با دماسنج روی صفحه ظاهر شود، نمایشگر دمای کلی خانه در کولر می باشد.
  3.  در صورتی که نماد دماسنج خارجی نمایش داده شود، دستگاه دمای محیط خارجی را که در برخی مدل ها وجود ندارد و همان دمای اتاق را نشان می دهد، را نمایش می دهد.
  4. در پایان امر حالت چهارم هیچ دمایی را نمایش نمی دهد.
آموزش تنظیم و کار با کولر گازی
آموزش تنظیم و کار با کولر گازی

آموزش نگه داری از کولر گازی

فیلترهای پلاستیکی داخل پنل را برای ماهی یکبار بردارید و با برس پلاستیکی نرم زیر آب داغ بشویید.

کثیفی این فیلترها در کاهش فشار و سرعت باد تاثیر گذار خواهد بود، و طبیعتا سردی کولر گازی را کاهش می دهد اگر فیلتر کولر گازی به دلایلی خراب شد، باید آن را تعویض کنید و از استفاده از فیلتر شکسته یا کارکرد کولر بدون فیلتر اجتناب فرمایید.

داخل اواپراتور رادیاتور در قسمت زیر فیلترهای داخل پنل را حداقل سالی یک بار با پمپ هوا تمیز کنید تا گرد و غبار اطراف آن سبب جریان کمی هوا به داخل نشود، هنگام تمیز کردن داخل پنل، هوا را تمیز کنید.

 باید کولر گازی را خاموش کرد زیرا در صورت کوچکترین تماس با تیغه های پلاستیکی، کریستال در هنگام چرخش می شکند.

با ریموت و در حالت قرار داشتن بر روی دکمهٔ سرد و گرم آن بازی نکنید.

به شماره خطای کولر گازی دقت کنید هنگام نصب کولر در زمان نصب کردن کولر گازی توجه داشته باشید که درب کولر گازی در راهرو و اتاق نشیمن که پنل رو به درب اتاق خواب نصب نگردد، بی توجهی به این امر هدایت هوای خنک به داخل اتاق خواب و گرم نگه داشتن اتاق نشیمن می شود.

برای تامین برق کولر گازی از پریز برق با سیم کشی معیوب استفاده نکنید.

قابل توجه می باشد که برای کولرهای گازی در سایز از 18000 به بالا با 2 سوکت و پریز استفاده نشود، چون آمپر بالا منجر به ذوب و سوختن می شود از دو سوکت و پریز استفاده می شود..

 هرینهٔ تعمیر کولر گازی

هر زمان که خرابی کولر گازی را مشاهده کردید بهتر است که در مرحلهٔ ابتدایی دستگاه کولر گازی شما توسط کارشناسان دکتر آچار باز بینی بشود و پس از مشخص شدن عیب دستگاه می توان هزینه ها را مشخص کرد و در صورتی که قطعهٔ معیوب شده قابلیت تعمیر را داشته باشد.

در اولین فرصت اقدام به تعمیر کرده و در صورتی که قابل تعمیر نبود و بسیار آسیب دیده باشد بهتر است اقدام به تعویض نموده که هزینه های تعمیرات با توجه به این خدمات ارائه شده می توان محاسبه کرد.

 سخن آخر

هر زمان که با خراب شدن ریموت کنترل کولر مواجه شدید و یا اینکه عملکرد دستگاه کولر گازی شما با اختلالی روبرو می شود توصیه شده که از کارشناسان دکتر آچار درخواست کمک داشته باشید تا بتوانند راه حلی برای برطرف کردن این ایراد به شما ارائه بدهند وبا وجود این متخصصین دیگر نگران خراب شدن کولر گازی خود نباشید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید