تعمیر اجاق گاز در پونک

تعمیر اجاق گاز در پونک


دستگاه اجاق گاز برای بر آوردن نیاز های پخت و پز در آشپزخانه ها جایگاه ویژه ایی دارد که در نبودش امر آشپزی دچار اختلال می شود که بهتر است در اسرع وقت اقدام به رفع معایب پیش آمده ی آن بکنید. در مقاله تعمیر اجاق گاز در پونک شما را با محدود تعمیرات اجاق گاز آشنا می کنیم.

 از آن جایی که دستگاه اجاق گاز با گاز شهری ارتباط دارد در هنگام خراب شدنش نیاز است که از افراد متخصص کمک گرفته بشود و نکات ایمنی را به درستی رعایت بکند تا خطری را بعد از انجام تعمیرات به وجود نیاورد، به همین منظور شما می توانید روی دکتر آچار حساب باز کنید، که  خدماتش را با اطمینان ارائه خواهد کرد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دستگاه های اجاق گاز در مدل های ایستاده و رومیزی در مدل های متفاوتی وجود دارد و هر کدام از مزایای و معایبی بر خوردار هستند.

تعمیر اجاق گاز در پونک

برخی از موارد بسیار شایع می باشد که مشکلاتی را برای دستگاه اجاق گاز شما ممکن است به وجود بیاید.

وجود نشتی گاز یکی از موارد بسیار خطرناک و ایرادهای احتمالی اجاق گاز می تواند باشد که این نشت گاز خیلی خطر آفرین است و در صورت عدم بی توجهی به این موضوع، آسیب های غیر قابل جبرانی را به شما وارد می کند.

 بنابراین هر لحظه که بوی گاز و  احساس نشت گاز را متوجه شدید، شیر اصلی گاز را ببندید و از متخصص مشورت بگیرید، وجود نشت گاز و بوی گاز ممکن است بنا به دلایلی به وجود بیاید: وجود نشتی گاز در قسمت اتصال بین شیر اصلی گاز و شیلنگ متصل به لوله باشد.

احتمال دارد که این نشتی در قسمت  دریچه های کنترل مشعل نشتی در شیر اجاق گاز و لوله گاز باشد.

تعمیر اجاق گاز در پونک
تعمیر اجاق گاز در پونک

علت روشن نشدن شعله ی اجاق گاز چیست؟

 شعله ی اجاق گاز روشن نمی شود و جرقه زن کار نمی کند با فندکی برای اجاق گاز از شر کبریت و فندک آشپزخانه راحت می شوید.

دیگر لازم نیست به دنبال آن ها باشید، پس اگر مشعل اجاق گاز و فندک شما خراب است بهتر است که برای تعمیرات اقدامات اولیه را انجام دهید.

به طور کلی یکی از مشکلات رایجی که منجر به تعمیر اجاق گاز می شود روشن نشدن شعله اجاق گاز است، علل این مشکل عبارتند از:

دریچه های مشعل مسدود شده اند، ممکن است که قطعه ی سوئیچ احتراق خراب است و کار نمی کند، گاهی هم بنا به علت  اتصال شمع فندک  برق قطع شده است.

در مورد اجاق گاز برقی و اجاق گاز با فندک برقی ممکن است مدار الکتریکی قطع شود، در صورت وجود برق، هنگام روشن شدن شعله باید صدای کلیک را متوجه بشوید.

اگر این صدا شنیده نشد، به این معنی است که قطعه ی سوئیچ احتراق معیوب شده است، با شنیدن صدای کلیک و روشن نشدن شعله ی اجاق گاز  بهتر است که جریان گاز را بررسی کنید.

صدمه دیدن ترموکوپل دستگاه اجاق گاز

در زمان گذشته که دستگاه های اجاق گاز اولیه مجهز به ترموکوپل نبود خطرات بیشتری را داشتند زیرا وجود این قطعه می تواند ایمنی دستگاه اجاق گاز را بالا ببرد و به طور اتومات جریان گاز را قطع کرده و خطرات را کمتر می کند.

اگر اجاق گاز در معرض باد قرار بگیرد و یا این که مواد غذایی از درون قابلمه به روی اجاق گاز سر برود این قطعه وارد عمل شده و جریان برق قطعه ی بوببین را قطع کرده است و دیگر شاهد منتشر شدن بوی گاز در داخل خانه ها نخواهید بود و به غیر از این موارد بیان شده می تواند عملکرد و بازدهی دستگاه اجاق گاز را بسیار بالا ببرد.

یکی از مواردی که باعث خاموش شدن شعله ی دستگاه اجاق گاز می شود معیوب شدن قطعه ی ترموکوپل خواهد بود، به همین منظور است که انجام دادن تعمیر و تنظیم ترموکوپل اجاق گاز ضروری است.

 صدمه دیدن قطعه ی ترموکوپل که مانند شیر اطمینان عملکردش را نشان می دهد و هم چنین احتمال دارد که با صدمه دیدن برخی دیگر از قطعات هم باعث قطع جریان گاز توسط ترموکوپل شود.

 بنابراین علاوه بر بررسی عملکرد این قطعه، باید جنبه های دیگر نیز مورد بررسی و ارزشیابی توسط کارشناسان قرار داده بشود.

برای اینکه مطمئن شوید قطعه ی ترموکوپل دستگاه اجاق گاز شما آسیب دیده است کافی است ولوم شیر اجاق گاز را نگه دارید و اقدام به روشن کردن شعله بنمایید.

اگر بعد از دست برداشتن از شیر اجاق گاز ، شعله خاموش شود، این امر می تواند نشان بدهد که قطعه ی  ترموکوپل معیوب شده است، این لحظه است که تعمیر و تنظیم ترموکوپل اجاق گاز می تواند مشکل خاموش شدن شعله گاز را حل کند.

هر زمانی که قطعه ی ولوم دستگاه اجاق گاز خراب شده است، از جمله مواردی که دلایلی برای خراب شدن این قطعه ی ولوم اجاق گاز وجود دارد و در این قسمت نقش دارد می توان انسداد، شکستن یا سفت شدن ولوم اجاق گاز را نام برد و در این شرایط تکنسین با بررسی کامل دسته داخلی ولوم و فنرهای داخل کاور آن دستگاه را پیدا کرده و مشکل را برطرف می کند.

تعمیر اجاق گاز در پونک
تعمیر اجاق گاز در پونک

تعمیر اجاق گاز در پونک در منزل

دیگر نیازی به جا به جا کردن دستگاه اجاق گاز شما نمی باشد و هر زمان که اختلالی در عملکردش به وجود می آید با حضور به موقع  تکنسین های متخصص دکتر آچار در منزل دستگاه اجاق شما عیب یابی شده و معایب آن را در منزل شما برطرف خواهند کرد.

تعمیر اجاق گاز در پونک در محل

هر زمان که دستگاه اجاق گاز شما با خرابی و صدمه دیدن قطعات روبرو بشود و نیاز به تعمیرات داشته باشد  اگر که در محدوده ی غرب تهران ساکن هستید و در محله ی پونک زندگی می کنید می توانید با کمک کارشناسان دکتر آچار  معایب دستگاه اجاق گاز خود را برطرف نمایید.

هزینه تعمیر اجاق گاز در پونک

با حضور کارشناسان متبحر دکتر آچار و بازدید دستگاه اجاق گازتان هزینه های مشخص خواهد شد زیرا بیشتر افراد تعمیر کار دکتر آچار قصد تعمیر دارند تا تعویض، آن ها می خواهند هزینه ی کمتری را متحمل بشوید بنابراین اگر قطعه ایی قابل تعمیر باشد با تعمیر مشکل پیش آمده را برطرف می کنند.

در غیر این صورت با تعویض قطعه ی جدید این ایراد را رفع می کنند و هزینه های طبق کارهایی که انجام شده است محاسبه می گردد.

نتیجه ی نهایی

با خراب شدن دستگاه اجاق گاز خود با حضور متخصصینی چون دکتر آچار که در امر تعمیرات بسیار مهارت داشته  دیگر نباید نگران خرابی دستگاه اجاق گاز خود باشید به همین منظور باید از این تعمیرکاران شاخص کمک گرفته بشود و تمامی معایب دستگاه اجاق گاز خود را رفع نمود.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
  1. رحیم حاجی 1 سال قبل

    مادرم از کارتون رضایت داشتن خدا خیرتون بده

  2. میثم خادمی 11 ماه قبل

    لازمه کولر آبی سرویس شه حالا که استفاده نمیکنیم ازش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید