تعمیر اجاق گاز در شهریار

تعمیر اجاق گاز در شهریار


امروزه با پیشرفت هایی که وجود داشته تولید کنندگان توانسته اند دستگاه های اجاق گاز با کیفیت با ساخنتار های زیبایی را طراحی کنند و در عرصه ی فروش قرار بدهند و در مدل های ایستاده و رومیزی در بازارها موجود می باشد ولی با همه این تکنولوژی ها باز هم ممکن است که با مشکلاتی در عملکرد دستگاه اجاق گاز تان روبرو باشید و موارد را شاهد باشید که دستگاه نیاز به تعمیرات داشته باشد در این صورت می توانید از تعمیر اجاق گاز در شهریار از کارشناسان دکتر آچار کمک گرفت که پس از عیب یابی دستگاه می توانند معایب آن را برطرف کنند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

تعمیر اجاق گاز در شهریار

اگر در مواقعی شاهد خراب شدن فندک دستگاه اجاق گازتان بودید باید اطلاعات لازم در این زمینه را داشته باشید تا بتوانید اقدام درستی را انجام بدهید.

روشی که به طور خودکار دستگاه اجاق گاز برای روشنایی شعله عمل می کند این است که تنظیمات شعله فشرده شده و در جهت خلاف عقربه های ساعت چرخانده می شود.

اگر به طور هم زمان این کار را انجام دهید سبب خروج هم زمان گاز از منافذ کنار شعله خواهد شد سرانجام شعله را روشن خواهد کرد.

اما کارکرد دستگاه های اجاق گازی که از داشتن فندک اتوماتیک بی بهره اند، نحوه ی عملکرد دارای اختلاف می باشد.

دستگاه های اجاق گازی که فندک غیر اتوماتیک دارند، برای این که بتوانید شعله ی دستگاه اجاق گاز را روشن کنید.

باید ولوم تنظیمات گاز را در جهت داخل بفشارید و با چرخش خلاف عقربه های ساعت می توان دستگاه اجاق گاز را روشن کرد​​، شعله اجاق گاز را آهسته و روشن کنید.

تعمیر اجاق گاز در شهریار
تعمیر اجاق گاز در شهریار

عواملی می تواند در معیوب شدن قطعه ی فندک دستگاه اجاق گازتان موثر واقع بشود:

در برخی از موارد با سر رفتن مواد غذایی و مایعاتی مانند شیر که در حال جوش روی اجاق گاز قرار دارند، می تواند باعث از کار افتادن قطعه ی فندک بشود.

مورد دیگر می تواند در اثر شستشوی این دستگاه اجاق گاز باشد که با اجرای این عملیات در حین شستشو آب به داخل قطعه ی فندک وارد بشود و کارایی خود را از دست بدهد.

گاهی اوقات وجود نوسانات الکتریکی برق می تواند سبب سوختگی قطعه ی فندک بشود.

مورد دیگر احتمال دارد که با فشار دادن بیش از حد دکمه ی فندک دلیلی برای خراب شدن قطعه ی فندک باشد.

نحوه ی عملکرد قطعه ی ترموکوپل و عوامل موثر در خراب شدنش چیست؟

دستگاه اجاق گاز از دستگاه های ضروری در آشپزخانه  و در انجام تعمیراتش باید نکات ایمنی را رعایت کرد زیرا بسیار خطر ساز می تواند باشد.

نحوه ی عملکرد قطعه ی ترموکوپل و اهمیت آن یکی از موضوعات بارز در کیفیت اجاق گاز می باشد. در برخی از مدل های اجاق گاز این قطعه جایگاهش در کنار شعله می باشد.

در بعضی از مدل های دستگاه اجاق گاز باید حدود 20 ثانیه شعله را نگه دارید، تا قطعه ی ترموکوپل بتواند وارد عمل بشود.

قسمت درونی قطعه ی ترموکوپل به طور معمول از جنس  آلیاژ ساخته می شود که می تواند به عنوان چند بت برقی در برابر دمای 200 درجه برق تولید کرده  و  شعله گاز را روشن کند.

دلیل بارز وجود ترموکوپل در دستگاه اجاق گاز می تواند به خاطر  تولید برق و روشن ماند شعله  تا پایان کار می باشد.

عوامل موثر در معیوب شدن قطعه ی ترموکوپل می تواند بنا به دلایلی چون ،کم بودن فشار گاز  و نبود حرارت کافی برای قطعه ی ترموکوپل، همانطور که گفته شد.

بعضی اوقات، نگه داشتن بیش از حد مورد این دکمه، بعضی از افراد به دلیل داشتن رفت و آمد زیاد و استفاده های مکرر از این دستگاه می تواند وجود حرارت زیاد باعث خراب شدن و از کار افتادن این قطعه در دستگاه اجاق گاز بشود.

البته ممکن است که قطعه ی ترموکوپل در همان نصب ابتدایی دستگاه اجاق گاز با ایراد وجود داشته و یا این که به دلیل وجود اتصالی دستگاه اجاق گازتان سبب بروز چنین ایرادی شده است.

اگر به تمیزی دستگاه اجاق گازتان اهمیت ندهید احتمال دارد که در قسمت پایین قطعه ی ترموکوپل به خاطر کثیفی دچار انسداد شده باشد و سبب معیوب شدن قطعه ی ترموکوپل بشود.

نحوه ی استفاده ی صحیح و درست از دستگاه اجاق گاز هم می تواند در داشتن عمر طولانی دستگاه موثر واقع بشود.

تعمیر اجاق گاز در شهریار
تعمیر اجاق گاز در شهریار

تعتعمیر اجاق گاز در شهریار در منزل

امروزه با وجود متخصصین تعمیرات اجاق گاز مانند دکتر آچار دیگر نیازی به حمل و نقل دستگاه اجاق گاز خراب شده نیست و با یک تماس در منزل شما حضور پیدا کرده و اگر در محدوده ی شهریار زندگی می کنید می تواند از دکتر آچار کمک بگیرید.

تعمیر اجاق گاز در شهریار در محل

اگر ساکن منطقه ی شهریار هستید و با خراب شدن دستگاه اجاق گاز خود  روبرو هستید برای برطرف کردن این ایراد به وجود آمده بهتر است به تکنسین های ماهر دکتر آچار اطلاع رسانی کنید در اولین فرصت در محل حاضر شده و خدمات خود را عرضه می دارند و می توانید بهره ی لازم را ببرید.

هزینه تعمیر اجاق گاز در شهریار

در گام ابتدایی خراب شدن دستگاه اجاق گاز بهتر است که قطعه ی صدمه دیده شناسایی گردد که در این صورت پس از مشخص شدن ایراد دستگاه و قطعه ی آسیب دیده بهتر می توان عیب دستگاه را تشخیص داد.

بنابراین اگر این قطعه قابلیت تعمیر را داشته باشد در ابتدای کار عملیات تعمیر صورت می گیرد و در صورتی که خیلی خراب شده باشد و نتوان تعمیر کرد بهتر است که قطعه ی آسیب دیده را با یک قطعه ی جدید تعویض نمود که هزینه های با توجه به انجام این مراحل محاسبه می شود.

نتیجه ی آخر

دستگاه اجاق گاز شما در هر برندی که باشد می تواند در اثر گذشت زمان و یا کار کرد زیاد با مشکلاتی مواجه بشود که به کمک تعمیر کارانی چون دکتر آچار  در تعمیر اجاق گاز در شهریار داشته باشید که فقط با یک تماس  آماده ی ارائه ی خدمات خود می باشند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
  1. غلامرضا عباسی 11 ماه قبل

    سایت تون همه چی تمومه کلی چیز میشه یاد گرفت ازش

  2. داوود سعیدی 11 ماه قبل

    من از اینکه لوازم خانگیمو برای تعمیر دست شما دادم راضیم به بقیه دوستان هم پیشنهاد می کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید