تعمیر اجاق گاز در کرج

تعمیر اجاق گاز در کرج


دستگاه های اجاق گاز در خانه ها بسیار کاربرد دارد و عملیات آشپزی را بسیار راحت کرده و در زمان نبودش کارهای طبخ را با مشکل مواجه می کند هر زمان که دستگاه اجاق گاز شما خراب شد می توانید با کارشناسان تعمیر اجاق گاز در کرج ماهر دکتر آچار تماس حاصل کنید و از خدمات آنها بهرهٔ لازم را ببرید.

گاهی اجاق گازها در مواردی چون خراب شدن شعله ها ودود زدن آنها نداشتن شعلهٔ مناسب تنظیمات شعله و یا پیلوت و… را مشاهده کنید که برای برطرف کردن این موارد باید اطلاعات لازم را داشته باشید تا بهتر بتوانید ایرادها را رفع کنید و تعمیرات اجاق گاز را انجام دهید.

تعمیر اجاق گاز در کرج

در حین استفاده از دستگاه اجاق گاز با مشکلات عمده ایی ممکن است مواجه بشوید که چند تا از این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم:

 1. مورد اول این که اجاق گاز روشن نمی شود و جرقه زن کار نمی کند به خاطر وجود فندک برای اجاق گاز از شر کبریت و فندک آشپزخانه راحت می شوید و دیگر لازم نیست به دنبال آنها باشید و در مواقعی که مشعل اجاق گاز شما خراب است به طور حتم تصمیم به اجرای عملیات تعمیر می گیرید.

 به طور کلی یکی از متداول ترین معایب که منجر به تعمیر اجاق گاز می شود روشن نشدن شعله اجاق گاز است علل این مشکل شامل مواردی چون:

 • امکان دارد دریچه های مشعل مسدود شده باشند.
 • ممکن است سوئیچ احتراق خراب است و کار نمی کند اتصال شمع برق قطع شده است.

در مورد اجاق گاز برقی و اجاق گاز با فندک برقی احتمال دارد که مدار الکتریکی قطع شود در صورت وجود برق، هنگام روشن شدن شعله باید صدای کلیک را بشنوید اگر این صدا را شنیده نشوید.

مفهومش این است که قطعه سوئیچ احتراق معیوب شده اگر صدای کلیک شنیدید، ولی باز هم شعله روشن نشد، بهتر است که جریان گاز را بازرسی کنید.

جهت تعمیر اجاق گاز در تمام مناطق تهران به لینک زیر مراجعه کنید:

https://drachar.com/cooker-repair/

 1. تعمیر اجاق گاز در کرج
  تعمیر اجاق گاز در کرج

   

 2. مورد بعدی شعله اجاق گاز را خاموش می شود این امکان وجود دارد که شعله اجاق گاز مشتعل شود ولیکن شعله پایدار نمی باشد و به تدریج از شدت آن کاسته شده و خاموش می شود.

در این صورت باید چندین مورد بررسی شود که ضروری ترین آنها به شرح زیر است:

 معیوب شدن قطعهٔ ترموکوپل اجاق گاز می تواند یکی از عوامل موثر در خاموش شدن شعله اجاق گاز باشد به این منوال انجام دادن تعمیر و تنظیمات قطعه ترموکوپل اجاق گاز ضروری است.

از کار افتادن این قطعه که مانند شیر اطمینان عمل می کند و البته معیوب شدن سایر قطعات می تواند باعث قطع جریان گاز به واسطهٔ ترموکوپل شود به همین منظور علاوه بر چک کردن کارکرد این قطعه، باید جنبه های دیگر نیز مورد ارزشیابی قرار داد به خاطر این که مطمئن شوید ترموکوپل اجاق گاز شما آسیب دیده است.

کافی است ولوم را نگه دارید و شعله را روشن کنید در صورتی که بعد از آزاد کردن ولوم شعله خاموش بشود، این می تواند نشانهٔ صدمه دیدن ترموکوپل باشد با توجه به این وضعیت تعمیر و تنظیم ترموکوپل اجاق گاز می تواند حلال ایراد به وجود آمده باشد.

 ولوم گاز آسیب دیده است انسداد، شکستگی یا سفت شدن ولوم اجاق گاز و محور داخلی از عواملی می باشد که باعث شده ولوم گاز به درستی کار نکند که در این حالت تکنسین های ماهر با چک کردن درست دسته داخلی ولوم و فنرهای داخل کاور آن دستگاه را پیدا کرده و مشکل را برطرف می کند.

 1. مورد بعدی وجود صداها ی زیاد شعله می باشد در مواقعی که شعله پر سر و صدا می شود یکی از ایرادهای بارز اجاق گازهای رومیزی و فردار به ویژه اجاق گاز مبله می باشد.

این احتمال وجود دارد که به خاطر این که دریچه های گاز تنظیم نیستند، مقدار رسیدن گاز به مشعل خیلی بیشتر می شود باشد که سبب بروز صدا و یا شدت و افزایش شعله اجاق گاز می شود که ترجیحاً باید برای حل این مشکل سریع وارد عمل شوید.

چون که افزایش شعله اجاق گازی به صورت کنترل نشده می تواند باعث خساراتی از جمله سوختن مواد غذایی و ظروف و از همه با اهمیت تر آتش سوزی شود.

 1. مورد دیگر تایمر کار نمی کند یکی از کاربردی ترین قابلیت ها در اکثر اجاق های گاز تایمر است با استفاده از تایمر دیگر لازم نیست نگران سوختن یا نپختن غذا باشید هنگام بحث در مورد ایرادهای بارز اجاق گاز رومیزی، خرابی تایمر را نباید از یاد برد اهمیت داشتن و مهم بودن تایمر به ویژه در زمان استفاده از فر محسوس می باشد ولیکن این قطعه الکترونیکی احتمال دارد به خاطر عوامل مختلف کار نکند موارد بسیاری در این بروز این ایراد سهیم هستند:

معیوب شدن برد و اتصالی سیم ها و داغ شدن یا سوختن تایمر می تواند نقش مهمی داشته باشد.

مشخصهٔ بارز یک اجاق گاز خوب

شاید اطلاع داشته باشید که مواد گران قیمت همیشه نشانه کیفیت بالای یک محصول تولید شده نمی تواند باشد و یا این که برندهای خارجی محصولاتی که دارای کیفیت عالی باشد را ارائه نمی کنند.

اما برخی از اقلام در بین اجاق گازهای باکیفیت و مطمئن رایج است که در بالا بردن طول عمر آنها نقش بسزایی دارد در متن زیر بعضی از موارد برجسته ایی که هنگام خرید اجاق گاز باید در نظر داشته باشید آورده شده است.

بهتر است اجاق گازی که دارای استاندارد و با کیفیت می باشد را خریداری کنید.

 در زمان خرید کردن به تعداد شعله اجاق گاز توجه کنید و با در نظر داشتن مایحتاج خانواده خریداری کنید.

بی شک اجاق گازی را خریداری کنید که مجهز به ترموکوپل و فندک باشد تا ایمنی خود و خانواده تان بیشتر شود.

توصیه می شود که به دلیل هزینه بالای برق از خرید اجاق برقی خودداری کنید.

یک اجاق گاز بخرید که فاصلهٔ بین شعله ها رعایت شده باشد.

یقیناً اجاق گازی بخرید که دارای گارانتی معتبر باشد.

البته یادآوری خواهد شد که اجاق گازهایی از جنس لعابدار و استیل به دلیل ماندگاری بالا مشتریان بیشتری طرف دارشان هستند ولی در مواقعی که زیبایی برای شما اهمیت دارد بدون شک اجاق گاز شیشه ای را انتخاب خواهید کرد.

تاکید می شود که زمان خرید اجاق گاز روش های تمیز کردن گاز را از فروشنده جویا شوید تا اطلاع داشته باشید در مواقع لزوم از چه موادی برای تمیز کردن گاز استفاده کنید که به آن صدمه ایی وارد نکنید.

تعمیر اجاق گاز در کرج
تعمیر اجاق گاز در کرج

تعمیر اجاق گاز در کرج در محل

برای این که دستگاه اجاق گاز خود را به تعمیر گاه انتقال ندهید و هزینه ایی را تقبل نکرده و از نظر زمانی هم به صرفه باشد میتوانید با یکی از شماره های دکتر آچار تماس حاصل فرمایید و در محل خود کرج تعمیرات را دریافت نمایید.

تعمیر اجاق گاز در کرج در منزل

با انجام دادن تعمیرات اجاق گاز در منزل توسط دکتر آچار می توانید از طیف گستردهٔ خدمات این کادر فعال بهره ببرید.

خدمات آنها می تواند شامل اجاق گازها در هر برند و هر مدلی باشد و در شعبهٔ کرج هم فعال هستند.

هزینه تعمیر اجاق گاز در کرج

از جمله بارزترین عللی که بر قیمت پایانی خدمات تاثیر می گذارد و بر اساس آن می توان هزینهٔ پایانی را تعیین کرد می تواند شامل این موارد باشد:

 اولین مورد هزینه تعیین عیب یابی اجاق گاز

مقدار و شدت پیدایش ایراد در دستگاه اجاق گاز

مورد دیگر می تواند برند و مدل اجاق گازی باشد که خراب شده است.

زمانی که تعداد قطعاتی که نیاز به تعمیر دارند را مشخص بکنند که تعداد و هزینه تعویض قطعات در صورت لزوم مورد محاسبه قرار می گیرد.

نتیجه گیری

به شما مژده خواهیم داد تا با حضور به موقع افراد کارشناس دکتر آچار برای رفع خرابی های به وجود آمدهٔ دستگاه اجاق گازتان اصلاً نیازی به نگران شدن ندارد زیرا در اولین فرصت هر گونه خدمات مرتبط به تعمیرات اجاق گاز را به شما خواهند داد.

دستگاه های اجاق گاز هر چند از برند معتبر باشد باز هم امکان دارد که در اثر گذشت زمان قطعاتش با خرابی روبرو بشود که با مراقبت بیشترمی توانید از خرابی ها در امان باشید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. زهرا ابراهیمی 2 ماه قبل

  دلایل روشن نماندن فندک اجاق گاز رو میشه توضیح بدید؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   خرابی فندک و نوسانات برق از مهم ترین دلایل روشن نماندن فندک اجاق گاز مطرح می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید