تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج

تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج


تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج توسط دکتر آچار در هر زمانی که شما تماس حاصل بگیرید در کمترین زمان ممکن اجرا خواهد شد. اجاق گاز هم از لوازم ضروری در خانه ها بوده که اطلاع داشتن از قطعات و عملکرد هر یک سبب می شود که شما در هنگام بروز ایرادها بتوانید راه چاره را بی اندیشید و تعمیرات اجاق گاز را انجام دهید.

اجاق گاز اخوان هم یکی از برندهای محبوب در بین اجاق گازها می باشد ولی اگر در حین استفاده از این گاز با مشکلی و یا ایرادی مواجه شدید هیچ نگران نباشید زیرا کارشناسان دکتر آچار در کرج یار و همراه تعمیر کننده این دستگاه شما هستند و معایب را بررسی کرده و اقدام به رفع می کنند.

تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج

قسمتی از اجاق گاز اخوان است که برای ایمنی بیشتر آن در اجاق گاز قرار می گیرد که این عملکرد توسط قطعه ایی به نام ترموکوپل است این قسمت جریان گاز را قطع می کند و از سوختن آن در هنگام خاموش شدن شعله توسط باد یا سقوط مواد غذایی جلوگیری می کند.

این دستگاه از دو میله ناهمگن که در یک سر به هم جوش داده شده اند ساخته شده است ترموکوپل در یک سر به شعله و در سر دیگر به ورودی جریان گاز اتصال دارد در اصل باید بدانید که عملکرد قطعهٔ ترموکوپل مانند باتری است در یک سر این سیم ها تا زمانی که گرما وجود دارد جریان الکتریکی ایجاد می شود که با استفاده از انرژی مغناطیسی ایجاد شده توسط جریان الکتریکی مسیر خارج شدن گاز را باز می کند.

تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج
تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج

ضرورت قطعهٔ ترموکوپل موقعی معلوم خواهد شد که جریان شعله به طور ناگهانی منقطع می شود هنگامی که میله به دلیل عدم وجود شعله خنک می شود، جریان الکتریکی بالای میله قطع می شود.

البته بر قطع شدن میدان مغناطیسی موثر واقع می شود بنابراین قطعهٔ واشر بوبین مسیر گاز را بسته و جریان گاز را قطع می کند تا از جریان گاز جلوگیری کند گسترش گاز، آتش سوزی و انفجار را به وجود می آورد.

آشنا شدن با ترموکوپل اجاق گاز اخوان این گونه می باشد که بدانید ترموکوپل چگونه است تا در صورت لزوم آن را تعمیر یا تعویض کنیم.

چه طوری متوجه شوید که ترموکوپل اجاق گاز اخوان ایراد پیدا کرده است؟

برای معلوم شدن صحت و سالم بودن قطعهٔ ترموکوپل در مرحلهٔ اول جریان گاز را باید قطع کنید مرحلهٔ بعد باید سر گاز را باز کنید و ترموکوپل را پیدا می کنید در پایان موارد زیر را برای بررسی یکپارچگی یا خرابی ترموکوپل چک کنید:

 در صورتی که اتصال دو میله سوخته یا دو میله از هم جدا شوند، امکان دارد که آسیب دیدن ترموکوپل زیاد است.

در انتهای میله یک سیم پیچ وجود دارد که در آن دو میله داخلی و خارجی وجود دارد، این دو میله با وجود یک واشر اتصال پیدا کرده، هر زمان که این واشر آسیب ببیند ترموکوپل عملکردش مختل خواهد شد.

 ممکن است بخشی از قطعهٔ ترموکوپل نزدیک به شعله در اثر حرارت زیاد سوخته باشد یا در اثر ضربه شکسته یا خم شده باشد. در این مورد، تعویض ترموکوپل نقش دارد.

 ترموکوپل در اجاق گاز اخوان چه مزیت هایی دارد؟

ترموکوپل دارای برتری هایی است که در این متن باز گو می شود:

 • ترموکوپل قطعه ایی ساده و بدون شکستگی مکانیکی یا سوختن عناصر الکتریکی است.
 • قطعهٔ ترموکوپل از لحاظ قیمتی ارزان است.
 • ترموکوپل ازعملکرد بلند مدتی برخوردار است.
 •  کنترل دمای شعله بسیار کارآمد است.
 • ترموکوپل مسبب قطع سریع گاز می باشد.
 •  سهولت در تعویض ترموکوپل به گونه ای که بتوانید خودتان آن را در خانه تعویض کنید.

ترموکوپل تنها یک مشکل دارد و آن سختی در انجام تعمیر دستگاه است این سختی به قدری می باشد که بیشتر تکنسین های با تجربه ترجیحاً به جای انجام دادن تعمیر ترموکوپل اجاق گاز با ترموکوپل نو تعویض کنند.

چگونه متوجه بشوید که قطعهٔ ترموکوپل اجاق گاز صدمه دیده است؟

ترموکوپل یک قطعه به اصطلاح “سخت” می باشد و به راحتی نمی شکند طول عمر مفید برای قطعهٔ ترموکوپل ها در اجاق گاز به طور معمول بیشتر از 20 سال است و تنها در مواقعی که اجاق گاز اخوان همیشه روشن باشد، قبل از آن زمان می شکند همان طور که می دانید قطعهٔ ترموکوپل دیرتر آسیب می بیند.

اما وقتی صدمه ببیند، باید سریع اقدام به انجام دادن تعمیر یا تعویض بشود تا از رخ داد این اتفاق جلوگیری شود به همین دلیل نیاز می باشد نشانه های معیوب شده قطعهٔ ترموکوپل را بشناسید تا هر زمانی که یکی از این علل نمایان گشت، سریعاً ترموکوپل چک شود.

تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج
تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج

 از ضروری ترین علائم معیوب شدن ترموکوپل اجاق گاز می توان این عوامل را مطرح کرد:

 • وقتی که اجاق گاز اخوان دیر روشن بشود.
 • وقتی که شعله اجاق گاز اخوان بعد از روشن شدن به قوت خود باقی نمی ماند.
 • وقتی که فر در اجاق گاز اخوان روشن نمی شود.
 • وقتی که اجاق گاز اخوان شعله اش کم می باشد.
 • وقتی که شعله های اجاق گاز اخوان به درستی نمی سوزد.
 • وقتی که اجاق گازاخوان دود می کند.
 • وقتی که شما شاهد وجود الکتریسیته در بدنه اجاق گاز اخوان هستید.

عوامل متعددی وجود دارد که به جای تعمیر ترموکوپل باید عمل تعویض اجرا بشود برای انجام دادن تعمیرات ترموکوپل روش های متنوعی وجود دارد که این روش ها شامل مواردی چون گام اول تعویض سنسور ترموکوپل می باشد.

بهتر است که توجه داشته باشید که تعویض سنسور با قطعه ی اصلی  به طرز درستی انجام بشود زیرا به منظور عیب یابی باید قطعه  کارایی لازم را نداشته و قطعه ی جایگزین در جوار سنسور گذاشته بشود.

تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج در منزل

امروزه بیشتر اجاق گاز ها صفحه ایی بوده و در زمان خراب شدن کار کمی سخت خواهد بود زیرا برای اجرای عملیات تعمیر باید در منزل صورت بگیرد بنابراین برای این که بتوانید اجاق گاز خود را در منزل تعمیر بکنید تاکید شده فوراً به تکنسین های با تجربهٔ دکتر آچاراطلاع رسانی کنید.

تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج در محل

دکتر آچار دارای خدمات تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج و حومهٔ اطراف آن را ساپورت می کند و افرادی که ساکن منقهٔ کرج هستند می توانند از این خدمات تعمیر اجاق گاز اخوان بهرهٔ لازم را ببرند زیرا این کادر آموزش دیده با هماهنگی و حضور به موقع در محل عملیات را اجرا خواهند کرد.

هزینه تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج

 هزینه ها با توجه به قطعاتی که خراب شده می تواند متغیر باشد زیرا هر یک از قطعات هزینهٔ مختص دارد و باید عیب یابی صورت بگیرد تا قطعهٔ صدمه دیده شناسایی بشود و مبلغ پرداختی تعمیرکاران با توجه به خدمات ارائه داده برای شما و هزینهٔ تعمیر و جایگزین کردن محسوب می شود.

سخن پایانی

اجاق گاز اخوان از برندهای با کیفیت بوده که جلب رضایت بیشتر افراد مصرف کننده را کرده است ولی اگر در مواردی قطعه ایی مانند فندک و یا بوبین و یا ترموکوپل با ایرادی روبرو شد پیشنهاد داده می شود که حتماً از افراد آموزش دیده و با تجربهٔ دکتر آچار کمک بگیرید و به آن ها مراجعه کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. حبیب یوسفی 2 هفته قبل

  نصب اجاق گاز هم انجام می دید؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   عرض ادب و احترام بله نصب اجاق گاز انجام می شود

 2. غلامحسین امین 2 هفته قبل

  شما تعویض فیلتر آبسرد کن هم انجام می دید؟ خودمون هم می تونیم این کار رو انجام بدیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید