آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی

آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی


در مقاله آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی دکتر آچار شما را با این روش آشنا می کنیم. اجرای عملیات جرم گیری ماشین ظرفشویی یکی از کارهای با اهمیت می باشد، اجرای این امر می تواند در افزایش طول عمر دستگاه ماشین ظرفشویی شما تاثیر گذار باشد، برای به اجرا در آوردن این عملیات رسوب زدایی ماشین ظرفشویی به گونه های متفاوتی وجود دارد.

بهتر است بدانید که انجام رسوب زدایی ماشین ظرفشویی علل متعددی دارد زیرا وجود املاح و سختی آب سبب می شود که مشکلاتی را برای ماشین ظرف شویی به وجود بیاورد، رسوبات از جنس کلسیم و منیزیوم می باشد، که وجود این موارد در ماشین ظرفشویی می تواند لایهٔ سفید را در ظروف و قطعات دستگاه به وجود بیاورد.

آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی
آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی

آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی

در این مطالب ذیل شما را با آموزش جرم گیری و رسوب زدایی ماشین ظرفشویی شما را آشنا کرده و اطلاعات شما را بالاتر خواهیم برد.

 نکتهٔ مهم در هنگام اجرای عملیات جرم گیری ماشین ظرفشویی خود را باید بر روی برنامه شستشوی کامل یا همان قابلمه شور قرار بدهید و این حالت را تنظیم کنید.

برای مدت سی دقیقه باید برنامه شستشو ادامه داشته باشد.

در مرحلهٔ اولیهٔ تمام قسمت های قابل جابجایی ماشین ظرفشویی مانند قفسه ها و تیغه های پایین را بردارید این قسمت های دستگاه را بهتر است با محلول های طبیعی مانند جوش شیرین یا هر نوع محلولی که می خواهید تمیز کنید و رسوبات جمع شده روی آن را به طور کامل بردارید.

 بعد از انجام این مرحله باید فیلترهای ماشین ظرفشویی را بردارید و با استفاده از مسواک و آب گرم باقی مانده مواد غذایی و بقیه زباله های گیر کرده در آن را تمیز کنید.

 بیشتر اوقات، فیلتر در ماشین ظرفشویی، در قسمت پایین دستگاه نصب می شود که به راحتی قابل برداشتن و تمیز کردن است.

بعد از انجام مراحل قبلی وارد مرحلهٔ بعدی خواهید شد، در مرحله سوم برای حذف آهک از ماشین ظرفشویی باید محفظه داخلی ماشین تمیز شود ترکیبی از محلول های طبیعی سرکه سفید، آب لیمو و نمک را کمک بگیبرید برای اسپری داخل دستگاه و تمیز کردن ماشین ظرفشویی با یک اسفنج مرطوب یا پارچه نرم استفاده کرد.

آخرین مرحله بررسی شلنگ ها و خروجی آب ماشین، عموماً در اثر استفاده های مکرر، زباله ها می توانند در لوله های جریان آب ماشین ظرفشویی انباشته بشود و باعث مسدود شدن جریان کامل آب در ماشین شوند.

 راه درست این است که این قسمت از ماشین ظرفشویی را با ابزارهای تیز مانند خلال دندان تمیز کنید و تمام رسوبات موجود در سوراخ های این قسمت را تمیز کنید.

روش های جرم گیری ماشین ظرفشویی

انجام عملیات جرم گیری ماشین ظرفشویی به دو راه قابل اجرا می باشد:

جرم گیری به روش کمک گرفتن از موارد شیمیایی، که در این روش قفس ها و قطعات ماشین ظرفشویی را با مواردی مانند قرص، پودر، صابون مختص جرم گیری و رسوب زدایی صورت می گیرد، وجود بوی مطبوع و نبود رسوبات می تواند در اثر تمیز کردن کردن دستگاه با این موارد باشد.

روش دیگر تمیز کردن جرم ماشین ظرفشویی کمک گرفتن از موارد خانگی مانند سرکه وجوش شیرین می باشد، این مواد در هر خانه ایی به راحتی در دسترس می باشد، مواد سرکه به جز داشتن خاصیت ضد عفونی کنندگی قادر خواهد بود که بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین ببرد.

 این را هم بدانید که از این محلو نباید به طور مستقیم استفاده کرد بلکه باید این محلول را رقیق کرد و با آن مخلوط بشود.

 بهتر است که از شوبنده های غیر استاندارد در زمان شستشوی ظروف استفاده نکنید، زیرا در عملکرد دستگاه موثر می باشد و احتمال دارد که اختلالتی را در امر شستشو به وجود بیاورد.

 توصیه می شود که برای مدت هر سه ماه یک بار از جرم گیری مواد شیمیایی استفاده بکنید و این عملیات رسوب زدایی را انجام بدهید، در صورتی که از مواد جرم گیر جوش شیرین کمک گرفته اید به دلیل استحکام و دوام ماشین ظرفشویی خود هر ماه این عملیات را تکرار بکنید.

چند نکته در مورد جرم گیری ماشین ظرفشویی

 •  در صورتی که از سختی آب در لوله های ماشین ظرفشویی اطمینان دارید بهتر است که از کریستال های خاص کمک گرفته بشود.
 • در زمانی که می خواهید داخل دستگاه را تمیز کنید، می توانید از محلول آب و صابون رقیق با پارچه استفاده بشود.
 • در صورتی که نمایلی برای افزایش عمر دستگاه خود دارید از شستشوی مواد چرب اجتناب بفرمایید.
 • ماشین ظرفشویی بوش سری چهار بر خلاف دیگر ماشین های ظرفشویی هر ماه باید اقدام به رسوب زدایی کرد.
 • در هر ماه قطعهٔ فیلتر دستگاه را چک بکنید.
 • در هنگام قرار دادن ظروف در داخل دستگاه برای شستشو بهتر است که باقیماندهٔ غذاها را پاک کرد.
 •  تهویه هوا را به خاطر کاستن بوی بد بعد از هر بار استفاده اهمیت بدهید.
 • از شویندهای مخصوص و استاندارد ماشین ظرفشویی استفاده بکنید.
 • در مدل های ماشین ظرفشویی بوش سری هشت در زمان اجرای عملیات ظرفشویی از خالی بودن دستگاه مطمئن باشید.
آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی
آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی

چرا باید عملیات جرم زدایی ماشین ظرفشویی را انجام داد؟

آبی که در محیط های مسکونی و شهری افراد از آن استفاده می کنند، با وجود این که تصفیه های زیادی بر روی این آب انجام می شود ولی باز هم دارای املاح و سختی آب است، این نمک ها منجر به افزایش احتمال همین امر باعث تشکیل رسوب در کناره ماشین ظرفشویی و سایر وسایل می شود.

به غیر از این، قسمت های دیگر غذا و چربی و… روی قسمت های داخلی دستگاه جمع می شود و سبد ماشین ظرفشویی و کناره ها و لایه های جرم تشکیل می شود.

رسوب زدایی و انجام عملیات جرم گیری ماشین ظرفشویی به چند دلیل مهم از جمله پیشگیری از ایجاد بوی بد و نامطبوع در ماشین، افزایش قدرت تمیز کنندگی ظروف و کمک به افزایش طول عمر دستگاه حائز اهمیت است.

مهم است که بدانید، تجمع زیاد رسوب و جرم در لوله ها و مسیر خروجی آب منجر به مسدود شدن می شود و به همین دلیل فشار زیادی به ماشین ظرفشویی وارد می شود و عمر آن با گذشت زمان رو به کاستی خواهد بود.

به غیر از این مورد، این انباشته شدن لایه های رسوب در قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی باعث کاهش قدرت پاک کنندگی و شستشو می شود.

 بنابراین تمام قسمت های ماشین ظرفشویی از جمله لاستیک اطراف در، سبدها و محفظه داخلی با استفاده از مواد مختلف از جمله نمک، پودر، قرص، ژل، سرکه و جوش شیرین باید به طور مرتب تمیز شوند.

با انباشته شدن لایه های رسوبی ضخیم می توانید از خدمات تیم های تعمیر ماشین ظرفشویی دکتر آچار کمک بگیرید.

سخن پایانی

 هر زمان که دستگاه ماشین ظرفشویی شما در هر مدل و هر برندی که باشد با مشکل رسوب و جرم روبرو بشود بهترین راه کار برای برطرف نمودن این جرم و رسوب ها اگر خودتان نتوانسید این ایراد را به درستی برطرف نمایید.

پیشنهاد ما به شما این است که با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار نموده تا در اولین فرصت در محل حضور پیدا کرده و تمامی مشکلات مرتبط با رسوب زدایی ماشین ظرفشویی را برای شما برطرف کنند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. حامد مجیدی 2 هفته قبل

  من از مشتریان تون هستم و همیشه دکتر آچار رو معرفی میکنم به آشناها

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 2. غلامرضا کریمی 2 هفته قبل

  گارانتی 365 روزه این شرکت برای تعمیر ماشین ظرفشویی واقعیه؟؟؟؟؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   بله کلیه خدمات مجموعه دکتر آچار دارای گارانتی 12 ماهه می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید