راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی


ماشین ظرفشویی در دنیای امروز کار شستشوی ظروف را بسیار آسان کرده است، در هنگام خرید کردن این دستگاه باید به یک سری از موارد توجه داشته باشیبد تا یک خرید موفق داشته باشید. شما میتوانید با راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بهترین انتخاب را داشته و از تعمیرات ظرفشویی خود جلوگیری کنید.

در هنگام خرید باید عملکرد و خصوصیات هر نوع از این دستگاه ها را بدانید، قابلیت های متنوع هر یک از این محصولات را با هم مقایسه کنید.

البته بیشتر افراد قبل از همهٔ این موارد به قیمت ماشین ظرفشویی توجه دارند و هزینهٔ پرداختی هم برای آنها مهم می باشد ولی باید بدانید اگر در ابتدای کار بتوانید یک کالای با کیفیت را خریداری بکنید در آینده کمتر با مشکلات اختلال در عملکرد و تعمیرات قطعات مصرفی این دستگاه روبرو می شوید.

 برای شما سوال است که چه ماشین ظرفشویی خریداری بکنید از چه مدل و چه برندی باشد و دارای چه قابلیت هایی، شما با خواندن این متن می توانید بهتر تصمیم بگیرید.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

در هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید نکاتی توجه داشته باشید تا بتوانید یک خرید عالی داشته و در زمان استفاده با مشکلات در عملکرد این دستگاه مواجه نشوید، در کل در گام ابتدایی چیزی که در هنگام خرید این دستگاه باید به آن توجه کرد اندازه آن است.

طول و عرض که همان عمق دستگاه می باشد، ماشین ظرفشویی عموماً باید 60*60 سانتی متر باشد از طرفی در زمان نصب ماشین ظرفشویی باید توجه داشته باشید.

در مکانی که کف آن کاشی کاری شده یا دارای پیشخوان مخصوصی است، احتمال دارد در قرار دادن این دستگاه در جایگاهش موثر واقع بشود و مشکلی را به وجود بیاورد بنابراین قبل از خرید باید جایگاه این دستگاه را به درستی اندازه گیری بکنید، از فروشنده بخواهید که محدوده ارتفاعی مناسب برای فضای خود را داشته باشد.

 هنگام تست مدل های مختلف، بی شک به تنظیمات داخلی ماشین ظرفشویی توجه کنید. در اصل به این معناست که بررسی فاصله و محل قرارگیری سبد و قفسه های ظروف را در نظر بگیرید. زیرا نحوه پخت و پز و غذا خوردن شما نقش مهمی در انتخاب یک وسیله با ساختار مناسب دارد.

بررسی برچسب انرژی ماشین ظرفشویی

مورد دیگری در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی تاثیر گذار است، توجه داشتن به برچسب انرژی در هنگام خرید می باشد که این دستگاه در هنگام کار کردن تا چه حدی مصرف دارد و هزینه های بالای برق را برای شما به همراه نداشته باشد.

بهترین راه برای تشخیص موثر بودن یا نبودن ماشین ظرفشویی این است که به برچسب آن نگاه کنید.

مورد بعدی که در امر راهنمای خرید ماشین ظرفشویی موثر واقع می شود، بازدهی انرژی می باشد، در مواقعی که ماشین ظرفشویی مجهز به برچسب انرژی باشد، حدود 12 درصد کارایی بیشتری دارد و البته 30 درصد انرژی کمتری مصرف می کند.

این مشخصه هایی که بیان شده با وجود آبپاش های کارآمد و سبدهای طراحی شده خیلی ساده به اجرا در می آید.

 مورد بعدی در امر راهنمای خرید ماشین ظرفشویی وجود صدای ماشین ظرفشویی می باشد، در صورتی که صدای ماشین ظرفشویی بسیار اهمیت دارد، دستگاهی با عایق صدا و کاهش صدا انتخاب کنید.

به طور کلی، دستگاهی که مجهز به سیستم 50 دسی بل یا کمتر است، نویز بسیار کمی دارد.

بررسی امکانات ماشین ظرفشویی

مورد بعدی در امر راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مجهز بودن این دستگاه به سیستم خشک کن است، اکثر خانواده ها شستشوی ظروف بسیاری دارند، فرقی نمی کند خانواده 4 نفره باشد یا 10 نفره، مهم این است که این خانواده ها در طول روز کلیهٔ شستشوی ظروف را با این دستگاه انجام می دهند و مصرف بیشتری دارند.

در نهایت در صورتی که استفاده روزانه شما از ماشین ظرفشویی بیش از چند بار در روز است، مدلی با سیستم شستشوی سریع و قابلیت خشک شدن در کوتاه ترین زمان ممکن را انتخاب کنید.

مورد بعدی در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ظرفیت دستگاه می باشد که این بستگی به تعداد اعضای خانواده و میزان استفاده شما از دستگاه دارد.

در صورتی که خانواده تان افراد زیادی دارید و در رفت و آمدهای زیادی هستند و تردد بیشماری را دارا هستید، پس باید خود را به ماشین ظرفشویی با ظرفیت بالا مجهز کنید که به خوبی نیازهای شما را برآورده کند.

 و برعکس اگرتعداد مهمان و مصرف روزانهٔ شما از ماشین ظرفشویی در منزل شما بسیار کم است، مدل هایی با برنامه نیمه شور یا نیمه ظرفیت توصیه می شود.

 مورد بعدی در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی فیلتر کردن مواد غذایی برخی از ماشین های ظرفشویی مجهز به قطعه ای هستند که می تواند ذرات غذا را آسیاب کرده و همراه با آب بیرون بریزد.

این این خصوصیت به این معنی است که نیازی به تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن آنها در دستگاه نیست،

اما اگر دستگاه مجهز به چنین گزینه ای نیست، باید ظروف را با دستمال تمیز کنید و سپس در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

مورد بعدی در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی توجه داشتن به برنامه های مختلف شستشو می باشد، برخی از ماشین ظرفشویی ها مجهز به برنامه های سیستم ایمنی، شستشوی معمولی یا سریع، شستشوی میوه و سبزی و برطرف کنندهٔ سختی آب و… باشد.

 مورد بعدی توجه داشتن به تعداد قفسه های موجود در طبقات این دستگاه می باشد، برخی دارای دو طبقه سبد و برخی در مدل های جدید دارای سه طبقه هستند و بار گیری قاشق و چنگال ها هم در بالای ظرفشویی انجام می شود و برخی دارای قابلیت تنظیم ارتفاع و ارتقاء سبد میانی برای ظروفی که در سطح بالاتری قرار می گیرد و عملیات شستشو به خوبی صورت نمی گیرد.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

مهم ترین قسمت راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بررسی کیفیت آن در شستشوی ظروف می باشد، با نهایت تاسف بیشتر افراد به دنبال خرید لوازم خانگی هستند خرید خود را به همان روش قبل و بدون خرید محصول قبلی انجام می دهند.

در هنگام خرید، آگاهی لازم از کیفیت و عملکرد آن را در نظر داشته باشید.

 در ماشین ظرفشویی کیفیت و نحوه شستشو از بارزترین موارد محسوب می شود و همین امر در ماشین ظرفشویی بر اساس برند و مدل می تواند با هم اختلاف داشته باشد.

برنامه های شستشو و تجهیز فناوری بخارشوی ووجود بازوهای آبپاش از موارد دیگری است که درامر کیفیت و شستشوی تمیز و عالی نقش بسزایی دارد.

 برخی از این دستگاه مجهز به حسگرهای هوشمند بوده که با رد دادن شعاع نور از دل آب و شفافیت آن را اندازه گیری کرده و قادر خواهد بود که میزان کثیفی را تشخیص بدهد و زمان خالی شدن و تعویض آب را هم می تواند به راحتی تشخیص بدهد و هر چه این دستگاه ها به روز تر باشند بیشتر به این سیستم های جدید مجهز خواهند بود.

 همین طور بازوهای آبپاش با داشتن سوراخ ها آب ها را با فشار به خارج رانده و هر چه این سوراخ ها ریز تر باشد عملیات شستشو به درستی اجرا خواهد شد.

 توصیه می شود که در هنگام خرید سعی کنید یک کالای با کیفیت و استاندارد را خریداری نمایید تا در آینده با مشکلات بزرگ تری روبرو نشوید.

سخن آخر

بعد از مطالعهٔ مطالب بالا در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی خیلی راحت تر می توانید خرید این کالا را انجام بدهید و وارد عملیات نصب و راه اندازی این دستگاه بشوید.

برای این امر باید از کارشناسان ماهر و با تجربه که آموزش دیده هستند و کارایی لازم را دراین زمینه دارند کمک بگیرید، لازم است فقط با یک تماس از تکنسین های دکتر آچار بخواهید در محل حاضر شده و آمادهٔ خدمت رسانی به شما باشند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. عبدالرضا تقوی 2 هفته قبل

  همیشه دعا میکنم شمارو تو این گرونی با قیمت مناسب وسیله مو تعمیر کردید

 2. ابراهیم عبادی 2 هفته قبل

  سلام به شما یه سوال داشتم ازتون،میخواستم بدونم ماشین ظرفشویی های بزرگ و صنعتی رو هم تعمیر میکنید

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   سلام و عرض ادب، بله انواع ماشین ظرفشویی توسط تکنسین های مجموعه دکتر آچار تعمیر می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید