آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی

آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی


در مقاله آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی شما را با این عملکرد در دکتر آچار آشنا می کنیم. مواد جرم گیری ماشین لباسشویی برای هر ماشینی لازم است، بیشتر افراد فکر می کنند به دلیل این که ماشین لباسشویی تمام فعالیتش با آب و مواد شوینده می باشد، تمیزترین کالای خانه ماست.

ولیکن اگر ریز به این قضیه نگاه بکنید و به داخل ماشین و لوله ها دقت کنید، آنچه را که باید ببینید، مشاهده می کنید، وجود باکتری ها و آلودگی ها، در صورت عدم رسیدگی، به مرور زمان به قسمت های مختلف ماشین لباسشویی حمله می کنند و زندگی را از آن سلب می کنند.

انجام عملیات رسوب زدایی در ماشین لباسشویی، رسوباتی که در قسمت های مختلفی انباشته شده است در قسمت های مختلف ماشین را از بین می برد وسبب کاستن کارایی و عمر ماشین می شود.

برای اینکه ماشین لباسشویی را در یک حالت عالی و مفید نگه دارید باید به رسوب زدایی اهمیت بسیاری بدهید، انجام شدن روند رسوب زدایی می تواند دلیلی برای از بین رفتن آهک سفید و گچ موجود در دستگاه ماشین لباسشویی شما بشود.

آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی
آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی

آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی

یکی از راه کارهای جرم گیری ماشین لباسشویی کمک گرفتن از پودر جرم گیر می باشد، حال در این جا می خواهیم طریق مصرف و مزیت های این پودر جرم گیر را بازگو کنیم:

مزیت هایی که این پودر جرم گیر ماشین لباسشویی می تواند داشته باشد شامل مواردی چون:

باکتری ها، رسوبات و آهک موجود در محفظه و لوله های دیگ بخار را از بین برده، سختی آب را از بین می برد، می توانید قطعهٔ المنت ماشین لباسشویی را جرم گیری بکنید، سبب کاسته شدن زمان برای شستن لباس ها خواهد شد، از شر بوی نامطبوع لباس خلاص شوید.

لازم به یادآوری است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب در هنگام حذف آهک و جرم گیری در ماشین لباسشویی باید از پودرهای مرغوب و مناسب ماشین استفاده کرد، تصور این که چون دستگاه شما همیشه با آب و مواد شوینده سروکار دارد، بسیار تمیز خواهد بود.

اصلاً این طور نمی باشد، جرمگیری نکردن ماشین لباسشویی در مدت زمان معین باعث می شود این دستگاه تمیزکننده منبع باکتری و آلودگی باشد، زیرا تمامی رسوبات و باکتری های لباس، آب و مواد شوینده به مرور در کابین و لوله های ماشین لباسشویی رسوب می کنند.

در مواقعی که این عوامل پاکسازی نشوند به مرور زمان افزایش می یابد و به دستگاه آسیب می زند، احتمال دارد که لباس ها مثل قبل تمیز نشوند.

برای انجام شدن عملیات رسوب زدایی ماشین لباسشویی خود می توانید از راه کارهای متفاوتی کمک بگیرید، یکی از این راه ها کمک گرفتن از محلول وایتکس می باشد.

راه حلی است که در بسیاری از خانه ها یافت می شود، این محلول در سفید کردن لباس ها، تمیز کردن سطوح و ضد عفونی کردن آنها کاربرد فراوانی دارد، به غیر از همه این موارد، از وایتکس می توان برای انجام عملیات جرم گیری ماشین لباسشویی نیز کمک گرفت.

قبل از اقدام به رسوب زدایی ماشین لباسشویی با وایتکس، بهتر است به چند نکته مهم را به توجه بسیار داشته باشید، وایتکس در دو نوع اکسیژن دار و کلردار موجود است که با توجه به نیاز هر خانه می توان یکی از آنها را انتخاب و خریداری نمود، کارایی نوع کلر وایتکس قدرت لکه بری و پاک کنندگی بالایی دارد.

با این حال، این موضوع می تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد، مطلع باشید که قدرت خورندگی وایتکس با کلر بیشتر است، برای حذف آهک در ماشین لباسشویی نوع اکسیژن دار وایتکس ها می تواند برای رفع رسوبات و جرم گیری ماشین لباسشویی کارآمد باشد.

یکی دیگر از روش ها جرم گیری کمک گرفتن از محلول جوش شیرین و سرکه خواهد بود که با درست کردن این محلول و رقیق کردنش با آب می توانید بوی بد و رسوبات را از بین بردن و سبب تمیز شدن ماشین لباسشویی بشوید.

بعد از ریختن این محلول باید ماشین را بر روی برنامهٔ شستشوی کتان با دمای آب 90 درجه تنظیم شده وکارش را شروع کند تا با انجام این روند جرم گیری صورت بگیرد.

 را ه دیگر استفاده کردن از قرص جرم گیر می باشد که عملکردش به نسبت بهتر از پودر جرم گیر می باشد، باید قرص را در داخل ماشین بگذارید و دستگاه را با دمای 60 درجه تنظیم نموده و با برنامهٔ شستشوی کتان روشن کنید تا کارش را آغاز بکند که در این روشن باید ماشین لباسشویی خالی از لباس باشد.

 نکتهٔ مهم در زمان جرم گیری ماشین لباسشویی

کارشناسان معتقدند که در زمان جرم گیری باید نکاتی را مد نظر داشته باشید، توجه داشته باشید بعد از جرم گیری درب ماشیبن لباسشویی را باز بگذارید تا بخار هایش خارج بشود، خشک کردن ماشین لباسشویی بعد از پایان یافتن هر دوره چرخه شستشو لازم می باشد.

هر قسمتی که از دستگاه بعد از شستشو خیس هست را بهتر می باشد که اقدام به خشک کردنش بکنید و بعد از اتمام شستشو سریعاً لباس ها را بیرون آورده تا بوی بد تولید نکند و مهم تر این که هر بار جا پودری را تمیز کنید.

 تمیز کردن بدنهٔ لباسشویی هم مانند انجام عملیات جرم گیری بسیار حائز اهمیت می باشد.

بعد از هر بار شستشو فیلتر کف را باز کرده و تمیز نموده تا چیزی در داخل آن گیر نکرده باشد و درون فیلتر را می توانید با مسواک تمیز بکنید.

آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی
آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی

 مزیت های جرم گیری کردن ماشین لباسشویی

قبل از اینکه روش ها و مراحل نظافت جرم گیری ماشین لباسشویی را به شما آموزش داده، خوب است اطلاع داشته باشید که این کار چه سودی دارد.

مورد اول اینکه قارچ ها و باکتری های داخل دستگاه را از بین می برد.

 مورد بعدی این که در مواقعی که لباس شما بوی نامطبوعی داشته باشد، با حذف به موقع رسوبات آهک این بو را از بین می برد.

بعد از انجام شدن روند جرم گیری ماشین لباسشویی بهبود عملکرد این ماشین و افزایش کیفیت کار را مشاهده خواهید نمود.

 دیگر اینکه قطعات مختلف ماشین لباسشویی با حذف و از بین بردن رسوبات آب و مواد شوینده روی بدنه داخلی دیگ و المنت و سنسور دما موثر واقع می شود.

در نهایت با جرم گیری، قطعات به راحتی کار می کنند و در نتیجه عملکرد کلی دستگاه بسیار عالی خواهد شد.

 کلام نهایی

ماشین لباسشویی از وسایل مهم در امر تمیزی و شستشوی لباس هاست و در صورت بی توجهی به این وسیله احتمال دارد که در یک بازده زمانی کوتاه دیگر کارایی ابتدایی خود را نداشته باشد.

بنابراین با یک کم توجه و دقت در امر نگه داری از این دستگاه می توانید از خراب شدن زود هنگام این دستگاه جلوگیری بکنید برای مثال همین انجام عملیات رسوب زدایی می تواند خیلی به زیاد شدن عمر این ماشین کمک بکند.

در صورت مشاهدهٔ هر گونه ایراد در کارایی ماشین لباسشویی خود می توانید با یکی از کارشناسان دکتر آچار تماس حاصل کنید تا هر گونه اقدامی که لازم می باشد را برای ماشین لباسشویی شما انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. عباس بهشتی 3 هفته قبل

  کارشناستون رایگان مارو راهنمایی کردن و مشکل دستگاهمونو خودمون حل کردیم

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   خداروشکر تلفنی مشکل شما حل شده

 2. داوود جلیلی 3 هفته قبل

  سلام می خواستم بپرسم خدمات شما چه ضمانتی دارد؟

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   سلام کاربر گرامی ضمانت 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید