آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی


در این مطلب در مورد آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی و مقدار و کارایی آن با شما صحبت می کنیم. همان طور که می دانید امروز شستشوی ظروف با ماشین ظرفشویی صورت می گیرد که این دستگاه هم به نوبهٔ خود باید یک سری از نکات را در زمان استفاده کردن از این دستگاه در نظر داشته باشید تا با مشکلات کمتری روبرو بشوید.

در صورتی که می خواهید بعد از اتمام کار ماشین ظرفشویی، ظروف شما تار و کدر نشود باید از نمک ماشین ظرفشویی استفاده بکنید ولی باید نحوهٔ ریختن و مقدارش را اطلاع داشته باشید.

 با استفادهٔ درست از نمک ماشین ظرفشویی عملکرد دستگاه بهبود پیدا خواهد کرد و لکه ایی بر روی ظروف باقی نخواهد ماند.

آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی
آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

 فواید نمک ظرفشویی و کارایی آن چیست؟

نمک در ماشین ظرفشویی همانند نرم کننده ای است که به این گونه وارد عمل خواهد شد و عملیات جذب یون های منیزیم و کلسیم را انجام داده که وجودشان در آب سبب سختی آب می شود.

آب سخت و دارای املاح غیر از صدمه زدن به قطعات ماشین ظرفشویی، باعث کاهش قدرت پاک کنندگی، افزایش مصرف انرژی و قبض برق و البته می تواند عمر مفید دستگاه را کاهش بدهد، مزایای استفاده از نمک برای شستن ظروف شامل مواردی مانند:

 براق شدن ظروف و تمیزشدنشان، از کدر شدن ظروف پیشگیری می شود، پیشگیری از انباشته شدن آب سخت، افزایش راندمان و افزایش عمر مفید ماشین ظرفشویی در هر زمان که شاهد خرابی و اشکال در ماشین ظرفشویی بودید، برای آسیب جدی ندیدن قطعات ماشین، بهتر است با تعمیران ماشین ظرفشویی دکتر آچار تماس بگیرید.

آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

برای گام ابتدایی که می خواهید نمک را در داخل ماشین ظرفشویی بریزید باید قبل از استارت زدن ماشین ظرفشویی، یک قرص ماشین ظرفشویی را در جای قرص قرار دهید، بعد از انجام این کار در این مرحله با کنترل نشانگر و علائم هشدار دهندهٔ ماشین ظرفشویی به نشانهٔ نمک و مایع جلا دهندهٔ ماشین ظرفشویی توجه کنید.

در کل جایگاه ظرف نمک در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد، با بازکردن درب ماشین ظرفشویی و باز کردن درپوش برچسب نمک در خلاف جهت عقربه های ساعت می توان آن را باز و پر کرد.

مرحلهٔ بعدی نحوهٔ ریختن و مقدارش می باشد، برای پر کردن نمک داخل ظرف بهتر است از قیف مخصوص کمک بگیرید و آن را روی جایگاه نمک قرار دهید و نمک را داخل جایگاه ماشین ظرفشویی بریزید.

هنگام ریختن نمک در ظرف باید بسیار اهمیت دارد که فضای کافی برای دو بند انگشت وجود داشته باشد و این به این معنا می باشد که ظرف را به طور کامل پر و لبریز نکنید.

اطلاع داشته باشید که ظرف در حالت طبیعی پر از آب است و با ریختن نمک احتمال این وجود دارد که آب به بیرون بریزد.

مرحله بعدی اجرای این عملیات به این گونه است که توجه داشتن به نشانگر نمک ظرف است، در این مرحله از آموزش نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی باید به نکات زیر توجه کنید:

وقتی که شما نمک را در داخل جایگاهش ریختید، اگر نشانگر نمک خاموش نشد، بهتر است برای رفع این ایراد نمک داخل ظرف را با قاشق هم بزنید تا سنسور کار کند. وقتی نمک را ریختید می توانید درب مخزن را ببندید و علامت نمک را به سمت چپ چرخانده تا علائمش خاموش بشود.

 اضافه کردن آب به نمک می تواند سبب خاموش شدن آلارم نمک در ماشین ظرفشویی بشود.

 با ورود آب موجب شده که نمک به راحتی حل گردد و هوای موجود در فضا از بین رفته و عملکردش بهتر باشد.

باید نمک را با قاشق چوبی بهم بزنید زیرا در غیر این صورت با قاشق استیل زنگ زدگی ایجاد می شود.

 چند نکتهٔ مهم در ریختن نمک ماشین ظرفشویی

  • پرهیز کردن از ریختن نمک های بی کیفیت، زیرا در اکثر موارد دارای ناخالصی هایی هستند که سبب بروز رسوب در دستگاه می شود.
  • نمک در ماشین ظرفشویی موظف خواهد بود که این ماده سختی آب را کنترل خواهد کرد، بنابراین با توجه به سختی آب منطقه خود و برند ماشین ظرفشویی خود بهترین نمک را برای دستگاه خود مورد استفاده قرار بدهید.
  • چنانچه بیان شده در مطالب بالا، بهترین اندازه برای نمک ماشین ظرفشویی دو بند انگشتی زیر درب جایگاهش است. به این معنا که باید به اندازه دو بند انگشت مخزن نمک خالی باشد.
  • با ریختن این مقدار نمک در صورتی که هنوز سیگنال دستگاه خاموش نشد، سعی کنید نمک داخل ظرف را مخلوط کنید تا سنسور دستگاه کار کند.
  • از نمک ظرفشویی با کیفیت بالا استفاده کنید مطلع هستید نمک های ماشین ظرفشویی از جمله عوامل بسیار موثر در کیفیت ظرفشویی هستند.
  • اورجینال بودن نمک ماشین ظرفشویی می توان بسیار حائز اهمیت باشد زیرا نمک های بی کیفیت نمی توانند سختی آب را کمتر بکنند.
آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی
آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نمک های تقلبی با وجود نشانه هایی مانند اندازهٔ دانه ها، شفافیت و بسته بندی و… توانسته آنها را از نمک های اصل متمایز بکند.

همیشه نمک ماشین ظرفشویی را چک نموده تا خالی نماند، در مناطقی که آب آنها از سختی بیشتری برخوردار می باشد بهتر است که از نمک بیشتری استفاده بشود.

 برای جلوگیری از نشتی نمک در ماشین ظرفشویی بهتر است که درب را محکم بسته و در غیر این صورت که درب به خوبی بسته نشود باید از تعمیر کاران کمک بگیرید تا مشکل را برطرف نماید.

قیمت نمک ماشین ظرفشویی در بازارها متفاوت می باشد و بستگی به اورجینال و برند دارد که شما بهتر است نمک با بهترین کیفیت را خریداری نمایید تا دستگاه ماشین ظرفشویی شما از صدمات و آسیب ها در امان باشد و بتوانید در هزینه های تعمیرات صرفه جویی لازم را بکنید.

سخن پایانی

حال با خواندن مطالب بالا توانسته اید اطلاعاتی را در مورد نحوه ریختن نمک ماشین ظرفشویی و مقدارش به دس آورده اید این را بدانید که این نمک چقدر می تواند مهم و ضروری باشد، همیشه به مخزن ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید و آن را چک کنید.

نشانهٔ آلارم هشدار اتمام نمک را در دستگاه توجه کنید و با رویتش مخزن را دوباره پر کنید زیرا این آلارم هشداری برای کمبود نمک یا تمام شدنش می باشد.

با توجه به این همه رسیدگی به ماشین ظرفشویی باز هم احتمال دارد که در حین کار کردن با مشکلاتی روبرو بشوید که نیازمند تعمیر کاران باشید می توانید از تکنسین های دکتر آچار کمک بخواهید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
  1. مهران صالحی 2 هفته قبل

    تعمیر در محل یکی از بهترین امتیازیای تعمیرگاه تونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید