مشکلات رایج اسپرسوساز

مشکلات رایج اسپرسوساز


در اینجا شما را با برخی از مشکلات رایج اسپرسوساز آشنا کرده تا هنگام مقابله با این موارد بتوانید راحت تر معایب را درک کرده و به دنبال راه کار رفع این موانع باشید در هر صورت با مشاهدهٔ هر گونه ایراد در این دستگاه ها می توانید با یکی ازکارشناسان متبحر تعمیر اسپرسو دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا دریک بازده زمانی بسیار کم معایب به وجود آمده را برطرف کنند.

مشکلات رایج اسپرسوساز + حل مشکل اسپرسوساز

در برخی از مواقع امکان دارد که دستگاه اسپرسوساز روشن نشود که آشکار شدن این ایراد می تواند به خاطر قرارگرفتن سوئیچ روشن/خاموش در موقعیت نادرست باشد بعضی دستگاه های قهوه ساز سوئیچ هایی دارند که می توانند در بیش از یک موقعیت قرار گیرند به طورمعمول، یک LED روشن می شود تا نشان دهد فعال است.

 مشکل بارز دیگر علت روشن نشدن دستگاه اسپرسوساز سوختن فیوز است، چندین قسمت از دستگاه قهوه ساز می تواند موجب قطع شدن برق دستگاه شود این خطا در راهنمای عیب یابی دستگاه اسپرسوساز از عوامل سوختگی فیوز یا سیم پیچ باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی کند.

مشکلات رایج اسپرسوساز
مشکلات رایج اسپرسوساز

از مشکلات دیگر این که چرا اسپرسوساز روشن نمی شود؟

علل بروز این گونه معایب وجود حسگر حرارتی ترموستات که برق را قطع می کند، این عملیات در همه مدل ها ممکن است یکسان نباشد، ولیکن دربسیاری از دستگاه های قهوه ساز دارای یک قطع ایمنی هستند که در صورت داغ شدن بیش از حد دستگاه، برق را قطع می کند.

گاهی اوقات برخی از معا یب را خودتان می توانید حل کنید ولی بعضی دیگر را نیازمند حضور تکنسین ها هستید.

 •  تمیز کردن اجزای دستگاه قهوه ساز

از نکات برجسته ایی است که در حفظ سلامت آن موثر واقع شده و این یک واقعیت است که بسیاری از مشکلات ناشی از عدم تمیزی یا نظافت نامناسب است، این مشکلات بیشتر از نقص واقعی در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد می کند.

بنابراین اگر در برنامه روزانه اقدام به تمیز کردن بکنید همین امر به دستگاه اسپرسوساز شما کمک می کند تا بهترین قهوه را برای شما فراهم کند شاید بهتر باشد قبل از مطالعه و مطالعه راهنمای عیب یابی دستگاه اسپرسوساز را تمیز نگه دارید.

 • تمیز کردن فیلتر سبد

بسیاراهمیت دارد فیلتر سبد را پس از استفاده به طور مرتب در آب داغ بشویید روش معمول این است که فیلتر سبد را در آب گرم و مواد شوینده ای که می توانند رسوبات موجود را رفع نماید، بگذارید تا کاملاً تمیز شود.

 •  تمیز نگه داشتن سرگروپ

تلاش داشته باشید هر روز صبح قسمت هد گروپ را تمیز کنید یک قاشق چای خوری پاک کننده را در سبد فیلتر فورته بریزید تا مجموعه هد گروپ تمیز شود پورت فیلتر را به هد گروپ وصل کرده با فشار دادن کلید خروج قهوه وارد برنامه شده تا شروع شود برای مدت زمان 10 ثانیه نگه دارید.

چند ثانیه مکث کنید و سپس تکرار کنید این کار را طی چندین مرحله متوالی تکرار کنید پورتافیلتر را بردارید و با آب بشویید سپس آن را به دستگاه برگردانید و کلید خروج قهوه را به مدت زمان 10 ثانیه روشن کنید و پور تا فیلتر را خاموش کرده و آبکشی کنید.

و این مراحل را برای 4 بار مکرر انجام بدهید این به شما کمک می کند تا بدون استفاده از مواد شوینده، “بک فلاش” را پاک کنید این کار را فقط در مواقعی اجرا کنید که دستگاه شما مجهز به شیر برقی سه طرفه باشد که امکان شستشوی معکوس را از طریق پورتافیلتر برای تمیز کردن گروه و کانال های متصل می دهد در کل تا زمانی که هد یونیت E61 نداشته باشید نمی توانید فلاش عقب را خودتان تمیز کنید.

 • تمیز کردن قطعه نازل بخار

از مراحل دیگر است بهتراست که نازل های بخار به طور دائم تمیز نگه داشته شوند در حین هم زدن شیر، نازل بخار را با یک پارچه تمیز و مرطوب تمیز کرده پس از اتمام کار، با استنشاق و ایجاد بخار، هر مقدار شیر را از نوک نازل خارج کنید در صورتی که مشاهده کردید سوراخ های بخار کار نمی کنند.

از گیره کاغذ برای تمیز کردن موقت آنها کمک بگیرید ولیکن کار درست این است که نوک نازل را بردارید و در صورت امکان با مواد شوینده تمیز کنید در صورتی که ایراد برطرف نگشت می توانید به جدول راهنمای عیب یابی دستگاه اسپرسوساز خود مراجعه کنید.

 • از آب با سختی کم استفاده کنید

اگر در منطقه خود آب سخت دارید، باید یک فیلتر آب اختصاصی نصب کنید. استفاده از آب سخت پس از مدتی می تواند در مقایسه با ته نشین شدن دستگاه های قهوه ساز مشکل گرانی باشد. بنابراین لازم است فیلترها به طور مرتب تعویض شوند.

 • طریقهٔ برطرف کردن تلخ بودن اسپرسو

حجم زیاد قهوه یا قطعات کثیف یکی از عوامل تلخ شدن اسپرسو است که یکی از مشکلات رایج دستگاه های اسپرسوساز به شمار می رود.

عوامل دیگری که در تلخ شدن اسپرسو نقش دارد عبارتند از:

 1.  با استفاده کردن زیاد از اسپرسو
 2. با آب خیلی کم و اسپرسو زیاد درست کردن
 3.  تفاله قهوه از دفعات قبل در دستگاه باقی مانده است.
 4.  دستگاه تمیز نیست.

 برای حل این مشکل متداول دستگاه اسپرسوساز باید وارد مراحل زیر شوید و آنها را اجرا کنید:

 • مصرف کردن مقدار اسپرسو یا پودر قهوه به میزان مورد نیاز.
 •  البته باید مخزن به اندازه آب داشته باشد.
 • درصورتی که دستگاه اسپرسوساز کثیف باشد، باید قطعات آن شسته شود.
مشکلات رایج اسپرسوساز
مشکلات رایج اسپرسوساز

تعمیر و نحوه رفع عدم گرمایش آب در اسپرسوساز

علت داغ نشدن آب در دستگاه اسپرسوساز یکی دیگر از مشکلاتی است که مصرف کننده را آزار می دهد در این متن در مورد عوامل موثر در داغ نشدن آب صحبت کرده:

 1. اتصالات الکتریکی دستگاه آسیب دیده است.
 2. خارج از مدار یا کمبود برق در پریز برق و اتصال دوشاخه.
 3. ایراد در پخت و پز یا گرم کردن بدنه.
 4. وجود ایراد در سیم ها و پایانه های المنت.

 برای رفع مشکل و رفع گرم نشدن آب که یکی از مشکلات بارز دستگاه اسپرسوساز است یادآوری موارد زیر ضروری است بهتر است که این موارد را مورد توجه قرار داد:

 • چک کردن جریان برق به دستگاه با کنتور.
 •  حل مشکلات برق با پریز خانگی با فازمتر.
 • چک کردن کابل رابط دستگاه از نظر ظاهری.
 •  بررسی المنت گرمایشی.

 بهتر است برق را با یک مولتی متر بررسی کنید در صورتی که المنت روشن نشود یا کارایی لازم را ندارد مشکل بارز دیگری که ممکن است برای اسپرسوساز به وجود بیاید اسپرسو خیلی سریع یا خیلی کند بیرون می آید!

وقتی اسپرسو بسیار تند از دستگاه خارج می شود موجب آبکی شدن اسپرسو می شود البته مواقعی که قهوه اصلاً خوب آسیاب نشده باشد، فضای زیادی بین دانه های قهوه وجود دارد این سبب شده که آب بدون کافئین در لیوان یا لیوان ریخته شود قابل ذکر است که قهوه بعد از مصرف اسپرسو یکنواخت دیده می شود.

 در صورتی که قهوه خیلی آهسته بیرون بیاید، می تواند طعم قهوه را تلخ و بو و طعم آن را سوخته کند کندی خروج اسپرسو این احتمال وجود دارد که به دلیل مشکل پمپ باشد فشار کافی در پمپ برای تامین نیروی لازم برای انتقال سریع آب در قهوه مورد نیاز است امکان دارد یکی از دلایلی که قهوه به آرامی بیرون می آید به خاطر مقدار بیش از حد قهوه ای باشد که داخل دستگاه ریخته اید.

نتیجه گیری

دستگاه های اسپرسوساز در هر برند و هر مدلی که باشند احتمال دارد که در حین کار کردن با اختلالاتی روبرو بشوند که با وجود افراد تخصص دکتر آچار این موانع به سادگی برطرف خواهد شد زیرا بسیار با تجربه و حرفه ایی هستند و پس از باز بینی و عیب یابی دستگاه مشکل نمایان شده را رفع خواهند کرد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
 1. مجید شریعتی 2 هفته قبل

  اجاق گازی که مدام شعله ش گر میگیره چه مشکلی داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید