علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز

علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز


دستگاه اسپرسو ساز از دستگاه های قهوه سازی است که امروزه با پیشرفت و تکنولوژی بسیار در درست کردن امر قهوه بسیار کمک کننده می باشد و با مدت زمان کوتاهی به راحتی می توان از یک نوشیدنی قهوه ی خوشمزه لذت کافی را برد. در مقاله علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز دلایل مختلف را بررسی می کنیم.

چرا دستگاه اسپرسوساز شما آب می دهد و با نشتی روبرو شده است؟ آیا راه برطرف کردن این مشکل را می دانید؟ گاهی ممکن است در زمان درست کردن قهوه این ایراد دستگاه نمایان بشود.

با مشاهده ی برخی از مشکلات دستگاه اسپرسوساز نمی توانید خودتان اقدامی انجام بدهید و نیاز به حضور متخصصین می باشد پیشنهاد ما این است که برای انجام تعمیرات قهوه ساز به متخصصین دکتر آچار اعتماد کنید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

علت وجود اختلال در عملکرد دستگاه اسپرسوساز

اسپرسوساز یکی از وسایل بسیارپر کاربرد در مکان های عمومی و اداری می باشد، که با استفاده از آن می توانید به راحتی نوشیدنی مورد علاقه خود را تهیه نمایید.

ولی احتمال دارد که در حین استفاده کردن از این دستگاه با مشکلاتی نظیر نشتی آب از بدنه اسپرسوساز روبرو بشوید که مشاهده ی این مورد می تواند دلایلی متعددی داشته باشد که نمایش این مورد یکی از اختلالات در عملکرد این دستگاه است.

بهتر است فوراً اقدام به چک کردن و رفع آن نمایید تا این مشکل تشدید نشود و یا اینکه به قطعات دیگر صدمه ایی جدی تر وارد نکند.

علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز
علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز

علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز و نشتی آب دستگاه قهوه ساز

 5 مورد از موارد بسیار مهم و ضروری در ایجاد این مشکل نقش بسزایی دارد که شامل:  

 • معیوب شدن نازل بخار دستگاه اسپرسوساز
 • خراب شدن لاستیک دور هد گروپ دستگاه اسپرسوساز
 • نمایان شدن نشتی آب در قسمت مخزن آب
 • قطعه ی المنت ترک خورده باشد.
 • شیلنگ دستگاه اسپرسوساز پاره شده باشد.

آموزش رفع ایراد نشتی در دستگاه اسپرسوساز

در این مواقع که شما نشتی آب را مشاهده می کنید ممکن است واشر دستگاه فرسوده شده باشد که این خود می تواند در بروز نشتی آب نقش داشته باشد.

از دیگر علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز اینکه احتمال دارد با جمع شدن رسوبات در دستگاه اسپرسوساز بعد از یک مدت طولانی باعث ترک و یا سوختن قطعه ی المنت در دستگاه شما شده باشد.

ترک و شکسته شدن مخزن  آب در دستگاه اسپرسوساز

یکی از مواد اصلی در دستگاه اسپرسوساز آب می باشد، برای تامین آب دستگاه اسپرسوسازها از یک ظرف استفاده می شود، ظروف با مواد مختلفی طراحی و تولید می شوند، اما امروزه اکثر ظروف از پلاستیک ساخته شده اند.

 استفاده از دستگاه اسپرسوساز، ممکن است با نشت آب از دستگاه مواجه بشوید، یکی از متداول ترین مشکلات دستگاه های قهوه ساز می تواند ترک خوردن ظرف دستگاه باشد.

 اگر با چکیدن آب از دستگاه مواجه شدید، باید در اسرع وقت اقدامات لازم برای رفع کردن این عیب انجام بدهید.

یکی از راه حل های مهم که با این مشکل روبرو نشوید، استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی در هنگام آبکشی مخزن است.

زیرا معمولا آب داخل ماشین ظرفشویی دمای نسبتاً زیادی دارد و با گذاشتن مخزن دستگاه اسپرسوساز در داخل ماشین ظرفشویی ممکن است آسیب ببیند.

همچنین متذکر می شویم که در صورت مشاهده ی وجود ترک در ظرف، باید اقدام به تعویض ظرف مخزن کنید.

علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز
علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز

علت از کار افتادن قطعه ی نازل دستگاه اسپرسوساز چیست؟

 داخل دستگاه اسپرسو ساز یک محفظه‌ی کوچکی وجود دارد که در این محفظه به مقدار مورد نیاز آب ریخته می‌شود و دستگاه‌هایی که دارای نازل بخار هستند، می‌توانند این آب را به بخار تبدیل کنند، احتمال دارد که در حین استفاده از دستگاه مشکلاتی برای نازل بخار پیش بیاید.

یکی از مواردی که احتمال دارد اختلال در عملکرد دستگاه اسپرسوساز به وجود بیاید، نشتی آب ازقسمت قطعه ی نازل بخار دستگاه باشد.

توجه داشته باشید که در اولین فرصت برای انجام تعمیر اقدام کرده و یا در صورت نیاز به تعویض نازل جدید را جایگزین نمایید، زیرا در غیر این صورت ممکن است به قطعات دیگر آسیب های جدی تری وارد شود.

همچنین برای جلوگیری از این موضوع هر چند وقت یک بار به طور منظم دریچه‌ی نازل و لوله دستگاه را تمیز کرده و به طور کامل پاک کنید تا عاری از هر گونه رسوب بشود، با انجام دادن این عمل، احتمال به وجود آمدن مشکل در نازل بخار را تا حد زیادی کم خواهید کرد.

پیدایش ایراد در قسمت قطعه ی المنت دستگاه اسپرسوساز

از قطعات مهم و با اهمیت در دستگاه اسپرسوساز المنت می باشد که موظف به گرم کردن آب این دستگاه است و در صورتی که از این دستگاه قهوه ساز برای مدت زمان زیادی استفاده کرده باشید.

احتمال دارد که رسوب المنت را محاصره کرده باشد و نیاز به تمیز کردن باشد و در این زمان است که المنت با وجود رسوبات کارایی خودش را از دست خواهد داد.

وجود رسوبات و انباشته شدن آن منجر به فشار آمدن به المنت و در نهایت ترک خوردن آن می شود که نشتی آب را به وجود می آورد.

بهترین راه کار برای حل این مشکل می تواند انجام عمل رسوب زدایی باشد که می توانید از مایه رسوب زدای قهوه ساز استفاده کنید.

برای رفع مشکل نشتی آب هم بهتر است از متخصصین کمک بگیرید.

علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز
علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز

چند توصیه ی مهم در امر نگه داری دستگاه اسپرسوساز

 1. بهتر است که همیشه نازل بخار دستگاه را مرتب و تمیز نگه دارید.
 2. هد گروپ دستگاه اسپرسوساز و فیلتر آن را تمیز کنید.
 3. از حجم زیاد قهوه استفاده نکنید.
 4. سیم دستگاه را چک کرده و در صورت مشاهده ی هر گونه پارگی و صدمه ایی اقدام به تعویض آن کنید.
 5. سعی داشته باشید که قسمت های الکتریکی دستگاه با آب تماس پیدا نکند.
 6. به تمیز کردن قطعات داخلی دستگاه اسپرسوساز اهمیت بدهید.
 7. توجه داشته باشید که در داخل مخزن دستگاه اسپرسوساز چیزی نریزید.
 8. بهتر است که از دستگاه به طور مداوم استفاده نشود زیرا باعث آسیب رسیدن به دستگاه می شود.
 9. بهتر است از آبی که رسوبات کمتری دارد برای دستگاه استفاده بشود.

سخن آخر

هر زمان که با اختلالاتی در عملکرد دستگاه اسپرسوساز روبرو شدید می توانید از خدمات دکتر آچار بهره ی لازم را ببرید و در کمترین زمان ممکن اقدام به عیب یابی دستگاه و رفع ایرادهایش می کنند و در مرحله ی ابتدایی تعمیرات و در صورت نیاز تعویض قطعات را انجام می دهند و امیدواریم از مقاله علت آب دادن دستگاه قهوه ساز رضایت داشته باشید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. حسین فرجی 1 سال قبل

  خدا پدر و مادرتونو بیامرزه پیرمون در اومده بود تکنسین تو نیم ساعت درستش کرد

 2. محسن شریفی 1 سال قبل

  با سلام شما بهترینید والسلام

 3. محمد شفیعی 1 سال قبل

  ارورهای لوازممون رو با مقاله هاتون درست کردیم

 4. ماهچهره حاتمی 12 ماه قبل

  قهوه سازم رسوب گرفته و بخاطر همین نشتی داره، چطوری قهوه ساز رو رسوب زدایی کنیم؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 12 ماه قبل

   عرض ادب و احترام امکان جرمگیری و رسوب گیری قهوه ساز با آب لیمو و سرکه و جوش شیرین در منزل وجود دارد

 5. بهنام صحرایی 6 ماه قبل

  با سلام و خسته نباشید دستگاه من مباشی2015هست 20روزه خریدم امروز خواستم اسپرسو بگیرم ولی با اینکه ولوم بخار بسته هست به جای اسپرسو ساز از نازل بخار آب میده با جریان زیاد اگر میشه راهنمایی کنید علت چیه ممنونم

 6. سعید امانی لری 5 ماه قبل

  سلام وقتتون بخیر. یک دستگاه اسپرو ساز نوا 149 دارم که شش ماهه خریدم و الان زمانی که دستگاه رو روشن می کنم از قسمت پایین دستگاه توی سینه چکه گیر کلی آب جمع میشه و تمام آب مخزن رو خالی می کنه و البته آب رو هم گرم می کنه، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که مشکل چی هست و چگونه می تونم رفعش کنم؟

  1. دکتر آچار 5 ماه قبل

   سلام و عرض ادب چکه کردن و نشتی آب از اسپرسو ساز و قهوه ساز دلایل مختلفی از جمله پوسیدگی واشر دستگاه، ترک خوردگی مخزن آب اسپرسو ساز، پارگی شیلنگ اسپرسوساز، رک خوردگی المنت دارد، توصیه می شود رفع این مشکل را به تکنسین ها متخصص دکتر آچار بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید