علت بوی بد یخچال فریزر

علت بوی بد یخچال فریزر


علت بوی بد یخچال فریزر چیست و راهکار از بین بردن آن

یخچال از مهم ترین وسایل در آشپزخانه می باشد و باید در نگهداری از آن توجه بسیار داشت زیرا در نبودش نگه داری از خوراکی های درون آن بسیار سخت خواهد بود.

احتمال دارد که در طول استفاده کردن از دستگاه یخچال خود با مشکلاتی نظیر بوی بد یخچال روبرو بشوید، هر زمان که  مشکلاتی را در دستگاه یخچال خود مشاهده کردید در هر زمینه ایی با خیالی آسوده با تعمیرات یخچال دکتر آچار تماس بگیرید این کادر فعال حلال مشکلات دستگاه یخچال شما خواهند بود، علت بوی بد یخچال از چیست؟

گاهی در زمان نمایان شدن بوی بد در دستگاه یخچال احساس می کنید ایراد در کدام قسمت می تواند باشد، حس می کنید اگر غذا های باقی مانده ی موجود درون دستگاه یخچال را از آن خارج کنید می توانید بوی بد دستگاه یخچال را رفع نمایید در صورتی که این طور نیست و بهتر است علت اصلی را جویا بشوید.

علت بوی بد یخچال فریزر

موارد احتمالی علت بوی بد یخچال فریزر

به دلیل اینکه دستگاه های یخچال از جنس پلاستیک درست شده اند می توانند علت اصلی در پیدایش بروز این مشکل در دستگاه یخچال ها باشند.

بهتر است برای رفع این ایراد دستگاه یخچال خود را این گونه برطرف کنید، با قرار دادن یک ظرف در باز جوش شیرین درون دستگاه یخچال، این پودر می تواند بو های بد را از داخل دستگاه یخچال به خوبی جذب کند و بعد از چند روز دستگاه یخچال بوی خوب می دهد.

از خواص پودر جوش شیرین این است که به دلیل بی کربنات سدیم موجود در آن می تواند تعادل اسیدی و اسید را در هوا ایجاد کند و برای تمیز کردن داخل دستگاه یخچال هم می توانید از محلول آب و جوش شیرین استفاده کنید.

اگر می خواهید به صورت فوری دستگاه یخچال را تمیز کنید می توانید از قهوه کمک بگیرید، به این صورت که، به مقدار یک فنجان قهوه، آن را درون یک بشقاب قرار دهید و ظرف مدت 24 و یا 48 ساعت در داخل دستگاه یخچال خود قرار بدهید، زیرا قهوه می تواند بوی بد دستگاه یخچال را رفع نماید.

اگر در منزل یک دستگاه یخچال دیگر دارید می توانید برای چند ساعتی درب دستگاه یخچال را باز نگه دارید تا هوا به خوبی در داخل دستگاه یخچال به گردش در بیاید.

هیچ مواد غذایی را برای چندین ساعت داخل آن قرار ندهید، با گردش هوا می توان این بوی بد را از دستگاه یخچال دور کرد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
علت بوی بد یخچال فریزر

علت بوی بد یخچال فریزر سبزیجات موجود در یخچال

هر زمان که شما از دستگاه یخچال متوجه بوی بدی شدید، ممکن است که به علت وجود سبزیجات قدیمی موجود درون دستگاه یخچال باشد که با تمیز کردن آن احتمال دارد که بتوانید این بوی بد را از بین ببرید.

وجود اشکال در زیر صندوق میوه و سبزی

گاهی ممکن است که فضای میوه و سبزی ها علی الظاهر بسیار تمیز باشد ولی در قسمت زیرین کثیف شده باشد و آب و تکه نانی در قسمت زیرین رفته باشد و در اثر مدت زمان کپک زده باشد و باعث ایجاد این بوی بد شده باشد.

می توانید با خروج میوه و سبزی از داخل دستگاه یخچال و یک سطل آب گرم و مایع سفید کننده دستگاه یخچال را تمیز کنید و بعد از اتمام تمیز کردن با یک دستمال درون دستگاه یخچال را تمیز خشک کنید.

کپک زدن قطره چکان یخچال فریزر

در برخی از دستگاه های یخچال که مجهز به یک سینی برای جمع آوری رطوبت موجود درون دستگاه یخچال هستند، بهتر است که حواس تان به این موضوع باشد و هر چند وقت یک بار این قسمت را کاملاً تمیز کنید.

در صورتی که دستگاه یخچال تان دارای قطره چکان می باشد، یخچال تان را از برق جدا کرده و تمامی مواد غذایی را از دستگاه خارج کنید سپس سینی را با استفاده از آب گرم و مواد شوینده تمیز کنید تا بوی بد برطرف شود.

گاهی هم مقصر تولید این بوی بد دستگاه یخچال نخواهد بود، احتمال دارد که در قسمت زیرین دستگاه یخچال مواد غذایی و یا چیز دیگری افتاده و به قسمت زیرین رفته و در آنجا کپک زده و خراب شده است و با بیرون آوردن دستگاه یخچال از جایگاه خود می توانید این بوی بد را برطرف نمایید.

از دیگر علت بوی بد یخچال فریزر:

 • قرار دادن میوه و سبزیجات بدون تمیز کردن و شستن در داخل دستگاه یخچال
 • قرار دادن مواد غذایی باقی مانده در داخل ظروف بدون درب در داخل دستگاه یخچال
 • پر بودن دستگاه یخچال تان بیش از حد مجاز
 • فاسد و خراب شدن مواد غذایی موجود داخل دستگاه یخچال
 • ریختن و پاشیده شدن دستگاه یخچال
 • استفاده نکردن از دستگاه یخچال برای چندین روز متوالی می تواند در ایجاد این بوی بد نقش داشته باشد.

از دیگر موارد که به درون یخچال مرتبط نمی باشد، این موارد می تواند شامل تمیز نکردن دستگاه یخچال برای یک مدت زمان طولانی و جمع شدن آب در سینی تخلیه دستگاه یخچال هم در ایجاد بروز این مشکل نقش مهمی می تواند داشته باشد.

علت بوی بد یخچال فریزر

تمیز نکردن یخچال پس از دو هفته

مهم نیست یخچال شما از چه برندی باشد باید بعد از دو هفته به صورت کامل تمیز شود، در صورتی که این کار را انجام ندهید بوی بد و نامطبوع در یخچال فریزر ایجاد می شود، برای اینکه تمیز کردن یخچال برایتان سخت نباشد نیاز به تخلیه کامل یخچال نیست می توانید روزی یک قفسه را تمیز کنید.

دلیل اینکه باید هر دو هفته یکبار یخچال را تمیز کنید این است ممکن است مواد غذایی یا مایعات در یخچال شما ریخته شده باشد که شما متوجه آن نشده باشید، در صورتی که یخچال را به موقع تمیز کنید بوی بد و نامطبوع ایجاد نمی شود.

استفاده نکردن از یخچال فریزر بیش تر از 72 ساعت

عدم استفاده از یخچال فریزر به مدت حداقل 48 ساعت و حداکثر به مدت 72 ساعت مسلماً باعث خرابی مواد غذایی موجود در یخچال می شود که این اتفاق می تواند به دلیل رفتن برق و یا خرابی یخچال بیفتد در این صورت بوی نامطبوع ایجاد می شود.

علت بوی بد یخچال فریزر

طبقات و کشو های یخچال

دیگر علت بوی بد فریزر یخچال در زمان مشاهده ی بوی بد در دستگاه یخچال بهتر است که طبقات و کشو های دستگاه یخچال را خالی کنید و از یخچال بیرون بیاورید.

همه ی کشوها و طبقات را با آب و کف به طور کامل بشویید و برای ایجاد یک پاکسازی کامل می توانید از محلول سرکه و جوش شیرین کمک بگیرید.

پاک نشدن چربی غذا ها

گاهی با قرار دادن مواد چرب در درون دستگاه یخچال احتمال دارد که این مواد چرب به داخل دستگاه یخچال تان ریخته بشود.

می توانید در صورت مشاهده با یک دستمال نم دارد آن را پاک کنید و از بروز بوی بد جلوگیری کنید زیرا در طول زمان که این چربی ها بماند بوی بدی را به وجود می آورد.

مواد غذایی را در هنگام قرار دادن درون دستگاه یخچال بهتر است که طوری قرار بدهید که از گردش هوا جلوگیری نکند و هوای سرد در همه جای یخچال گردش داشته باشد، تا از فاسد شدن مواد غذایی پیشگیری بشود.

وجود مواد غذایی که تاریخ انقضاء آن گذشته باشد

همان طور که می دانید مواد غذایی و خوراکی ها دارای یک تاریخ انقضاء هستند، در مواقعی که این مواد غذایی را درون دستگاه یخچال قرار می دهید.

بهتر است که تاریخ آن را بررسی کنید و از تولید ایجاد بوی بد در دستگاه یخچال در اثر فاسد شدن و گذشت تاریخ مواد غذایی جلوگیری به عمل آورید.

علت بوی بد یخچال فریزر

وجود دمای نامتناسب یخچال

یکی از علت های بوی بد در دستگاه یخچال وجود دمای نامناسب برای مواد غذایی درون دستگاه می باشد، به طور معمول دمای دستگاه یخچال باید بین 2 الی 3 درجه باشد.

تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری بشود، البته در مناطق مرطوب دمای دستگاه یخچال فرق دارد.

کثیف شدن کویل ها و کندانسور و موتور یخچال

کثیف شدن قطعات مانند کویل ها و کندانسور که در قسمت پشت یخچال قرار دارد علت بوی بد پشت یخچال هستند.

به کمک مسواکی تمیز و استفاده نشده ذراتی که به کویل های کندانسور چسبیده اند را تمیز کنید، در صورتی که بوی بد بر طرف نشد با مرکز ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین بدهید، اگر کندانسور یخچال کثیف باشد عملکرد آن دچار مشکل شده و کارایی آن پایین می آید، که باید برا بر طرف کردن مشکل دستگاه را از برق خارج کرده و پنل پشتی یخچال را باز و تمیز کنید.

دکتر آچار هر لحظه آماده ی خدمت رسانی به افراد مصرف کننده دستگاه یخچال در هر زمانی و موقعیتی می باشند و می توانند به راحتی دستگاه یخچال شما را عیب یابی کنند و عیوب آن را برطرف کنند، با رعایت نکات بالا علت بو گرفتن مواد غذایی در فریزر را نیز متوجه خواهید شد و با حل کردن آن بو گرفتن مواد غذایی نیز را حل خواهد شد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. رمانتیک 2 سال قبل

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 2. نميدونم 2 سال قبل

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 3. رمضان عبدی 2 سال قبل

  کاش زودتر با دکتر آچار آشنا شده بودم یکی اومد دستگاهمون را داغون کرد و دیگه هم تلفنشو جواب نمیده

 4. قربانعلی سلطانی 2 سال قبل

  دکتر آچار که دیگه جای تعریف نداره عالی

 5. سیدحسین جاوید 2 سال قبل

  عرض سلام و خسته نباشید به دلیل خدمات خوب و بی نظیرتون

 6. جلال شعبانی 2 سال قبل

  کالایی که دو روز بود خریده بودم سوخت گارانتی نداشت بعد همکار شما تعمیرات انجام داد 365 روز گارانتی داد عالیه

 7. علیرضا حسنی 2 سال قبل

  همکارتون تخفیف خوبی بهم داد ممنونم

 8. حبیب الله علوی 2 سال قبل

  دمتون گرم

 9. حیدر آزادی ور 1 سال قبل

  پیشنهاد میدم تبلیغات تلوزیونی بدید وقتی انقدر کارتون درسته

 10. فرهاد خادمی 1 سال قبل

  باورتون میشه از یه شرکت دیگه اومدن 3 تومان قیمت دادن همکار شما با 800 تومان مشکل را حل کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید