تعمیر اسپیلت گری

تعمیر اسپیلت گری


از جمله خدماتی که دکتر آچار انجام می دهد می توان به نصب و راه اندازی و تعمیر اسپیلت گری و انتقال دادن اسپیلیت، تعمیرات اسپیلت، لوله کشی را بیان کرد که به واسطهٔ افراد آموزش دیده و ماهر و به همراه یه نتیجهٔ خوب و گارانتی تمام و با کیفیت عالی برای شما انجام می دهند.

اسپیلیت امروز توانسته جایگاه کولرهای آبی را در بین مصرف کنند گان بگیرد، این کولر با برندهای معتبر در بازارها موجود می باشد که اسپیلت گری یکی از این برندهاست ولی باز هم احتمال دارد که در هنگام خراب شدن این دستگاه افراد متخصص دکتر آچار حلال این مشکلات به وجودآمده خواهند بود، شما تعمیر کولر گازی را از دکتر آچار بخواهید.

 موتور کولر گازی از قطعات بسیار مهم در اسپیلت گری تلقی می شود که موظف به متراکم کردن مایعات و گازها می باشد، با اجرای عملیات فشرده سازی، هوای خنک و سرد را به وجود می آورد.

تعمیر اسپیلت گری
تعمیر اسپیلت گری

تعمیر اسپیلت گری

علت سوختن کمپرسور در کولر گازی در اثر وجود چه عواملی می تواند ایجاد بشود، در آغاز به کار باید گفت که کمپرسورهای کولر گازی موظف هستند پمپاژ گاز از اواپراتور و انتقال آن به کندانسور را انجام بدهد.

هر زمان که معیوب شده و مشکل خاصی نمایان گشته است، این کار به خوبی انجام نمی شود، هنگامی که پمپاژ گاز کولر گازی طی روند خودش به اجرا در نیاید.

گازی برای ورود نمی باشد و در نتیجه خنکی احساس نمی شود و هوای خنک تولید نشده، در اینجا چند دلیل اصلی و مهم برای سوختن کمپرسور در کولرگازی آورده شده است:

  1. هنگامی که یک فن آسیب دیده است و فن کولر گازی نیاز به تعمیر دارد.
  2.  هنگامی که شاهد این هستید که کندانسور کثیف است.
  3. ولتاژ نامناسب از دیگر موارد خواهد بود.
  4. سیم کشی نامناسب موتور.
  5. کمبود گاز مبرد.

 در استارت یا سیم پیچ کمکی باید دقت داشت که تعمیر کمپرسور کولر گازی و درمان سیم پیچی کمپرسور کولر گازی از جمله تعمیرات ویژه کولر گازی می باشد پس حتما این کار را در اختیار افراد متخصص قرار بدهید.

 آموزش تعمیر کمپرسور کولر گازی یا اسپیلیت گری

هر زمان که دستگاه کولر گازی شما هوای داغ می دمد، برای رفع آن، دریچه کندانسور کولر گازی را باز کرده و دمای کمپرسور را بدون تماس مستقیم دست شکستن موتور کولر گازی به دقت بررسی کنید.

کمپرسور داغ هشداری برای اضافه بار کمپرسور است، با این وضعیت در مرحلهٔ آغازین باید کمپرسور را با جریان آب خنک کنید و سپس مشکل اصلی را برطرف کنید، این مشکل به دلیل کمبود گاز مبرد به دلیل مواردی مانند نشتی یا گرفتگی لوله رخ می دهد.

وجود گرد و غبار یا وجود برفک روی سیم پیچ های محرک کویل می تواند موجب روشن و خاموش شدن موتور شود، مشخصهٔ روغنی بودن سوکت های ترمینال کمپرسور نیز در عدم اتصال نقش دارد.

برای بررسی این موضوع، پوشش ترمینال کمپرسور را بردارید و مطمئن شوید که درگاه های کمپرسور فاقد روغن هستند.

در این مرحله باید تست بدنه صورت بگیرد، پس از قطع سیم های کمپرسور، یک سر سیم اهم متر را به کانکتور و سر دیگر را به بدنه کمپرسور وصل می کنیم، اگر بوق اهم متر می آید مشکل از موتور و سیم پیچی کمپرسور کولر گازی است، در این حالت موتور سوخته و باید تعویض شود، در بسیاری از موارد امکان تعمیر کمپرسور کولر گازی و تعمیر کولر وجود ندارد.

 موتور کولر گازی مخصوصا تعمیر موتور سوخته کولر گازی این امکان وجودندارد، ولیکن در صورتی که اهم متر بوق نزند، سیم پیچ کمپرسور کولر و روتور را بررسی می کنیم.

توجه داشته باشید، شکافتن موتور کولر گازی و تست فشار کمپرسور از اوامر پر خطر می باشد و باید توسط متخصص انجام شود، برای این کار ابتدا باید گاز تخلیه شود و سپس لوله های یونیت خارجی باز شده و پنل بیرونی را آزاد کرد، با برداشتن درپوش پنل را رها کرده و از عینک ایمنی استفاده کنید.

سپس کمپرسور را با احتیاط کمتر از 10 ثانیه در حالت خنک کننده روشن کنید و با قرار دادن دست یا انگشت خود را در مقابل خروجی هوای کمپرسور، در صورتی که این کمپرسور سالم باشد، یک کمپرسور سالم بدون افت فشار چنان فشاری ایجاد می کند که نمی توانید دست خود را روی بیرون آن بیش از 5 ثانیه نگه دارید.

در صورت مشاهده افت فشار، شیر آب کندانسور، احتمال نشتی و میزان بارگیری گاز کولر گازی را بررسی کنید.

طریقه راه اندازی کمپرسور با شوک

 اظهار نظر در مورد کمپرسور به روش های مختلفی امکان پذیر است، ما در این متن 3 روش برتر را بررسی کردیم.

مورد استفاده قرار دادن از خازن های با ظرفیت بالا یکی از راه های و روش های شوک کمپرسور می باشد، زیر سوال بردن کمپرسور استفاده از خازن با ظرفیت بالا است.

برای نمونه اگر در کمپرسور ی از خازن 40 میکروفاراد مورد استفاده قرار بگیرد، در مقابل برای ضربه زدن باید از خازن 60 میکروفاراد استفاده کرد، در واقع استفاده از خازن 60 میکروفاراد باعث وارد شدن ضربه زیاد به کمپرسور شده و مشکل را حل می کند.

افزایش ولتاژ از مورد بعدی وارد کردن شوک به کمپرسور می باشد، افزایش ولتاژ دارای ریسک بالایی است، با این ترفند امکان دارد آن را بسوزاند، پس بسیار مراقب باشید، شما باید دستگاهی برای تغییر ولتاژ ورودی و ضربه زدن به کمپرسور داشته باشید.

فشار دادن کمپرسور و داغ کردن روش دیگری است، این امر موجب شده سبب باز شدن روغن های رسوب کرده داخل کمپرسور شده و سبب آسانی حرکت قطعات بشود.

بعضی از تعمیرکاران از روش اتصال کوتاه کمک می گیرند، ولیکن احتمال وجود دارد که به جای تعمیر کمپرسور بسوزانند و بهتر است از روش های خطرناک استفاده نکنید.

برای برندهای مختلف کولر گازی از جمله اسپیلیت گری روش های تعمیرات کمپرسور در یک راستا و یک جهت می باشد و تقریبا شبیه است و در برخی از مواقع فرق های بسیار جزئی با هم دارند.

تعمیر اسپیلت گری
تعمیر اسپیلت گری

تعمیر اسپیلت گری در محل

اگر خدمات تعمیر و یا تعویض قطعات اصلی و با کیفیت را در محل دریافت نمایید کارها بسیار زودتر و درفاصلهٔ زمانی کوتاه تری انجام خواهد شد دکتر آچار آمادهٔ ارائهٔ خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینهٔ تعمیر اسپیلیت، نصب و راه اندازی و تعویض قطعات و… می باشند.

تعمیر اسپیلت گری در منزل

اگر ازافراد ماهر برای تعمیرات کمک بگیرید می توانید در کمترین زمان ممکن تعمیرات و یا تعویض قطعات با کیفیت عالی برای تعمیر اسپیلیت گری در منزل را رقم بزنید.

هزینه تعمیر اسپیلت گری

در خصوص قیمت و هزینه تعمیر موتور کولر گازی سوخته که با تاسف فراوان این روزها به دلایل مختلفی می توان به آن توجه کرد.

اطلاع داشته باشید که اگر موتور بنا به دلایلی تعمیر نشود باید هزینه تعویض قطعه را پرداخت کنید، تعویض قطعه عمدتا از قطعات با کیفیت انتخاب می شود و به شما گارانتی داده می شود و هزینه تعمیر آنچنان هم زیاد نیست قیمت بالایی را نشان می دهد.

ولیکن به طور حتم باید از قطعات با کیفیت استفاده کنید قطعه بی کیفیت باعث می شود در کوتاه مدت هزینه تعمیر یا تعویض قطعه جدید را متحمل شوید.

با توجه به هزینه بالای موتور کولر گازی باید یک سایت معتبر برای تخمین قیمت تعمیر و تعویض و اطلاع از قیمت زا در دسترس داشته باشید و شخصی که این قطعه را برای شما تعمیر و تعویض می کند باید فردی متخصص و با تجربه باشد.

 سخن پایانی

انجام دادن تعمیرات موتور کولر گازی از یک امر تخصصی بر خوردار می باشد و کار باید با دقت و توجه خاصی انجام شده وگرنه در غیر این صورت تا مشکلی را برای شما در آیندهٔ نزدیک به وجود نیاورد.

بنابراین توصیهٔ ما به شما در خواست داشتن از کادر فعال دکتر آچار می باشد و با به کار گرفتن افراد آموزش دیده و مجرب بهترین تعمیر و با بالاترین کیفیت را ارائه خواهد داد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید